Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Sjemenke proklijale, ubačene u čaše od jogurta, stavljene pod 50w CFL, temperatura oko 24C. Je li to ok temperatura?
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Mentore, kakve su potrebe za vodom tek iznikle biljke? Kad da počnem davati Slavol? I najvažnije pitanje, kako je moguće da sjemenka zabodena u sredinu čašice iznikne tik uz rub? Kakve su nečiste sile u pitanju?

20200116_164730_HDR.jpg

Zemlja je Florabella, svjetlo 2x25w CFL, 6500.
 
Poslednja izmena:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Supstrat mora bit vlažan kako bi se korjen mogao normalno širit. A opet ne smiješ previše zalit jer to onda pokreće druge procese. Sve u svemu kreneš sa 0.5 do 1 dcl. I prati situaciju pa čim primjetis da je suho, ponovi radnju di presadjivanja. A eto, sama je odlučila tamo probot a pošto hu budea presadio ne moras da brines.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek
23.05.2019
50
26
18
29
Pozdrav zanima me da li je kasno da se presadi u veci pitar.. White widow Automatic star oko 4 tjedna
 

Prilozi

  • IMG_20200118_142613.jpg
    IMG_20200118_142613.jpg
    347,9 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20200118_142617.jpg
    IMG_20200118_142617.jpg
    327,6 KB · Pregleda: 29
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
23.07.2018
53
111
33
44
Pozdrav mentore, pozdrav ljudi! Javljam se nakon duzeg vremena, ali sa dobrim vijestima. Dakle, opet sam imala napad lisnih usi i jedva sam izasla s njima na kraj. To je moje biljcice dosta stresiralo, pa su i rast i cvatnja usporeni, ali dobro. Strpljiva sam jer stvarno imam dobar razlog i moram ga podjeliti s vama...
Dakle, prije godinu i pol dijagnosticiran mi je rak dojke u zadnjem stadiju (4.) s metastazama po cijelom skeletu, najvise na kraljeznici! Imala sam tada 38 godina i troje male djece, svijet mi se srusio i dio mene je tada umro. No, danas, nakon godinu i tri mjeseca svakodnevnog uzimalja ulja dobila sam rezultate prve kontrole. Nema ga!!! Metastaze su okostale (sklerozirale), nigdje nema dokaza bolesti. Moj karcinom 4. stadija je u regresiji i uz ulje nadam se da ce tako ostati zauvijek. Lijek za rak postoji i to je ta carobna biljka koja meni doslovno život znaci. A za tu pobjedu moram zahvaliti i tebi kao mentoru koji si mi nesebicno pomogao svojim savjetima i strpljenjem za mojih 1000 pitanja i od kojeg sam puno naucila, ali hvala i svim clanovima ovog foruma koji su pomogli svojim dobronamjernim savjetima. Ljudi, dobila sam ovu rundu! ❤️HVALA!!!
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Mentore, je li ovo normalna boja stabljike?
1579643811036.png

