Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Secam se da si mi napisao da je Potgrond H dovoljan za 8 nedelja. Vidim da vecina ljudi koristi gnojiva i od kad je biljka mala, pa sam hteo da te pitam dali da uzimam neka gnojiva ili da sacekam jos malo ?
10.nov. je isklijala, ovo su od malopre slike, jedna je losa, nisam uspeo bolje, jer sijalica trenutno radi :/ i jel su listovi ok, cini mi se kao da nesto imaju sa strane pri krajevima, ph je 6.5, vlaznost 58-60%, temp 25.6C, sijalica je udaljena 20-23cm, i vent duva u njih, povremeno ukljucim ovlazivac koji je iza ventilatora.


 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
nema potrebe prehranjivati...cak je Pot.H i malo ljuta to se i vidi na curama."Vecina" nemoj se zamarati sa tim ..pusti vecinu ;)Cijelu vege ti netreba klopa .
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
pitanja-savjet glede opreme.

evo samo da javim prve dojmove o novom reflektoru..
zadovoljna sam.prilichno sam zadovoljna..
za sada ga moram dizati neshto vishe iznad biljaka ..mislim vishe u odnosu na CT ( na CT-u sam imala montiran jaki pc vent )..ali ne toliko vishe da bi gubile na lumenazhi.jer..ovdje se izbacuje staklo iz jednadzhbe..
jedino shto,za sada, vidim kao moguchi problem..je ventilacija..tj. reflektor hvata vjetar kao jedro..pa ne znam koliko che ljuljanja biti u cvjetanju-kada upalim vent(ove) na vishi stupanj.
ali..za sada.stvarno mogu rechi da sam zadovoljna..

nego..da te pitam..postoji li neki komadich opreme koji mjeri lumenazhu..ili barem na neki nachin da mjeri jachinu svjetla ( a da nije rijech o nekim suludim ciframa ).
naime..mali problem sam imala oko slaganja reflektora..utor za spreader je previsoko postavljen..pa je spreader trebalo lagano zakriviti..kako bi sijalica ( 600W ) stala..shto mi bash i nije jasno..jer..ovaj reflektor je predvidjen za 600W...a da sam ostavila spredaer potpuno ravnim..dodirivao bi sijalicu..tj.bash sam ga morala malo zakriviti..jer ..jednostavno nije bilo dovoljno mjesta za ugurati ga bez da struzhe po sijalici..mislim da bi chak i pritiskao sijalicu.

+ josh jedno pitanje..dali elektro.balasti imaju i duzhi vijek trajanja ? ( ozbiljno razmishljam o tom ulaganju..pa mi treba shto objektivnije mishljenje ) -ostale prednosti znam..i one su chak dovoljne da se odluchim na taj troshak..ali..svejedno zhelim izvagati se moguchnosti..jer..kontam..da neshto rikne na tom elektro.chudu..pitanje je koliko bi bilo isplativo popravljati ga.. i..koje proizvodjache tih elektro.bal. bi preporuchio kao pouzdane/kvalitetne.?? jer..prije su se mogla nachi 1-2 na nashem trzhishtu..a sada ima svega i svachega..pa da ne bacam lovu na neki kineski shit..
-nije da sam lijena chitati recenzije po stranim forumima..dapache..ali..radije chu chuti nekoga sa iskustvom a sa nashih prostora..tko poznaje nashe ,i proizvode koji se mogu ovdje nachi + tko ima vishe kontakata sa tim svijetom..pa vjerojatno zna i vishe iskustava iz 1 ruke.

