Mentor Tarzan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
Pozdrav i dobrodosli u moj mentorski kutak, ja sam Tarzan i ovdje se mozemo dogovoriti za mentorstvo.

Najvise pomoci mogu pruziti u "Outdoor" uzgoju a najmanje (zasada) oko sklapanja elektronike i LED rasvjete. Ako imate problem do rjesenja tog problema lakse cemo doci ako postavite fotografiju.

Evo neke od mojih biljki, najmanja i najveca koju sam do sada uzgojio..

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.jpg 5.jpg

Ovo su 4 najbitnija teksta na forumu koja je dobro procitati prije bilo kakvih pitanja:

Pravilnik
Vodic za unutrasnji uzgoj (Indoor)
Vodic za vanjski uzgoj (Outdoor)
Kanabis ulje - Izrada, doziranje, djelovanje


Za sva pitanja oko uzgoja i foruma stojim vam na raspolaganju. ;)

Sadimo zajedno! :)

LP
 
19.04.2016
4
1
3
31
Ja Sam u planu posadit neso u 6 mj outdoor imam vec par komada al sjeme je iz paketa narucio bi neko sjeme preko neta preko koje stranice mogu naruciti? za BIH dali oni kada salju sjeme prepakuju u nesto Da nebi imao problema najvise mi se svidja purple afghan kush Ali ako mi ti mozes preporuciti sta da narucim I stranicu sa koje je najbolje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
mozes naruciti preko naseg sponzora OVDJE ti je sve objasnjeno, imas opciju slanja stealth, purple afghan kush je odlican i ja sam ga uzeo ove godine za outdoor, gledaj samo da nije sativa dugocvjetajuca..pise ti pored svake flowering time i gledaj da nije preko 60-65 dana ako je za out :)

skunk neki ili kush s tim neces pogrijesiti vani, a dobro bi bilo i nekog automatika zasaditi radi ranije berbe (ima predznak "auto" ispred imena sorte) izbjegavaj haze-ove raznorazne privlacni su im opisi ali nisu za outdoor zbog duzine cvjetanja :) poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita
21.04.2016
51
21
8
28
Ehh ja cu ovdje se obracati bas zbog toga sto sam pratio tvoj zadnji out dnevnik i vidio sam sta si uradio od Moby Dick-a :clap:::clap:::clap::

Ovako imam nekih 15-tak sjemenki (random) stavio sam ih na klijanje vec su pocele pustati klice pa sam poceo lagano sa pripremama...

Imam neki mini box 4 cfl 20w tu cu drzati sve sto proklija pa 5-6 kojih se najbolje pokazu od pocetka ce ici out ( ici ce i ostale ali radi reda necu se njima toliko pozabaviti jer nemam vremena bas)

znaci iskopati cu nekih 6 rupa tacnije vec sam iskopao rupe su 15-20 l ehh.. sad imam problema sa zemljom ... narucio sam Florahum ali bilo je samo 6 vreca po 6l znaci 36l ukupno imam i mislio sam na tih 36l dodati 10l zecijeg izmeta i nekih 60l humusa i to bi bilo to cca 106l za tih 6 rupa ... sad pitanje da li je malo zecijeg izmeta? ..puno humusa ? puno ili malo zecijeg izmeta (jer znam da je najjaci sto se toga tice)

znam da je malo Florahuma ali eto.. tako je kako je ..

i da li mi mozes reci valja li ovo cemu da se ona pomjesa sa florahum zemljom
1.PNG Capture.PNG

ps. uskoro ce i slike svega biti

LP
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
rupe od 15-20l su super ;) Florahum nisam koristio i vidim na njihovoj stranici da imaju vise supstrata, tebi treba Florahum S (standard u zutoj vreci) ako mozes naruci jos zemlje to je najbolje rjesenje :)

