Metastaze na jetri - ipak se može

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Ako si ne možeš sam pomoći plus tvoja psihijatrica, možda je vrijeme za uvođenjem nekih novih mjera, tipa odlaska na terapiju/savjetovanje u grupi ili individualno ili slično tome, čisto da si pomogneš otpetljati to što je zapetljano, a kako se čini iz tvog posta je zapetljano:)
Meni ga ovo moje laprdanje na vutra.org dođe umjesto grupnih terapija.
Uostalom, šta će mi grupna terapija? Ne negiram ja svoje stanje, niti sam ga nesvjestan. Otvorio se grupi tamo, ili se otvorio grupi ovdje, nije li ista stvar? Ja nemam problema sa otvorenošću i pričam o svojim problemima sa ljudima koji sam sebi odaberem. A prije ću ovdje naći sugovornika koji me stvarno razumije, nego tamo. Što zajedničko imaju šizofreničar, narkoman, pijanac i onkološki bolesnik?
 

tri u jednoj

Aktivan Član
08.05.2015
48
285
53
56
München
Prolazim i sama kroz sve to.Imala sam par mjeseci mir , a onda se polako pocne uvlaciti strah u tebe.Strah od buducnosti ...strah od narednog Ct..strah da ja mozda necu biti medju onih 5% KOJI PREZIVE 5 GODINA.A onda dodje na red ponovno Ct .. ..pa opet strahovi od dugo iscekivanih rezulzata(kao npr.danas, kstrah koji ti neda da dises i da razmisljas .Kada se nakon polu satnog cekanja na ocitavanje razultata (koje se cini kao vjecnost) pojavi Radiolog , pokusavam sa njgovog lica iscitati ..sta mi to .ima za priopciti.Dali mu je poged zabrinut...ili ipak vedar....? A onda olaksanje , kada na moje pitanje odgovara : sve je u redu.Jetra izgelda super.Hvala Bogu ( kazem u sebi) , a na glas ; pa da sta bi drugo i bilo za ocekivati.A onda je i psiha u redu ..onda je zivot opet lijep...onda svi strahovi izceznu.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
@hazeri
Znam da je bolest, ili stanje. Ono što sam htio reći je da su uzroci tegoba tih pacijenata sasvim različiti, pa pretpostavljam da im se na različit način i pristupa. Grupe valjda služe za potporu i podršku, prvo u prihvaćanju svoga stanja, a potom valjda u nekom apstiniranju ili sl. Ne vidim u čemu bi još bio koristan rad u grupi. Kako sam svjestan svoga stanja i kontaktiram psihijatra, a sasvim je izvjesno da ću održati apstinenciju od kemoterapije :mario::, što sam time dobio?


@ 3/1
1) pozdrav poker face radiologu koji nosi dobre vijesti
2) pozdrav tebi i čestitke na dobrom nalazu
3) već sam napisao što ti je raditi, samo trebaš promijeniti tok misli, pa onim ružnima pokazati :vozdra:. Da je to lako ...

Meni je moj onkolog lijepo rekao da se bog-zna-kakve promjene sigurno neće dogoditi kroz 2 mjeseca. To mi je bila mantra, kod zadnjega snimanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
12.12.2013
11
4
3
Nema mirisa. Informirao sam se. Rekao mi je da stavljaju par sorti trave i neke druge ljekovite biljke. Gabeznik, gaveznik ili nešto slično, Temelj je valjda od kokosovog ulja/masti, ali nisam siguran. Mene je u principu zanimalo ima li kakvih "egzotičnih" sastojaka tipa bjelilo ili sl., za koje je netko zaključio da je, eto, zdrav. Nema ništa, samo su trave i ulja. A kako me nije zanimalo kako se radi, više od ovoga ti ne mogu pomoći.

Jesi li možda saznao sastav i način izrade ove kreme?
Meni doktor propisuje kortikosteroide za kožni problem, a ja ga pokušavam riješiti manje štetnim tvarima. Možda bi ovo pomogo.
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Kortikosteroide koristiti samo ako ništa drugo ne4 pomaže u kritičnim situacijama, problem je u tome što kortići mogu kratkoročno super izgladiti stvar ali nakon nekog vremena "izgube snagu" i upala bukne gore nego prije a pomoći nema.
Malu količinu ulja pomješaš s nekom kremom koja ti se sviđa/čini ti dobro i isprobaj, možda te iznenadi ug0dno;)
 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Joe svaka ti čast za temu! Pročitao sam je od početka da nism zastao. Želim ti sve najbolje i da više nikada ne budeš bolestan. Koliko si se napatio i istresiro dobro si uspeo ovo napisati.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Lako je umrijeti.
Teško je umirati.

