Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav mentore,
Za skunk ide jos jedna runda sa gnojivom pa onda melasa i onda voda jos jednom pa ostavit da se zemlja osusi, znaci jos nekih desetak danaPogledajte prilog 256270

To mi se čini ok opcija .

znaci samo sa bio plantelom, a sta je ovo sa listovima da li se trebam brinuti
Samo sam bio plantelom, slikaj pakiranje ako ti nije problem.
Vezano za listove, mislim da je slavol tu kumovao... zato bi ga izbacio i pratio promjenu. A kod sljedeceg zaljevanja udri sa pola doze bioplantele.
 
20.01.2019
5
1
3
38
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki :respect:.

Ja sam @Zelenko63 i dobro došli u moj mentorski kutak.

:ajnstajn:

Nije bilo tako davno kada sam redovno svraćao u ovaj kutak tražeči svoje odgovore u sličnim problemima, povezivao i čitao i na kraju riješio svoj problem.
Proučavanje ovog foruma, te nesebična pomoč njenih članova me dovela do ovog di danas jesam, a to je razina kada su mnoge nepoznanice mnogo jasnije.

Apsolvirao sam i prihvatio nesebično znanje koje se dijeli i prenosi sa generacije na generaciju te mislim da sam spreman prenjeti prije svega dobru vibru te kvalitetnu i ispravnu informaciju tamo gdje je potrebna kao minimalni znak zahvalnosti za svo dobro koju mi je Vutra.org priuštila.

:vutra:

Preferiram tj. prakticiram indoor , te organic hranu (BB, BT, Plagron) sa minimalnim iskustvom u out-u te Hesi u smislu mineralne hrane.
U out-u nisam toliko imao prilike pokazati znanje zbog okoline gdje živim te najveći poduhvat su bile balkonuše u smislu out-a.
Imam iskustva sa HPS,MH, CFL i PLL rasvjetom.
Također nešto malo i s LED ( cree, COB technology :)

Dapače, mislim da nema problema kojeg Vutra.org nemože riješit.
:sun2:

Tako da pitajte, tu smo zbog Vas.

Pravila mentorskog kutna su jasna, te ukoliko postoji dilema oko istih tu smo da ih rastumačimo na jednostavan, razumljiv i u kranjem slučaju pravilan način.

https://www.vutra.org/threads/obavezno-proČitati-prije-bilo-kakve-aktivnosti-u-ovom-podforumu.10878/

Gotovo sva mudrost je pohranjena na serveru a iskustvo dođe s vremenom.
Kada postoji želja i volja, i još kada se umješa search opcija na vutri, ...
Nema toga šta ostaje skriveno i nedokučivo.

Vaš
:rasta:
Mentor Zelenko63

Pogledajte prilog 167240

Edit: Ps nemojte zaboraviti da je marihuana lijek, nekome za dušu a nekome za tijelo ;)
ola zasadio sam isklijalu sjembu u zemlju za uzgoj cvjeca sada cekam da se pojavi na povrsini,no dok cekam sta trebam da uradim da mi uzgoj uspije pokusao sam 4/5 puta no izrasle su pa se osusile nakon tj dana btw nov sam u ovome pa bez presude hvala...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav albatrosz. Ukoliko želiš da ti grow uspije, moraš poradit na nekoliko segmenata.
Nadam se da si bacio oko po forumu, i primjetio sta bi ti trebalo od opreme ?
Imaš li box, rasvjetu,ventilaciju?
Zemlju imaš, menku imaš... ali obicno se slozi sve ostalo pa onda na kraju pikaš sjembu.

Mogu te uputit na čitanje osnova;

https://www.vutra.org/threads/amaterski-vodic-za-indoor-uzgoj.1365/
https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/page-69#post-622166
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
https://www.vutra.org/threads/prihrana-biljki.551/page-40#post-621578
https://www.vutra.org/forums/oprema-za-unutrašnji-uzgoj.24/

Baci oko tu na navedene linkove, kada malo prozujis pls napiši tu;
Kako si to zamislio i sta budes napravio; pa te lako ja uputim u pravom smjeru.​
 
20.01.2019
5
1
3
38
Pozdrav albatrosz. Ukoliko želiš da ti grow uspije, moraš poradit na nekoliko segmenata.
Nadam se da si bacio oko po forumu, i primjetio sta bi ti trebalo od opreme ?
Imaš li box, rasvjetu,ventilaciju?
Zemlju imaš, menku imaš... ali obicno se slozi sve ostalo pa onda na kraju pikaš sjembu.