Ne znam koliko se vidi na slici, ali je ljubičasta, tek pri vrhu zelena. Čitao sam negdje da je to znak da joj je hladno, međutim prosječna temperatura je 25 C. Navečer malo padne, bude oko 21. Šta se događa?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav mentore, pozdrav ljudi! Javljam se nakon duzeg vremena, ali sa dobrim vijestima. Dakle, opet sam imala napad lisnih usi i jedva sam izasla s njima na kraj. To je moje biljcice dosta stresiralo, pa su i rast i cvatnja usporeni, ali dobro. Strpljiva sam jer stvarno imam dobar razlog i moram ga podjeliti s vama...
Dakle, prije godinu i pol dijagnosticiran mi je rak dojke u zadnjem stadiju (4.) s metastazama po cijelom skeletu, najvise na kraljeznici! Imala sam tada 38 godina i troje male djece, svijet mi se srusio i dio mene je tada umro. No, danas, nakon godinu i tri mjeseca svakodnevnog uzimalja ulja dobila sam rezultate prve kontrole. Nema ga!!! Metastaze su okostale (sklerozirale), nigdje nema dokaza bolesti. Moj karcinom 4. stadija je u regresiji i uz ulje nadam se da ce tako ostati zauvijek. Lijek za rak postoji i to je ta carobna biljka koja meni doslovno život znaci. A za tu pobjedu moram zahvaliti i tebi kao mentoru koji si mi nesebicno pomogao svojim savjetima i strpljenjem za mojih 1000 pitanja i od kojeg sam puno naucila, ali hvala i svim clanovima ovog foruma koji su pomogli svojim dobronamjernim savjetima. Ljudi, dobila sam ovu rundu! ❤HVALA!!!
Jako lijepe vijesti. Jako mi je drago što si uspjela cijelu situaciju stavit pod kontrolu i da je sada ok. Nadam se da ce tako i ostat. Ako ikad ista zatrbas vutra. Org je tu:)

Mentore, je li ovo normalna boja stabljike?
Pogledajte prilog 315897

Ne znam koliko se vidi na slici, ali je ljubičasta, tek pri vrhu zelena. Čitao sam negdje da je to znak da joj je hladno, međutim prosječna temperatura je 25 C. Navečer malo padne, bude oko 21. Šta se događa?
Sve je ok. Pusti ju da raste. :)
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Živio mentore!
Imam jednu nedoumicu o kojoj razmišljam duže pa ako mi možeš dati savjet da se više odlučim.
Riječ je o investiciji od nekih 400kn, a to je EC/TDS metar.
Dakle znaš već... uzgajam već duže. Nekad ima problema nekad i ne. Do sada sam koristio od mjerača samo pH metar (Adwa 11). Čuvam ga, čistim redovito i radi ko urica. Jest da je malo spor, ali za tu cijenu naprema drugim se isplati pričekati dodadnih 10-ak sekundi. Jednom mjesečno kalibriram mada nije ni potrebno jer pokazuje točno.
E sada... dodao bi još i taj EC metar od Adwe isto pa me zanima dali mi se to uopće isplati kupovati??? Uzgajam u zemlji pa neznam jel ima potrebe??? Jel ga imaš ti i šta bi dobio s njim? Nekad mi biljke izgledaju pregnojeno, nekad gladno pa neznam bil sa tim metrom mogao provjeravati EC otopine i run off-a pa dodati gnojiva ili obratno? Čitao sam puno, ali više manje je obavezan kod hidro uzgoja pa reko jel ima potrebe uopće to imati kad radiš na dobroj zemlji tipa Canna professional?

Hvala!
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
1579968679645.png

Mentore, opazio sam danas da se rubovi listova lagano uvrću prema gore. Je li to od previsoke temperature? Odmah sam malo podigao svjetlo i ubacio ventić u kutiju, temperatura je sad 25 C, vlaga oko 35%. Inače, danas joj je deseti dan života, čini mi se nekako mala. Prvih 7 dana bila je na režimu 24/0, sad je 18/6, i sinoć je izbacila treći par listova. O razmaku između noda ne može se ni govoriti, sva je zbijena. Kad je najranije mogu presaditi? Izbila je uz sami rub one skroz male čaše od jogurta, tako mala posuda mi stvara nervozu, bojim se da se korijen ne zaglavi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok mentore, u trilemi sam. Biljka je cbd hash plant. Cvjeta više od 50 dana, a po planu je +_ 54 dana. Na donjim budovima već ima tragova ambera a na vrhu se ništa ne vidi od listova. Da sačekam dok listovi počnu žutiti? Neki čudni fenotip. A možda sam i ja kriv jer sam je prebacio na 12/12 nakon 20 dana vege? Šta ti misliš? :)
 