Bio sam mali dječak kad mi je otac bolovao.
Baš poput moga, i njegov zdravstveni karton je bio besprijekorno čist. Nikad ni od čega nije bolovao. A onda je jednom, u četrdesetima, dobio tumor. Nekoliko godina se borio, ali u stvari, nije imao nikakve šanse. Spoznaju da je smrtno bolestan nije dobro podnosio i često je trpio jake bolove. Povremeno ga nisu imali ni gdje ubosti da mu daju infuziju, toliko je bio izranjavan. U to vrijeme sam bio malen, pa su me sklanjali da ne vidim. Tako da sam neke stvari doznavao kasnije.
Kad mu je tumor konačno probio stijenku mjehura, mokraća se izlila po utrobi i uslijedila je sepsa i koma. Potom se satima čuo hropac, ali je i dalje reagirao na dodir. I u komi je osjećao bol. Nakon pola dana ili cijeli dan, hropac je stao. Otac se napokon smirio. Mater je spustila glavu bez suze, a tetke su se uhvatile naricati. Ja se rasplakao, pobjegao u svoju sobu, zaključio da me je Bog kaznio jer sam sa prijateljem tog dana skidao kapice sa ventila automobilskih guma, potom opet malo plakao, pa uzeo Zagora-Te-Neja i zaspao. Ugrubo brojeno, to je bila posljednja suza u idućih 40-ak godina. Negdje u to doba mi je u glavu došlo shvaćanje da je život sranje u kojem uvijek biraš krivi red na blagajni, kruh uvijek pada na namazanu stranu i uvjeren si da se tebi baš nikad neće nešto naročito važno - posrećiti. Nakon nekog vremena sam i otkrio uzročno-posljedičnu vezu između kvalitetnog naricanja i suđenja. Što ti tetka bolje nariče kad ti otac umre, prije će te tužiti. Tetku K. se čulo do Pujanki.

Moj dragi prijatelj, gospodin S., je umro u ranim 70-ima prije nekih mjesec dana.
Razbolio se nešto prije mene. I kod njega je prvo krenulo od debelog crijeva, pa mu se proširilo na potrbušnicu. Doktori su mu dali nekoliko mjeseci. Vrlo je brzo krenuo i sa uljem. I, počelo je to liječenje sasvim dobro. Onda je zajebao pa prekinuo sa uljem, a nastavio sa terapijama. Onda je još jedno vrijeme bilo dobro, ali je potom krenulo krivo. Onda se vratio ulju i počeo ga opet redovno koristiti. Tu sam ga negdje i ja upoznao. Tako da znam da je posljednjih 5-6 mjeseci bio na full dozi. Kako sam fizički puno bolje od njega, ja sam dolazio njemu u posjetu. I svratio bih ja jednom, dvaput mjesečno.

Jasno je meni bilo već neko vrijeme da mu nema spasa. Vidjelo se da je oslabio toliko, da mu nema nazad. Međutim, nikad ga nisam čuo da se žali na bolove. Sigurno ga jest boljelo. Ako ne bi rekao on, rekla bi supruga. Ali, boljelo ga je, rekao bih - kontrolirano. On jest bio jako slab, jest bio stalno u krevetu, nije mogao jesti, bilo mu je sve i svašta, ali ... opet su te muke bile neusporedivo manje od onih koje je podnio moj otac. Gospodin S. je do zadnjega dana imao snage i za šalu i definitivno je puno dostojanstvenije proživio svoje zadnje dane.

Prvi pacijent s kojim sam se zbližio, bio je A. Nešto mlađi od mene, bio je u terminalnoj fazi kad sam se ja pojavio na Onkologiji. Kad sam pričao o pacijentima kojima su žile katastrofalne, pričao sam o njemu. Nije mogao baš ništa jesti, sve mu je stvaralo mučninu. Ma, nije on mogao ništa i cijeli je bio - ajme.

Imao je čovjek dvije kćeri.
I kaže da bi umro zadovoljan, samo da doživi da se mlađa uda.
A ja njemu da bih i ja bio zadovoljan, kad bih dogurao dotle da mi mlađa postane punoljetna.

I sad se vraćam na početak.

Lako je umrijeti.
Teško je umirati.

