Metastaze na jetri - ipak se može

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
I tako ja jednoga petka odem na Onkologiju na dogovoreni dvodnevni wellness. Kemoterapija kod nas uglavnom započinje na način da neka od sestara "prošeta" po sobama, ubode žilu, postavi braumilu i nastavi dalje. Istovremeno, druge sestre "mućkaju" koktele za svakog pojedinog pacijenta. Kad su svi lijekovi spremni, onda idu po sobama i spajaju svakom pojedincu njegov lijek. Prvo ubrizgaju neko sredstvo koje kao "čisti i štiti žile" i sredstvo protiv mučnine, a potom ide terapija.

Ubode mene sestra, i to isprva. Započne sa ubrizgavanjem toga nečega u žilu, a ja osjetim bol, koju inače ne osjećam. Rekoh: "Ne valja, stani. " A ona će meni: "Kasno, već sam ubrizgala."
Sutradan je nad tom žilom nastala debela tamna krasta duga cca 25 cm.
Inače, to nije prvi put da mi tako žile stradaju. Ali ovaj put je bilo najžešće. Ovakva oštećenja žila zdravim ljudima vjerojatno ne prave nikakve probleme. Ne boli, a krv i dalje teče. "Samo" treba dočekati godinu-dvije da se stvar sama od sebe sanira. Međutim, kod kemoterapije su žile permanentno izložene kemikalijama koje ih troše, a ne možemo čekati godinu ili dvije, jer je iduća kemoterapija samo 12 dana nakon što je prethodna završila. Žila nije ni počela sa oporavljanjem, a već ti je opterećena druga.

Mjesec dana poslije, sjedim zavrnutih rukava u kavani. Prijatelj gleda u ruku, pa pita od čega mi krasta. Ja mu objasnim. On izvadi neku kremu i kaže da pokušam njome mazati krastu. Ja ga pitam što je to. A ovaj konspirativno odgovara: "Melanom - herpes zoster - psorijaza". Pitam ga da mi objasni o čemu je riječ, a on nastavlja: "Da da da, doista se bori sa navedenim bolestima, a da ne govorim da je izvrsna za migrene, antibakterijska, protiv kostobolje, blablabla... Ima nekoliko sorti trave unutra i ne djeluje omamljujuće." Ja ga gledam, pokušavam procijeniti od koliko bolesti koje krema navodno liječi on boluje (a boluje) i mislim se kako će ta kremica pomoći meni, ako ne pomaže njemu. No, nisam ništa rekao, nego sam je uzeo.

Rečeno mi je da se optimalno koristi ako se u tankom sloju nanosi preko kraste 3x dnevno. Poželjno je da koža "diše", pa je bila preporuka da nakon apliciranja držim ruku nepokrivenu. I tako, istog dana navečer, namažem si krastu.
Dan poslije, primijetim kako se izdigao mali komadić kraste dugačak oko 5 mm, sa mjesta gdje je bila najdeblja. Pažljivo pogledam, još pažljivije povučem. Otpao je komadić kraste, a ispod je bila mlada zdrava koža. Unutar 24 sata, otpalo mi je cca 2 cm kraste. Gledao sam i nisam vjerovao. I sjetio se Terminatora, kad ono Švarci uništi terminatoricu a ona nanovo nastaje iz tekućeg metala :):)
Unutar 7 dana, otpala je cijela krasta. Nastavio sam mazati ruke još nekih 20-30 dana.
Onda je došlo vrijeme za vađenje krvi. Uobičajeno, prišapnem sestri da sam onkološki pacijent. Onda ona malo pripazi i koristi tanju, tzv.dječju iglu. Ovog puta nisam rekao ništa i pustio sam da mi vadi krv običnom iglom. Nakon vađenja, pitam je može li procijeniti u kakvom su mi stanju žile. Kaže: "Kao i moje, zašto?"

Od tada su prošli mjeseci, a ja i dalje nemam nikakvih problema sa žilama ...

A iz ovoga se dade zaključiti:
- Osim što mi je u nevjerojatno kratkom roku očistila ruku od kraste, krema je, izgleda, toliko potentna da je išla i dublje "pod kožu". Osvježila mi je i žile.
Kad bi se koristila samo u ovu svrhu, bila bi blagoslov svakom poštenom onkološkom bolesniku. Međutim, može ona puno, puno više.