Prilozi

  • IMG_1624.jpg
    IMG_1624.jpg
    338,2 KB · Pregleda: 40
  • IMG_1618.jpg
    IMG_1618.jpg
    468,5 KB · Pregleda: 42
  • IMG_1621.jpg
    IMG_1621.jpg
    403,5 KB · Pregleda: 41

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Dok se mentor javi ima ja da procvjetam, da ne govorimo o biljozi::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje::
 
  • Haha
Reactions: GoLee

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Živio mentore!
Imam jednu nedoumicu o kojoj razmišljam duže pa ako mi možeš dati savjet da se više odlučim.
Riječ je o investiciji od nekih 400kn, a to je EC/TDS metar.
Dakle znaš već... uzgajam već duže. Nekad ima problema nekad i ne. Do sada sam koristio od mjerača samo pH metar (Adwa 11). Čuvam ga, čistim redovito i radi ko urica. Jest da je malo spor, ali za tu cijenu naprema drugim se isplati pričekati dodadnih 10-ak sekundi. Jednom mjesečno kalibriram mada nije ni potrebno jer pokazuje točno.
E sada... dodao bi još i taj EC metar od Adwe isto pa me zanima dali mi se to uopće isplati kupovati??? Uzgajam u zemlji pa neznam jel ima potrebe??? Jel ga imaš ti i šta bi dobio s njim? Nekad mi biljke izgledaju pregnojeno, nekad gladno pa neznam bil sa tim metrom mogao provjeravati EC otopine i run off-a pa dodati gnojiva ili obratno? Čitao sam puno, ali više manje je obavezan kod hidro uzgoja pa reko jel ima potrebe uopće to imati kad radiš na dobroj zemlji tipa Canna professional?

Hvala!
Ja da sam na tvom mjestu nebi trosio novce na taj uredaj ali sve je osobnog izbora i volje.

Pogledajte prilog 316292

Mentore, opazio sam danas da se rubovi listova lagano uvrću prema gore. Je li to od previsoke temperature? Odmah sam malo podigao svjetlo i ubacio ventić u kutiju, temperatura je sad 25 C, vlaga oko 35%. Inače, danas joj je deseti dan života, čini mi se nekako mala. Prvih 7 dana bila je na režimu 24/0, sad je 18/6, i sinoć je izbacila treći par listova. O razmaku između noda ne može se ni govoriti, sva je zbijena. Kad je najranije mogu presaditi? Izbila je uz sami rub one skroz male čaše od jogurta, tako mala posuda mi stvara nervozu, bojim se da se korijen ne zaglavi.
Malo joj je vruće, ništa strasno. Podignul si svjetlo a to je bilo trenutno riješenje problema. Pusti još mrvicu nek naraste pa ju presadi. Nebu korjen zaglavio, zdravo izgleda.

Bok mentore, u trilemi sam. Biljka je cbd hash plant. Cvjeta više od 50 dana, a po planu je +_ 54 dana. Na donjim budovima već ima tragova ambera a na vrhu se ništa ne vidi od listova. Da sačekam dok listovi počnu žutiti? Neki čudni fenotip. A možda sam i ja kriv jer sam je prebacio na 12/12 nakon 20 dana vege? Šta ti misliš? :)
Hm, neobično. A jesi ti siguran da ti nigdje ne curi svjetlo izvana dok je njima mrak?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Hvala puno. Sad već dosta bolje izgleda i počela je malo intenzivnije rasti, tako da te neko vrijeme ne bih trebao gnjaviti glupim pitanjima. ::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok mentore, u boxu je sve ok, ali mi je ova biljka skroz čudna. Uvjek kad imam neke neobične situacije sjetim se tvojih objašnjenja sa početka našeg druženja: drugi fenotip. Nedavno sam uzgojio dvije biljke u tom boxu i sve je bilo ok (jedna cbd hash plant). A ova mi od početka radi probleme, jedva sam je podigao a vidiš kako je sva čupava, budovi se jedva probijaju do svjetla. Vidjet ćemo. :) Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.