Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
U jbte, koma. Fakat bad luck, ali glavno da si se oporavio...mozda su cijena tvog totalnog oporavka bile tih 13 kom..pa ko ga jebe....
Ove godine nebu tako, jako lijepu boju je dobila od nižih temperatura i ova biljka tu bu super :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Zahvaljujem na mentorstvu ;)

99% sam siguran da će se 120x120x200 moć uklopit u prostor, išao bi sa max 4 biljke za prvi put i mislim da i inače nebi išao na više. U onom postu sam već više manje opisao situaciju pa evo samo još jednom ukratko;

Planiram growat 1 do do 2 puta godišnje da imam za sebe, vjerojatno će to bit 2 puta godišnje :D Htio bi naći neki dobar strain za navečer za spavanje i jedan za po danu. E sad, koliko sam skužio teško je sativu i indiku držat u istom boxu zbog skroz suprotnog načina rasta pa bi radije išao na indike, možda jednu indiku s večim CBD i nižim THC a drugu indiku obrnuto, šta misliš?

E sad, automat ili fotoperiodna?! Tu ne znam ni sam, u početku sam htio na fotoperiodnu pa se igrati s njom i vježbati, trenirat, topirat i svašta, a sad možda razmišljam da prvi grow stavim 4 utomatika čisto da vidim kako to sve diše pa onda iza toga stavit 4 fotoperiodne i s njima se igrat. Vremena uglavnom imam za biljke i probat ću kupit što kvalitetniju opremu da to sve ide kako treba od početka. Šta ti kažeš?

Nadam se da ti ne pišem preduge postove al bolje da pitam nego da kupim nešto pa moram mjenjat za mjesec dana.

Ajmo se držat toga da idem s boxom 120x120x200 cm, planiram kupit na igrow Home box ili Mammoth, vidjet ću koji će bi se činit bolji kad dođe u dučan.
Kupit ću 600W HPS komplet ali sam mislio kupit dodatno CT jer mi se čini bolje nego bez. Vidio sam da si ti imao problema sa Spudnikom pa ga zasad neću kupovat.

Za ventilaciju sam mislio kupit Primaklima filter i Primaklima kao ovaj na slici. Kupio bi njega zbog mogučnosti automatskog reguliranja brzine puhanja ovisno o temperaturi.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-09-18 at 14.51.12.png
    Screen Shot 2017-09-18 at 14.51.12.png
    62 KB · Pregleda: 27
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ovak gle, bolje kreni s 4 fotoperiodne. Kada savladaš sve elemente u uzgoju nema toga sta neces moci uzgojit od automata pa do super automata.
Uzmi si pravu indicu i neku sativčugu za dan. E sad ,ako postoje neke zelje kaj se strainova tiče pucaj...no eo za početak uzmi su ili bubba kush ili MK Ultra za indicu ili g13 ili neki drugi haze za dan. Ima ponude koliko zelis na tu temu.
Od fotoperiodnih ces sve naucit i vise dobit nego od automata itd...kreni od toga...
120x120x200 je super izbor, 600w savršeno no daj umjesto CT-a uzmi Adjust A-wing bla bla ...puno bolji izbor i raspodje je sunce i moze se jako dobro iskoristiti.
Spoetnik sa 600 w zajebi nema smisla...spoetnik je bio u 80*80*160 i radio je posel savrseno no zbog savijenih materija je propusan kaj se zraka tiče pa trebaš zadihtat...super stvar generalno.
Ako imaš novaca rađe uzmi BB125, i filter za 125. Kvaliteta za malo novaca.
Pitaj druže šta ti volja, tu sam da pomognem koliko mogu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Ajde krenut ću onda sa fotoperiodnim kako sam prvo i mislio :thumb:
Bez obzira što sam početnik, volio bih da u prvom growu krenemo s nekim laganim topiranjem i lst a danas sutra volio bih krenut i ScrOG budući da mi se to čini dobro s obzirom da ako uspiješ lijepo vrhove posložit, svi imaju ravnomjerno raspoređeno svijetlo.

