Metastaze na jetri - ipak se može

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
edan je zivot otisao dok je drugi "ozivio",izasao iz mraka,tupila..
Joe..Papa...dali je to bas tako trebalo biti?
Zivot je borba,samo da znamo oko cega...Ja znam...

Nazalost, ljudima je svojstveno to sto mnogo vise cijene ono bez cega su ostali od onog sto jos uvijek imaju.
Stvari za kojima ceznemo, koje sebi zelimo priustiti, odvracaju nas da spoznamo svu ljepotu i car onog sto vec imamo. Nekada je potrebna jaka trauma da nam fokus usmjeri upravo na te, pozitivne, strane zivota.

"Da li je to, bas, tako trebalo biti? - Vjerujem da jeste. Da nije bilo tako, mozda bi ti jos uvijek bauljao po tom mraku i tupilu.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
o vise cijene ono bez cega su ostali od onog sto jos uvijek imaju.
Papa..ne mogu to zaboraviti nikada ali ni ne zelim jer me ne cini nesretnim jer ta osoba je prije smrti dvije godine prosla sve gradove,sela koja je htijela tokom zivota.tokom tog oporavka ja sam zajedno sa njom shvatio,osjetio zivot..dala mi je snagu,ljepotu,osjecaje,a najvaznije od svega tu opustenost bez "brzog zivota".Ja zivim njenu zelju za slobodom sa drugom zenom koja je moj zivot..jer tako je ispravno,sretno..barem za mene.U biti sam sazrio sa tim dogadajem i sada kvalitetno zivim sa saznanjem da nas svih bolest moze i ne moze uhvatiti na uglu..Ljubav cini cuda,dize te,daje vjeru..Nema Papa vise tupila,tame...samo pozitiva i saznanje da znam sta zelim jer upravo to zivim.I jos nesto..Kako je bilo,kako ce biti..Sve je to zivot koji prihvatis i zivis ili "plutas" u moru mraka...
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Svako iskustvo čovjeka čini bogatijim. Netko s malo godina života skupi više iskustva nego netko s puno godina iskustva. Ta iskustva nas definiraju, određujući kakvi smo to mi u sadašnjem trenutku, a ujedno i kakvi ćemo biti u budućnosti. Ne bi smjeli zaboraviti da je sve mijena, konstantno mijenjanje nas samih i onoga što nas okružuje. Misli su te koje nas pokreću, a djela rađaju iskustva. Ponekad je vrlo teško znati koja djela će nam donijeti dobro koje želimo i nema nam druge nego stalno pokušavati, ponekad u sridu a ponekad uništa.
To je kompromis koji mi se čini prihvatljiv kao utjeha i putokaz a može poslužiti i kao inspiracija.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
@ svi
Pa, nemam što promijeniti. Slažem se sa svime izrečenim.


@ hazeri
Siguran sam da bi i ona dijelila tvoje mišljenje o posljednjih dvije godine. Znam to, jer to i sam proživljavam. Ma kako idiotski to zvučalo, ja više cijenim ove zadnje dvije godine, nego bilo koje druge dvije godine u životu. I mislim da sam ih iskoristio jako dobro, jer sam se suočio sa samim sobom i već sad pobijedio. Pobijedim li i karcinom, to će biti druga pobjeda.

Je li to tako trebalo biti?
Pa, možda i jest. Možda si baš iz tog razloga kadar napisati najljepši epitaf pokojnoj ženi, ne ugrozivši pritom odnose koje si izgradio nakon njene smrti.
 
Poslednja izmena:

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Odradio sam novi magnet trbuha.

Radiologinja:
Ja uvijek kažem da ne vjerujem u čuda. Međutim, joe, vi jeste čudo. Bar zasad. Nalazi su vam izvrsni, službeno će biti za 2 dana.

Da mi je netko rekao prije godinu dana da ću mrtav-hladan čekati čak i dan više kako bih pokupio nalaze MR-a, ja bih njemu rekao da je lud. A evo, ja čekao i dočekao. Nalaz je ispao stacionaran. To je sad već više od 100 dana od zadnje kemoterapije, a stanje se ne mijenja na gore.

Fizički se odavno nisam osjećao ovako dobro. Teško je uopće za p0vjerovati u kakvom sam stanju, obzirom na sav otrov kojeg sam primio. Stopalo desne noge još uvijek malo trne, ali zglob je u punoj funkciji. Osim toga - nemam baš ništa više za prijaviti. Držim da nije loše nakon 60 dana prikopčanosti na ona "ljekovita" bio i kemo sranja.
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
izgubljeno pa nađeno je draže nego negubljeno ... dal je Njegoš to zabeležio .. ali je svakako istina ..
dok se telo ne oglašava mi smo nemilosrdni , kao da imamo rezervne delove na raspolaganju ..

