Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.01.2016
56
51
18
Berlin
Mentore..ostavila sam ih tj dana na susenju u boxu..pod malim ventom i upaljenom ventilacijom na najslabije.. temp: prosjek 24-25. VLAGA: OD 40 -50.. po mom misljenju su suhe i spremne za staklenke.tjm vrc sam ih prebscila :/ jer to ok? Koliko sad cca u staklenkama i u kakvim uvjetima. Hvala. Ako treba slika javi...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Malo pre visoka temp....al ok. Sad svaki dan otvori jednom-dva put da se prozraci teglica i to je to. Ako je mokra jos, onda ostavi duze otvoreno i izokreni sve jednom dnevno da se sve posusi.
 
21.01.2016
56
51
18
Berlin
Iskreno ..meni svi cec izgledaju suho :) .al nije to to..kad zapalis.osjeti se svjezina.a svi su nekako prhasti..ne tvrdi.. :/ kako se pozdize tvrdoca? Dali se to dobije u procesu curranja..il? Koliko bi otprilike trebalo curranje trajat..?p.s. ako trrba fotka posaljem ti... I zanima kakvo mjesto i uvjeti trebaju bit za te staklenke?
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ne treba fotka. Suho je ako pucketa pod prstima a ne mrvi se. Ako je pre suho, stavi komad jabuke ili svijezi list vutre unutra na par sati....tj kontroliraj i mijesaj da nebi plijesan navukla. Tvrdoca budova ne ovisi o kjuranju nego o sorti i nacinu uzgoja...ukoliko je takva sorta. Kjuranje traje....ovisi koga se pita hehheh. Mislim da tek nakon 2-3mj dobijes kjuranu mirisljavu vutru.
 
21.01.2016
56
51
18
Berlin
Konkretno ja sam imala 3 red poisona, califoirnian snow,crystal meth,grapefruit sve automati.. suhi su, ne mrve se..al me zanima koliko bi optimalno trebalo bit ove moje sorte..3 mj mi je brdoo... haha
P.s. kakvo je mjesto i uvjeti preporucljivo za te staklenke?! Hvala
 
21.04.2016
51
21
8
28
Stipe mozes li mi reci o kakvoj je sjemenu rijec ?
KC45-KCBrains trazio sam po netu da bi dosao do informacije da ova biljka moze narasti do 7m :zvezda::

" Kada raste na otvorenom, možete očekivati KC-45 rast biti oko 7 metara visok s božićnog obliku stabla. Grane su jaki i nemaju lišće prema stabljike, ali može nositi što više teških Colas po potrebi. Indoors, KC-45 održat će se oko 8 do 10 tjedana da završi, a završava oko 15. rujna na otvorenom."

ja i dalje ne vjerujem u ovo haha
 
21.01.2016
56
51
18
Berlin
Stipe stavila sam ih nakon 5-6 dana susenja u boxu na 24 c i 40-50 rh.. u staklenke tj.boce od mljeka od 1lit. Drzim ih vec 3 dana i redovito otvaram..al totalno cudni miris mi je ..ni po finim budovima.ni po nicem sto bi trebalo bit..nego po nesto pokvarenom.. nezz jer zbog boca iako sam ih oprala i podusila i sve!! Hermericki su bile zatvorene..tj.stavila pvc vrecicu iapod cepa pa zavrnula i stavila gumicu za svaki slucaj.. Mislila sam ih stavit u papirnate vrecice tj.sknicle 1 dan pa nazad u staklenke ali vise njih..da opet nisu boce pune do kraja iako su imali budovi prostora u njima.. helpek!! Neki savjet.plss
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Daj sliku da vidim to.
Nema sto smrdit osim ako nije neki stinky strain. Prvih mjesec dana neces ni mirisat nista drugo osim slame/klorofila.
Zato i postoji kjuranje ;)
 
07.05.2015
19
18
3
48
Pozz mentora! Neki dan sam bio sajtu i čini mi se da dobro napreduje. Nisam ih zalijevao jedno 3 dana i kada sam došao na sajt zemlja je bila vlazna što mi kaže da i nemoram tako cesto zalijevati. Ima par listova sa znakovima laganog papanja od strane kukaca, ali ništa previše. Našao sam ispod jedne grane nešto mekano i sa licinkom unutra i to sam odstranio.
Evo slike.
Ps. Listovi mi se čine suhasti pod prstom
 