Mogu te uputit na čitanje osnova;

https://www.vutra.org/threads/amaterski-vodic-za-indoor-uzgoj.1365/
https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/page-69#post-622166
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
https://www.vutra.org/threads/prihrana-biljki.551/page-40#post-621578
https://www.vutra.org/forums/oprema-za-unutrašnji-uzgoj.24/

Baci oko tu na navedene linkove, kada malo prozujis pls napiši tu;
Kako si to zamislio i sta budes napravio; pa te lako ja uputim u pravom smjeru.​
imam inprovozirani box 40x60cm ventilaciju nemam kupio sam zarulje 9wLED E27 A60 9W 230V 750Lm 220° 30 000h jbg nisu imali bolje oce li te posluzit svrsi davanja svjetla i trmparature
 
17.03.2014
170
134
43
Pozdrav ljudino...Krećem sa prvim, pravim gruwom, isključivo medicinskim,( prethodni je bio opipavanje terena.) Imam osnovna znanja, DIY box 1x1x1,8...I sve u njemu ručno pravljeno..No velik problem mi je na leđima, teško sam bolestan, u invalidnini, živim sam, i nije mi lako ni otić pišat..Živim na Tramadolima već 7 godina, i ovo ulje mi je poslednja slamka, skoro bukvalno...Cilj je skidanje sa Tramadola uz pomoć ulja..Jednostavno, ovaj grow mora maximalno uspeti...Moram odabrati mentora a u tvom nicku mi se dopada 63...Ako je to kao i mojih 64, onda smo generacija...Možda je to prednost..Malo bolje se razumemo..:).Imam LED Cob-kineze, i brdo opreme i mernih uređaja..To mi je bila struka...95% cveta ide u ulje...Hesi sam uzimao parcijalno, ali nadam se da sam uzeo sve potrebno...E sad, semenke; Medical Mas, cbd, fem, fotoperiodna (indica pretežno) druga je pretežno sativa, La SAGE, cbd, fem, fotoperiodna.( ovu sam uzeo jer je jedino kod nje pisalo da je za " neurophatic pain" ..Danas su zvanično sve četiri podigle glavice i krećemo....Nebih davio sa puno pitanja, ali ovo mi je zaista neobično; naime za La SAGE piše da je vreme vegetacije preporučeno na 3 nedelje, valjda zbog buduće visine...Ali kako onda uskladiti ove dve sorte? Kako ih uvesti u cvetanje kad će ova Medical Mas verovatno zahtevati bar još dve nedelje razvijanja..Vidim da preferiraš Hesi, pa sam sve skloniji da tebe odaberem za mentora..Inače izbor je žestok, ima vas čak tri..:) Još ako se razumeš u ulje i biomix kapsule, eto mene u tvoju učionicu..:):)
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
imam inprovozirani box 40x60cm ventilaciju nemam kupio sam zarulje 9wLED E27 A60 9W 230V 750Lm 220° 30 000h jbg nisu imali bolje oce li te posluzit svrsi davanja svjetla i trmparature
Ajde poslikaj kutiju i kolika ti je visina ? Koliko žarulja imaš*? Ako dobro vidim nisi mi napisao toplinu svjetla tj boju odnosno kelvinažu?
Bez ventilacije ti to i nebude funkcioniralo.

