Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki :respect:.

Ja sam @Zelenko63 i dobro došli u moj mentorski kutak.

:ajnstajn:

Nije bilo tako davno kada sam redovno svraćao u ovaj kutak tražeči svoje odgovore u sličnim problemima, povezivao i čitao i na kraju riješio svoj problem.
Proučavanje ovog foruma, te nesebična pomoč njenih članova me dovela do ovog di danas jesam, a to je razina kada su mnoge nepoznanice mnogo jasnije.

Apsolvirao sam i prihvatio nesebično znanje koje se dijeli i prenosi sa generacije na generaciju te mislim da sam spreman prenjeti prije svega dobru vibru te kvalitetnu i ispravnu informaciju tamo gdje je potrebna kao minimalni znak zahvalnosti za svo dobro koju mi je Vutra.org priuštila.

:vutra:

Preferiram tj. prakticiram indoor , te organic hranu (BB, BT, Plagron) sa minimalnim iskustvom u out-u te Hesi u smislu mineralne hrane.
U out-u nisam toliko imao prilike pokazati znanje zbog okoline gdje živim te najveći poduhvat su bile balkonuše u smislu out-a.
Imam iskustva sa HPS,MH, CFL i PLL rasvjetom.
Također nešto malo i s LED ( cree, COB technology :)

Dapače, mislim da nema problema kojeg Vutra.org nemože riješit.
:sun2:

Tako da pitajte, tu smo zbog Vas.

Pravila mentorskog kutna su jasna, te ukoliko postoji dilema oko istih tu smo da ih rastumačimo na jednostavan, razumljiv i u kranjem slučaju pravilan način.

https://www.vutra.org/threads/obavezno-proČitati-prije-bilo-kakve-aktivnosti-u-ovom-podforumu.10878/

Gotovo sva mudrost je pohranjena na serveru a iskustvo dođe s vremenom.
Kada postoji želja i volja, i još kada se umješa search opcija na vutri, ...
Nema toga šta ostaje skriveno i nedokučivo.

Vaš
:rasta:
Mentor Zelenko63

36380.jpg

Edit: Ps nemojte zaboraviti da je marihuana lijek, nekome za dušu a nekome za tijelo ;)
 
Poslednja izmena:

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Bok Zelenko,

trazim mentora! Jesi rapolozen?

Imam homebox 1x1x2, mh i hps 400w, spudnik, blauberg 125 turbo sa regulacijom i sve ostale dindurije. Zemlja biobizz all mix i njihova gnojiva. Imam i hrpu sjemenki narucenih sa seedsmana. Sve manje vise odlicne sorte. Trebat ce mi i pomoc oko izbora jer bi htio zavrsit do Bozica. Znam da je na knap ali nadam se da bi se moglo do tad zavrsit.

Nadam se pozitivnom odgovoru!

Pozdrav
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Vozdra druze, uvijek raspoložen :)
Super oprema no ako mislis zavrsit do bozica, pozornost cemo skrenut na odabir sorti i duzinu vegetacije. I vrijeme je za krenut zapravo jer je sredina 9 mj . Ajde napisi koje sorte imas na raspolaganju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Vozdra!! Ok odlicno :)

seedsman1.jpg
seedsman2.jpg

E sad, po nekom dojmu koji sam stekao blue dream mi djeluje kao odlicna i definitivno bi htio nju.
Northen lights sam uzeo zbog problema sa spavanjem i tako to i bilo bi lijepo ako bi mogla i ona.
Lsd bi isto bio zanimljiv i green crack kao jedini predsavnik automatika nam je sigurrno na listi jer za ocekivat da ce prvi do cilja?
Od ovih ostalih nemam posebne prioritete. Moze bilo koji. Mozda jack na prvom mjestu ili sour diesel.

Idemo na 5 biljaka, nemoj zamjerit. Znam da je 4 idealno ali imam toliko brdo tih sjemenki. Uvijek pretjeram sa kupovinom. Htio bi imat vise vrsta a sama kolicina mi nije prioritet..

Ranije sam zemlju namocio. Nisam bio siguran koliko ju treba namocit pa nisam previse. Vjerujem da se namocila onako solidno. Na posudama sam izbusio nekih 16 rupa od recimo 3mm i stavio sam one euro pebbles. Dovoljno da se kompletno pokrije dno posuda. Jeli to ok?
Trebao sam prije ljeta pocet ali zbog obaveza nije islo. Dobar dio tog sta sam i bio pohvatao ishlapilo..

Jos mi je ostalo samo skratit fleksibilnu cijev sta mi ide od turbine do spudnika. Zanima me koliko ce mi lampa bit udaljena od biljke u startu tek kad izade van? Dali se u toj ranoj fazi ide blizu sa lampom ili je bolje ju malo udaljit? Cisto da znam na koliko da rezem cijev tako da mi ne bude nepotrebno dugacka..

Zaboravio napisati da imam greenpower balast sa superlumen opcijom, znaci dodatnih 10%, tj 440w. Mozda pomogne :D

Jedna ispravka. Umjesto blue widdow sam uzeo Vanilla Kush Feminised Seeds
Barney's Farm Seeds. Screenshot sam radio prije te promjene. Sad vidim da sam nju ubacio jer vec imam white widdow, ali ona mi je vec dosta poznata pa mi nije bitna, tj nebi htio nju sad..
 