Ok, krećemo onda s 2 straine fotoperiodnih i sveukupno 4 biljke n120x120x200. Uzet ću si večeras vremena pa malo još pogledat i javit svoje eventualne želje ali svakako ću gledati da su za prvi grow to neki koji nisu prezahtjevni pa da se pomalo učim. Iako obečajem ti da ću bit dobar učenik i da ću opravdati svoje ideje i planove ;)

Što se CT tiče, prvo sam razmišljao da stavim Spudnik jer mi se kao čini "najprofesionalnije" ali sam odustao barem za prvi grow zbog cijene (a sad sam vidio da si ti imao problema s njime pa ga dodatno ne želim). CT sam mislio zbog toga da mogu bolje hladit lampu i više ju približit biljci što će joj dati bolju iskoristivost svijetla ako se ne varam. Adjust A-wing mi se čini ok ali me strah temperature s obzirom da je otvoren. Iako možda ni to nebi bilo loše jer soba u kojoj će biti box je inače oko 20-22c ali bit će možda i niža po zimi pa bi možda bio ok A-wing da dodatno zagrije prostor u boxu. Samo što će mi se onda početna cijena boxa malo po malo povečat previše pa bi radije investirao u bolju ventilaciju (ventilator s kontrolom vrtnje ovisno o temperaturi) a svjetlo bi onda CT. Sad više stvarno neznam :fuck::joint:

Koji je to BB125? Može neki link, ne mogu naći :( Prvo sam mislio uzet ventilacijski set ali bi radije uzeo ventilator s automatskim regulatorom pa sam zato mislio ovaj koji sam ti poslao, ali ako nije ovaj drugi puno skuplji mogao bih i njega.
U svakom slučaju bi si htio sve kupiti kvalitetnije ali sad za početak ću morati malo pripaziti pa do idućeg growa ću napravit neki upgrade opreme :)

Ja ću slat pitanja a ti kad i koliko stigneš odgovori :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Blauberg 125, turbina. Bez potenciometra, super dela poso.
Mislim da po zimi sa AAw nebi imao problema, temperatura bi ti bila cca ( +- 1 c) 28- 29 ako je vanjska 22c. Moj savjet ti je da zajebes CT. Radi se o velikom gubitku svjetlosti sa CT. Nemoj se ograničiti vec u pocetku nepotrebnim preprekama .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and nexus777

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Ajde onda neću uzimat CT, a jel Moze proći onaj reflektor iz seta, ima slika u onoj temi u projektima koju sam otvorio? Barem za prvih 30-50 dana pa cu uzet AA wing.

A sto se turbine tice, nemogu nac taj Blauberg, a sta nije dobar ovaj od 400m3/h i termi control? Cijelo vrijeme ce pazit na temperaturu i uz nekoliko ovih malih da pusu po biljkama i po lampi?

Barem se tako meni cini da je ok al ne znaci da sam u pravu :joint:
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Moze proci taj iz seta, no aaw ti je najbolja opcija .
Da ,mali ventovi i dobra turbina drze sve pod kontrolom. Nadem link pa ti tu zaljepim. Bb ti je provjerena marka, tisa i funkcionalna totalno. Termi control nisam probao no vjerojatno je dobra stvar.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and RAOZA.

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Blue dream samo sto nije provirio :)

@retko izbjegavaj ne saamo spudnik nego bila sta od te firme. Naprave reflektor kojem je cijela poanta da mora dihtat a doslovno nema nikakve gume niti dihta igdje. Sad imaju novi model sa gumom i bolje izgleda ali svejedno nemoj. Ja cu poslat mail ducanu di sam ga uzeo i njima u dojcland da vidim sta imaju za reci u svoju obranu.
Osim tog mislim da mentor dobro savjetuje osobito ako ne mislis sadit kroz ljeto. Evo prvi dan i cijelo staklo mi je prljavo iznutra. Izvadit to staklo i vratit natrag je cijela egzibicija. Bjez od tog.

Blauberg mozes kupit u ducanu stolarija mraz. Samo nek ti potvrdi dali se radi o novijoj jacoj verziji ili staroj. Ja sam sebi uzeo sa senzorom i regulacijom ali prakticki ti ne treba. Uzmi obicnog sa 2 brzine. Ja sam para i para prosuo :D
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
@Long balls Larry
Strpljen spašen ;P
Istina bog taj spoetnik je poluproizvod, nedorečen u smislu dihtanja itd... ukoliko imaš love, ima daleko boljih opcija no ACR je opcija u malim prostorima, i kod mene je odradil posel u smislu temperature kada je trebalo .. imao je par dorada ali šta možeš.
@retko
U 120*120 AAW je realna opcija te ukoliko je hlađena 125-tkom, po zimi nema problema te ako još ubaciš dva-3 venta na štipaljki, to je milina ukratko i radi posao.
Po meni je bzvz trosit pare na potencije,senzore itd... jer dvobrzinska turbina vrlo je jednostavno i funkcionalno riješenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Moze proci taj iz seta, no aaw ti je najbolja opcija .
Nadem link pa ti tu zaljepim

Pretpostavljam da je to ovaj:
http://www.stolarijamraz.com/shop/blauberg-ventilator-industrijski-turbo-cijevni-p-25093.html