Kad bolovi nisu neizdržljivi a iza tebe ne ostaje netko ovisan o tebi - umrijeti je doista lako. Što uostalom ima normalnije od smrti? Nitko je dosad nije prevario, osim što govore za Sina Božjeg da je on uspio. Ako je istina, onda - super! Život ima svrhu, ovo je samo jedan krug i joe će se opet pojaviti nekako, negdje i u nekom obliku.
Ako pak nije istina, opet je sve OK. Iz praha smo nastali, vraćamo se u prah, a u međuvremenu smo prošli put od prajuhe i ameba do ovog oblika koji (na svoju nesreću) ima kapacitete za promišljljanja o vlastitome besmislu.
Bila točna verzija prva ili verzija druga, ne vidim u čemu je razlika ako neko odapne u 40-ima, ili u 80-ima.

Ono što jest problem, to su patnje koje pojedinac mora podnijeti da bi napokon umro. A skupa sa bolesnikom, pati cijela kuća. Pa tako - godinama.
Ono što jest problem, to su oni koji ostaju a još te trebaju.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Postanak 1,26

I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!
Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.


Knjiga lijepo definira čovjeka i njegovo poslanje.
Ali, meni se čini da je čovjek je ispao upravo suprotno od Božjih planova.
Čovjek je navodno gospodar ne samo svoga postojanja, nego gospodar svemu živome.
Pa, šali li se to Gospodin sa nama?

Meni se čini da je upravo čovjek, od svih bića, najsputaniji u svojoj egzistenciji.

Zbog svoje superiorne inteligencije, čovjek je kadar samoga sebe (a za razliku od drugih bića) upitati neka malo nezgodnija pitanja, npr. o smislu i porijeklu života, ili o prostoru i vremenu, pa ga ta ga pitanja okupiraju i muče i čine ga velikim u vlastitim očima, kad nešto novo spozna. I ta ljudska karakteristika djeluje vrlo ... božanski.

Pas nije kadar osjećati samosažaljenje. Ako ga gazda mlati, on to trpi. Kako koji - pametniji pobjegne. Ali, sumnjam da je ijedan pas kadar promišljati o svom jadu dok ga gazda tuče, pa biti ljubomoran na nekog susjeda Rexa, jer ga njegov vlasnik ne tuče. Sumnjam da miš ima nešto protiv mačke. Vjerujem da ga mačke uopće ne zanimaju, sve dok ga ne napadnu.

A čovjek?
Čovjek je - škovaca. Puna mu je glava pojmova kao što su pravda, jednakost (kad su dolje), bogatstvo, ugoda, moć (kad su gore). Čovjek je u vječitoj potrazi za svime onim što mu može pomoći u njegovoj životnoj misiji.Čimbenik iz uvoda je čovjeka napravio silno taštim, egocentričnim i nepopravljivo vezanim za dva nagona: onim za održanjem vrste i onim za samoodržanjem. I ta dva nagona su njegova životna misija i njegovo prokletstvo. Čovjek ne misli upravljati ribama morskim i pticama nebeskim na zajedničko dobro. On smatra da su i ptice i ribe i životinje tu isključivo radi njega i njegovih potreba. Uostalom, i ljude će (ako su mu podređeni) upregnuti da rade u istom cilju.

I tu se valjda negdje nalazi dilema svih dilema, koju bismo trebali razriješiti. Jesmo li sofisticirana životinja, ili bogočovjek. Želimo li saznavati, otkrivati, pomagati i upravljati, ili osvajati, pobiti i počupati?

Kad pobjegne mački, miš je miran. Pas voli gospodara čak i ako ga mlati. Vjeverica se za škrte dane spremi tako što sakrije dvije šake lješnjaka, pa je mirna. A čovjek, on pripremi 1000 E, pa se trudi doći do 10.000, pa do 100.000 i ... nikad kraja. Živi li 50, htio bi umrijeti sa 60, dok ih ne dostigne. Onda bi pokušao uhvatiti 70, itd. I uvijek je panika i stres i drama kad netko umire. U najmanju ruku, kao da postoji mogućnost da se smrt izbjegne.

Čemu vodi takvo ponašanje?
Ima li više pameti vjeverica, ili čovjek?

Mislim da smo se puno udaljili od onoga što bi trebala biti prava čovjekova svrha. Ponašamo se kao najgore životinje, a cijenimo vlastito postojanje kao da smo bogovi. Malo poniznosti ne bi škodilo. Nismo sveznajući ni svemogući, a jesmo smrtni i podložni bolestima. Nećeš postati veći čovjek ako imaš više eura ili ako doživiš 120, nego ako pružiš ruku onome kome tvoja ruka treba. Osjećat ćeš se jačim ako nekome spasiš život, nego ako imaš 100.000 na računu.