puno je to zecjeg izmeta, zecji izmet ne koristim u outdoru, samo konjski. kompost ako ces koristiti mijesaj pola pola sa zemljom sa sajta inace ce biti prejako za mlade biljke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita
21.04.2016
51
21
8
28
Ehh u medjuvremenu javljeno mi je da je doslo jos 44l florahuma i onih 36l znaci 80l florahuma ali .. ima i Potgrond H 80l sada ne znam moram jednu od te 2 uzeti nema mi druge
preporuka ?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
zasto je kanta u zemlji? ova zemlja u kanti je prenatopljena vodom a zemlja je losa, lijek za ovo je presadivanje u kvalitetnu zemlju, bilo koja od ovih sa slike:

upload_2016-4-24_16-44-11-png.78849


kad budes presadivao obavezno na kanti izbusi par rupa pri dnu, i kanta ne mora biti u rupi :) zelim da naucite da je zemlja jako jako bitna kod uzgoja kanabisa i o njoj vecina toga ovisi a uopce nije skupa da bi trebali stediti na njoj, losa zemlja=losa biljka i to je cijela matematika..

za korijen pronadi slavol ili se raspitaj za neke mikorizne "proizvode" (mikoriza) u poljoprivrednim trgovinama. koliko je stara biljka sa slike?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
ovo sa slike je mjesano sa zemljom sa sajta, vidis da im ne odgovara po njihovoj velicini, ovako ne izgleda biljka od 20 dana, male su jako.

ove rupe sto si iskopao napunis zutom florabelom (universal) a biljke iz kanti presadis unutra, uzmi neki mali asov ili sl. i izvadi biljku iz te zemlje u kanti i presadi u florabelu u rupe i krenuti ce na bolje, a i vrijeme se popravilo i sad im je vrijeme da pocnu rasti ;) ako ostavis ovako kako je sada bit ce to slabo..
 
24.04.2016
84
122
33
52
OK sefe samo da ti kazem da su do juce bile u casama sa cistom Florabella zemljom,juce sam stavio u kante jer sam video da tu nesto nije u redu,odradicu Kako kazes;-)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
ako je jucer presadeno onda ostavi jos koji dan pa cemo vidjeti idu li na bolje, kise su bar kod mene stale i sada je suncano kako i treba biti za ovaj dio godine. :) ali i dalje mislim da je ovdje veci problem zemlja nego lose vrijeme.

evo kako izgleda biljka u zutoj florabeli stara 16 dana pod stednom (cfl) zaruljom od 23W..da nije cfl u pitanju bila bi i veca, ja do sada nisam imao problema s ovom zemljom, odlicna je i dajem je za preporuku..

p10002023-3-jpg.23367
 
08.03.2016
13
4
3
34
:)Ee ovako prvi grow biljka staraa na slici dije manja ima otprilike 30 dana a druga slika je nakon 4 dana znaci za 4 dana je po meni dosta narasla zemlja je obicna pomjesana sa stajskim đubretom zanima me kad mogu da ju zalijem sa planetela list dali je dovoljno stara i onako kako ti izgleda...:):spliff:
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    325,1 KB · Pregleda: 136
  • image.jpg
    image.jpg
    283,7 KB · Pregleda: 131
  • Sviđa mi se
Reactions: Igor SD and perikle

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
@majstor420 vidim samo jednu sliku, ako si zemlju mjesao sa stajskim gnojem nema jos potrebe za plantelom list ili nekim drugim gnojivom, jos uvijek samo voda. dobra je ali za 30 dana bi trebala biti veca. jesi to posadio fem. sjemenku ili iz paketa, ako neznas sta je onda nemoj samo jednu u out, steta par mj. truda pa da ispadne muska biljka.

@jackal55 hvala, trud se isplatio :) :)
 
08.03.2016
13
4
3
34
Dali sada vidis dvije?
Imam jos 3 ali su puno manje i nisu bas nesta imam jos 2 u kalenicama koe cu nosit na sajt ali su jos mlade i razmisljam na placi uzet par automata vjv wv auto...
Sjeme iz paketa...
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
onda super ako imas jos par biljki, a ovo za automatike ti je odlicna ideja ;) vidim drugu fotku sada, lijepo je napredovala u 4 dana ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme

Odgovora
0
Pregleda
60K