Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.11.2017
94
99
18
evo popravljeno hranio sam prije 4 dana na flasu od 1.5 l sam stavio 3 ml fosfor i kalij, hesi bost 2 ml i blum komplex ovaj 5 ml al sam to mjesao u jednu flasu sve skup sad ne znam jel to dobro ili lose :)
 

Prilozi

  • DSC_0559_1280x960.JPG
    DSC_0559_1280x960.JPG
    128 KB · Pregleda: 24
  • Sviđa mi se
Reactions: MementoKuri
08.05.2017
10
11
3
43
POzdrav mentore.
Situacija je slijedeća: Auto Speed bud od Female seeds izašao iz zemlje 24.12. iz 7 litarskog pota i Plantela Balkona zemlje u koju je umješano organsko prihranjivanje od HomeOgarden prema uputi. Očekivao sam da ce završiti za cca 60 dana od klijanja ali nista od toga, onda je stara 53 dana i tek je počela pistile izbacivati prošli tjedan. Čitao sam o tom strainu, negdje sam našao podatak da ima fenotip koji ima 100 dana od klijanja branja i izgleda da je taj mene pogodio.
Problem: pot je 7 litara, biljka je prevelika, bojim se da kad počme cvjetati da nece moći kvalitetetno napuniti vrhove, pa sam te htio pitati sto da radim...
--ostavim ju pa šta bude
--maknem 40% izbojaka?(hoće li ju to stresirati da pohermi?) IMG_20180215_165455.jpg IMG_20180215_165630.jpg IMG_20180215_165647.jpg IMG_20180215_165658.jpg
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Pa zapravo i nije dobro imat previše svjetla u malom prostoru.
A sada ako kombiniraš dvije vrste rasvjete ja ne vidim problem zašto ne , samo obrati pozornost da nebi bilo previše fotona pa da zasmeta biljci.


Može se desiti kako...npr da uberes prije nego je gotova ili da ju ostaviš da ode do kraja, kraja. A to sam mislio da omjer trihoma bude u amber korist preko 50%..neznam na šta ciljas...
Biogrow ti je dobro imat, eo škicni smirovoja npr...njemu sada debelo u cvjetanju prifalilo i N itd...a N-a najviše imaš u grow tako da...dobro ga je imat u back up-u.
Bloom i max trosis tako kako trosis sve se da izracunat... plus heaven...ali po meni osnovno je imat grow,bloom i top max....ostalo je šminka.
Ako se proizvodi dobro čuvaju mogu trajat, koristi u idućem growu komotno.
Bok mentore i oprosti neznalici, ja sam mislio kao na pr. ne pobereš trešnje na vrijeme pa dobe crve. A sad me i ova rečenica : da omjer trihoma bude u amber korist preko 50% izbacila skroz jer to ništa ne razumijem. Hoćeš li mi to molim te malo pojasniti? Tnx.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
Jurio evo da ukratko probam ja to objasnit... znaci kad se hedovi stvore (ajmo rec mjesec dana minimum) onda pocnu i trihomi "sazrijevati", one bijele "dlačice" po listovima pocinju biti pune, mliječne, i to znaci da je biljka u prvom stadiju potpunog sazrijevanja, znaci blizu kraja i dolazi do svoje max potencije. Nakon sta svi trihomi ili dlačice postanu mliječni ili puni, onda nakon toga postaju smeđkaste boje, tj. amber boje. To znaci da tad lagano biljka gubi potenciju. Zelenko je rekao da kad ima amber trihoma preko 50% na cijeloj biljci, onda znaci da si malo zakasnio sa berbom, ali i dalje ce imati ucinak, samo nece biti onako potentan kao sto bi bilo da su sve dlačice bijele, pune i mliječne. Nadam se da sam barem malo pomogo
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
evo popravljeno hranio sam prije 4 dana na flasu od 1.5 l sam stavio 3 ml fosfor i kalij, hesi bost 2 ml i blum komplex ovaj 5 ml al sam to mjesao u jednu flasu sve skup sad ne znam jel to dobro ili lose :)

