Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pa da, za cfl bus morao imat mnogo isjalica ali da idu u utikac..a kod hps imas balast i lampu itd..
Balast 400 za sijalicu 400, balast 250 za sijalicu 250 itd.-..svaka lampa ima svoj balast.
CFL je ok ako imas dovoljan broj lampi, ali po meni ako imas prostor mozes hps .
Ja da sam na tvom mejstu bi uzeo odmah hps i vozi druze. Sve je stvar izbora i svaki tip rasvejete ima svoje prednosti i mane.
Ako nemas neki turbo veliki prostor mozes i na cfl, ali i na hps...
Sve je na kraju stavr izbora i volje..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Jojoman

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Aha, evo dobili su krompira malo, lepljivih traka, neem ulja. Danas sutra samo da dodjem do finong duhana pa da napravim i onu otopinu od toga... nepada mi vise ista na pamet :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

Zoja

Aktivan Član
21.02.2018
80
430
53
Pozdrav mentore,evo konacno sam zavrsio dnevnik,sad je vec u planu novi grow. Treba mi tvoj savjet,problem mi je doc do hesi growa i roota,plagronova gnojiva su mi puno dostupnija al mi se hesi vise svida. E sad kaj mislis kolko mi je pametno ic sa hesijevom linijom ali umjesto njihovog growa i roota ubacit plagron root i alga grow? I od plagrona mi se jako svidio sugar royal,kaj mislis jel mi ga pametno dodavat prehrani ak idem s hesi linijom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
13.06.2011
39
97
18
41
Super! Haj samo da vidimo da li sam dobrom putu, mozda bi trebalo nesto da se menja.
Upitanju je WW. Sad je u 30 i nekom danu cvetanja. Zalivam je svaki treci dan sa 2l vode. BioBiz: 2ml Fish, 2ml Grow, 10ml Top i 10ml Bloom. Pot je od 19l. Danas sam je zalio samo vodom. Nakon zalivanja bude vode u tacni tako da pretpostavljam da nema potrebe sa vise tečnosti.
Od pre par dana se sunča sa 200W COB FS, uskoro ce biti jos 100W (ja racunam da taj jedan COB od 50W realno ima 30W svetla, posto je na njemu i elektronika...). Box je orman širine recimo 70cm, dubine oko 55cm i visine nekih 170-180cm. Ventilacija je odlična, ubačena turbina od oko 430m3/h sa filterom (rucni rad :) ). Eto ako treba još nešto od informacija... ;-) Bice kasnije i koja slika, samo da se probudi...
E da, Ph je oko 6,5. Temperatura varira u zavisnosti od spoljasnje. Jutros je recimo bilo 22stepena (dakle dok je radilo svetlo). Za vreme vrućina od je bila oko 29stepeni. Nažalost, dok joj je noć temperatura je vrlo malo niža nego dok je pod svetlom....
 
Poslednja izmena:

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok mentore, pozdrav cijeloj ekipi. Uključio bih se rado odnosno postavio pitanje na temu kako se riješiti spajdera, mušica gnatova i ostale gamadi.
I sam sam imao dosta problema, pokušavao riješiti sa uljem od neema, neopitroidom, ljepljivim trakama etc, nažalost bez uspjeha. Nikad nitko od starijih članova nije spomenuo a ja kao novi se nisam "usudio", pa ću sada pitati dali bi možda pomogao bio kil? Ima ga u dvije verzije, jedna je blaža,
a druga (bio kil expert) uništava sve živo i teže se razgrađuje. :)
 

Zoja

Aktivan Član
21.02.2018
80
430
53
Nazalost ne mogu napravit edit na prijasnjem postu pa moram pisat novi. Bio sam preupusen i zabrijo sam na hesi grow kojeg nema,do tnt-a mogu doc,tak da taj prvi dio ignoriraj :D onda me zanima sam kaj mislis o dodavanju plagronovog sugar royala hesijevoj liniji?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav mentore,evo konacno sam zavrsio dnevnik,sad je vec u planu novi grow. Treba mi tvoj savjet,problem mi je doc do hesi growa i roota,plagronova gnojiva su mi puno dostupnija al mi se hesi vise svida. E sad kaj mislis kolko mi je pametno ic sa hesijevom linijom ali umjesto njihovog growa i roota ubacit plagron root i alga grow? I od plagrona mi se jako svidio sugar royal,kaj mislis jel mi ga pametno dodavat prehrani ak idem s hesi linijom?

Uvijek je preporučljivo ici sa istom linijom proizvoda, mješati gnojiva obicno radis na vlastitu odgovornost jer nikad neznas kako ce biljka reagirati.
Tako da ukoliko ti je dostupan Plagron, udri s plagronom. Plagron je kvalitetno gnojivo. A koliko je Hesija tebi ostalo na kraju ?
Jedino ako ti je ostalo Super vita njega mozes dodavati di os bez griznje savjesti.

Super! Haj samo da vidimo da li sam dobrom putu, mozda bi trebalo nesto da se menja.
Upitanju je WW. Sad je u 30 i nekom danu cvetanja. Zalivam je svaki treci dan sa 2l vode. BioBiz: 2ml Fish, 2ml Grow, 10ml Top i 10ml Bloom. Pot je od 19l. Danas sam je zalio samo vodom. Nakon zalivanja bude vode u tacni tako da pretpostavljam da nema potrebe sa vise tečnosti.
Od pre par dana se sunča sa 200W COB FS, uskoro ce biti jos 100W (ja racunam da taj jedan COB od 50W realno ima 30W svetla, posto je na njemu i elektronika...). Box je orman širine recimo 70cm, dubine oko 55cm i visine nekih 170-180cm. Ventilacija je odlična, ubačena turbina od oko 430m3/h sa filterom (rucni rad :) ). Eto ako treba još nešto od informacija... ;-) Bice kasnije i koja slika, samo da se probudi...
E da, Ph je oko 6,5. Temperatura varira u zavisnosti od spoljasnje. Jutros je recimo bilo 22stepena (dakle dok je radilo svetlo). Za vreme vrućina od je bila oko 29stepeni. Nažalost, dok joj je noć temperatura je vrlo malo niža nego dok je pod svetlom....

Po ovome kaj si sve naveo gore ne prepoznajem problem ? Čini se sasvim ok. Što te tocno muci ?
Za 30 dana izgleda dobro.

Bok mentore, pozdrav cijeloj ekipi. Uključio bih se rado odnosno postavio pitanje na temu kako se riješiti spajdera, mušica gnatova i ostale gamadi.
I sam sam imao dosta problema, pokušavao riješiti sa uljem od neema, neopitroidom, ljepljivim trakama etc, nažalost bez uspjeha. Nikad nitko od starijih članova nije spomenuo a ja kao novi se nisam "usudio", pa ću sada pitati dali bi možda pomogao bio kil? Ima ga u dvije verzije, jedna je blaža,
a druga (bio kil expert) uništava sve živo i teže se razgrađuje. :)
Hehe druze, sa svakim nametnikom se boris na slican ali opet drukciji nacin, moras tocno specificiratio kojem je nametniku rijec.
Bio kill bi mogao radit posao u pocetku ovisno o nametnku ali obicno bude umjesan invazivniji pristup ubijanju gamadi kasnije...
Znaci ako nastupi pravi problem u tolikoj mjeri da smetaju samoj biljci zbog iunvazije gamadi obicno problem rtijesava prava kemija.
 
13.06.2011
39
97
18
41
Mentore, nemam problem, bar ga nisam uočio, a postom sam hteo da potvrdim da sam na dobrom putu. Mozda bi ti nesto menjao u prehrani....

Pozdrav i hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.