Paronihija je infekcija mesa oko nokata i česta je nuspojava kod bolesnika na bioterapiji. Nije neizdržljivo, ali smeta. Naročito kad je na nožnim prstima, zbog potrebe obuvanja cipela i zato što je rana u zatvorenom i vlažnom, pa se teže sanira. Kad sam bio najžešće pogođen, imao sam 5 zavijenih prstiju na nogama. Jedna od posljedica je da i dan-danas nosim klompe. Svaki upalni proces, pa i paronihija, može onemogućiti pacijenta u primanju kemoterapije. Upravo su problemi s paronihijom bili razlog smanjenja moje doze bioterapije.
Takve upale nisu tema koju rješavaju onkolozi. Proslijedio me je specijalistici, a ova mi je preporučila 3x dnevno čišćenje i previjanje, te mi je dala sprej za dezinfekciju, antibiotski prah i 2 vrste masti.
I ... opet sam bio odgovoran pacijent. Radio sam sve kako mi je rečeno. Onda sam umjesto 2 prsta imao 3, pa 4, pa na kraju 5 zahvaćenih prstiju.
Onda sam promijenio strategiju, pa bih umjesto 3x dezinficiranje i previjanje, jednostavno ujutro na čistu nogu namazao svoju kremicu, provizorno previo gazom i obuo čarapu. I, zaboravio na nogu do ujutro. Kad je došlo toplije vrijeme, radio bih isto ali bez čarapa. I, ama baš nikad nisam primijetio da se rana na bilo kojem prstu povećala. Uskoro je bilo zahvaćeno: 5,4,3,2...1... a zadnjih par mjeseci - nijedan prst! Siguran sam da je ta jedna krema djelovala neusporedivo bolje, nego kombinacjia krema i praška koje sam dobio od specijalistice.

Da ne zamaram dalje, primijetio sam:

- kostobolja. Moja ostarjela majčica je sa 3 tablete protiv bolova dnevno, spala na 1. A primjera za kostobolju ima kol`ko oš!
- migrena i svrab. Kaže moja draga.
- vanjski hemoroidi. Kažem ja.
- sva moguća oštećenja kože. Isto kažem ja. Ali, baš sva. Od sluzokože nosa, oka, unutrašnjosti uha, hemoroida, do udova. Samo je važno da se prvo namažu usne, pa potom hemoroidi :sun2:
Kod nekih će rana pomoći u zacjeljenju, kod nekih će pomoći da se ne širi.

Jestiva je. Znam za djevojku koja je isrpila sve postojeće linije bioterapije za collitis, a ništa joj nije pomoglo. Koliko je vidljivo, ni krema joj nije pomogla. Bar zasad. Ali ju nije ni otrovala.
Djeluje praktički odmah. Kroz 5 do 10 minuta kosti i migrena prestaju mučiti. Hemoroidi trenutno prestaju svrbiti. Oštećenja kože sanira po mojoj procjeni 27.525.003,12 (dvadesetpetmilijunapetstodvadesetpettisuća i tri cijelih dvanaest) puta brže od konvencionalnih krema.

Uspio sam se vezati za ovu kremicu na intimnoj :ljubav: razini. Ona je moja ljubav. Da je Ban znao za nju, i danas bi Daleka obala proizvodila albume kao što je bio prvijenac. Da je Boban znao za nju, ne bi ga mučila noga i lobao bi onog šupka u polufinalu za pobjedu, sa centra u zadnjoj minuti. Da je Napoleon znao za nju, došao bi do Pekinga. Džingis kan je znao za nju. Zato je uspio napraviti puno djece.

Šalu na stranu, duboko sam uvjeren da bi neki genijalac mogao napraviti spektakularnu karijeru, samo ako bi objasnio mehanizme u organizmu koje pokreće ova krema.

