Mentor Pantagan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Dobrodošli u mentorski kutak! Ja sam Pantagan, Panta ako vam je lakše.
Mali doprinos našem forumu je da dijelimo znanje i iskustva, pa ako vam mogu bit od pomoći tu sam za sva vaša pitanja u vezi indoor/outdoor uzgoja.
Po pitanju outdoora Vam mogu više bit od pomoći ako sadite na škrtom i suhom terenu mediteranske klime ali i za ostalo ču se potrudit dat valjan odgovor.
U indooru ne radim s Hesi i plantella gnojivima.
Imam nešto iskustva s hps, led i cfl rasvjetom ali za tehničke karakteristike i sklapanje led panela pitajte iskusnije;)

Molba članovima koji nisu dogovorili mentorstvo da ne postaju u ovoj temi.

Savjet novim članovima da prvo pročitaju teme o uzgoju, koje je na forumu vrlo lako pronaći jer u čitanju foruma leži bar pola mudrosti o uzgoju:) i ako može, bez poruka na pp.

U nadi da če Vam moje iskustvo bit od koristi, dobrodošli:)
 
02.03.2017
11
9
3
Pozdrav, potreban mi je mentor za uzgoj superautomatika na otvorenom....upravo na terenu i klimatskim uslovima koje, kako si naveo, dobro poznaješ.
Novi sam član i, relativno dobro, upućen sa skromnim iskustvom...pozdrav DJ
 
02.03.2017
11
9
3
:) HVALA, ima nas raznih..... za početak bih te zamolio da me usmeriš u formu naše buduće komunikacije(druženja)....u najmanju ruku da te ne bih smarao. Kako god, izabrao sam automatike zato što sam imao probleme, prošle godine sa buđi (zbog toga nisam uspeo da dovedem grow do kraja valjano)...a kad su automatici pa nek budu bar SUPER:) (ovo je iz radoznalosti,) firma je FLASH SEED
1.cookie g 13 superauto fem seed
2.jamaikan berry superauto fem seed
3.critical chaze superauto fem seed

Obećavaju čuda... pa baš da vidim?
poz DJ
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kraljevic

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Pitaj slobodno sve šta te zanima, od pripreme zemlje (rupa za sadnju) pa nadalje. Opiši malo u kojem terenu sadiš i kakav ti je plan.
Zanimljive sorte, nisam sadio ništa od te banke, bit če zanimljivo:)
 
02.03.2017
11
9
3
Teren je brdovit, zemlja posna, peščar, sitno rastinje, okolo sajta, dobro osunčano, zaštićeno od nešeljenih pogleda (ne od nevremena)
....u blizini izvora vode (70m horizontalno i 50m vertikalno UHH :drull:)
plan: posaditi u indor uslovima a zatim
presaditi u posude sa kvalitetnom zemljom (i svim dodacima) i obilaziti na svakih desetak dana (zbog prihranei sl...) 90 do 110 dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Bitno da je sajt siguran, koliko to u outdooru može bit, a nevrijeme svima radi probleme. Jel sadiš u kante ili u rupe u zemlji, koja zemlja če se koristiti, sa sajta ili kupovna? Ako su rupe onda je bolje pripremit ih malo ranije. Koje gnojivo imaš na raspolaganju?
Kad budeš spreman za startanje samo reci.
 
02.03.2017
11
9
3
ODGOVORI: 1.sadiću u kante; zemlja će biti kupovna; za gnojivo ću se tek odlučiti...uostalom sa svakom mojom odlukom ću te unapred upoznati, da bi mogao da proceniš eventualne pogreške i SPREČIŠ ME U TOME (što je dobro imati mentora:))
PITANJE: zbog prirode mog posla neću biti u mogućnosti da u doba velikih vrućina obidjem sajt 15 dana...
DA LI IMA SMISLA da u samo dno kante( 60l ) sa zemljom ubacim rezervoar za vodu od 10 l i putem fitilja iskoristim kapilarno zalivanje za vreme mog odsustva?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ok :thumb:
Bolje ne radit nikakav rezervar na dnu, isprobao ja to davnih dana i ništa od toga. Bolje je s gornje strane stavit neku kantu ili nešto slično da lagano kapa u zemlju. Iako, 15 dana u kantama bez zalijevanja....bit če gusto. Pokušaj nabavit hidro gel za u zemlju.
 
