Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Pobjeglo mi je, sorry. Jel bi bilo korisno sa strane postavit kakve lampe, ono ako je negdje baš sjena?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
21.01.2014
91
158
33
Pobjeglo mi je, sorry. Jel bi bilo korisno sa strane postavit kakve lampe, ono ako je negdje baš sjena?

Lampu postavi horizontalno, na jednoj fotki se vidi da stoji vertikalno. I reflektor nekakav jer je primjetna razlika sa i bez reflektora. I onda bi to trebalo biti bolje, kasnije se igraš sa visinom.

Reflektor možeš iskemijati od onih reflektora što se koriste po gradilištima, samo izvadiš halogenku i ušarafiš drugo grlo. Čak je PowerSeed nekome predložio reflektor od onih aluminijskih posudica za hranu, kolače i takve stvari pa probaj smislit nešto da ne osvjetljavaš strop bez veze.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio
21.01.2014
91
158
33
To sam rekao napamet, ovisi kakav reflektor nađe. Konkretno u reflektoru kojeg sam ja "našao" je bila halogena cijev 1000W. To sam izvadio skupa sa grlom i žicama i povukao nove žice, spojio grlo e40 i zašarafio mh250w. Znači bitno je da nađe reflektor odgovarajuće veličine da unutra stane cfl 250w koju Jurio ima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Zelenko63

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok mentore, i naravno svima ostalima. Ovako, ja nemam ništa, i za zemlju sam te pitao a to planiram i za sve drugo. Kad sam kupovao lampu onda su mi dali uza root stim. A iB soil nutrition, to nisam ni dirao. Za cvjetanje mi preporuči nešto šta misliš da je ok. molim te. Za dio rasvjete sam mislio onko nešto kao na obruč staviti cca 4 žarulje cool white za donji dio biljke.(???) A ova moja lampa je cfl dual mix. Dugačka je 40cm.Sastoji se od 6 elemenata, 3 za vege 3 za cvat. Ja sam mislio da ako je polegnem da će faliti zračenje tog jednog elementa. Jesam li u krivu? A inače imam neku staru uličnu lampu u kojoj je ja pretpostavljam živina žarulja jer je stara preko 20 godina. Unutra je valjda i prigušnica jer je potpuno u funkciji. Nisam je htio koristiti zbog zagrijavanja, radije sam išao na cfl. Sada iz ove perspektive možda za drugi grow,sad sam malo sigurniji. A u slučaju ako misliš da bi trebalo je poleći reci pa ću nešto pokušat iskemijat. Evo moram odmorit ruke.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Preporučam ti kao početniku gotove supstrate za uzgoj tipa plagron all mix, grow mix itd. Ili biobizz supstrate, neznam sta ti je dostupno u tvojoj sredini. A gle, kaj se klope tiče isto sve ovisi od koga buš, ako buš išao na biobizz onda ti treba biobloom i top max eventualno ako imaš love još dodatno heaven. Ako ideš na Plagron gnojiva isto tako ce ti trebat bloom i još dodatno boster ali sve ovisi koliko imaš para i volje za potrošit.
A gle, ako imaš volje kemijat oko dodatne rasvjete zašto ne. Nemože škodit, jer svim dijelovima biljke treba svjetlo. Kako god okreneš cfl, glavno da se ima od čega reflektirati nazad pa je svejedno bi rekao.
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok mentore, idem odmah pogledati šta ima po dućanima. Nisi mi napisao za lampu jel je treba postaviti vodorvno ,s obzirom na one elemente(vege/cvijetanje).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MementoKuri

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok mentore,nisam doma našao ništa osim plantele i biopom, nešto slično kao i plantela (iz Poljske). Bio Bizz ima Trypack indor: Bio grow, bio bloom, top max , po 250ml za 100kn i Bio heawen 250 ml za 160 kn. Jel bi to bilo dosa za ovaj grow ili moram kupiti od litre? (preko 400 kn)
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Pozdrav druže :wave:

Kad uloviš vremena pogledaj malo ovu moju LSD 4, ima i u dnevniku nešto novih slika i nekih bilješki zaljevanja. Uglavnom danas im je 4. dan bez vode jer jučer nisam znao s čime da ih zalijem i na kraju zaspao :fuck: Sad će im uskoro mrak i mislio sam ih prije paljenja svjetla zaliti s 0,5 l vode i dodati opet gnojivo pola doze pa ako sve bude ok krenut onda opet s punom dozom i više vode jer su već i proširilie korjenje po teglama.

Na slikama je LSD 4, ona je nekako najmanja ( njoj sam topirao 5. kat i pola 4. kata :thumb:) i raste skroz zgusnuto, nemogu ju uopće ni raširit ni išta koliko je zgusnuta a raste puno lišća. Ima dosta listova uvinutih kao da joj je previše vode i moguće je nakon onih litre dok je bila manja ali trebala se već oporaviti. Imaš li ideju šta bi joj moglo biti? Njoj ću dati danas manje vode nego drugima

edit; uvijek zaboravim pitati, jel ok prozračiti malo vodu odnosno obogatiti kisikom? Onom običnom zračnom pumpom za akvarije :) Negdje sam čitao da je kao dobro jer se voda obogati kisikom što paše korjenu. Imam takvu pumpicu pa šteta da stoji ako ju mogu iskoristit :cool23:

IMG_20171209_112930.jpg IMG_20171209_112955.jpg
 
Poslednja izmena:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ej majstore, srr obaveze cijeli dan. Ovak ponovi postupak sa hranom i zaljevanje sa 1L velik je to pot drug. Počela se pigati ko da ju je oprala nekakva deformacija, hm.
Nema veze, pusti neka rastu. Lijepo izgledaju .
I da, slobodno obogati vodu kisikom. Napisao sam ti u dnevniku sve.
 
Poslednja izmena:

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok mentore, evo uza tekuće obaveze imaš i nas (nije ti dosadno).Danas sam otkrio dnevnike(i u infomatici sam polupismen) i pogledao šta rade retko i Đorđe Logić. Pa ti dečki su pravi naivni umjetnici. Super rade i super im ide, naravno uz tvoju pomoć. Naš uspjeh je itvoj uspjeh!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Druže dodao sam im jučer svakoj još 1L vode s pola doze RJ, tako da su ukupno dobile 1,5 L vode a za 3-4 dana ću im dati 2-2,5 L vode. Ha? :) Još bi tako 2-3 zaljevanja pa bi onda možda išao isprobati koliko ima treba da procuri pa ću onda znati koliko im je stvarno dovoljno, šta misliš? ;)
Dosad su bile male I izgledaju još manje u ovim potovima ali najveća je široka 30 cm :) Sad su već pomalo proširilie korjen po velikom potu i mislio sam da će uskoro biti spremne za test koji će sad puno lakše podnijeti :bocni:: ali moramo bit oprezni jer su veliki potovi i veće je sranje jer se teže suše nego manji u slučaju viška vode :upiii:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Za par dana budes ponovno zalio budeš procjenio, 2 L vode sa aditivima. Sve je ok, a to malo kaj piga lišće pusti da vidimo kaj bu iz toga svega bilo, vjerovatno nista . U smislu da Ce nastaviti rasti. Budemo vidjeli:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.