unaprijed zahvalna...zv

p.s. sorry shto ovdje upadam..nisam mogla poslati u inbox + mozhda che josh nekome posluzhiti iste informacije.
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
opa cupa je napisao(la):
nema potrebe prehranjivati...cak je Pot.H i malo ljuta to se i vidi na curama."Vecina" nemoj se zamarati sa tim ..pusti vecinu ;)Cijelu vege ti netreba klopa .
Okey :) Razmisljao sam da je pustim jedno 3 nedelja da vege, pa posle da prebacim na cvetanje i vidim da probam lst, ali kad dodje vreme pa cu da pitam :) :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Vjestice drago mi je da si se rijesila tog lopova CT-a :thumb:
Sigurno da postoji nacin za izmjeriti lumene ali neznam koliko ti to treba...58000l iz 400w a dovoljno je samo 6000l da biljka prodje cijeli proces od pocetka do kraja.Ako si mislila da spreader moze pojacati lumenazu varas se..lumen ..uz pomoc njega se dobiva vrijednost luxa a koji oznacava kolicinu osvjetljenosti povrsine.Znaci ako je dobro postavljen rasprsit ce svjetlost u sirinu boxa.Uskratiti dio svijetla biljkama direktno ispod lampe na taj nacin ih donekle izduziti a dio svijetlosti dodaje na rubove i sprecava isduzivanje bocnih biljaka ali nepovecava lumenazu lampe sa kojom radis ,to mu i nije zadaca a lumene podizes sa jacom lampom :)
Ako sa njim ides ispocetka sa stabilnim strainom imat ce poprilicno uniformiran grow.
Ja imam jedan balast..moram ga slikati.Ima oko 7-8 kila i star je oko 20godina i nikada nije zastekao.Imam i jedan od Philipsa radi neprekidno godinama i nije ni on zastekao i sumljam da i hoce.mnislim da su balasti najizdzljiviji dio opreme a koji bolji nisam siguran.Ima ona stara "ako neznas sta je dobro ,pitaj koliko kosta "Mozda ovi novi digitalni balasti gt turbo ipak nisu dorasli starim krntijama..neznam :)
Pozdrav ZV :)

WeedBro barabo...sta ce ti toliko zemlje ako ce imati samo tri tjedna vegetacije.Pusti ih malo neka rastu.PH im je malo ljuta i sada su u nekom polu stresu ..pusti da to prozvacu i onda ce tek krenuti kako treba a to ce biti tamo negdje poslije treceg tjedna.15l zemlje treba to napuniti sa korijenom ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
nisam mislila da mozhe pojachat lumenazhu..ali sam se zabrinula zbog loshijeg i neujednachenog shirenja svjetla..spredaer ima funkciju disperzije topline koja se nadje neposredno pod sijalicom..uz ovo shto kazhesh za svjetlo..
primjechujem da mi jache baca svjetlo prema strani na kojoj se nalazi grlo ( hebiga-morala zakriviti spredaed ).e..a mene zanimalo koliko "svjetla" mogu izgubiti na ovom prednjem djelu-gdje slabije shiba..

za el./dihit.balast vishe ni sama nisam pametna..neki od proizvodjacha koji se spominju kao kvalitetniji..nisu dostupni po nashim shopovima..a bash mi se neda baciti cca 150-200€ ako postoji vjerojatnost da che balast riknuti.. dakle.dig./elk. balasti koje nalazim po nashim shopovima su :
- GIB ( 200€ )
- Lumii (180€ )
- NanoLux ( 150€ )
- Lucilu
- Lumatek ( 200€ )
sve su dimmable + ove skuplje imaju i superlumen opciju
mene zanima vrijedi li i iedna od ovih tu lovu tj.dali fakat rade kako je opisano i kakav im je vijek trajanja/koliko

( znam da sam malo chudna po tom pitanju..ali..razmislim malo o stvarima na koje sam spremna potroshiti novac..i..ako vidim da bi to bila "propala investicija"...tu lovu dam nekome kome vishe treba..ja bi ju ionak bacila ..a shtednja nije opcija-ako nije ciljana.. +nije da sam dobra osoba-i dalje troshim lovu na neke svoje gushte bez kojih bi mogla..ne uskrachujem sebi uzhitke zbog drugih..ali ako chu baciti lovu..onda bolje da to bude u smijeru nekoga kome zaista treba )
 

Diego Maradona

Aktivan Član
27.05.2013
71
290
53
33
pozdrav mentore! evo posla za tebe. na jednoj biljci sam primjetio naglo sušenje starih listova, prvo požute pa se osuše, prelazi mi i na grnje listove lagano. biljke su stare 36 dana 9 dana na 12/12.
sjeme je critical kush od BF. jednom gnojene u vege fazi prije tri tjedna sa BIOPON gnojivom za vege fazu. i jednom sa crvenom plantelom prije tri dana.
jučer sam baš to primjetio i danas se već dosta proširilo.

evo ako imaš kakvu ideju, pomozi.

