Mentor Pantagan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
@lemonjuice Od same melase biljka nema neke koristi, poslužilo bi kao neko lagano bio gnojivo jedino u kombinaciji sa recimo Plantela Vrt ili neki slični preparat na bazi bakterija. Vita su aminokiseline za jačanje biljke i isto nije gnojivo, može se koristiti kod zaljevanja a može se i folijarno. Mora nekud pisat doziranje, neznam ovako napamet.

@Qfwfq To je sve ok. I ne pretjeruj sa gnojivom kad koristiš mineralno, iduče zaljevanje samo voda.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ne, mislim na Plantelu, Slavol su bakterije za zemlju nije gnojivo. Svjetliji donji listovi su zbog nedostatka dušika ili nedostatka svjetla.
 
21.01.2019
93
27
18
Ne, mislim na Plantelu, Slavol su bakterije za zemlju nije gnojivo. Svjetliji donji listovi su zbog nedostatka dušika ili nedostatka svjetla.
Aha, u redu onda. Neću pretjerivat s Plantellom, sumnjam i da ću im uopće koji put dati punu dozu. Čim manje tim bolje i finije :) A što se tiče svijetlih listova, hoće li to utjecati na finalni rezultat? Trebam li nešto poduzeti? I mislim da je do dušika jer svaki dan posebno pazim na to da svaki dio biljke ima dovoljno svijetla.
 
16.10.2018
139
88
28
Pozdrav Mentore, nadam se da si dobro i da fino podnosis ove vrucine, kako ti, tako i zelene :D

Prethodni put sam te pitao za savjet šta da radim sa gnojenjem, jer je vegetacija skoro 2 mjeseca outdoor, pa prenešena indoor. Rekao si da zamješam Startex i Mycotrex i dopunim potove do vrha. Nakon toga sam nabavio i tablete, te je svaka dobila po 2, prepolovljene na 4 dijela da stavim sa svake strane.

To je izvršeno prije 2 sedmice, a od subote je prebačeno na 12/12. Na red bi trebao doći Bactrex i Orgatrex. Da li imaš savjet kada da dodam i koliko. Uputstvo kaze odmah nakon dodavanja tableta, ali i u petoj sedmici vegetacije. Kako sam ja krenuo sa gnojenjem jako kasno, ne znam kada da dodam ostatak i koliko.

Fino napreduju, zdravo izgledaju, nemam trenutno slike.
 
22.01.2018
45
30
18
Pozdrav Pantagan. Htio sam te pitati do kojeg datuma smijem topirati sa obzirom na pocetak cvjetanja, a da se isplati i da se biljka stigne oporaviti. Citao sam da mora proci 2tjedna od zanjeg topiranja da bi se moglo opet topirati. Ja sam zadnje topirao prije 9 dana, znaci da bi po tome mogao opet 30.7. A buduci da bi cvjetanje moglo krenuti izmedu 1.8 i 15.8. Ne znam jel bi topirao ili ne. Sto ti mislis? Kasno sam ih posadio ali rastu ko lude, vec su 1,5 makar sam ih vec jednom topirao, ne bih htio da prerastu 2m
 
21.01.2019
93
27
18
Mentore, još dva pitanjca imam :D
Čaj od duhana.. smijem li ga prskati na svaki dio biljke ili samo na listove? I što misliš koliko je otprilike ostalo do kraja sudeći po slikama cvijetova od ranije (prva slika)? Danas joj je 43. dan života i početak 3. tjedna cvijetanja, "Seed to harvest" je 11 tjedana ali sam u par slučajeva vidio da završava već prije 65. dana. I hvala ti na svakoj pomoći do sad, bez tebe ne bi došli tu di smo ;)
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
@Just Do It Ako je biljka zdrava i zadovoljna topiranje ni ne primjeti, neznam odakle ta dva tjedna za oporavak.

@Qfwfq Sa duhanom možeš i po cvijetovima samo nemoj previše iz razloga da se ne uhvati pljesan po cvijetovima.
 
22.01.2018
45
30
18
Tu na forumu sam to procitao. U smislu koliko treba proci da bi se mogle topirati 2 nove cole koje nastanu. Jer 2-3 dana malo uspore i onda nastave brzo ali pisalo je u smislu razvijanja novih nodova da je potrebno 2tj za oporavak. Onda je valjda to netko krivo napisao
 
29.11.2018
63
234
33
Pozdrav mentore,primetio sam na dve manje biljčice da na stemovima ima kao neka bela paučina koja je skroz okomotana oko stabljike i malo blizu hedova.Ne znam da li je plesan jer je dosta suša ovih dana.
Hvala unapred.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
@Just Do It Topiraj slobodno.

@DoomDublin Slika bi dobro došla. Mislim da je veča vjerojatnost da je onaj medeči cvrčak, ne smeta biljci direktno ali ta paučina može navuč pljesan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.