Neznam jel smijem stavit link, ako ne izbrista ću..:joint: Jučer ga nisam pronašao jer sam bio preko moba a ne na:idea:

U svakom slučaju nije skup jer ovaj od Primaklime je 1000 kn a ovaj 330 :) Ako kažeš da je taj provjeren i da je dovoljno tih, onda bi svakako uzeo BB ali s regulatorom brzine i senzorom temperature za 600 kn pa sam na miru, namjestim ga i neka održava, jedna briga manje :banana123:

@Long balls Larry nakon tvog posta definitivno sam odustao od Spudnika, to sam mislio kupit za neki iduci grow jer reko skuplje je pa je i bolje al ustedio si mi lovu sad :thumb: I hvala što si se uključio u raspravu, vidim da sam izabrao dobar mentorski kutak :respect:

Ajmo podvuc crtu pa da vidimo gdje smo dosli:

BOX - Mammoth Pro 120x120x200 cm
RASVJETA - Adjust A Wing Avenger + 600W Sylvania HPS SHP-TS dualspectrum 215 000 lumena + Horti Gear Prigušnica 600W
VENTILACIJA - Blauberg 125 mm - 345m3/h sa regulatorom brzine i senzorom topline
FILTER - Primaklima 125mm 360/480m3/h

E sad kad sam to sve zbrojio došli smo do 480 € :zvezda:: Idem za vikend kupit ventilaciju, filter i dio rasvjete a ostalo mozda ubodem na forumu na oglasu da malo smanjim iznos projekta ako bude moguce jer vidim da se satori jeftino prodaju i bezveze da ga platim duplo vise umjesto uzet neki koji je odradio 1-2 growa :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Da to je taj. Stvarno ti ne treba senzor i regulacija. Kad ti treba vec protok stavis ga u drugu brzinu, kad manje u prvu i sve 5. Skoro ti je duplo jeftiniji. Ovaj se regulacijom ti i zuji malo. naviknes se ali zuji, dok ovaj bez ne zuji. Meni sad ovaj moj radi na najjacem. Bez veze sam bacio tih skoro 300kn..

Ja cu ovo govno od reflektora nakon ovog growa malo preradit. stavit mu gumu, zahihtat druge spojeve i napravit da se staklo otvara kao vrata tako da ga mogu spustit i obrisat bez nekih problema. Ovo ovako je smece. ja ne znam kako je to netko mogao stavit na trziste..

Imas na hempatiji i drugim shopovima kao komplete sa boxom i sve ostalo ili samo recimo rasvjetni komplet i tako to. Izade te nesto povoljnije pa pogledaj malo..
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Tnx Larry ;)

Ma mislim da ću uzet ovog s regulatorom pa neka zuji, utišat ću ga nekako :) A i box će imati sobu za sebe gdje će biti sam pa neka zuji do mile volje, možda kukce otjera :udarac::lol:

Vidio sam i te setove al u tim setovima je uvijek nekako "low budget" setup pa reko onda ću radije kupit sve posebno. Radije ću pričekat 2-3 tjedna s growom pa da kupim sve kako treba.

Čekam mentora da potvrdi ovaj moj setup pa krećem kupovat a onda kreće kupnja ostalih sitnica :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
15.09.2017
47
31
18
Zelenko sta mislis da stavim najlon dok je ove proklete kise preko nekih biljki koje su sumljive mi. Imam jednu manju i na njoj primjetim da ima ove nemaju :D
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Ako ti ne pase nesto u setu pitas ih da ti sastave neki drugi set. Njima je svejedno tj jos bolje ako uzmes nesto skuplje. Dobijes popust prakticki na veliku narudzbu.. Tu mozes puno ustedit
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pretpostavljam da je to ovaj
Je to je taj, po deafaultu ima dvije brzine. Na drugoj radi pod svim opterečenjima ko vurica, bez ikakvih dodataka.
Ako imaš dodatnih 6 glavi za potenciometre ok, ali nitko se s njima nije usrečio onako kako je mislio da bude jer em zuji,em buči itd...
Razmisli, no nije neophodno.
. Bez veze sam bacio tih skoro 300kn..
Eto ti iz prve ruke info no kažem ako baš inzistiraš, ok ;)
Nije na odmet.