Smrt nećemo pobijediti izbjegavajući je, jer je to nemoguće. Možda je jednoga dana pobijedimo, ako je upoznamo. A da bismo u tome uspjeli, vjerojatno ćemo prije toga morati spoznati što je to vrijeme, jer ni na to nemamo odgovor. I još puno toga. I onda, u nekoj dalekoj budućnosti, možda odgovorimo na pitanje svih pitanja - odakle i kako dolazi život. Pa ga naučimo i kontrolirati.

U principu, smjernice imamo.
Živi, radi, uči, upravljaj, pomaži i pomiri se sa svojom nesavršenošću. I postao si božanski.
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Rijec bog je izmislio čovjek. Čovjek, koji se je odmaknuo iz prirode i poceo malikovat materialne stvari.

Prije toga je bila samo pra pra sila. Bili so jedno s prirodom. Znali so za duhovni uvid i tome so rekli trece oko. Ljudi koji so druge usmjeravali u ta znanja, njima so rekli šaman. Kod nas dehnar, a pra pra sili i duhovnom uvidu nekrmana. To je prezivilo do danasnjih vremena.

Tako, da smrt nije nista, je samo jedan krug, početak i kraj od pra pra sile.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Tako, da smrt nije nista, je samo jedan krug, početak i kraj od pra pra sile.

Moj pojam Boga je poprilično širok. Kod mog Boga, normalno je da čovjek pojede jabuku jer je zdrava i hranjiva, pa mu neće zamjeriti. Neće zamjeriti ni Uzeiru što se ne zove Abraham, i bit će mu svejedno što se Jovo i Ante drugačije krste. Dapače, bit će mu svejedno krste li se uopće. Neće ga zanimati što rade ******, ako se vole i ne diraju se Njegove guzice. U principu, bit će zadovoljan svime što rade ljudi, sve dok to što rade ne šteti ni ljudima, ni prirodi. A što se Njega tiče, mislim da Mu je svejedno zovemo li ga Isusom, Allahom ili Nekmanom.

Po meni, nema dvojbe da je Biblija knjiga koja je pisana od strane Više inteligencije. Doživljavam je kao neku vrstu priručnika, kojom ta Viša inteligencija upućuje ljude u osnove morala, solidarnosti, pravičnosti i zdravstva. I napravljena je toliko dobro, da je aktualna i nakon što su prošla tisućljeća...

Mi kršćani se znamo rugati muslimanima jer ne jedu svinjetinu i peru guzicu.
A koliko je zdravo prežderavati se svinjetinom pri +40 C na Bliskom istoku? Koliko je kršćana zaraženo jer nisu prali guzicu, prije vremena wc papira i vlažnih maramica?

Iako se rugamo muslimanima, i mi kršćani imamo neke oblike posta.
Meni se čini da bi nam taj post - iz zdravstvenih razloga - baš dobro došao. Druga je stvar što smo mi Zapovijed nejedenja masnog jela, pretvorili u prežderavanje nečim manje masnim.

Imamo neke obveze ispovijedi i pokore.
Ja to čitam kao uputu ljudima da promišljaju o svojim djelima, kako bi izbjegli ono nemoralno i neispravno, a izabrali ono moralno i ispravno. A ako i izaberu loše, promislit će dvaput, pa drugi put neće ponoviti istu grešku. A oštećenome će kompenzirati štetu. I opet je druga stvar to, što su crkvenjaci naknadno dodali da se ispovijediti čovjek može samo kod svećenika i u crkvi. Pa mu, kad si već u crkvi, usput možeš dati lemozinu i platiti misu za zdravlje strine Boje. A on te sutra može ucjenjivati, jer zna što si uradio. A "grešnicima" je uglavnom dovoljno da izlaprdaju popu svoje grijehe, pa dobiju pokoru i odrješenje od grijeha. Na naknadu štete oštećenome uglavnom zaborave.

Treba znati i kome se Knjiga obraća. Obraća se ljudima, koje bismo mi danas nazivali zaostalim plemenima, ili divljacima. Takvi sigurno ne mogu shvatiti čisto i jasno napisan tekst. Em ga ne znaju pročitati, em ga ne mogu shvatiti. Njima, kao i prvašićima, trebaju - slikovnice. I iz tog razloga imamo prispodobe, propovijedi, slikovite priče o Adamu i Evi i slično.
I opet su ljudi tu zasrali. Pa su tekst napisan za cijelu ljudsku vrstu čuvali isključivo na latinskome jeziku (do prije par-sto godina), vjerojatno bojeći se da bi se koji pametan seljak mogao uhvatiti čitanja. I vjerojatno su izbrisali i nadopisali, po nahođenju.

