Meshanje sa duvanom ili jok ?!?!?!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Da, malboro za motanje je majka... bio probo crveni onaj amerièki. Prava stvar... No opæenito, kupujem zlatni Samson. Nekako ima bolji okus od bijeloga a opet nije jak... Plavi mi ne odgovara pošto prevladava okus nasprav vutre i jak je :)
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
ma najbolje je kolat s duvanom za motanje(samson...old holbor...ak se tak zove...)
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
:shock: Èudna li pitanja :oops: :oops: :oops: :oops:


Naravno da da!Kako inaèe pušiti hašiš :?:
I koja se to trava puši sama,to nema potrebe niti smisla.Ako je tolko loša onda je bolje i ne pušiti.
Za one kojima smeta duvan ima dobra fora kako ga pripremiti.Samo stvarno me èudi da to niko nezna i èitavih pet strana uglavnom se baljezga.Dobro pa nas skoro niko ne razumije jer bi bilo:lol: :lol: :lol:

Dakle duvan se priprema: Od komada alu.folije napravimo malu otvorenu posudicu(mislim da znate šta mislim)u koju stavimo duvan.Zatim to grijemo(prevlaèimo preko plamena) upaljaèa ili svijeæe.Bitan je rad ruku kada grijemo duvan da ga nebi upalili,znaži lijevo desno i u krug(kao kad nešto pržimo).Iz duhana æe ispariti sav nikotin i ostala sranja.Što æe biti vidljivo po dimu koji isparava pri grijanju.Bitno je biti pažljiv i praviti male stanke pri sušenju da se duvan nebi upalio.Kad duvan više ne isparava dim,spreman je za upotrebu.Dobili smo suvu neutralnu smjesu bez nikotina i ostalh sranja,koja ne iritira grlo.Zatim je mješamo sa hašom ili travom.Priprema duvana ne traje duže od minute.

Ovo se prvenstveno radi kad se puši bong ili neke druge spravice,jer bilo bi ih gotovo nemoguæe pušiti s ne pripremljenim duvanom.Kome smeta duvan dobro je i za joint.Ovako pripremljen duvan se uopæe ne osjeti i ne iritira.

Postoji i fora da se cigara direktno osuši upaljaèem.Cigaru grijemo (prevlaèimo preko plamena)upaljaèa ili svijeæe,te kad se ugrije pravimo stanke i ispuhujemo(umjesto da uvlaèimo)dim.
Samo za ovaj metod je potrebna praksa,tj.rad ruku,jer æe se cigara zapaliti ako ne radimo pravilno.Treba min.uništiti jednu kutiju dok ne nauèimo :D
Zato preporuèujem metodu s alu.folijom.

Kome nije jasno nek slobodno pita 8)
 

Reggaesaurus

Aktivan Član
02.06.2006
135
0
0
www.geocities.com
Cim budem u prilici probacu
clap.gif
 
02.08.2006
0
0
0
faq.bauk.net
mozda bi bilo bolje bez duvana- ali normalno sKunk i shit
su vetj druga stvar...nas kako, u africi dok sam bio, bilo banja, malawi gold, i takve slicne sorte koje su takve boje da kad i izmiksujesh sa duvanom budu tako braon da ne znash shta je vutra a shta mix, e njih treba pushiti bez , svakako, a i nadam se da ste svi ovde puslili toliko dugo da primetite psiholoshku razliku nakon sa i bez...netju vam objashnjavati probajte sami...a kada dajem 5 eura za neko sranje za koje ni sam nisam siguran shta dobijam a kao uzimam od istih likova godinama....onda mix, chisto da ubije shit ukus...mada ja u principu ne pushim, retko kada zapalim...tako da jebiga, ako si nepushach ili ti ne prija dim jbg
 
13.08.2006
0
0
0
Ja licno stavljam malo duvana zbog ravnomernog gorenja buxne.
neki stavljaju pola-pola! to kad vidim nije mi do varenja...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Vec je neko rekao da zavisi od marihuane i ja cu se sloziti sa njim...

Nije lose, da ako je neko sranje od vutre se stavi aromatizovani duvan tipa mango ili cokolada...
Napusis se ko stoka a mirises na cokoladu

Dobra je fora za sagorevanje nikotina. Moram da priznam da nisam znao
 
01.08.2006
0
0
0
Sve to stoji :dready_banana:
Mijenjano zbog sigurnosnih razloga. Hvala na razumjevanju. (tko je citao prije napisano, zna o cemu je rijec...pocela je procedura..nikad se ne zna..)
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
524
554
113
balkan
sweet page SHIT nije DUHAN!
to ti je hash!

eh da btw anarchist ovo cu poceti prakticirati sto prije jer mi se cini kao zanimljiva tehnika...jel tko probao?kakva su misljenja u vezi tog paljenja duhana?
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
treba napomenuti ako ce te vec pripremat duvan u toj posudici od alu folije, foliju predhodno treba ispalit...da se prvo ona malo "izdimi" buduci da su oksidi te folije jos stetniji nego oni duvanski...
 
23.07.2006
0
3
0
Ma neee :) samo uzmete cigaretu i provlacite lagano preko plamena upaljaca ali pazite da ne izgori ne drzite bas na vrhu plamena :p i kad vidite da papir zutiii, samo istresete koliko vam treba u rizlu ili istresete iz cigarete i pomesate sa vutrom pa vratite u cigaretu, papir od cigarete ce biti malo cvrsci i nece se savijati dok budete punili vutru :wink: ili ako je bas izgorite onda vam bar ostaje susen duvam.

