Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ne brini druže... Malo joj je vruće i mrvu 2 much vode... Jbg zemlja budemo vidli kakva je ali za sada mi se čini ok ali inače pot grpund H radi posel neznam kaj ti je dostupno... .. Za 2 tjedan mi se čine ok... Uvijek bude jedna koja se buni... A to je kao kod ljudi... Nekom smeta nekom ne... Jbg.. Pheno... Sa Hesi komplet hranom ne dira ph
.. Nikada.. Osim kad nastane problem....
Do tada neka je kako je, biljka razumije i gura tako da obrati na to pozornost... I što se tiče ventilacije... Nabavi si obavezno 150 olakšati češ si život za 50%. Zvuči čudno ali tako je...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kumpir

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Jutro mentore,

Situacija se blago pogoršava, nešto ne valja. Jedna biljka je super, zelena, zdrava, a druga je u nekim problemima. Obesila se, ima čudnu boju i listovi blago žute po sredini. Treći dan od kada je presađena, dobila 1l sa 1.5 ml fish mixa i 1l vode. Ugasio sam ventilaciju noću jer su ovde hladni dani pa da dignem malo vlagu. Šta može da bude u pitanju?
IMG_20200527_094406.jpg IMG_20200527_094343.jpg IMG_20200527_094402.jpg IMG_20200527_094351.jpg IMG_20200527_094152.jpg
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Jutro mentore,

Situacija se blago pogoršava, nešto ne valja. Jedna biljka je super, zelena, zdrava, a druga je u nekim problemima. Obesila se, ima čudnu boju i listovi blago žute po sredini. Treći dan od kada je presađena, dobila 1l sa 1.5 ml fish mixa i 1l vode. Ugasio sam ventilaciju noću jer su ovde hladni dani pa da dignem malo vlagu. Šta može da bude u pitanju?
Pogledajte prilog 340404Pogledajte prilog 340405Pogledajte prilog 340406Pogledajte prilog 340407Pogledajte prilog 340408
Tek si ih presadio. Pusti ih neka se ukorjeni kako sada a samim tim bi problemi trebali proci... Moj savjet je da ostavi još malo i da zaljevaš s običnom vodom bez ikakvih dodataka osim root boostera ako imaš.

Mentore jel ovo normalno?
Ostale 2 nisu ovako zute
Pogledajte prilog 340447
Ja ne vidim problem za sada.
 

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Mentore sta mislis da ubacim ovu plantela vitu u svako drugo zalijevanje zbog korjena?
kad je vec imam :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
23.03.2015
28
14
3
Bok mentore,čisto da te pitam danas je ravno 14. dan mojih prvih mašinica ikad.Zanima me dali bi na ovoj najvecoj trebao pocet polako lst radit,druge dvije su za mic manje pa njih ne jos koji dan mi kaze osjecaj.Uglavnom 14. dan pa baci ocjenu,po drugi put popile bez problema vitamin,zyme,root i tnt kombinaciju, ne žale se ni malo,jednom 25.5 i jednom 27.5 zalio.Imam filing da su odlične za 14. dan,možda se varam pa kazi dal da krenem sa lst lagano ili necin drugim i dal da ovaj tjedan zaljevam jos supstratima ili da je pustim da odmori i obicnu vodu dam
Slika najveće



Al ova najmanja me cudi ne kuzim sta joj je, raste ona cijelo vrijeme samo sporije i ne simetricno,ko da je malo retardirana,za nju nemam plan nikakav,iako su ovi novi listovi poceli ljepse izgledat i ne bit savijeni i zguzvani.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Bok mentore,čisto da te pitam danas je ravno 14. dan mojih prvih mašinica ikad.Zanima me dali bi na ovoj najvecoj trebao pocet polako lst radit,druge dvije su za mic manje pa njih ne jos koji dan mi kaze osjecaj.Uglavnom 14. dan pa baci ocjenu,po drugi put popile bez problema vitamin,zyme,root i tnt kombinaciju, ne žale se ni malo,jednom 25.5 i jednom 27.5 zalio.Imam filing da su odlične za 14. dan,možda se varam pa kazi dal da krenem sa lst lagano ili necin drugim i dal da ovaj tjedan zaljevam jos supstratima ili da je pustim da odmori i obicnu vodu dam
Slika najveće



Al ova najmanja me cudi ne kuzim sta joj je, raste ona cijelo vrijeme samo sporije i ne simetricno,ko da je malo retardirana,za nju nemam plan nikakav,iako su ovi novi listovi poceli ljepse izgledat i ne bit savijeni i zguzvani.