Po meni, Kuran je napisan od više inteligencije. I Tora. I Vede.
Po meni, Viša inteligencija nas prati od pamtivijeka.
Po meni, nema šanse da bismo i danas, sa svom mogućom aparaturom, uspjeli napraviti Keopsovu piramidu.

Ja volim SF-i do 15-e sam uspio pročitati sve, što je napisao Daniken, Sagan, Verne ili Asimov (do 16-e većinu zaboravio).
Za mene, idealni Nekmanin apostol je miješavina između J. L. Piccarda i K. Janeway.


Tako da, što se mene tiče, nas dvojica možemo u miroljubivoj koegzistenciji i suživotu, bratstvu-jedinstvu itd - cijeli život.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Bravo Joe, da nam pozivis jos dugo i da jednoga dana napises knjigu. Vidim da imas kapacitet za to.:thumb:
Hahhahaha

Ljetos mi je jedna draga osoba koja u dobroj mjeri ima sudbinu sličnu mojoj, rekla da mogu sve, samo ne izdati knjigu.
Jerbo, da ona zna za par slučajeva ljudi koji su se borili sa smrtnom bolešću, izborili, napisali knjigu o svojoj borbi, pa im se sreća okrenula.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Tu nisu bile vise sile, pisale koran, biblju, zarasutru, hindu spise.
Bio je pra narod na podrucju indije, pakistana i kine. Kazali so zanjih da obozavaju kamen u smislu simbola i gljive u smislu, da si mogu otvoriti trece oko. Oni so naselili i bili zametak svih svetskih raligija.
Sve pra raligije i ove sada so na pocetku njihovi proroci, prosvetljeni upotrebljavali glive za uvid viseg nivoja svesti. Tu ti je i krist, sto je to koristio za vizije. Ovo sada nije religija, nego propaganda dugovnika za mlatenje para i vlast.

Trebas citat stare spise sto ima do 400g ove ere. Sve dalje ne valja nista jer nije od preroka prosvetljenih pisano nego od ovih iskvarenih vlascu i parama.
Procitaj ovo.
https://archive.org/stream/TerenceMckenna-FoodOfTheGods.pdf/TerenceMckenna-FoodOfTheGods_djvu.txt

http://www.gnosis.org/naghamm/nhl.html
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Tu nisu bile vise sile, pisale koran, biblju, zarasutru, hindu spise.

Procitaj ovo.
Hvala na linkovima. Baš si me obradovao. McKennu sam downloadao (evo najbolji pdf kojeg sam našao: https://ia801407.us.archive.org/9/i...fTheGods.pdf/TerenceMckenna-FoodOfTheGods.pdf), a ono drugo bookmarkao. Obzirom na moje poznavanje engleskoga jezika, bit ću gotov sa čitanjem oko Nove godine :lol:
Nikada se nisam bavio gnosticizmom, pa će biti prilike za saznati nešto novo :clap::


Nisam ni rekao da je riječ o višim silama, nego o Višoj inteligenciji.
Bogo-bojaznost, straho-poštovanje, više sile - sve su to izrazi koji su u pozadini prijeteći i meni se čini da nisu prikladni za ... nekrmanu.
A da je doista riječ o višoj inteligenciji, potvrdili smo obojica. Ja izrekom, a ti tvrdnjom da se ne isplati čitati ništa stvoreno nakon godine 400. AD.

Tko zna, možda za mjesec dana nas dvojica budemo imali neke sasvim druge teme za diskutirati?


@ sensi
Otvorit ću se sa svih strana, koliko mogu. Na vutra.org imamo mentore, ali ti ljudi (nadam se) nisu bolesnici. A ja donosim friške informacije sa fronte.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Linkove koje sam ti dao google prevede u tvoj jezik. Mozes knjigu precitat u par dana:thumb:
Drukcije bi ti stavio pdf.

Visa inteligenca = razmislanje svojom glavom i pisanje bez drustvenih okova

Znanje u tim vremenima kako se otvori trece oko, vizije, so upuceni ostavili skritim simbolima u kamenju, spisima i pismima. Ako ga hoces izvuc moras biti jako dobar u tome. Nisu imali izbire ako so zeleli prezivjet.

Procitaj, bice ti jako interesantno i imaces veci upogled kako i zasto je ovako sada.
 
30.11.2015
61
164
33
35
pozz joe!evo sasvim slucajno sam nabasao na ovu temu koju sam onako prosjecno procitao,jer sam u nekom polu svjesnom stanju.Vidim da ljudi imaju teske probleme i zelio bih pomoci.Zbog jedne velike tragedije moja dusa seponovno rodila i zelim na neki nacin pomoci i opcenito pomoci ljudima kojima je potrebna pomoc!vezano uz ulje mogu pomoci!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI