Mentor Pantagan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.04.2017
47
17
8
27
Pa razmisljao sam da uzmem neku kvalitetnu sortu pa dogododine da probam nesto,cisto da imam provereno kvalitetno seme za naredne godine
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Može, zašto ne. Pogledaj po forumu ima više tema o tome kako dobiti svoje sjeme i više načina kako to napraviti ovisno koje sjeme imaš, regular ili feminizirano.
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Drug zalio sam biljku u ponedeljak i poprsko vodom po liskama i danas otvorim ona žedna liske se savile 3 liske na dnu se pocele susit i zutit (2 lažne i 1 prava) sad sam zalio na poptsko po liskama sutra ide na sajt.
Htjela sam sa se osuši zemlja i da je lakše izvadim i preradim joj..
Znam da će se oporaviti, a ove 3 liske?
 
13.05.2017
152
119
43
34
Vecer ja sam Rina.Malo sam gledala i,citala po forumu da bi najbolje bilo imati mentora. Mogu li traziti vasu pomoc da me vodite kroz GROW "prvi je"...?
 
18.08.2016
172
47
28
40
Bok.upravo sam iskopao rupu za stabljika auto sorte.Rupi neznam točno velicinu,mislio sam za napraviti zemlju tako da pomjesam kokosiji izmet zemlju sa sajta i kupovnu zemlju i na tlo stavit listove koprve kao zaštita protiv insekata.A druga verzija je da stavim zemlju sa sajta,kupovnu i koprvu te sve to izmjesam te također na tlo oko stabljike stavim listove koprve...sto kazes imaš li neki prijedlog što da napravim?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
@ivan333 Prva stvar, odluči se za jednog mentora, postavljaš pitanja dvojici.
A šta se tiče zemlje, bolje mi zvuči prva kombinacija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
13.05.2017
152
119
43
34
Hvala ti PUNO!!! Za početak da te uvedem u sjemenke koje imam :wave::wave:... prije par dana dobila sam od frenda po dvije bobe White Widow, Special queen i Northen Light...:p od prvog doticaja sjemenke sa vodom je prošlo točno 10 dana, prvo sam to napravila onako iz znatiželje...:banana_rasta:a kad su se pojavile klice počelo je emotivno vezivanje za njih:let:08.05.sam još jednu stavila na klijanje ovaj put Northen Light i ona je proklijala.... (w.w. i s.q. po jedna već proklijane):popcorn::danas sam na S.Q. vidjela jedan list sa trgovima smeđe žutim, prvo sam mislila da je trag zemlje, ali izgleda da nije to u pitanju...ne znam što joj se dešava...ako je sada kasno, mogu sutra pobliže objasniti i poslati slike lista:respect:
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Pa s obzirom na sve, biljke izgledaju dobro. Zemlja je ok ali stiropor nema nikakve funkcije u zemlji, stavi se perlit. A i te glinene kuglice na dnu su nepotrebne i sad je samo manje zemlje u potu.
S čime si ih zalila nakon presadnje, jeli gnojivo ili nešto drugo?
Svaka čast na volji ali kartonske boxeve treba izbjegavat, to je najlakše zapaljivi materijal a ni alu folija nije neko dobro rješenje, zna napravit hot spotove i oštetit biljku. Ako se več stavlja onda treba okrenut na mat stranu ne na sjajnu.
I daj malo više podataka o svjetlu, koliko kelvina imaju, koji je to reflektor i kakve led žarulje? Kakva je ventilacija? Stavi koju sliku boxa.
 
13.05.2017
152
119
43
34
Hej cao...Svaka tebi cast na volji za ovakve totalne amatere ha,ha,ha,!!!Ovako sto se tice zaljevanja nakon presadnje,to sam napravila s vodom,u koju sam stavila malu kasikicu (cajnu) nekog (starter srestva za sobno bilje) iz vrtnog centra to je bilo 09.05...Taj kartonski box sam koristila do 11.05 sada ih iznosim na balkon i terasu gdje im je sunce od 06 ujutro do 20 navecer. Tada ih osvjezim prskalicom po listu i ostavim do jutra kad ih ponovno iznesem na balkon.Svijetla u boksu su imala 6500k i 1320lumena takvih 5sijalica sam imala.Sad cu ti pokusat uplodat slike od moji "emotivnih orhideja"...E i stvarno tnx a lot...
 
13.05.2017
152
119
43
34
whit w.jpg white widow.jpg white-ww.jpg ww.jpg
Ovo prvo je white widow i ona mi je jako mmmmm
komplet.jpg special.jpg specialQ.jpg
Ovo zaokruzeno je special q i to je ono sto me muci na listu
Sto bi to moglo biti?Hocu je izolirati od drugih nez sta joj je?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Nema na čemu, zato i postoji "mentorski kutak";)
Sve izgleda ok, a to na listu liči na mehaničko oštečenje, ništa zabrinjavajuče. Samo se pobrini da imaju šta više sunca i vjerovatno če im za desetak dana te posude bit male i trebat če ih presadit.
Kad se presadi u novu kvalitetnu zemlju u njoj ima dovoljno svih hranjiva za bar 15-20 dana i izbjegavaj zaljevat biljku s nečim šta neznaš šta je ni čemu služi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and Rina1990
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.