2012-01-17-450_zps616ef395.jpg


2012-01-17-449_zps5e29a837.jpg


2012-01-17-453_zps21370c65.jpg
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Cao mentore :D ja samo da se javim, planiram jos ove nedelje da drzim marice u veg. to ce ukupno biti 28dana vege, i posle toga da prebacim na 12/12, kako ti se cine i jel bi trebao nesto da im radim, pocele su da rastu bas, skoro svakog dana pomeram CT i drzim rastojanje oko 20-25cm od biljke i sijalice. Ne znam samo dali bi mi visina pravila problem, nece valjda da ode preko 130cm :)
https://vutra.org/threads/super-lemon-haze-prvi-grow-indoor-box-250w.12458/page-3#post-320309
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Sorry evo tek sada vidim Mentorski dio.
CroMaster brate Biopon je ok.ali moras biti oprezan sa njim..i onda Plantela par dana poslije.Ako je jos u zivotu javi:)
WeedBro.Haze je to i rast ce ti dobar dio cvjetanja pa racunaj na to .Ja bi njih na cvjetanje ...iskreno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r
04.12.2014
1
0
1
31
Dragi opa cupa,
da li bi bio moj mentor?
Nova sam u celoj prici, i zanima me gde mogu da nadjem/porucim semenke?
neke sam dobila, biljcice fino rastu, ali pojma nemam koja su vrsta...pa bih da probam sa necim poznatim :)
Hvala unapred
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Danas sam im stavio zicu ovako, imao sam srecu jer mi se odkacila zica dok sam je namestao i pala na biljke, nista im nije polomljeno. Sutra ih prebacujem na 12/12 :) da zaokruzim da im bude 25dana vege. Inace ni ja nisam uspeo da nadjem ovaj forum, ali evo ga sad se vidi lepo :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Netreba ti zica sada gotovo je sa zicom to si trebao u vegetaciji imati..sada idu na cvjetanje tako da zica gubi smisao ali ok ako volis zicu sve 5 haha.
Jesi prehranjivao te sponzoruse sa cim ?
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Pa ne znam, ja stavio zicu, vrhovi krenuli da prolaze kroz zicu vec, prebacio sam ih na 12/12, inace ih nisam nicim prehranjivao, to sam hteo sledece da te pitam. Razmisljao sam se za ( AN Big Bud ) ili sta mi preporucis :) A sto se tice zice, ne znam jel bi nesto skodilo ako je ostavim, ili da je sklonim ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ma nece nista skoditi zica slobodno ti nju ostavi...guraj sve ispod nje i sve 5. ali da bi ju maksimalno iskoristio ubuduce zicu stavljas od samog pocetka.
AN nemam pojma...organik haha ili Hesi.Ja dajem prednost Hesiju...svakako.Moj glas za hesi ako vec mozes birati :)treba ti Bloom i F+..to je negdje oko 150kn.20Eura a ko se nevaram samo Big Bud od AN kosta oko 250kn 25 Eura
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro
31.08.2014
29
138
28
Prostor: visina: 280cm, sirina: 100cm, duzina: 100cm
Sjeme: GHS Jack Herer AUTO
Svjetlo: 400W hps sylvania grolux+reflektor
Ventilacija: kupaonski vent 125 axial fan 190m3/h +ventilator za mjesanje zraka,upuh pasivan
zemlja: plantella balkonia
Potovi: 34cm promjer,u svakoj je trenutno 20l zemlje

Sjemenke stavljene u zemlju 4.11, prethodno proklijane...Režim svjetla 18/6,udaljeno 55cm od vrha biljke...Vlaga 45%upaljeno 75%ugaseno Temperatura 25-28C


Savjeti,kritike??
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Sve 5..moglo je tu i 4 biljke u manje potove..npr 12l autosima i netreba vise.Vlagu podigni ako je moguce prvih dva tjedna kasnije moze biti takva kakva je sada.mislim da je sve ostalo kako treba..ovaj axial je odlican vent i trebao bi biti dovoljan.
Mozda jedino ta plantela balkonia..netko ju hvali netko ne.ja bi ju izbjegao ako bi imao priliku :)
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
ma nece nista skoditi zica slobodno ti nju ostavi...guraj sve ispod nje i sve 5. ali da bi ju maksimalno iskoristio ubuduce zicu stavljas od samog pocetka.
AN nemam pojma...organik haha ili Hesi.Ja dajem prednost Hesiju...svakako.Moj glas za hesi ako vec mozes birati :)treba ti Bloom i F+..to je negdje oko 150kn.20Eura a ko se nevaram samo Big Bud od AN kosta oko 250kn 25 Eura
Naso sam u *********** imaju hesi, http://www.***********.com/index.php?route=product/category&path=25_29

Sta bi trebao tu da uzmem, ako ti nije problem, jer ja stvarno nemam predstavu sta, kako, i koliko :D
Thx!!

Edit: Ako sam dobro razumeo, ova dva mi trebaju ( Hesi Phosphorus Plus, HESI - Bloom Complex ) ?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.