Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.11.2016
131
159
43
e da,jos par pitanja,mozda su glupa,al nema veze,supervit vise ne koristim poslje flusha jel tak?i ak mi mozes objasnit foru s medom,zas se stavlja,dal da ga stavljam i kolko ak da?xD
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
SV mozes i ne moras. Kako zelis.
Med ili melasa se koristi na kraju da biljka dobije ugljikohidrata. Nisam siguran doziranje, al ne mozes bas ni pretjerat. Ja ne koristim to. Zlicu dve umutis pa zalijes.
 
14.11.2016
131
159
43
bubnut cu ja oboje pa kud puklo!hvala na pomoci, pokazem urod kad bude gotovo, pa se cujemo za drugi grow, btw. neznam jesi cuo za silver surfer haze i critical+,jednu od tih cu vjerojatno dobit...


edit: ak moze savjet koju je pametnije na slabijoj lampi radit?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
14.11.2016
131
159
43
Sorry kaj spamam,al gro me jebe,jesam napravio sranje kaj sam nadimljen poslje flusha poskido 70% velikog lisca koje je zapravo ostalo u ruci kad sam ga primio(svo to lisce je bilo "bolesno")?mislim,znam da sad nema povratka al ono...da mi srce bude na mjestu...nadam se..xD
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Mentore,
uradio sam juče flush sa 7l vode sa rastvorom limunske kiseline (4ml/l).
Pre flusha, pogledao sam detaljno biljku i bio iznenađen da nijedan list koji se nalazi na donjim bočnim granama a koji su se "sakrili" ispod ovih velikih sa gornje strane, nema NIKAKVE promene - ni po rubovima ni na vrhovima.

Iz toga se možda može izvući zaključak, da ovde ulogu sigurno ima i LED burn (čak sam video skoro iste fotografije kod drugih ljudi).
Ova biljka ne raste pod "full spectrum" LED, kao druge dve (odlične) - nego pod 9 royal blue i 8 deep red (čekam da mi stigne porudžbina iz Kine već 40 dana :mad:).
Očigledno je da su LED diode pojedinačne talasne dužine svetlosti efikasnije (bolji PAR) i da udaljenost od biljke mora biti veća. Pa... i cena im je skoro duplo...

Zamenio sam svetlo sa 5x25W (pitanje koliko je ovo stvarno snage) ali jbg. nemam drugo...
https://www.aliexpress.com/item/1Pc...32337352353.html?spm=2114.13010708.0.0.Nqxx5Z
i 4 ove grow LED (kao fol 5W... ma nek je i od 3 - dobro je da ima)
https://www.aliexpress.com/item/E27...32610890256.html?spm=2114.13010708.0.0.X1o0EA
Iznad biljke je trenutno nekih 7-8000 lux.

Ovo je slika od jutros... boje su malo off u pozadini (ljubičasto), zbog miksa svetla...
Da li je do K, ili vode ili svetla... videćemo... pratimo dalje...
Danas.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
08.04.2016
7
0
1
32
Imam pitanje,kako cu odrzavat temperaturu i vlagu u boxu jer je početnički box ima aksijalni ventilator samo i led zarulje i power plant za cvjetanje? jer drugo nemam nista imam unutra u njemu automatic biljku staru već 4 tjedna i dobro napreduje a nisam stavljao therm-hygrometar?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
A kako onda znas kolike su ti te temperature za odrzavanje ako nikada nisi izmjerio?
Drzis prostoriju toplom i gledas da ti u boxu bude ne preko 30.
 
08.12.2016
2
0
1
35
Pozdrav Stipe, cijenim tvoje iskustvo i dobru volju pa se nadam da se neces naljutiti sto ti ovdje postavljam pitanje...zanima me da li si imao iskustva sa strain-om "blue medi kush"? Inače sjeme je od spliff seeds-a ako se ne varam...
 
08.12.2016
2
0
1
35
Hvala na odgovoru. U principu znam vise manje sve specifikacije ali zanimalo me da li mozda netko ima iskustva s tom sortom iz prve ruke...novi sam član na forumu iako ga pratim vec neko vrijeme...ispričavam se na off topicu :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
@Squerlz
U teoriji bi moglo funkcionirat.....a da li ce i kako ce. Brijem da ni chuck norris to ne zna :D
Vrijedi probati, pa se poigrati da malo usporis/prigusis ispuh ako ce trebati
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Ajd nije jada 17 zelenih budem uzeo cini mi se da cu ja morati biti Chack ;) pa ti javim kako ide :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
01.09.2016
34
2
8
Zdravo druze...
Situacija je sljedeca; u sub sam obje biljke istusirao (flushao) i jucer ujutro zalio sa po 1l vode ( posto su mi saksije bile teske nisam vise vode stavljao). Imam situaciju da ih moram skidat dns najkasnije sutra ujutro. Sad sam malo citao po forumima al bi opet imao par pitanja. Posto je zimski period imam sobu gdje bi mogao susit al nije da se pretjerano grije. Pa pitanja glase:
koja temp smije biti najmanja u sobi i da li da drzim otvoren prozor non stop ili da povremeno zracim ?
koja vlaznost smije biti da ne bi doslo do pljesnji? mjerio bi sa termhidro metrom iz boxa

Koje su daljnje upute za mene :D ?
i jos nesto da li bi mogao susit u boxu?
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Probaj da ti temp ne ide ispod 16 negdje a vlaga iznad 50-60. Prvih par dana bi bilo dobro malo vecu temp oko 20.
Ventilacija je pozeljna, naravno.
Daljnje upute su da osusis kako treba i da provjeravas svaki dan za plijesan ako ti je vlaga nesto visa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigbenbos
09.11.2014
134
80
43
Stipe, uskoro krećem u grow iz medicinskih razloga pa sam hteo da te pitam da li bi mi bio mentor i pomogao mi tvojim savetima? :)
 
09.11.2014
134
80
43
Hvala druže. :) Uzeo sam 400w komplet grow boks sa hidroponike (uglavnom zbog boksa (box 100x100x200) i svetla). Ali od semenki trenutno imam samo tri auto bubbleliciousa i 10 freebi, stavio sam 6 tih free na klijanje, nadam se da će barem neka biti dobra indika ženka, šta ti misliš o tome? Mada isto planiram i da sutra naručim sa nirvane još neke semenke, i moje prvo pitanje bi bilo, za rak jetre, šta misliš koje semenke od ovih bi bile najbolje?
White Rhino, Master Kush, Aurora indica, Northern Light, White widow ili neka druga? :) Mogu da uzmem dve sorte, nema se više para. :D
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.