Pozdrav ljudino...Krećem sa prvim, pravim gruwom, isključivo medicinskim,( prethodni je bio opipavanje terena.) Imam osnovna znanja, DIY box 1x1x1,8...I sve u njemu ručno pravljeno..No velik problem mi je na leđima, teško sam bolestan, u invalidnini, živim sam, i nije mi lako ni otić pišat..Živim na Tramadolima već 7 godina, i ovo ulje mi je poslednja slamka, skoro bukvalno...Cilj je skidanje sa Tramadola uz pomoć ulja..Jednostavno, ovaj grow mora maximalno uspeti...Moram odabrati mentora a u tvom nicku mi se dopada 63...Ako je to kao i mojih 64, onda smo generacija...Možda je to prednost..Malo bolje se razumemo..:).Imam LED Cob-kineze, i brdo opreme i mernih uređaja..To mi je bila struka...95% cveta ide u ulje...Hesi sam uzimao parcijalno, ali nadam se da sam uzeo sve potrebno...E sad, semenke; Medical Mas, cbd, fem, fotoperiodna (indica pretežno) druga je pretežno sativa, La SAGE, cbd, fem, fotoperiodna.( ovu sam uzeo jer je jedino kod nje pisalo da je za " neurophatic pain" ..Danas su zvanično sve četiri podigle glavice i krećemo....Nebih davio sa puno pitanja, ali ovo mi je zaista neobično; naime za La SAGE piše da je vreme vegetacije preporučeno na 3 nedelje, valjda zbog buduće visine...Ali kako onda uskladiti ove dve sorte? Kako ih uvesti u cvetanje kad će ova Medical Mas verovatno zahtevati bar još dve nedelje razvijanja..Vidim da preferiraš Hesi, pa sam sve skloniji da tebe odaberem za mentora..Inače izbor je žestok, ima vas čak tri..:) Još ako se razumeš u ulje i biomix kapsule, eto mene u tvoju učionicu..:):)

Ole Stile, koliko mogu budem ti pomogao i usmjerio. Tramadoli su zajebani, koliko pomognu kod bolova toliko su i zajebani..u smislu da se jako lako naviknut na njih...
Koliko sam skuzio imas sve vec pripremljeno, ajde pls napisi u koji supstrat sadiš, i koje sve komponente od Hesija imas.
Što se tiče uskladivanja i vegetacije, vegetiraš onoliko koliko je tebi potrebno...uvjeti u kojima je breeder uzgajao i tvoji nisu isti, a u igri su i različiti fenotipovi. Tako da no stress, 2 biljke na 1x1 bude zahtjevala odredenu duljinu vegetacije a to budes vidio kako ce ragirati i kako ce rasti. LST, topiranje ited...ti je poznato predpostavljam.
Nepotrebno ti je ovako predpostavljati i maltrati se, posadi pa cemo sve u hodu rijesavati. Samo neka rastu :)
Samo ti uzgoji prvo kvalitetni cvijet pa cemo odna o ulju i biomixu pricati.

Zalio kako smo dogovorili (1,5 l velika), malo me brine sto na pojedinim listovima ima nekih deformacija, sta ti mislis.....
Pogledajte prilog 256688
Pogledajte prilog 256689

I mala se kao pokrenula ;)
Pogledajte prilog 256690

Sve ok zeko, nema deformacija na velikoj. Malo špicevi žuti ali to je samo jedan list. Nemaš brige za sada.
A mala je jbg. izmucena od pocetka... ali se trznula sada. Ti odluci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio
03.01.2015
122
189
43
41
Ma nek zivi posto je prvjenac a ne smeta mi jos, a de mi reci da li je ok sto je pot lagan, nakon litre vode procuri, rijec je o velikoj.
 