02.03.2017
11
9
3
ok, hvala, jedna moguća greška otklonjena
teorija kaže da ovi super automati traže (light) zemlju u puno prihrane
PITANJE: koje djubrivo (gnojivo) (koja marka) potreban SAVET
PITANJE: 50% kupovne zemlje (sa perlitom)+35% perlita+10% vermikulita+5% hidrogela (po tvom savetu ili manje)IMA LI OVAJ IZBOR SMISLA ILI...savetuješ drugačije
PITANJE:jesu li dobar izbor kante 60l ili....
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ako je kupovna zemlja več s perlitom onda ne treba još dodavat, jedino ako hočeš uštedit na zemlji a to baš nije pametno. Vermikulita do 10% je ok a hidrogela ide 1 g na litru zemlje.
Neznam kakva gnojiva su ti dostupna, ima ih svakakvih.
Moglo bi proč i s manje zemlje ali s obzirom na sorte ako može 60,prva liga.
 
02.03.2017
11
9
3
ne radi se o uštedi (prošle sam godine eksperimentiso i "štedeo" a ove sam rešio da bude kako treba:))
ŠTO SE GNOIVA TIČE (ne želim da se izludjujem sa nekim preskupim EKSKLUZIVAMA...inače sva su mi dostupna ) voleo bih da čujem tvoju preporuku računajući na tvoje dugogodišnje iskustvo (koje ja NEMAM a i ne treba mi kad imam mentora:)) računam da je jedan od navažnijih mentorskih saveta vezan za pravilno korišćenje gnoiva.
SAVETimam mogućnost da URADIM SAM smart potove umesto kanti IMA LI TO SMISLA ?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Organsko ili mineralno? Od mineralnih plantella, yara, itd...
Od organskih možda Canna gnojiva, prihvatljiva za outdoor u kantama, ili Jungle in da box, meni odlično odradila. I BioTabs je ok ali je skuplja varijanta, ili Guerrilla tabs od iste firme.
Dobre su kante, samo neka imaju dovoljno rupa za drenažu na dnu.
 
02.03.2017
11
9
3
za Pantu (mog mentora :)) lep pozdrav za trud, vreme i strpljene koje ukazuješ nama početnicima....
IDEMOOO!!!
Naša komunikacija je, još uvek, provera mojih teoretskih saznanja (a, da će Bog i praktičnih uskoro) i bilo bi mi korisno da svaki moj navod prokomentarišeš (ukoliko osetiš potrebu) i tako mi pomogneš u donošenju pravilnih zaključaka. ZATO , mislio sam, da nije loše da numerišem pitanja kako bi ih, nakon tvojuh saveta, arhivirao.

Započeta tema je izbor gnojiva za uzgoj: još jedna nedoumica otklonjena; prema tvom savetu, koristiću ove godine mineralna gnojuva YARA

a sad PREDLOZI:
1. predlog dodatna organska gnojiva za zalivanje ČAJ (glistenjak, stajnjak...???)
2.predlog folijarne organske prihrane SLAVOL, PIRANA,TARANTULA...???
3.predlog organske folijarne zaštite ČAJ (kopriva...???)

to je to, male tajne velikih majstora, ne stanuju još u mojoj glavi a teško da će se ikad useliti dok imam mentora:) hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 124 maradona

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ne a potrebe mješat mineralno i organsko. Mineralno je odma dostupno biljci a kod organskog uglavnom hranimo korisne bakterije i gljivice koji tu hranu prerađuju u oblik dostupan biljci
Stajnjak (da je odležao bar dvije godine) i glistenjak bi u principu bili dovoljni uz naknadni dodatak nekog organskog gnojiva.
Pod dva su isto preparati na bazi bakterija i gljivica, dobro za u zemlju.
Kopriva, buhač, preslica, dobri za folijarnu zaštitu ako se pokaže potreba za tim, sve u svoje vrijeme.
 
02.03.2017
11
9
3
aha JASNO!!
teorija kaže: ukupan životni vek superautomatika ( deklarisanih 12-15 nedelja)podeliti na tri dela
1.deo vegetacia 5-6 nedelja
2.deo prelazni period 2-3 nedelje
3.deo cvetanje 5-6 nedelja

PITANJE: da li, prema tvom iskustvu, je ova tvrdnja ok? i ako jeste koji odnos N-P-K savetuješ za svaki od navedenih perioda... ili .....KAKO BI I TI TO URADIO?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Više manje, ali biljka nije mašina pa da se drži zadanih parametara.
Kod stajnjaka ima neke razlike ( konjski, kravlji, zečji, golublji,....) ali u principu svako če odradit dobro ako se primjeni u pravo vrijeme. Ne treba razvijat glavu oko npk i pH kod takvog uzgoja, ali je dobro dodavat gljivice i bakterije kod zalijevanja, slavol, tarantula, bactrex, mycotrex.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.