Pusti ih da rastu. Samo voda tj boost za korijen ako imaš. Nikakav LST još kratko vrime.

Udri sa pola doze pa bumo vidli dalje.

Šjor Zelenko trazim mentora. Da li ste raspoloženi za jos jednog pocetnika?
Može.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kumpir
30.03.2020
9
11
3
39
Ma radi se o sljedecem. Kupio sam sator dimenzije 60*60* 180,svjetlo spider farmer sf-1000 led quantum board, filter can100 te vent tt100. Spremam se saditi u 10 mjesecu medjutim htjedoh sve pribaviti na vrijeme tako da kada za to dodje vrijeme samo sastavim i krenem. Pitanje je sljedece. Sta bi mi vi preporucili za orvi grow dali automatik ili fotobiljke te koliko biljaka u tom prostoru? Takodjer bih volio znati koje nutrijente da nabavim za orihranu biljcica? Mozda je malo blesavo jer ima jos mnogo vremena do tad ali opet kazem samo zelim biti spreman. Hvala na mentorstvu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Marven

Aktivan Član
16.02.2019
169
1.159
143
34
Bok Zelenko63, želio bih te za mentora za prvi grow, da li bi me vodio kroz uzgoj? :)
Oprema je spremna, sadim Blue Amnesia xxl automat (Dinafem) s led Zeus 308 xt, box je 80x80x180, Hesi soil starterbox, BioBizz All mix zemlja, fabric pot 19L. Sjemenka je za sada jedna, (na žalost tako je ispalo). Danas joj je 8. dan, od kad je posađena ništa nije dodavano niti zalijevano.
1.jpg 2.jpg
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ma radi se o sljedecem. Kupio sam sator dimenzije 60*60* 180,svjetlo spider farmer sf-1000 led quantum board, filter can100 te vent tt100. Spremam se saditi u 10 mjesecu medjutim htjedoh sve pribaviti na vrijeme tako da kada za to dodje vrijeme samo sastavim i krenem. Pitanje je sljedece. Sta bi mi vi preporucili za orvi grow dali automatik ili fotobiljke te koliko biljaka u tom prostoru? Takodjer bih volio znati koje nutrijente da nabavim za orihranu biljcica? Mozda je malo blesavo jer ima jos mnogo vremena do tad ali opet kazem samo zelim biti spreman. Hvala na mentorstvu!
Foto, oduvijek i zauvijek. Hesi starter kit je super stvar. I no stress pitaj sta god te volja.

Bok Zelenko63, želio bih te za mentora za prvi grow, da li bi me vodio kroz uzgoj? :)
Oprema je spremna, sadim Blue Amnesia xxl automat (Dinafem) s led Zeus 308 xt, box je 80x80x180, Hesi soil starterbox, BioBizz All mix zemlja, fabric pot 19L. Sjemenka je za sada jedna, (na žalost tako je ispalo). Danas joj je 8. dan, od kad je posađena ništa nije dodavano niti zalijevano.
Pogledajte prilog 341205Pogledajte prilog 341206
OK. Super izgleda. Kad si mislio zaliti? To ti ej jako bitna stavka.
 

Marven

Aktivan Član
16.02.2019
169
1.159
143
34
Hvala ti :thumb:.

O tome upravo razmišljam. Zemlja je natopljena 36 sati prije stavljanja sjemenke po uputi proizvođača, realno je prošlo 46 sati od natapanja zemlje do stavljanja sjemenke, čekao sam da proklija. Kada gurnem prst u zemlju do srednjeg zgloba kažiprsta zemlja je suha. Na vrhu prsta ipak uspijem osjetim dolje neku vlagu ispod nokta. Razmišljao sam da li danas ili najkasnije sutra da ju prvi puta zalijem. Temperatura je kontinuirano između 22-25°C, 40-55% RH. Do sada je bila cijelo vrijeme na svjetlu 0-24h, stoga sam mislio danas iskombinirati da ju bacim na 20/4 režim svjetla i prvi put zalijem, u mraku bi bila redovno od 1-5 sati ujutro, dolazi ljeto, pa da pokušam napraviti veću termperaturnu razliku dan/noć. Imam Hesi katalog za količine zalijevanja, ali kažu da je zemlja jaka, pa trebam prvo mišljenje kojim omjerom da ju zalijem.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ok. Ajmo ovakvo, obavezno sad zalij sa 1 L vode sa root complex. Ništa drugo nemoj dodavati za sad. Imaš sve, ali pomalo. Super ide za sada. 30 dana minimalno biljci bu ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marven
30.03.2020
9
11
3
39
Ok. Foto it is. Koliko bi stalo biljaka u taj prostor jedna ili bih mogao nagurati dvije? Probao sam sastaviti sator staviti sve u funkciju. Medjutim filter mi ne stane u sator i malo se sve to jako cuje naime vent nema mogucnost smanjivanja. Dali da mozda kupim i regulator okretaja? Dali da vent ostavim u satoru a filter da izbacim van?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Jutro jutro,