17.03.2014
170
134
43
Druže, pomagaj...Biljkice su tek krenule, i posle dva dana, od njih 4, dve su mi jako loše...Uopšte ne napreduju, a boja im je tužna braon-crna...Pa ako izgubim ove semenke, popiz...ću.... Jadnice su Medical Mas (indice pretežno)..Normalno su krenule i u zadnja dva dana totalno stagniraju..Potamnele..Druge dve su La SAGE (sative pretežno) i krenule su normalno...Sve četiri su visoko-kvalitetne, medicinske sorte..Box je ručni rad, i sve je kod mene ručni rad i prilično dobro skockano...Iste uslove sam imao i u prošlom growu i sve je išlo normalno.( u ovom periodu)..Osim što sam sada imao problema sa temperaturom, pa i vlagom, jer je otkazao mikrokontroler Arduino, sa senzorom DHT 22..((.Skrećem pažnju svima koji se bave malo naprednijom elektronikom, ovaj senzor je potpuni promašaj i nemojte ga koristiti !!! )) Dakle, zemlja Florabella, voda još nije štelovana, ništa drugo ne dajem...LED Cob, DIY ( Ful spectrum ), trenutno , ukupno 200W na oko 25-30 cm, i sa strane dve neonke, Cool white., 2x18W...Ventilator na izlazu je prilično jak, a regulaciju sam sada napravio sa pokretnom klapnom na usisu venta, odnosno izduvu iz boxa.Jedino sam možda trenutno suviše prigušio taj protok....Drugi put ću pokazati šta sve imam od Hesija, bitno mi je da spasim ove biljkice..Ali baš mi je bitno...Evo slike boxa, i na kraju dve jadnice koje kao da odumiru a tek zaživele..Uff..
 

Prilozi

  • IMG_20190121_141420.jpg
    IMG_20190121_141420.jpg
    279,7 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20190121_133722.jpg
    IMG_20190121_133722.jpg
    509,4 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20190121_141420.jpg
    IMG_20190121_141420.jpg
    279,7 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20190121_141535.jpg
    IMG_20190121_141535.jpg
    426,2 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20190121_141604.jpg
    IMG_20190121_141604.jpg
    462,9 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20190121_160509.jpg
    IMG_20190121_160509.jpg
    507,1 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20190121_160523.jpg
    IMG_20190121_160523.jpg
    494,2 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20190121_170659.jpg
    IMG_20190121_170659.jpg
    416,9 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20190121_160509.jpg
    IMG_20190121_160509.jpg
    507,1 KB · Pregleda: 24

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ma nek zivi posto je prvjenac a ne smeta mi jos, a de mi reci da li je ok sto je pot lagan, nakon litre vode procuri, rijec je o velikoj.
Ako si zalio jučer, nebi smio bit lagan pot.

Druže, pomagaj...Biljkice su tek krenule, i posle dva dana, od njih 4, dve su mi jako loše...Uopšte ne napreduju, a boja im je tužna braon-crna...Pa ako izgubim ove semenke, popiz...ću.... Jadnice su Medical Mas (indice pretežno)..Normalno su krenule i u zadnja dva dana totalno stagniraju..Potamnele..Druge dve su La SAGE (sative pretežno) i krenule su normalno...Sve četiri su visoko-kvalitetne, medicinske sorte..Box je ručni rad, i sve je kod mene ručni rad i prilično dobro skockano...Iste uslove sam imao i u prošlom growu i sve je išlo normalno.( u ovom periodu)..Osim što sam sada imao problema sa temperaturom, pa i vlagom, jer je otkazao mikrokontroler Arduino, sa senzorom DHT 22..((.Skrećem pažnju svima koji se bave malo naprednijom elektronikom, ovaj senzor je potpuni promašaj i nemojte ga koristiti !!! )) Dakle, zemlja Florabella, voda još nije štelovana, ništa drugo ne dajem...LED Cob, DIY ( Ful spectrum ), trenutno , ukupno 200W na oko 25-30 cm, i sa strane dve neonke, Cool white., 2x18W...Ventilator na izlazu je prilično jak, a regulaciju sam sada napravio sa pokretnom klapnom na usisu venta, odnosno izduvu iz boxa.Jedino sam možda trenutno suviše prigušio taj protok....Drugi put ću pokazati šta sve imam od Hesija, bitno mi je da spasim ove biljkice..Ali baš mi je bitno...Evo slike boxa, i na kraju dve jadnice koje kao da odumiru a tek zaživele..Uff..