Prilozi

  • IMAG0706.jpg
    IMAG0706.jpg
    201,5 KB · Pregleda: 19
  • IMAG0702.jpg
    IMAG0702.jpg
    428,7 KB · Pregleda: 17
  • IMAG0705.jpg
    IMAG0705.jpg
    330,1 KB · Pregleda: 16
  • IMAG0704.jpg
    IMAG0704.jpg
    263,4 KB · Pregleda: 16
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
22.03.2015
33
6
8
34
Dragi mentore,
samo da se oglasim i pohvalim :D, nakon dijagnoze i presadjivanja, zivnula nemoguce,
sada se nalazimo danu 33 zivota i super nam je,
ovih dana ide u vecu posudu, onu konacnu i nadam se u pograund H i perlit, koji jos uvijek cekam...

i molim te, plantele mi je nestalo, imala neku malu kolicinu, i nemam je za kupiti,
sta bi mi drugo preporucio?

hvala :)
 

Prilozi

  • IMG_7283.JPG
    IMG_7283.JPG
    444,5 KB · Pregleda: 10
  • IMG_7282.JPG
    IMG_7282.JPG
    390 KB · Pregleda: 10

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ej :)
Ok izgleda i ne trebas se zurit sa gnojenjem ;) Izgleda sito i kad presadis, opet nececs trebat gnojit jedno vrijeme ;)
...a koje gnojivo da kupis.....pojma nemam :D Ak nema plantelle, cega onda ima? heheh
 
22.03.2015
33
6
8
34
Ej :)
Ok izgleda i ne trebas se zurit sa gnojenjem ;) Izgleda sito i kad presadis, opet nececs trebat gnojit jedno vrijeme ;)
...a koje gnojivo da kupis.....pojma nemam :D Ak nema plantelle, cega onda ima? heheh

a sve su mi neki omjeri za cvjetanje, ne za vege, ali smislit cu nesto
ili cu samo supstrat promjenit :D

hvala u svakom slucaju ;)
 
19.12.2015
25
5
3
Bok Stipe,

Evo par slika, Channel je flushana 31.05. sa 66l vode i zalivena 4.06., zemlja je skoro pa suha.

Šta predlažeš, dali da je kilnem sutra ili još jedno zalijevanje? :objesen:

Imam nedoumice oko sušenja, temp. mi u prostoru skače do 28C (ako još zagrije bojim se da ne bude još i veća), dali će to biti previsoko, šta joj se može dogoditi?

Stavila sam ti i sliku čupave čisto da vidiš, prava je penzionerka eyessss:

Daj mi još reci, kod zadnjeg zalijevanja regulirani ph je bio 6,6, a run off je bio 7,7 ph, je to normalno?

Pozzz

DSC07063.JPG DSC07064.JPG DSC07077.JPG DSC07068.JPG
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Lijepo izgleda :)
Jos jedno zaljevanje sa vodom pa kad se posusi beri ;) Sa ovom sativom nastavi kao i do sada...ona je sad u srednjim godinama :D

28 je previse za susenje, da. Desi se to da se pre brzo osusi i klorofol se ne stigne raspast. Takodjer se desi da vanjski dio bud-a bude skroz suh a u sredini mokar.
Par trikova kako to izvest a da bude ok.
Susi komplet biljku sa listovima, pa cak i sa korjenom. na taj nacin ce se biljka nesto duze susit. Kad se biljka posusi iz vana, stavljas u teglice i nastavljas tamo susenje sa cestim otvaranjem. Tako ce vlaga iz sredine izac van i namocit vanjski dio buda (ko kad ovlazujes pre suhu vutru).....pa onda tako polako susis i kjuras u teglici.

I slobodno stavi sliku chanella u galeriju ;) Biljka je lijepa i imas se cime pohvalit
 
16.04.2015
29
12
3
37
Pozz Stipe,

Bio si u pravu, bila je gladna.

Procvetala je 5-og maja tj, pokazala je dlacice :), ali na tome je i ostalo... I dalje raste nenormalno.. Sada je visoka 110cm i uopste ne puni a raste li raste... Ne znam o cemu se radi... Mozda da promenim rezim svetlosti...? Pise na sajtu BulkSeeds da Superskunk je harvest za 70 dana.... ovo ce skoro biti 60 dana....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.