Lepe vesti, presađivanje je uspelo, biljka se oporavila kako si i rekao. Zemlja je još uvek vlažnjikava, a zalio sam u utorak ili sredu. Sa hesi starter pack-om stigao je i digitalni merač pa sada znam da je dnevna 24-26 c i 40-50 % a noćna 24-17 i 45-60%. Taj 1-2c što ode niže nego što bi trebalo planiram da rešim tako što ću naštelovati da se ventovi gase 10 min pre svetla. Mada je i merač na 2 cm od zemlje pa može biti da kod samih biljaka ne ide ispod 18. Bilo kako bilo, imam par pitanja. Sada kad ih budem zalivao savet je bio da im dam samo root, a ja se pitam da li da im dodam i jednu kap supervita? I druga stvar planirao sam da ih prebacim na 16-8 iskreno zanima me da li će bolje da napreduju. I kada misliš da bi trebao početi sa lst?
Još jedna a verujem bitna stvar, plan za ove biljke je da daju 4-6 klonova koji bi ostali u boxu i sa njima bih hteo brzinski da završim a ove dve da prebacim u out. Računam da mi se vreme uklapa. IMG_20200531_080108.jpg IMG_20200531_080318.jpg IMG_20200531_080322.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ok. Foto it is. Koliko bi stalo biljaka u taj prostor jedna ili bih mogao nagurati dvije? Probao sam sastaviti sator staviti sve u funkciju. Medjutim filter mi ne stane u sator i malo se sve to jako cuje naime vent nema mogucnost smanjivanja. Dali da mozda kupim i regulator okretaja? Dali da vent ostavim u satoru a filter da izbacim van?
2 bi bile ok. Nego, filter bi trebao bit unutra osim ako ne misliš neke extra kombinacije i varijante. A kako se čuje čuje se. Brzo se navikneš. Kako bus regulirao brzinu tak bi ti zujao regulator... Ak kupiš neki skuplji ali po meni nepotrebno.
Jutro jutro,

Lepe vesti, presađivanje je uspelo, biljka se oporavila kako si i rekao. Zemlja je još uvek vlažnjikava, a zalio sam u utorak ili sredu. Sa hesi starter pack-om stigao je i digitalni merač pa sada znam da je dnevna 24-26 c i 40-50 % a noćna 24-17 i 45-60%. Taj 1-2c što ode niže nego što bi trebalo planiram da rešim tako što ću naštelovati da se ventovi gase 10 min pre svetla. Mada je i merač na 2 cm od zemlje pa može biti da kod samih biljaka ne ide ispod 18. Bilo kako bilo, imam par pitanja. Sada kad ih budem zalivao savet je bio da im dam samo root, a ja se pitam da li da im dodam i jednu kap supervita? I druga stvar planirao sam da ih prebacim na 16-8 iskreno zanima me da li će bolje da napreduju. I kada misliš da bi trebao početi sa lst?
Još jedna a verujem bitna stvar, plan za ove biljke je da daju 4-6 klonova koji bi ostali u boxu i sa njima bih hteo brzinski da završim a ove dve da prebacim u out. Računam da mi se vreme uklapa. Pogledajte prilog 341302Pogledajte prilog 341303Pogledajte prilog 341304

Slobodno udri sa root i sv. Po tablici i nemaš problema. Možeš odmah udarit sa 18/6 a LST po meni još zaboravi. Pusti ih da mrvu narastu. Za klokane, pomalo bude ih uvijek i više nego dovoljno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: daktilograf
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.