Pincetu, skalpel i skidaj opnicu i oslobodi male lsitove ispod. Jednostavno je, skineš prvo ljusku pa onda opnicu preko listova.
Krenule su ok, no nije popnula do kraja. Ništa strašno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: muljevina

BrodićFut

Aktivan Član
07.03.2016
41
279
53
56
Zdravo Zelenko, poceo sam prvi grow pre 2 nedelje i hteo bih da te pitam da li mozes i pre svega da li hoces da budes moj mentor?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
Bok mentore, imao sam sličan slučaj kao i stile, pokušao sam sve ovo šta mu ti savjetuješ ali bez uspjeha. Sadio sam ih jednu za drugom (kako je jedna uvenula posadio sam drugu) i već sam posumnjao da nešto nije u redu sa zemljom. Onda sam posadio ovaj CBD i on je dobro krenio. Ne znam u čemu je bio problem, možda menke nisu bile dovoljno potentne? Na kraju sam imao sreću jer mi je seedsman nadoknadio sjemenke. Držimo fige da stile-u uspije.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Zdravo Zelenko, poceo sam prvi grow pre 2 nedelje i hteo bih da te pitam da li mozes i pre svega da li hoces da budes moj mentor?
Naravno, pitaj sta god te volja.
Bok mentore, imao sam sličan slučaj kao i stile, pokušao sam sve ovo šta mu ti savjetuješ ali bez uspjeha. Sadio sam ih jednu za drugom (kako je jedna uvenula posadio sam drugu) i već sam posumnjao da nešto nije u redu sa zemljom. Onda sam posadio ovaj CBD i on je dobro krenio. Ne znam u čemu je bio problem, možda menke nisu bile dovoljno potentne? Na kraju sam imao sreću jer mi je seedsman nadoknadio sjemenke. Držimo fige da stile-u uspije.:)
Bumo vidjeli, pravila nema. Drzimo fige.
 
17.03.2014
170
134
43
.Neznam šta da kažem osim da su mi obe biljke Medical Mas uvenule...A i ja sa njima..( mada sam ih malopre pokušao secirati da vidim korenje, pa mi se učinilo da možda još ima života u njima....te sam još malo očistio menke, i razdvojio listiće...zatrpao do vrata, i možda se desi čudo..) Dve La SAGE napreduju, solidno, što je meni dokaz da nisam mnogo pogrešio...Ali ŠTA sam pogrešio? Šta sada? Box zvrji poluprazan i srče struju kao lud...A ja vremena sve manje...Posaditi ponovo preostale dve semenke Medical Mas ? ( uz opasnost da se ovo ponovo desi.) Ili posaditi preostale dve La SAGE ? Tako bih imao samo sative..ali moram dobiti što pre a i što više cvetova...Pomoć..
 

BrodićFut

Aktivan Član
07.03.2016
41
279
53
56
Pa ovako..
Box je 100x55x160 ofarban u belo. Rasveta je led panel sastavljen od e27 led sijalica 5 su 13w 1250lm 6500k a 10 su 14w 1510lm 3000k. Za sad su upaljene 3 do 5 cool white i mislim da ih je dovoljno.
Ventilator 120mm 180m³ cevni i plus 2 mala PC 90mm venta za simulaciju vetra.
Malo je hladno i temp je od 20-21 do 25-26 sa ukljucenom mini diy grejalicom.
I vlaga je mali problem, u prvim danima zivota im je bila 10-15% a nakon dodavanja peskira, krpe, tegle sa krpom, posude sa vodom i cestog prskanja zidova boxa vodom 30-50 nekad i 60%
2 dana su bile na 24/0, 5 dana na 18/6 i od 8. Dana na 12/12
Imam 5 domaja za sad a plan mi je ostaviti samo 2 kad pokazu pol i one idu u potove od 15 i 18-20l u planu je lst i toping koji bi odradio za par dana na 2 ili 3 biljke (u slucaju da poherme da ne budu sve bacene)
2 puta do sad su zalivane do runofa, prvi put 1.5l vode i 2ml huminske kis a drugi put pre 2 dana sa 2l vode, 60kapi limunovog soka (20g na 2dc des. vode jer sam pomislio da je ph malo visi) 2.5ml/l huminske (pola doze) i 0.25ml/l fertico green (1/8 doze) i to su bas super podnele.
Zemlja florabela sa 25% perlita, 10% kokosa i 0.5kg na 10l zeolita.
Za biljke imam nesto manje od 90cm visine. Kako ti se cini sveukupno za sad? Stizu i slike da ne bude raspisao sam se u nedogled :)
 

