Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Svakom GO dodje kraj tako i mom..
Idemo dalje po planu i programu, slobodno se priključite. Tu smo da pomognemo.
Živjeli i živjela :vutra:
 

Peligrosa

Aktivan Član
22.11.2019
43
302
53
Pozdrav, nakon prvog unutrašnjeg uzgoja odlučila sam se na jedan balkonski ali imam jednu dvojbu pa mi treba pomoć. Obzirom da imam par znatiželjnih susjeda nakon podužeg razmišljanja izabrala sam scrog iz kamuflažnih razloga. Ono što me zbunjije je da neki rade lst prije scroga a neki ne pa ako može savjet. Imam autose Gelato. I da li sam postavila mrežu dobro, 25 cm od pota? Zadnja slika nije moja već sa neta. S tim da ja imam 6 biljčica pa će biti malo gužve.
 

Prilozi

  • 20200517_133223.jpg
    20200517_133223.jpg
    286,4 KB · Pregleda: 43
  • 20200517_133308.jpg
    20200517_133308.jpg
    275,2 KB · Pregleda: 48
  • Screenshot_20200508-150402_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200508-150402_Samsung Internet.jpg
    190,6 KB · Pregleda: 46
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Hej, možeš primjenjivati LST dok ne dosegnu mrežu pa popuniš mrežu ovisno o situaciji. Ajde redovito izvještavaj pa budemo u hodu rješavali problematiku isto tako i savjetovali se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peligrosa

Peligrosa

Aktivan Član
22.11.2019
43
302
53
Ok, onda ću tako. Unijela sam ih u box jer je vrijeme katastrofa a balkon pun nekih sitnih crvenih paukova, moram pod hitno kupiti neem. Tek su 10 dana stare a već problemi :watch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
05.11.2017
94
99
18
Jedno pitanje muci me nemam dovoljno prostora imam fotos star 52dana u vegetacij radjen lst i napravljen top sad me zanima kolika biljka u vrijeme cvjetanja jos naraste i kada je najbolje prebacit na 12/12? Hvala
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ok, onda ću tako. Unijela sam ih u box jer je vrijeme katastrofa a balkon pun nekih sitnih crvenih paukova, moram pod hitno kupiti neem. Tek su 10 dana stare a već problemi :watch:
Pauci? Jesi sigurna da su crveni Pauci?

Jedno pitanje muci me nemam dovoljno prostora imam fotos star 52dana u vegetacij radjen lst i napravljen top sad me zanima kolika biljka u vrijeme cvjetanja jos naraste i kada je najbolje prebacit na 12/12? Hvala
Sve ovisi o sorti i fenotipu. No minimalno se izduzi za pola, pojedini strainovi se stretchaju i do 100 % i više. No postoje metode kako ukrotit i tu fazu. Sve ovisi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ŠEŠKO12
27.08.2019
22
89
13
Zelenko, jesi raspolozen za mentorstvo?:gled: Imam zdravu biljku staru 50 dana koja je jucer prebacena na 12/12. Sad imam mali milion pitanja u vezi gnjojenja. Zivim u banana drzavi gdje poznati grow shopovi ne rade dostavu a u lokalnim poljoprivrednim apotekama samo neki unknown brendovi. Nisam uspio ni plantellu naci.
Vidio sam u oglasniku covjek prodaje "Plagron top grow box" set za 80€. Sta mislis da to uzmem?
Pozdrav ::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Zelenko, hoce moci mentorsvo? Sinoc sam stavio 3 sjemena na klijanje pa ako si zainteresovan ostalo cemo u hodu polako ;)

Edit: prvi grow je u pitanju
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Da. Crveni sitni sitni. Manji od milimetrq.
Hm. Onda to moraš obavezno riješit prije pravog početka. SMC ti riješenje ili konkretni otrovi. Ukoliko se biljke zaraze imat češ veliki problem. Zato čim prije krenuti u rješavanje problematike nametinka.

Zelenko, jesi raspolozen za mentorstvo?:gled: Imam zdravu biljku staru 50 dana koja je jucer prebacena na 12/12. Sad imam mali milion pitanja u vezi gnjojenja. Zivim u banana drzavi gdje poznati grow shopovi ne rade dostavu a u lokalnim poljoprivrednim apotekama samo neki unknown brendovi. Nisam uspio ni plantellu naci.
Vidio sam u oglasniku covjek prodaje "Plagron top grow box" set za 80€. Sta mislis da to uzmem?
Pozdrav ::listomahanje::
Ojla, može. Nego, to ti je mineralno gnojivo i radi posao. Cijena je korektna. Slobodno uzmi.
Zelenko, hoce moci mentorsvo? Sinoc sam stavio 3 sjemena na klijanje pa ako si zainteresovan ostalo cemo u hodu polako ;)
Može, dogovoreno. A koje su karakteristike svega... Kutija... Svjetlo... Itd?
 