BOX - Mammoth Pro 120x120x200 cm
RASVJETA - Adjust A Wing Avenger + 600W Sylvania HPS SHP-TS dualspectrum 215 000 lumena + Horti Gear Prigušnica 600W
VENTILACIJA - Blauberg 125 mm - 345m3/h sa regulatorom brzine i senzorom topline
FILTER - Primaklima 125mm 360/480m3/h

Sve super, samo si se zabunio sam PyLmns, ima cca 88k - 90k kako -BäR-! reče.
Boxeva isto možeš naći na forumu za nizu cijenu, očuvanih itd za puno manje love pa mozda da uštedjele pare potrosis za nesto drugo.
Setup je ok.

Stipe je to lijepo objasnio :)
Di god se okreneš @Stipe šamara korisnim informacijama. Fenomenalno ;)

markoarrow druže nemoj kemijat s nikakvim najlonom, bude se napunilo kišom,potrga sve...nedaj boze neko vidi itd..
Gle ako priroda kaže skidaj, ti jedino kaj mozeš je čekat do samoga kraja i riskirat ili skidat na prvu.
Vlaga logicno sada raste zbog sugavog vremena i to je za očekivat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and -BäR-

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Njima je svejedno tj jos bolje ako uzmes nesto skuplje. Dobijes popust prakticki na veliku narudzbu..

To ću onda sve vidjet kad dođem u trgovinu, valjda će dat neki popust ako sve kupim odjednom u istom ducanu :)

Ako imaš dodatnih 6 glavi za potenciometre ok, ali nitko se s njima nije usrečio onako kako je mislio da bude jer em zuji,em buči itd...

U biti 300 kn dodatno košta ovaj s potenciometrom pa sam zato mislio možda njega.
Šta je tako velika razlika u buki u odnosu na ovaj bez potenciometra?
Ne kužim zbog čega je toliko velika razlika u buki i zujanju? Ako tko zna (i ako mu se da) objasnit princip rada pa da bolje skužim. Jer ja sam išao logikom da na ovom s potenciometrom mogu namjestit da se pali na max ako pređe neku određenu max temperaturu pa da sam zbog toga siguran.
A na kraju ću vjerojatno kupit s potenciometrom i onda nakon 2 mjesec još jedan bez potenciometra ako me ovaj krene živcirat :lol::fuck:

Je to je taj, po deafaultu ima dvije brzine. Na drugoj radi pod svim opterečenjima ko vurica, bez ikakvih dodataka.

U slučaju da uzmem ovaj bez potenciometra, onda mi je ok da radi na ful dok je upaljeno svjetlo a kad je ugašeno da radi na slabijoj brzini? Znam da je to sve individualno od boxa do boxa al otprilike tako nekako mi je logično.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Šta je tako velika razlika u buki u odnosu na ovaj bez potenciometra?
Ne kužim zbog čega je toliko velika razlika u buki i zujanju?
Buš vidio, uz predivan zvuk turbine još dodaš zujanje pa imaš elektranu u sobi.
Znaš onu frekvu zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz uz phhhhhhhhhhhhhhhhhh = phzzzzzzzzzzzzzphhhhhzzzzzzzzzzzzzhpphzzzzzzzz itd :)
Zezam se malo, nego dodatni potenciometar stvara iritirajući zvuk zujanja. Ako ti to nije bed, kupuj brate, u krajnjem slučaju budes imao tu neku kontrolu u smislu pojčanja ventilaciju u slučaju porasta temperature, ali po zimi mislim da nebudes imao problema s time i sumnjam da ce ti se ijednom upalit do sljedece godine ;)
Kupi s potenciometrom ako ti se ne dopadne, mjenjaj ali velim ti kaj sam od ekipe na forumu čuo.
Nisu bas presretni :p
U slučaju da uzmem ovaj bez potenciometra, onda mi je ok da radi na ful dok je upaljeno svjetlo a kad je ugašeno da radi na slabijoj brzini? Znam da je to sve individualno od boxa do boxa al otprilike tako nekako mi je logično.
Možeš si namjestit da je full cijelo vrijeme dok je svjetlo on, kada se ugasi svjetlo neka ti se ventilacija pali npr. svaka 3 sata na 15 min .
Ima varijacija i riješenja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Sad si mi baš lijepo dočarao taj zvuk :eek::respect: Al neka ide ovaj s potenciometrom pa ćemo vidjet, ventilator će biti u boxu a box će biti sam u svojoj sobi tako da sam miram :)

Na koliko % bi bilo ok da namjestim da je minimalno puhanje ako taj BB ima protok 345m3/h? Morat ću to vidjet sve u hodu da vidim kako će se odrazit na temperaturu ali me zanima koliko bi se trebalo minimalno vrtit da radi dovoljno izmjena zraka? Ili se ne trebam toliko sad opterecivat? :whato::

Uglavnom sad ću krenut to pomalo kupovat za vikend pa ce bit lakse za dalje :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.