Poslednja izmena:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Mozes uzeti u obzir ove strainove koje cvjetaju od 7-9 tj.
Znaci Blue Dream, NL, JH, GC auto i Blueberry ( ili VKush naravno).
To ti je 5 kom, 4 foto i 1 auto.
Drenaža je uvijek dobra stvar realno gledajući za zdravlje biljke no ukoliko je supstrat kvalitetan mislim da nema potrebe, samo zbusis rupice na dnu ako ih je malo i to bi trebalo ok raditi, koliki su potovi?.
Ja osobno radim bez drenaže.Za 400w ok udaljenost je 20 - 30 cm, pogotovo ako je spoetnik u igri, kreni s 30 cm ,mislim da Ce to bit ok a kasnije lako spustis kada malo ojačaju .
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Seli_90 and RAOZA.

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ok

za JH seedsmanu pise flowering time od 50-70 dana. Znaci mozda cak 10 tjedana. Ne zanm koliko dugo bi trebala bit vegetacija?

Za lsd pise 60-65 dana dok je blueberry isto tu negdje sa 8-9 tjedana: sta mislis izmedu lsd-a i blueberrya koja je bolja? Lsd me nekako vuce..

Imam jednu kantu kao ona velika od jupola 15l. Jos dvije od silikata isto 15l i dvije bas za cvijece na njima pise 35, ali nemoguce da je to litraza. Nesto vece su od ovih, mozda 20 litara.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pošto imaš u igri 5 kom, računaj cca vege 3 tj, ovisi koliko se budu raširile po boxu a i jesi li razmisljao o treningu tipa topiranje ?
LSD ti cvjeta minimalno 70 dana...Po meni super sorta ali mislim da bi ti bila na knap sa vremenom ako uzimaš Božić kao neko ravnanje, jer ionako je stvarno na knap. Uvije računaš malo dulje od onoga nego kaj breeder napiše. Blueberry mi sada raste pa neznam kakva je, no LSD ti je agresivna biljka koja če ti napravit gužvu u boxu ako ju ne ukrotiš a samim maltretiranjem tj treningom usporavaš proces i sve to na kraju ispadne dosta duze od ocekivanog.
Super, potovi od 20 L na 5 kom ce biti ok. Kada sadiš ? Si razmisljao o dnevniku ?
Koliko ti je bitan taj termin božića, jer mozda bi bilo realnije ocekivat berbu 31. 12 ?
Sve bi to trebalo biti odrađeno bez ijednog problema, kako bi bilo eventualno do tada jer je na knap ali zasto ne probati. Mozda isto tako da WW uzmes u obzir.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and RAOZA.

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Za trening sam otvoren za sugestije ali koliko sam skuzio uspori se cijeli proces. Ne znam u hodu cemo.
Ok lsd otpada. Blueberry ima odlicne ocjene pa i nije los izbor.
Sadim prekosutra. Danas oko 19h sam namocio zemlju. Trebao bi cekat 36 sati. Mislim menke direktno u zemlju.
Da definitivno bi otvorio dnevnik.
Dosta mi je bitan termin,ne zbog samog bozica ali morao bi do svojih pa me nema doma...
Ww mi je super ali puno puta sam ga dimio. Sutra cu jos malo razmislit. Ode spavat. Hvala ti puno
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
uspori se cijeli proces.
Svako lomljenje i maltranje biljke nosi sa sobom odredeni stres koji se u konačnici odrazava na stangnaciji u razvoju, dok se ne oporavi nema napretka.
Što jača trauma = više vremena za sanaciju iste
Izdrzljive su biljke no imaju svoje granice i pravila.
Ok, čim pusti klicu stavljaj u zemlju. Špica menke neka gleda prema gore,a guzica prema dole... . Pokri zemljom lagano i zalij. Na toplo i udri.
Otvori dnevnik, bolje cemo pratit situaciju a netko bu nesto naucio.

Baci oko ovdje,
https://www.vutra.org/forums/dnevnici-unutrašnjeg-uzgajanja.62/

ili na moj dnevnik cisto da vidis kako se vodi i otvara, ako zapne sta slobodno pitaj.
https://www.vutra.org/threads/lsd-critical-kush-400w-hps-zelenko63.17252/

Nista ,razmisli no pozuri :=)
:respect:
 
Poslednja izmena:

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Mislio sam sjemenku odmah u zemlju i stavio bi grijalicu da puse u box jer nije bas toplo u toj prostoriji.. Otvorit cu dnevnik cim sve bude spremno, nadam se sutra. Imam jos oko boxa sitnice neke, ali bitno da sjemenke ubacim. Mozda ih danas vec stavim u maramicu pa da ih ubrzam. Ima neki full brzi nacin za klijanje?

Tvoj dnevnik sam vec citao ali idem opet prelistat :D

U biti stavit cu ih u casice sa destiliranom vodom. Citam da se to preporucuje preko noci pa se ubrza samo klijanje.. Sat mislis jeli to u redu?