Ipak, nemam (bar za sada) saznanja da je pomogla kod melanoma, zostera ili psorijaze :fuck:

Topical.jpg
 
Poslednja izmena:

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Nema mirisa. Informirao sam se. Rekao mi je da stavljaju par sorti trave i neke druge ljekovite biljke. Gabeznik, gaveznik ili nešto slično, Temelj je valjda od kokosovog ulja/masti, ali nisam siguran. Mene je u principu zanimalo ima li kakvih "egzotičnih" sastojaka tipa bjelilo ili sl., za koje je netko zaključio da je, eto, zdrav. Nema ništa, samo su trave i ulja. A kako me nije zanimalo kako se radi, više od ovoga ti ne mogu pomoći.
 
09.11.2016
73
105
33
37
neznam dali mogu pomoći, ovo je krema od conoplje, bez THC.
https://bazzar.hr/prirodna-kozmetika/krema-od-konoplje-oglas-820390
Konopljino ulje je bogat izvor fitonutrijenata koji štite kožu tijela. Sadrži vitamine A, B1, B2, B3, B6, C, D i E. Ono također sadrži i “super masnoću” GLA (gama linolenska-polinezasićena masna kiselina), koja pomaže u održavanju hormonalne ravnoteže i može ublažiti kronične bolesti kože kao što su ekcemi, psorijaza i akne. Preporuča se za suhu i zrelu kožu te u tretmanu manjih nepravilnosti kože i bora. 250 ml ff058bd6162151a525d8771c259065f1.jpg
Cijena: 58,50kn
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Ja baš nisam kopao po arhivi ove stranice, ali kao bolesnik tooooooooplo preporučavam temeljitiju obradu ove teme.
@petarPan
da, to je ista stvar kao i ulje koje se kupuje u ljekarnama ...
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ipak, nemam (bar za sada) saznanja da je pomogla kod melanoma, zostera ili psorijaze :fuck:

Pogledajte prilog 123505
Moja zena ima herpes na usnici koji, kada joj padne imunitet, izbije van. Godinama ga je mazala kojekakvim kremicama, al to bas i nije nesto pomoglo.
Kada joj je prije par mjeseci ponovo izbio herpes namazala ga je mixom kakao maslaca i RSO ulja (u obliku supozitorija koji uzima za lijecenje raka) i par sati iza toga je nestao i od onda joj se nije pojavio.

Od frenda sam saznao za jednu zenu koja je imala velikih problema sa psorijazom na rukama i pocela je mazati ruke cistim RSO uljem i dodatno je uzimala ulje prije spavanja.
Koliko sam cuo, psorijaza joj se povukla.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
.
Koliko sam cuo, psorijaza joj se povukla.
Onda izgleda da moj prijatelj nije prijetio praznom puškom !
Evo još jedan slikovni primjer. Slika lijevo prikazuje reakciju lica na pjenu za brijanje. Pjena je u višegodišnjoj uporabi i nikad nije radila probleme. Ali, za sve postoji prvi put.
Slika desno je napravljena petnaestak minuta kasnije.
 

Prilozi

  • Untitled-1.pdf
    29,9 KB · Pregleda: 73
  • Sviđa mi se
Reactions: Ugly kid joe
12.07.2015
17
18
3
33
to je melem od gaveza,meni je dosta pomogao kod rana raznoraznih,koristi se kod prijeloma kostiju,vezivnog i potkoznog tkiva,ima neki alantoin u sebi pa on ubrzava zarastanje
 
02.07.2015
147
158
43
joe123
Brz oporavak ti želim i da poživiš u zdravlju i veselju pa makar još stotinak godina.
Veoma pažljivo sam ovo čitao i pratim dalje...
I ja sam imao žestoku borbu sa tim zlom i uspeo sam da to pobedim a sve zahvaljujući ovim divnim ljudima ovde na forumu, njihovim nesebičnim savetima i pružanju podrške a naročito zahvaljujući ovoj Božijoj biljki.