27.08.2019
22
89
13
Ojla, može. Nego, to ti je mineralno gnojivo i radi posao. Cijena je korektna. Slobodno uzmi.
Radi se o ovom gnjojivu https://www.hempatia.hr/plagron-top-grow-box-natural
Inace biljka raste u 1x1x2 boxu pod 400w HPS. Do sad sam samo jednom gnjojio prije 10ak dana sa nekim peletiranim NPK gnjojivom otopljenim u vodi.
Biljka jos ne pokaziva znakove nedostatka hrane, predpostavljam zato sto raste u ogromnom potu (50 ili 70l ne znam tocno).

Topirao sam je 2 puta, odradio par supercroppinga, 2 ture defoliationa i LST. Sa treninzima sam tek poceo kad je bila 20 dana stara jer prije toga nisam imao pojma o growu (ne znam ni sad nego se nacitao po forumu:p ). Planiram staviti mrezu za SCROG ovih dana.
Kontam da sa defoliation moram nastaviti jer je biljka pregusta i stvara se vlaga gdje se listovi dodiruju, no cekam tvoje misljenje. Takodjer me zanima kad odradit sljedeci supercropping?

20200520_183336.jpg 20200520_183358.jpg 20200520_183409.jpg
P.S. ove bijele fleke na nekim listovma je neopitroid, nesto mi pocelo jest 2-3 lista pa naprskao i izgleda rijesio se problema.
Pozdrav ::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Može, dogovoreno. A koje su karakteristike svega... Kutija... Svjetlo... Itd?
Box je home made dimenzija 70x80x200 sa 2 pasivna upuha na dnu i aktivnim ispuhom pri vrhu. Oblozen stiroporom od 3 cm sa unutrasnje strane sav, sa 3 racunarska ventilatora za mjesanje zraka u njemu. Rasvjeta je od 30 e27 grla 6x5 dimenzija 60x70. Testiran je par dan vlaga se krece konstantno oko 50-60 %, temperatura dnevna oko 23° nocna nesto niza negdje oko 17°.
Od dodatne opreme 3 termometra sa mjeracem vlage, ph metar, mikroskop...
Od djubriva trenutno imam plantella list, cvjet, vita i slavol.
Potovi oko desetak litara, zemlja potgrond h. Perlit sam uspio naci na skladistu gradjevinskog materijala. Ne znam jel se moze taj koristiti u nasem hobiju?
Sjeme koje sam stavio na klijanje je auto northern lights od seedsman-a.
Nadam se da nisam nesto zaboravio :D ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Radi se o ovom gnjojivu https://www.hempatia.hr/plagron-top-grow-box-natural
Inace biljka raste u 1x1x2 boxu pod 400w HPS. Do sad sam samo jednom gnjojio prije 10ak dana sa nekim peletiranim NPK gnjojivom otopljenim u vodi.
Biljka jos ne pokaziva znakove nedostatka hrane, predpostavljam zato sto raste u ogromnom potu (50 ili 70l ne znam tocno).

Topirao sam je 2 puta, odradio par supercroppinga, 2 ture defoliationa i LST. Sa treninzima sam tek poceo kad je bila 20 dana stara jer prije toga nisam imao pojma o growu (ne znam ni sad nego se nacitao po forumu:p ). Planiram staviti mrezu za SCROG ovih dana.
Kontam da sa defoliation moram nastaviti jer je biljka pregusta i stvara se vlaga gdje se listovi dodiruju, no cekam tvoje misljenje. Takodjer me zanima kad odradit sljedeci supercropping?

Pogledajte prilog 338980 Pogledajte prilog 338981 Pogledajte prilog 338982
P.S. ove bijele fleke na nekim listovma je neopitroid, nesto mi pocelo jest 2-3 lista pa naprskao i izgleda rijesio se problema.
Pozdrav ::listomahanje::
Super ti to ide. Gnojivo je super, i to ti preporučam. A zašto SCROG?
Počisti obavezno doljnji dio biljke. Odnosno nabavi lolipop. Defoliation je prilično ozbiljan pojam. Supercrop... Ajd mi samo pls napiši kaj smatraš pod supercrop?

Pozdrav!
Imas li prostora i vremena za jos jednog entuzijastu u svom kutku?
Naravno druže, pitaj šta god te volja.

Box je home made dimenzija 70x80x200 sa 2 pasivna upuha na dnu i aktivnim ispuhom pri vrhu. Oblozen stiroporom od 3 cm sa unutrasnje strane sav, sa 3 racunarska ventilatora za mjesanje zraka u njemu. Rasvjeta je od 30 e27 grla 6x5 dimenzija 60x70. Testiran je par dan vlaga se krece konstantno oko 50-60 %, temperatura dnevna oko 23° nocna nesto niza negdje oko 17°.
Od dodatne opreme 3 termometra sa mjeracem vlage, ph metar, mikroskop...
Od djubriva trenutno imam plantella list, cvjet, vita i slavol.
Potovi oko desetak litara, zemlja potgrond h. Perlit sam uspio naci na skladistu gradjevinskog materijala. Ne znam jel se moze taj koristiti u nasem hobiju?
Sjeme koje sam stavio na klijanje je auto northern lights od seedsman-a.
Nadam se da nisam nesto zaboravio :D ;)

Za perlit neznam da li se građevinski može koristiti kod nas... Priča je super a daj mi reci kakav vent puše van? I koja je zemlja. Slobodno nabaci koju sliku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.