Vidim da ti isto imas spudnik. Pa to cudo uopce nema nekakav dihtung. Zar nebi trebao imat? Ja sam sad stavio zarulju, tj prvo sam 5 puta stavljao onaj gornji dio reflektora sta ide iznad zarulje i 5 puta je ispao van dok sam zarulju stavljao i pokusavao staklo stavit.. Glupo su to napravili. Trebala bi bit bar 2 sarafa sa svake strane koja ga drze a ne jedan.

Brine me malosto nema ovaj dihtung. Nema smisla bas. Tu ce vjerojatno ulazit prasina nepotrebno. Morat cu neku gumu naci..
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Tak je, pusti 24 h u vodi. Ako je sjeme svježe tj ok jako brzo očekuj klicu.
Čim se klica pojavi pukni u zemlju i zalij, za dva-3 dana je garant vani zdrava i lijepa :)

Vidim da ti isto imas spudnik. Pa to cudo uopce nema nekakav dihtung. Zar nebi trebao imat?
E da, i lim se spiga i ovo i ono i jos na kraju nema dihtung.
Izolir traka je kod mene riješila problem, znači di ima lufta tu zakelji izolirku po duzini i radi posao.

Taj dio unutar reflektora je i meni ispao van i nije bas najbolje riješenje...moram priznat.
Ili guma ili izolirka ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
da, glupost. nesto cu smislit.

vidim da blueberry moze narast preko 2 metra. pretpostavljam da nece jer cemo ionako skratit vegetaciju?
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Stavio ih u vodu ali sa nekim promjenama. Green crack mi uopce nisu ni poslali, a u jednom paketicu gdje je jack herrer je bila jedna sjemenka i jedna kao kristalna kuglica.
Jos i paketic u kojem je kao lucky dip sa 5 sjemenki je bio prazan. Snimio video kako otvaram paketic a unutra nista..

Green crack mi je bio jedan od prvih izbora tako da sam morao ubacit lsd natrag u igru. Ne mogu bez oba dvije. Nemoj zamjerit, drzat cemo ga pod kontrolom.

Izivciralo me ovo. Jos sam i podsvjesno bacio paketice koji su stajali ispred casa kad sam stavio sjemenke u case tako da nisam 100% siguran dali je JC casa br. 4 ili liberty haze :D Izbacio blueberry jer nebi htio problem da ode previsoko i onda igranje oko tog, a LH izgleda kao odlican strain i trebao bi bit nizak i brz.

Sutra pranje boxa, smenke u zemlju i pustanje u pogon. Dali da palim svjetlo i ventilaciju odmah?
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Nadam se da ces reklamirat to i dobit povrat nazad, jer nije fora...
Ma nije frka kaj se LSD-a tice samo sta nece bit gotovo do bozica jer je ionako sve na knap a on minimalno 70 dana cvjeta...80 dana na 12/12 itd---+ vege---
Lampa ti netreba dok ne izvire van ali ventilaciju pali.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Vec jesam i nadam se da ce vratit lovu za to.. do bozica ima oko 100 dana. Koliko dana bi trebala trajat vegetacija? Uzmi u obzir isto da imam taj balast sa 10% vise snage, znaci 440w.. Nepoznanica mi je trajanje vegetacije..
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Računaj od kad izvire van i formiraju se 3 tj +-.
Sve ovisi, imas super opremu a i predznanje i mislim da ces uspjet odradit ok grow no period je knap,jako.
I to me najvise brine da nebudes stigao do bozica itd...
Zapamti da se uvije oduzi sve to zbog raznih razloga itd...realnije bi bilo ocekivat 1 tj poslije no nije nemoguće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Da, kuzim. Probat cu, a i nije tragedija da ne uspijem do bozica. Sad nekako planiram da se to poklopi ali vidjet cemo sta bude.. Mozda stara godina bude novi termin :D

Planiram namjestit tajmer tako da gasi svjetlo kad je vani najtoplije, znaci od 10 recimo do 16h ako idem na 18-6, a u tom vremenu sam i ja uglavnom vani pa mi se to nekako poklapa. Koji rezim bi bio idealan u ovoj situaciji? 18-6 ili?

Koje dvije da stavim u te vece posude? Imam te dvije posude od recimo 20 litara dok su ove ostale od 15l. Mozda da lsd ide u manju posudu pa pretpostavljam da ce prije zavrsit?
 
Poslednja izmena:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Računaj prije tako da ce bit nova godina, pa ako bude ranije super ;)
18/6 ti je standardni režim rasvjete u vegetaciji, možeš i 20/4.
Kada dobro odvegetiraju prebacuješ na 12/12 i onda krece show :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Sta bude bit ce :D Dali bi brze to islo sa 20-4 napram 18-6?

Uredivao sam post pa mozda nisi vidio ovaj dio:

Koje dvije da stavim u te vece posude? Imam te dvije posude od recimo 20 litara dok su ove ostale od 15l. Mozda da lsd ide u manju posudu pa pretpostavljam da ce prije zavrsit? koje bi u velike posude? blue dream mi je broj 1 pa bi nju u vecu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: benolino
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.