Mentor Oz

• Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko web plejera. Slušamo se!
Hesi Canna iGrow Mills Nutrients
19.06.2018
11
16
3
35
Pozdrav mentore,
biljke su stare 51 dan (auto Night Queen i auto Critical Orange Punch, Dutch Passion) i zasad je sve ok...Temperatura je izmedju 25-27, vlaznost izmedju 50-60, dobijaju redovno prehranu(Hesi) bloom puna doza 5 ml, tnt 2 ml...pitanje je kada bi trebalo da krenem sa fosforom i boost-om?sad sam zalio Melasom pa sam u nedoumici da li nastaviti sa bloom, fosfor, boost kombinacijom? Inace streinovi bi trebali biti gotovi za 3-4 sedmice...

Prilozi

30.09.2017
37
28
18
37
Pozdrav
Sinoc je bilo nevrijeme kod mene i odlucio sam premjestiti biljku pod plastenik sljedecih par dana dok se vrijeme ne unormalizira, radi toga jer kada jace puhne prevrne mi kantu a i ne da mi se ujutro trest budove od kise
Vidim da mi je jos nesto lisca pozutilo koje sam opet skinuo vjerujem da je to normalno
Potanje: da li je ok da ju drzim pod plastenikom do kraja, plastenik je otvoren sa strane i ima dovoljno promaje, naravno kada zapece sunce pod plastenikom je i veca temp koliko to skodi ne znam.

13.06.2011
23
51
13
35
Zdravo mentore i ostali, sad sam obisao biljku i proverio sam da li i koliko ima vode u tacni ispod. Juce sam je zalio i bilo je malo vode ali je u tacni i koren! Dakle izasao je napolje! Da li treba da obratim paznju sad na nesto, da li treba da je tretiram drugacije? Ja sam ga spakovao u jedan od delova tacne gde se skuplja voda.... Mozda sam ga trebao ostaviti u vodi...?

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.370
6.896
258
Ushuaia, Patagonia
:Dznalo je i meni proviriti korijenja dole u tacnu ali ne bi nista poduzimao povodom toga..
nije im smetalo pa ne bi nista niti dirao...ono sto biljka ne popije u pol sata nakon zaljevanja prolij van iz te tacne...:wave:

Sviđa im se: zduhač
30.09.2017
37
28
18
37
Papaštrumf ima li još puno?
Gnojim ju kako si mi rekao, malo češče
Do kada ju moram još gnojiti?
I ppcenito po slikama kako ti se čini?

30.09.2017
37
28
18
37
Posadio sam u jednoj teglici jos jednu biljku ali je bila u sjeni vise i bilo je u 7 mjesecu...vise iz zajebancije

Pred kraj sam ju presadio pored glavne biljke 5 m udaljeno
Nista veliko mozda 30-ak zakrzljalih cm
Ali se pokazalo kao musko, imalo je ona jajasca kaj vec, iščupao sam ju i bacio
Problem je sto sam primjetio na glavnoj biljci u malim cvjetovima pri dnu stabiljke koje inace odstranjujem pojavu sjemenki
Par sjemenki na nekoliko cvjetova
U gornjim hedovima optickim pregledom nisam naletio na sjemenke sto je valjda dobro
Što sada to znaci? Da mi je ona mala biljcica oprašila glavnu?