Mesto za sadnju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.08.2019
37
57
18
27
Pozdrav,video sam da ima slična tema ali nema bas konkretan odgovor,ako mislite da treba bacite je na grave.

Ovako spremio sam zemlju,alat,sve za out samo cekam vreme da uradi svoje.
E sad imam najveci problem,gde da sadim? Svako out mesto je daleko cca 6km do 8km,a hteo bih i isklijati seme negde out i sve prve dane da mi biljka provede out (tj. da je ne prebacujem iz ina u out posto za in nemam opremu). I pored svega imam neku paranojicu od sume i to:confused: Da li ste i vi imali prvi put paranoju? (da li od pandura ili od nekih okolnosti) i da li je okej da je mesto toliko daleko?

Opet izvinite ako je sve ovo vec odgovoreno
Hvala unapred
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Imas o out uzgajanju koliko hoces po forumu, mnogo ekipe radi out, mogao si svasta procitati.
Glupo pitanje je da li je ok da je mjesto toliko daleko, vjerujem da kod neke ekipe je i dalje i to nema apsolutno nikakve veze ni sa cim.
Kao sto kolega kaze iznad ako nisi bas siguran u lokaciju na kojoj planiras ne upustaj se u to, klepice te neko. Hodaju lovci, gljivari, ljudi...
Moze se raditi u out-u od klijanja pa nadalje, ali to zahtjeva cesce obilazenje iz pocetka i neku zastitu biljke, jer tako mala je osjetljiva na svasta,od zivotinja, insekata do vremenskih prilika.
Prelistaj malo bolje temu vanjsko uzgajanje
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Zaboravih da kazem, uslovi za klijanje unutra ti nisu uopste zahtevni, jedna sijalica od 100W ili led 15W moze da ti odradi posao sasvim dovoljno za prvih 10ak dana pa ih onda mozes presaditi, mnogo bolje i manje zahtevno, u outu je definitivno mnogo teze i zahtevnije, kao sto je kolega gore rekao ima mnogo ljudi koji rade out pa polako uzmi i citaj dnevnike, veruj mi iz svakog ces nesto nauciti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NepoznatMladic3

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Ne znam odakle si ali za out je najbolje vrijeme 1.5 ili koji dan ranije, jer 1.5-og zavrsavaju mrazovi. Bilo bi dobro kad bi mogo negdje 20.4 krenut pod lampom cca 10 dana i onda izbacit van. Sto se tice mjesta najbolji je neki sumarak ili sikara koja je osvjetljena cijeli dan, a ako ne onda bar 8 sati svjetla da imas. Mjesto odaberi sam ali budi siguran da tu nitko ne dolazi, koliko je daleko to ovisi od tvojih mogucnosti ali budi oprezan da te netko ne vidi kad ides tamo. Suma bas i nije dobar izbor, rizicno je.
Ako nemas mogucnost cestog odlaska ili jednostavno ne zelis previse riskirati s odlascima koristi hidrogel..
11.1 je danas, nemoj se zuriti nigdje. Imas jos puno vremena da pokupujes sta ti treba i ono najvaznije procitas sve teme sto se tice outa..
Ne zaboravi na mentorski kutak, tamo su jedne od najvaznijih informacija i dogadjaja sto se tice growa, peace
 
18.08.2019
37
57
18
27
Hvala na svim informacijama. Ali kako da prenes biljku 6,7km. Ja bih saksiju u ranac ali da je ne ostetim. I ovo sto se tice brzog odgovaranja,ne kapiram to pravilo,trebam li cekati koji sat ili dan da odgovorim ili kako? I to cu verovatno uraditi sa oko 100w do 200w sijalicama u in prvih 10 dana. I koliko treba biti upaljena sijalica 12/12 ili 24/0? Hvala ekipa puno :banana_rasta:
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Najbolje bi bilo autom, ako ne mozes autom onda torba(ranac) i lagano uspravno hodaj s noge na nogu, mozes i u ruci nositi jos bolje je..
Rezim 12/12 da ju prilagodis prirodi jer sunca vani nema 24/0 , tim rezimom ce dozivit najmanji stres :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NepoznatMladic3

GoLee

Aktivan Član
04.11.2019
194
942
93
Under the sea
Odgovaraj kad imas vremena, ali djela radi kada sumiraš sve naše odgovore na tvoja pitanja i napravis plan :)
Biljka od 15dana nije toliko velika i ne mora biti u velikim posudama ne transportuješ filadendron (u tvom slucaju u sta stane cca 250gr zemlje ).
Za prenos mozes koristiti kartonsku kutiju zalijepi je da je kao paket i provozaj se ili prohodaj.
Ne zaboravi u kutiju staviti spužvu ili neku gumenu podlogu da ti se ne klizu posudice, napuni prazninu izmedju posudica novinama i zabi jedan stapic blizu biljke i lagano zavezi ali LAGANO osjetljive su dok su mlade sto je sigurno sigurno je (a i da ti ne pobjegnu iz kutije zna nekad podivljat u transportu :D ). Slika biljke od 15 dana, svjetlo obicna LED sijelica e27 100w 18/6:
20191215_054139.jpg
Sretno da ti bude i nabavi si kakvo biciklo. Po mogucnosti pink boje jer te onda ni kolege u uniformama nece htjeti zaustaviti kako oni ne bi dobili metak.
roze4.jpg
 
Poslednja izmena:
18.08.2019
37
57
18
27
Hvala svima na odgovorima. Koristicu verovatno 12/12. A da li moze tih dana da stoji na balkonu umesto sijalica? Balkon mi je lepo okrenut tako da ceo dan ima suncevu svetlost.
Ovo sa ne stezem biljku jako sam naucio iz prakse:objesen: A sto se tice brzog odgovaranja,izadje mi obavestenje ne odgovaraj cim vidis odgovor na postu procitaj pravilnik.
I da ajde kad sam vec otvorio temu i ovo da pitam sa koliko vode treba da se zaliva od prilike? Meni je neki pokazatelj da kad ona tacna ispod saksije krene da se puni da onda stanem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GoLee

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Druze, ako ces sijalice, moras i mali box, nista nisi procitao po forumu, a fino pise da obicne sijalice ne rade nikakav posao u ovom nasem hobiju. Uzmi si par cfl stednih, ili led, od 10w, uzmes 3-4 sijalice, tebi dosta za vege fazu dok malo ne ojaca za out, prelistaj malo forum, nemoj samo zapitkivati a nista procitao nisi. Buraz, sve imas u unutrasnjem uzgajanju, od sijalica, do boksa, ventilacije, a imas i trazilicu, to je ono tamo u desnom gornjem uglu gdje pise search, ukucas tu recimo oprema za unutrasnji uzgoj, ili ukucas cfl grow, ili vege box ili sta god hoces nesto ce ti izbaciti :D
Samo pregledaj forum, pregledavaj otvorene teme u podforumuma, koristi trazilicu i nemas brige, sve ces naci, jer ovde je sve to neko vec probao i napisao po nesto o svemu.