Mentor Oz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
:D
sve stima sve 5...nego nemas potrebe 24/0 jer su foto biljke...treba im mraka...
uncle ben-ova:zvezda:: metoda prvi glas evo..ako ti je zelja bas 4 kole da ima po svaka uradi tako....ali posto vidim da si u zurbi mozda najbolje izbjeci sve te treninge gdje rezes vrhove i odradit samo dobar LST na svakoj i dobit ces slicnu stvar, mjesta imas....
o spricanju sa bakterijama stvarno neznam sta bi ti rekao je nisam ih koristio niti radio organik ikada pa eto...kolko vidim nepotrebno...
nego najbitnije ti je ne previse kemijanja i cackanja...sto jednostavnije to bolje...najbolje biljke bi mi tada ispadale....
pomalo zaljevaj i pomalo hrani na pocetku i nemas brige...
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Pa jes' zuri se definitivno ali gledam i da rod bude dobar i kvalitetan. Ako mislis da ne diram vec samo LST Ok. Posto su neke sorte duplirane probacu na jednoj topiranje i na jednoj Benovu metodu cisto da naucim kako se biljke ponasaju i sta dobijem.
Nisam znao da ne valja za foto 24/0 ne secam se da sam procitao negde ali poslusacu naravno, vracam na 18/6.
A isao bih na organik varijantu, jer sta znam, ide za lecenje pa bih sto prirodniju biljku tako da cu uzeti BioBizz (Root vec imam)
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
ako je zurba onda bolje udri samo LST pa kasnije temeljiti lolipoping i eto hedovine..brze nego topiranje...(veci stres, sporiji oporavak kod fimanja ili topiranja) a usporedbe radi, odradi sto kazes benovu i topiranje ili FIM...
a 24/0 jedino pali kod automata zbog ruderalis gena....fotoperiodne 18/6
biobizz nema greske...koristi dosta ekipe na forumu...
koji dan vege im je sada? ne bi bilo lose krenut sa 1/3gnojiva za vege cini mi se:)
mjeris ph?
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Pa nema pojma koji dan vege je posto i tu se pise sve i svasta !?
Neko kaze kada izbiju iz zemlje, neko kada otpadnu kotiledoni, neko kada izbiju prvi pravi listovi tako da mi nis' nije jasno x)
Iz zemlje su izbile pre 3 nedelje, pa eto proceni sam. Po 5 pari listova imaju sada.

Merim PH vode pri zalivanju, gadjam 6,3-6,5 ne znam ima li potrebe i zemlju meriti?
Znaci da krenem sa prihranom lagano iako su presadjene pre neki dan i zemlje je "sveza"?
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
:Dprvi dan vege racunas od kad provire iz zemlje..znaci 21 dan vege..
imam obicaj gnojit vec od 15og ili 20og dana sa 1/3 za vege(uz uvjet da nisu neke krzljavice manekenke), pa sve do polovice cjetanja ne izbacujem gnojivo za vege nego kombiniram sa bloom-om.
Ne krecem odmah sa bloom-om odmah nakon prebacim na 12/12 nego prvo gnojenje nastavim sa vege:D..
pokazalo se dobrim e sad to govorim za hesi, ne gnojim po nikakvim tablicama vec po onekom osjecaju...mislim da po tom pitanju i nije bitan brand dubriva..
hps lampa ti je nova pa slobodno digni na 60-70cm, dosta im je to, da se ne prze:)
ph raspon ok i tu ga odrzavaj...ne vidim potrebu mjerit ph run-offa

edit; nemam iskustva sa organikom ali padne mi na pamet da mozda folijarno i bakterije ne idu skupa..mozda sam u krivu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mrmrva

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
OK, sve primenim. Lampa je sada na nekih 35cm i ne greje mnogo, sonda je u nivou vrhova i meri 26-27C, ali jos bolje ako je mogu podici.
Uzeo sam i isusivac posto je vlaga znala biti i 85%, sa njim drzim na 60 mada dize temp u boxu posto uredjaj ima 250W i greje naravno.

Hvala ;)
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
podigni slobodno, nema veze sto je temp u optimali, hps przi bilje...jos ako je nova lampa tim vise ubise lumeni...
60-70cm optimala...nema smisla nize, nepravilno rasporedeni lumeni i najcesce ova u sredioni dobije po tamburi(light burn)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mrmrva

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Podigao, inace reflektor je parabolik sa vertikalnom sijalicom tako da ne przi direktno ispod kao ostali
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Jebeno cu da poludim od ovoga. Nisi radio organik pa ne znam da li ces znati ali imam problem posle zalivanja. Sinoc im dam po 1,5 litara vode sa trecinom doze BioBizz i Bakterija. Dakle na 1,5l: 2ml Root, 0,5ml Grow i Bloom i 0,15ml Bakterija. Jutros imam sta da vidim