Ove male nemoj gnojit osim ako nemas Root juice. Kako često zaljevas i hranis je svako zaljevanje? Malo smanjit doze pa bu to ok.
POzdrav mentore.
Situacija je slijedeća: Auto Speed bud od Female seeds izašao iz zemlje 24.12. iz 7 litarskog pota i Plantela Balkona zemlje u koju je umješano organsko prihranjivanje od HomeOgarden prema uputi. Očekivao sam da ce završiti za cca 60 dana od klijanja ali nista od toga, onda je stara 53 dana i tek je počela pistile izbacivati prošli tjedan. Čitao sam o tom strainu, negdje sam našao podatak da ima fenotip koji ima 100 dana od klijanja branja i izgleda da je taj mene pogodio.
Problem: pot je 7 litara, biljka je prevelika, bojim se da kad počme cvjetati da nece moći kvalitetetno napuniti vrhove, pa sam te htio pitati sto da radim...
--ostavim ju pa šta bude
--maknem 40% izbojaka?(hoće li ju to stresirati da pohermi?)Pogledajte prilog 194742Pogledajte prilog 194743Pogledajte prilog 194744Pogledajte prilog 194745
Fino ju počisti, napravi Loli.
I budes ju cesce hranio i bit Ce to ok.
Pot je mali ali sisaj ga sad.
Nego cudan neki automat... Bumo vidli kaj bu na kraju ispalo :)
Nema razloga zasto nebi bilo ok:)

Mentore de sušiš kad uberes? A da nije box :)
Mreže za sušenje ili neki improvizirani prostor, na rešetkama, glavno da bude dobro ventilirano, po mogućnosti zamračeno tj tamnija prostorija,prostor,kutija.. nebitno :)
Bok mentore i oprosti neznalici, ja sam mislio kao na pr. ne pobereš trešnje na vrijeme pa dobe crve. A sad me i ova rečenica : da omjer trihoma bude u amber korist preko 50% izbacila skroz jer to ništa ne razumijem. Hoćeš li mi to molim te malo pojasniti? Tnx.
Prema omjeru trihoma prilikom harwesta, mozes utjecati na to kakav CES rad dobit na kraju. Znaci imas tri vrste trihoma, prozirni , mliječni i amber. Svaki od njih ti govori nesto . E sada ako zelis head high,stoned, couch lock Itd... Prema tomu i ciljas omjer trihoma.
Prema njima takodjer vidis u kojoj fazi cvjetanja je biljka Itd.
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Jurio evo da ukratko probam ja to objasnit... znaci kad se hedovi stvore (ajmo rec mjesec dana minimum) onda pocnu i trihomi "sazrijevati", one bijele "dlačice" po listovima pocinju biti pune, mliječne, i to znaci da je biljka u prvom stadiju potpunog sazrijevanja, znaci blizu kraja i dolazi do svoje max potencije. Nakon sta svi trihomi ili dlačice postanu mliječni ili puni, onda nakon toga postaju smeđkaste boje, tj. amber boje. To znaci da tad lagano biljka gubi potenciju. Zelenko je rekao da kad ima amber trihoma preko 50% na cijeloj biljci, onda znaci da si malo zakasnio sa berbom, ali i dalje ce imati ucinak, samo nece biti onako potentan kao sto bi bilo da su sve dlačice bijele, pune i mliječne. Nadam se da sam barem malo pomogo
Bok Đorđe, izgleda da sam te prerano lajkao, šala,ali dobro je , sad će nam to mentor detaljno objasniti. Ti imaš koliko sam skužio prijatelja koji se time bavi pa ti ponešto veli, ja neznam nikoga pa se najviše oslanjam na mentora. Ovdje kod mene ti svako malo nekoga ulove, uglavnom neke sitne ribe pa ja idem po teoriji zavjere i nikome se ne povjeravam. Kako napreduješ?
 
05.11.2017
94
99
18
pozz mentore ... evo malo sam box preuredio pa me zanima jel oky? ubacio sam i ovaj ovlazivac slucajno sam nasao na netu .
 

Prilozi

  • DSC_0577_1280x960.JPG
    DSC_0577_1280x960.JPG
    317,1 KB · Pregleda: 39
  • DSC_0579_1280x960.JPG
    DSC_0579_1280x960.JPG
    341,4 KB · Pregleda: 39

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok mentore, otvorio sam ovaj link i da ti budem iskren nisam puno napredovao. Objave su stare 10 godina i ljudi polemiziraju, a one linkove nisam mogao otvoriti, ili su maknuti ili ja neznam kako. Nemoj se sekirat, Đorđe je dobro objasnio, jedino mi je sad upitno ono gdje ti kažeš da se nesmije mješati trihome i pistile. Kad budeš imao više vremena bit će mi dovoljne dvije- tri rečenice na ono od Đorđa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.