Mentor Oz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Pozdrav Vutrici i Vutroline!!!
Dobrodosli u moj mentorski kutak. My name is Oz.

U ovom mentorskom kutku pokusat cu pomoci svima kojima je potrebno da bi lakse napredovali kroz svoj grow. Prije svega molio bi clanove koji ovamo navrate i odluce se za mentorstvo da se upoznaju sa https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/ kako ne bi dolazilo do nejasnoca. Pitanja neka budu jasna, konkretna, iskljucivo vezana za uzgoj, ostalo ignoriram. Nadam se da ce vam moje iskustvo biti od pomoci a od Vas ocekujem strpljenje i temeljitost kako bi na kraju hedovi bili masni i debeli a Vi sretni i zadovoljni:D

Znanje koje mogu podjeliti sa vama temelji se na in i out uzgoju.
HPS-CFL-HESI-PLANTELA

:vutra:
 
Poslednja izmena:
07.04.2018
34
35
18
35
Zdravo!
Zelim da pocnem out-grow jer mislim da je sad dobro vreme za to ( poceo bi otp 20-25 aprila).Nikad nisam sadio tako da mi je ovo prvi put.Zelim da pocnem od pocetka SEME.Probacu da se raspitam po gradu da nabavim seme , ali ako ne uspem Gde da ga nabavim? Bilo koje ili da ganjam neku vrstu jer prvi put sadim? Razumem proces klijanja .

Sledece je SAJT . Pronasao sam mesto koje bi moglo biti adekvatno. Rec je maloj sumici izmedju kanalcica i pomocnog terena gradskog stadijona.Nije toliko daleko od moje kuce,nema krupnijih zivotinja ( zecevi,lisice...) jer je sumica relativno mala.Sajt je 100% siguran jer tu apsolutno niko ne prolazi.Sto se tice pripreme sajta mislio sam da iskopam rupe od oko pola metra na nekom mestu koje je sakriveno ali ipak da ima sunca.Takodje sam mislio da napunim nekoliko galona vode i da zastekam kod steka ( zbog zalivanja ) i da spremim neke stapove ( ali to ce mi trebati tek kad poraste) da bi biljka isla ka gore i da se ne bi savijala.Ne znam nista sto se tice zemlje. Pa me zanima u koje zemljiste da zasadim biljku? Jer neki kazu humus neki obicno zemljiste za cvece.Cuo sam da kad se stavi hidrogel da se ne mora toliko cesto zalivati.Da li da ga stavljam i koliko cesto da zalivam biljku? Da li,kad i koje jos stvari poput djubriva da dodajem biljci? Da li saditi u zemlji ili u kanti? Da li ima razlike sto je sajt blizu kanala ili ne? Bolje da ostane na kanal-sajtu ili na neko mesto koje mozda pruza vise sunca ali nije blizu vode?

Sledece je ZVETANJE . Za koliko nedelja krece cvetanje? Da li tad trebam nesto specijalno raditi sa biljkom?

Kako prepoznati da je cvet spreman za trimovanje i dalje susenje? Posto ce za vreme susenja biti leto da li mogu susiti u jednoj napustenoj kuci jer ce u njoj tada biti temperatura kao i napolju (letnja 30-37)

To bi bilo to sto se tice pitanja.Unapred zahvaljujem na odgovorima.

Hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and RAOZA.
07.04.2018
34
35
18
35
Takodje zaboravio sam da navedem da mozemo kontaktirati i preko gmaila ili bilo cega ali okej je i forum :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Zdravo drug!

Sto se tice sjemena...
https://www.hempatia.hr/ tu mozes narucit sjemenke, ne trebaju ti nikakve kartice, imas opciju placanje poduzecem...znaci platis postaru koji ti ih donese direktno na vrata, mislim da se raspitaš po gradu i nije najbolje rijesenje...mozda i je neznam di zivis...ali sto manje ljudi zna to bolje za tebe..

sto se tice vrsti postoje 3 a sorti "milion", tu mozes prouciti sve , na tebi je da odlucis...
https://www.vutra.org/threads/cannabis-vrste.323/
https://www.vutra.org/threads/cannabis-sorte.9443/

Kad je rijec o sajtu, uvijek bolje sto vise sunca...izbjegavaj sumice jer kad zazeleni ono sto je tebi danas sunce za mjesec dva bude hlad..
sto se tice rupa ne moras bas toliko kopati, uzmi provjerenu zemlju s kojom ces pomjesat onu sa sajta..moze neka od ovih
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
zaljevas biljku po potrebi...pokaze ona sama kad treba, kante izbjegavaj u out-u, bespotrebno-manje biljke a i vise muke oko zaljevanja.
kolci ti ne trebaju..vvisinu bilja najbolje je drzat pod kontrolom sa https://www.vutra.org/threads/topiranje.6631/
Od gnojiva preporucio bi ti plantelu list i cvet, nije skupa a vjerujem tebi lako dostupna..daje dobre rezultate...
oko doziranja pricamo kad za to dode vrijeme...