Prilozi

  • IMG_20190121_033223.jpg
    IMG_20190121_033223.jpg
    207,1 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20190121_033123.jpg
    IMG_20190121_033123.jpg
    359,6 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20190121_033133.jpg
    IMG_20190121_033133.jpg
    269,7 KB · Pregleda: 25
  • IMG_20190121_033146.jpg
    IMG_20190121_033146.jpg
    368,5 KB · Pregleda: 23

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
.Ali ŠTA sam pogrešio? .
Nisi ništa pogriješio, samo takve stvari se dešavaju.
Pls daj odluci se za mentora, i piši samo jednom. Ovako ispade konfuzija.
Ako ti nije problem, molim te objasni mi sta znaci uvenule ? Ako moze slika bilo bi super. Da vidimo da li da stavljas nove na klijanje.
Pa ovako..
Box je 100x55x160 ofarban u belo. Rasveta je led panel sastavljen od e27 led sijalica 5 su 13w 1250lm 6500k a 10 su 14w 1510lm 3000k. Za sad su upaljene 3 do 5 cool white i mislim da ih je dovoljno.
Ventilator 120mm 180m³ cevni i plus 2 mala PC 90mm venta za simulaciju vetra.
Malo je hladno i temp je od 20-21 do 25-26 sa ukljucenom mini diy grejalicom.
I vlaga je mali problem, u prvim danima zivota im je bila 10-15% a nakon dodavanja peskira, krpe, tegle sa krpom, posude sa vodom i cestog prskanja zidova boxa vodom 30-50 nekad i 60%
2 dana su bile na 24/0, 5 dana na 18/6 i od 8. Dana na 12/12
Imam 5 domaja za sad a plan mi je ostaviti samo 2 kad pokazu pol i one idu u potove od 15 i 18-20l u planu je lst i toping koji bi odradio za par dana na 2 ili 3 biljke (u slucaju da poherme da ne budu sve bacene)
2 puta do sad su zalivane do runofa, prvi put 1.5l vode i 2ml huminske kis a drugi put pre 2 dana sa 2l vode, 60kapi limunovog soka (20g na 2dc des. vode jer sam pomislio da je ph malo visi) 2.5ml/l huminske (pola doze) i 0.25ml/l fertico green (1/8 doze) i to su bas super podnele.
Zemlja florabela sa 25% perlita, 10% kokosa i 0.5kg na 10l zeolita.
Za biljke imam nesto manje od 90cm visine. Kako ti se cini sveukupno za sad? Stizu i slike da ne bude raspisao sam se u nedogled :)

Za sad mi se čini sasvim ok ;)
 
17.03.2014
170
134
43
Uf kako mi je preformalno odabirati mentora...Kao da doktora biram...:) No, evo, prikloniću se tvome jatu...Dakle, nakon stresa kad sam video potamnele korenčiće, uvenule ( skoro sasušene i potamnele) pao mi mrak na oči..Zatim sam uradio šta si mi rekao...A popodne sam čak hteo da seciram korenčiće i da vidim šta se to desilo...Ali, učinilo mi se kao da tu još možda ima života, pa sam im dodatno očistio glavice a slepljene listiće lagano otvorio...Zatrpao ih do vrata...i molim Boga da učini čudo...Čekam jutro...Evo i slika, mada, valjda zbog svetla, sve izgleda zelenije i zdravije nego zaista jeste...Tu je i sativa koja je izašla dan posle ove dve indice....Sada sam čak počeo da se nadam da će se izvući..A vidiš druže, Jurio je imao isti problem, i isto je radio i nije uspelo...Hajde onda mentore da mi ove izčupamo iz mrtvih u inat svim ranije pokrepanim...Imam malo nade..:confused:
 

Prilozi

  • IMG_20190122_191759.jpg
    IMG_20190122_191759.jpg
    550,8 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20190122_191806.jpg
    IMG_20190122_191806.jpg
    419,2 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20190122_191956.jpg
    IMG_20190122_191956.jpg
    451,9 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20190122_192429.jpg
    IMG_20190122_192429.jpg
    352,7 KB · Pregleda: 31
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.