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Nemaju sve bas iste simptome, neke su bolje podnele ali mi nije jasno zasto. Jako malo vode i trecina doze gnojiva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
cudno malo jer stare su nekih 25 dana a da nisu 1/3 dobro podnijele...
opcija je da napravis flush svaku sa 20l vode, ne kuzim ni ja zasto ali ocito 1/3 hesija i 1/3 biobizza nemaju veze jedna s drugom..
bas cudni simptomi, neki listovi izgledaju kao da su se skurili od lampe al ocito nije..
od 1/3 ovako preko noci mi je nepojmljivo da se ovako spale...nikad mi se nije desilo ni sa manjim biljkama..
obilan flush nema druge...je se sire i dalje simptomi na nove izdanke?
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Upravo sam isprao sve crevom, daleko preko 20l vode i ostavio da se ocede. Nije mi jasno nista. Po tablici za AllMix zemlju sam isao a Pot H je tu negde, kako drugi pisu. I sto je najgore samo sam sa 1,5 litara vode zalio sto je na ovolike saksije nista. Lampa je na ~60cm od kako si mi savetovao tako. Vece zalivanja su izgledale perfektno a sutradan katastrofa. Nisam fulao dozu sigurno, pravio sam svaku flasu kojom sam zalivao posebno, dozirao sve insulinskim spricem.
 
30.11.2017
1
0
1
25
Pozdrav, ja sam poceo svoj prvi grow i imam za sad neka pitanja koja mi nisu jasna. Naime jedna od biljaka u casi je dobila neke kuglice koje lice na one kao kod muskih biljaka ali i dalje nisam siguran. Mislio sam da mi vi pomognete oko prepoznavanja pola i oko treniranja biljaka jer to nikako nisam razumeo iz prica ostalih grow-era.
Hvala unapred, stavicu sliku te biljke za koju mislim da je muska.
 

Prilozi

  • 20180608_154104.jpg
    20180608_154104.jpg
    133,2 KB · Pregleda: 38

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Sad mi pade na pamet, postoji mogucnost da nije do BioBizza. Juce smo lakirali parket u dnevnoj sobi i miris se osecao i u box-u. Ne znam da li je moguce, ali mozda je trovanje nastalo od isparenja laka.
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
uf tesko, neznam kakva isparavanja bi to trebala biti...dobro je pa su fotoperiodne doci ce one na sebe, samo duze vremena ce trajati sve nego si planirao...
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Verovatno si u pravu, trovanje vazduhom pa jos tako brzo, tesko. Bas ih je unazadilo ovo jbg, ne da se

1.jpg

2.jpg
IMG_20180610_200953.jpg

Nekako su mi Bakterije tu najsumnjivije iako su sveze i procenat koji se koristi za zalivanje je uzasno mali 0,01%. Uzeh ih umesto Slavola koji nisu imali. Uglavnom sledece zalivanje radim samo jednu biljku, samo BioBizz pa da vidim sta ce biti.
 
29.05.2018
37
41
18
32
Pozdrav, evo jutros san stavija u vodu sjeme, livo je 3x white widow (pyramid seeds) a s desna se nalazi anesthesia (pyramid seeds) {oboje su automati}. E sad, na livoj strain se vidi kako su sjemenke potonile na dno posudice, dok na desnoj di je anestezija, samo je jedna anestezija potonila doli. Nadan se da to nije nekakav loš znak...
Mislija san posadit outdoor sutra ujutro, jel to pametno il da ostavin još jedan dan ovako u posudici?
I ako posadin, mogu li odma za sigurnost posuti Neopitroid po zemlja da se osiguram protiv napasnika?
Šta se tiče zalivanja, kolko san skužija idu 4L po biljci/po zalivanju kad biljka naraste, ali zanima me šta je sa ranim fazama ovako, koliko litara vode mi triba da zalijen mladu biljčicu?
Zemlja je Terra magma, odabra san je zbog preporuka na forumu ode, I mislin da je to to šta me zanimalo...valjda ovo nije napisano previse sbrda'sdola I nadan se da će moje anesthesia bit žive. :)
I da napomenen...voda je destilirana
20180610_202041.jpg
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
i meni su bakterije tu sumnjive, jos sa onim prvim spricanjem nesto su se bunile a i taj bloom mislim da nije bilo potrebe dok su u vege!?...samo grow i root..stvarno steta..jesi odradio flush cini mi se suha zemlja?
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
@BufferOnPressure
mozes odmah sutra posadit direkt na sajt a mozda jos bolje da ih podignes barem malo doma pa ih preneses na sajt...
mozes odmah posut neopitroidom unaokolo mada i nema nekog smisla dok biljke ne niknu..moze kisa isprat u meduvremenu...sto se zaljevanja tice tu nema pravila...to sa 4 litre prvi glas..
ne odreduje se to tako...skuzit ces po putu kako i sta..dok su male bitno je ne pretjerivati sa vodom..a kasnije u cvatu koliko god da das ne mozes pretjerat pogotovo ako su direktno u zemlju posadene...
tera magma:thumb:destilirana voda nepotrebno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist
29.05.2018
37
41
18
32
A uglavnon nije problem šta dvi nisu potonile? Znači da nema brige šta se tiče tog?
A nisan baš u mogućnosti podignit ih, morat ću ić na milost ili nemilost prirode.
Hvala mentore!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.