Na cvijetanje mozes racunati krajem augusta ili pocetkom novembra...
Daleko je do toga, to cemo po putu:D
Za sada toliko, nadam se da sam pomogao..
pozz!
 
07.04.2018
34
35
18
35
Danas sam bio na sajtu i nasao sam pogodno mesto.U gradu gde ja zivim je pre par dana padala kisa i formirala se poveca bara oko 20m od mog sajt i kod nje ima dosta puseva i zemlja je prevlazna,bukv stanes u nju noga ti propada , ali na mom sajtu je okej zemlja . Nasao sam 2-3 puza dok sam kopao i jednu kisnu glistu.Nisam toliko lepo slikao iz daljine ali dobije sig oko 9-10 sati direktnog sunca i ovo ostalo kao ozeleni kroz krosnju. Mislio sam da biljku ogradim sa par letvi i zicom za pilice . Jedino sto me cini pomalo slkepticnim je to sto sam posle nekih 40-50 cm kopanja pranasao vodu , mada mislim da je to zbog kise.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
07.04.2018
34
35
18
35
Sto se tice semena ja sam iz Srbije , a i malo sam skeptican sa tim narucivanjem jer su pre 3 dana u Novom Sadu ( ne zivim u njemu ) panduri otvorili sve posiljke i engleske,holandije itd i nasli oko 100 semena iako su bili zapakovani u neke dvd i lego kockice kao sto pakuju ovi od kojih se narucuje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
07.04.2018
34
35
18
35
Jos jednu stvar da napomenem mislio sam da sve te korove okolo u precniku od nekih 5m pocupam i ocistim
 
07.04.2018
34
35
18
35
Sutra idem da ocistim sve i da iskopam jos koju rupu.Imam za sad samo jos dva pitanja : Da li je problem sto sam posle 40 cm kopanja naisao na vodu? I Da li spektori i panduri nekad njuskaju nesto tokom septembra? Za ovaj sajt znam da je 100% siguran jer je u drugom delu ovog sumarka pre 2 meseca nadjen les koji je tamo 3 meseca camio (u pitanju je covek) a i niko ne bi sumljao u mene jer ja ulazim preko stadiona iza terena gde me niko ne vidi.

Hvala
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
ako si siguran da nitko tuda ne baulja sadi, to sve moras sam procijeniti.....da li njuskaju droti i ljudi neznam jbg...
za vodu ne brini, jos bolje...kad krenu vrucine biti ce to druga prica...
 
07.04.2018
34
35
18
35
U subotu dobijam semena . Skeptican sam sto se tice narucivanja al cu i to do godine resiti . Nabavicu semena od jednog poznanika jer on radi sa prodajom pa ce mi nabaviti . Ne marim i da bude domaja jer mi je prvi put . Rekao sam mu ili automatska ili zenska . Mislio sam da uzmem 10 mada moze proci i 5 . Kada uzmem semena stavicu ih izmedju dva ubrusu natopljena mlakom vodom i staviti u plasticnu posudicu i sve to u kesu . Svaki dan cu proveravati i vlaziti ubruse . Nisam u mogucnosti da ih prvo sadim kod kuce pa presadjujem nego sam mislio odma na sajt e sad da li odma u tu zemlju ili prvo u kupovnu u casama malim plasticnim da ih posadim i kad niknu da ih presadim . Uzecu jednu od onih zemlji tjs koje budem nasao od tih sa slike . Da li u te rupe na sajtu tokom sadnje da mesam kupovnu zemlju sa sajtskom ili cisto kupovnu? I ako trebam prvo u te male case dok ne izraste nikne kupovnu ili mesanu ?

Hvala puno
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
kod prozora bolje...toplije je u kuci..bilo bi dobro barem 10ak dana da ih drzis tako kad niknu pa onda van..
 
07.04.2018
34
35
18
35
kod prozora bolje...toplije je u kuci..bilo bi dobro barem 10ak dana da ih drzis tako kad niknu pa onda van..
Vazi . Video sam da je neko na forumu zasadio semenke u te casice odneo na sajt i preko case nabio providnu plasticnu casu i probusio rupu za vazduh. Da li bi i tako funcionisalo?
Hvala
 
07.04.2018
34
35
18
35
Mada mogu i da je stavim u improvizovani grow box koji sam napravio i u njemu je jedna sijalica od max 60 w
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.