Nikako u foliju nemojte jer je folija zloooo.

Tek sam sad video da je Anarchist dao link kako se pravi Joint sa duvanom i to isto ovako, to je kao Danski Joint 100% priroda.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Clarence to da je folija štetna možda i stoji,ako æeš pušiti na foliju,tj.koristiti je umjesto lule(mada to nisam nikad radio)Ali ovo što ti kažeš nema potrebe,jer
i da ima oksida oni æe izdimiti zajedno sa duvanskim oksidima.
Uostalom jesi li vidio da se folija koristi u kulinarstvu(to joj prvenstveno i namjena).Zamota se u nju meso ili riba da ne izgori,pa se stavi u rernu (peænicu) na nekih 220-250c.Šta je onda sa oksidima?
Možda ih i ima,ali onda se oni oslobaðaju na puno višim temperaturama.Pri sušenju duvana na plamenu upaljaèa mi neæemo stvoriti tako visoku temperaturu, jer nije nam cilj zapaliti ga,veæ ga samo naglo osušiti!

Ne znam èemu sumnjièavost?Vjerovatno"Lokalni Bog" (diler) nikad nije èuo za to,pa da se ne obruka kaže"ma to su gluposti".
Nisam to ja izmislio,veæ sam nauèio od ljudi koji znaju puno više od mene,a èini se nažalost i od ogromne veæine sa ovog foruma.
Od tada ja to redovno prakticiram kad pušim bong i æilum,ponekad i neke druge spravice.Nema kašljanja i"oèi ne ispadaju"kao sa obiènim duvanom.Za jointe ne sušim duvan jer su blagi a inaèe sam pušaè pa mi tar i nikotin u jointu ne smetaju toliko,dok na bong"deru pluæa".
Bitno je ne pretjerati sa sušenjem,jer tada æe se duvan ugljenisati-pretvoriti u crnu prašinu koja æe biti gorkog ukusa,presuha i neæe dobro gorjeti :!:
Znaèi kad je tamno smeðe boje i gotovo da nema isparavanja dima,tad je gotov.
Kada se koristi sušeni duvan ,potrebno je veæa
kolièina duvana od uobièajene,jer duvan pri sušenju gubi na masi i volumenu zbog isparavanja nikotina,tara i vode.
Kad takav duvan koristimo za joint dobro je malo tvrðe smotati tj.sabiti da ravnomjerno gori jer je smjesa jako suva.
Ali zato ne iritiramo pluæa nikotinom i tarom a osjetimo samo pravi ukus haša ili trave.



KezmanBG nije to tako jednostavno.
Nikotin i tar neæe ispariti iz cigare ako je samo grijemo,veæ kad se ugrije,treba mi snažno da ispuhujemo van(kao kad se duva balon).To ponoviti 4-5
puta.Kad iz cigare izduvamo približno istu kolièinu dima koji bi nastao kao kad bi smo je uobièajeno pušili,tad je spremna.Pritom treba paziti da se ne zapali,a cigara postaje sve suvlja i lakše zapaljiva.Za ovaj metod ipak treba malo prakse,ali da se nauèiti.Da,zaboravih prije grijanja cigaru treba malo sabiti,jer kad je šupljikava lakše se upali.
Bitno je biti uporan,pa i sjebati kutiju-dvije.
Kad se jednom nauèi više nije problem.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
ako mjesamo s duhanom..nikako s onim kupovnim...s tim imam loseg iskustva..koliko god "kvalitetan" bio nije dobar za motanje...kao prvo...taj duhan se ne mijesa s dzibom nego se samo sljepi,te zbog toga na frulu nastaju poveci mostovi i zar,odnosno pepeo nepada...sto je uzasno....
drugo...najbolje za mjesat vam je kubanka..ali ne duhan njen..nego list od kubanke..dakle...uzmete kubanku i polako odljepite onaj list duhana kojim je kubanka omotana,nakon toga ljepo smrvite taj list u hrpu sitnih dijelova...i s time pospite...po meni najbolja stvar za mijesanje...ako ne...bilo koja cigareta ce posluzit,iako ja preferiram Captain black,marlboro crveni,plavi walter ili cammel.

Takodjer...nikad headove bez duhana ljudi...nikad...^^...jer kako gore ako su dobri headovi sva smola iz njih ce izac i zastopat vam pljugu...(vjerovatno i filter..pa ce se nac biseri koji ce ga cackalicom cistit...)...u tom slucaju radje ugasite pljugu i odmotajte...te cekajte duhan jer to ***** vrijedi^^...

jedino bez duhana ide u blunt...ali siguran sam da to vecina vas zna... xD
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
S duhanom zato da bolje gori i da se bolje iskoristi ali mi se duhan gadi i mrzim ga od okusa duhana mi se bljuje tako da će ova fora dobro doći
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Pusio sam stvarno dugo s duhanom i bolje je bez.Sa manje dima se vise napusi,mislim da je bolje uvuci 1x 100% vutra dima jednom nego 2x 50%vutra,50%duhan dima.
Ljepsi je miris i okus bez duhana.I u manjem vremenu se moze popusiti veca kolicina,prije napusiti a poslje ko voli moze pusiti pljugu 100% duhan.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
zuti samson

a kada je mnogo suva isitnim ocistim rasirim je po stolu i fajtalicom isprskam sa alkoholom kvailitetnim uglavnom loza domaca,fajtalica da prska sprej kao aeroponica,samo malo i odma je kao nova
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.