CilI
Jedva čekam kad će ta tema kako da se napravi ta krema?
Sin mi ima neku vrstu psoriaze i nikako da je se reši za stalno.
Uvek se ponovo pojavi.
Pozdrav svim forumašima i sretna vam Nova godina
 
Poslednja izmena:

fortunato

Aktivan Član
14.01.2015
422
296
63
53
stari moj dobro te opralo, ali uspješno ti to furaš; nastavi dalje sa uspješnom brijom, ali kako si i sam primjetio počeo si malo fušat sa starim navikama tako da te molim da to ispraviš ;)
moja stara radi kremu na bazi belobaze kaj kupi u dm-u i doda ulje od smilja, ive trave i domaće ulje od žiže i to izgleda slično kao ovo na slikama - s tom kremicom si je rješila seboreju i vene na nogama koje su bile ko iz horor filma
sretno joe, i probaj održavat rutinu koja te isfurala na dobro
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mobi Dik

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
@ mobi
He hee, kako onkološki pacijenti međusobno "kliknu", bez obzira na daljinu :thumb:

@fortunato
Hvala na savjetu, probat ću. Ma, sve je ok, samo cigare nisu ok.
Imaš li ti recept za maminu kremu?
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
A treće prolazno vrijeme je bilo u travnju 2015. Vrijeme od prethodnog CT-a najbliže opisuje riječ - rutina. Uredno sam dolazio na kemo svakih 14 dana, Ulje sam koristio bar 90% vremena u full dozi. Od nuspojava, najviše su me mučile ranice, čirići i prištići na koži i paronihija. Još uvijek sam živio sasvim uzorno. Doduše, smanjio sam unos IP6 i izgubio naviku pravljenja čajeva. Lijenom Dalmatincu je "tlaka" potrošiti minutu više :rolleyes: pa sam se prebacio na čajeve iz kesice.
Snimak je bio vrlo dobar. Navedeno je da su neke metastaze nestale, kod nekih se vidi trend smanjivanja ili kalcifikacije, a najveća se smanjila za cca 30%.

Uvijek sam pazio da se fizički ne opteretim. No, jednom sam se našao u situacji da nosim nekakav teret od cca 20 kg niz stubište. Nakon 15ak stuba, shvatio sam da ću se srušiti, ako nastavim. Posljedica: tijelo mi je cijeli dan drhtalo, osjećao sam se premoreno, a tek tamo treći dan sam počeo dolaziti sebi. Najpoznatiji simptomi bolesti jetre su slabost i umor. A, u to vrijeme sam počeo osjećati da mi se vraća snaga. Npr, odjednom sam opet mogao pretrčati preko ceste.

Do sedmoga mjeseca, kada sam imao četvrti CT, se paronihija počela povlačiti, a čirići se ražestili. Naročito po unutrašnjosti nosa i gornjoj usni.

CT se radi na način da pacijent dođe cca 2h prije snimanja. Kroz ta 2h dužan je popiti neku tekućinu, tzv. "kontrast", koja se potom proširi tijelom. Potom ide snimanje. Onda radiolog provjeri što je dobio, pa, ako zaključi da snimke nisu dovoljno čiste, može pacijentu intravenozno dodati još kontrasta, pa opet snimiti.
I tako, ja popijem, oni me snime, dođe tehničar do mene i kaže: "Više se ništa ne vidi."
- Molim?
- Sve je čisto. A koji je problem?
- Jetra, blabla...
- E, moderni lijekovi su čudo, tako je moj brat bolovao od ....
Ubode me, doda mi još kontrasta. Snime me i upute da je nalaz gotov popodne. Izađem, sjednam, uzmem mobitel i počnem širiti veselu vijest...

Popodne, uzimam nalaz na kojem piše: Stanje nepromijenjeno.

Razgovarao sam sa radiologom, a ovaj mi je objasnio da su metastaze bile toliko blijede da se isprva nisu vidile. Tek "korištenjem više metoda snimanja" je uspio izoštriti sliku u dovoljnoj mjeri da otkrije metastaze, kojih navodno vidi samo 2 ili 3. I da bi on popričao sa kakvim kirurgom, da je na mome mjestu.

E sad, jebo ludi zbunjenoga. Ovaj ih vidi 2-3, a meni se i dalje računa da ih imam puno.
Onkolog mi je, naknadno, vrlo decidirano dao do znanja kako on operaciju vidi kao samoubilačku misiju.
Recimo da mi se tada javila slutnja da je moga sirotog doktora "pretrčalo" ulje. On nema informaciju da ga koristim, a moguće je da ni ne zna kako je ulje vrijedan suborac. Stoga nije ni mogao očekivati ovakav razvoj stanja.

Onda je psiha počela popuštati. Pa su počeli napadi panike/bijesa/tuge/strepnje...

O tome, poslije.