Odlične vesti koje nisu vesti jer si to već znao i sam :) :) :)

radujem se

ja sam oduvek verovala u čuda
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Hvala, ekipa.
Onaj tko vjeruje u čuda, još nije ubio dijete u sebi.
_____________________________________

Po definiciji, poslovi s posebnim uvjetima rada su oni koje, radi sprečavanja štetnog utjecaja rada na život i zdravlje radnika, mogu obavljati samo osobe koje osim općih uvjeta za zasnivanje radnog odnosa ispunjavaju još i posebne uvjete u pogledu životne dobi, spola, stručnih sposobnosti, zdravstvenog, tjelesnog i psihičkog stanja, te psihofizioloških i psihičkih sposobnosti.

U popisu poslova sa posebnim uvjetima rada ćemo tako naći policajce, vatrogasce, radnike na naftnim platformama… Ukratko, naći ćemo sve one ljude čije je radno mjesto takvo, da je njegovo psihofizičko zdravlje važno za obavljanje posla (pa npr.preagresivna osoba ne može biti podobna za policajca, a narkoman ne može biti više-manje ništa), ili je radno mjesto takvo da zahtijeva zdravu osobu (npr. Ronilac ili pomorac).

Potražio sam u nalazi li se u tom popisu i zanimanje liječnika. Očekivano, nisam ga našao. A to onda valjda znači da zakonodavci ni na koji način ne misle da je potrebno spriječiti nesposobnjakoviće, ambiciozne sociopate, manijake, idiote, nakaze bilo kakve vrste, ili jednostavno – zle ljude, da završe medicinu i potom se cijelu karijeru igraju ljudskim životima.

Ja sam, nažalost, imao iskustvo i sa idiotima i sa sociopatima.

Kad sam se onomad po prvi put pojavio u rajonske liječnice isprepadan zbog grčeva i krvi u stolici i sa zalihom slika te iste stolice na mobitelu, vrlo dobro sam znao čega se bojim. Bojao sam se upravo onoga što mi se i desilo. Bojao sam se toga, da će mi otkriti karcinom u crijevu, koji je možda metastazirao i proširio se. A bojao sam se iz razloga što sam na internetu lijepo vidio na kakvu bolest upućuju simptomi koje sam imao. Svi su izvori – stručni i manje stručni – ukazivali na to da postoji velika opasnost od karcinoma. Imao sam hemoroide 20 godina i znao sam da to nisu hemoroidi. Nije bilo isto. I slike su to lijepo pokazivale. Stolica je imala i karakterističan, drugačiji miris. Međutim, gospođa liječnica nije našla ništa sumnjivo u svemu tome skupa. Potrošila je bar 10 minuta da me smiri, objasni mi kako nema teorije da je riječ o tumoru, da sam mlad, da su to 100% hemoroidi, da je kolonoskopija izrazito neugodan pregled od koje je njena kolegica gotovo umrla, da ćemo za početak izvaditi krv i uzeti markere… A uputnice za specijalista sam se dokopao kad sam joj rekao da mi je otac umro od karcinoma na crijevu. Nije na crijevu, nego na mjehuru, ali poslužilo je. Dala mi je uputnicu i dodatno me uputila da vjerojatno ni neću ići specijalistu, jer da će se do pregleda stvari povući same od sebe. I da je rječcu „hitno“ u uputnici napisala pro-forme i samo zbog obiteljske anamneze.

Mislim da je za tu ženu najprikladniji izraz – glupa guska. Vrlo, vrlo glupa guska.

Jasno mi je da bolesti ima milijun i da bi ti glava došla k`o auto, kad bi uspio u nju potrpati baš svo znanje o baš svim bolestima. Pa tako mogu i shvatiti i prihvatiti da liječnica nije bila upućena u simptome moje bolesti i nije je uspjela prepoznati. Čak usprkos tome što je bolest iznimno učestala i jedan je od najčešćih uzroka smrti danas. Čak usprkos tome što stalno traju akcije na državnoj razini, kojima starije sugrađane upućuju u važnost preventivne kolonoskopije.

Možda ima lošu memoriju, možda se zbunila, možda joj nije dobar dan, možda … Ima tisuću razloga koji će je u mojim očima opravdati. Jednostavno, nije se pokazala naročito sposobna. Znači, u mojim očima - tipični državni službenik. Čemu se uznemiravati zbog toga?

Međutim, to što je žena bila vrlo aktivna u uklanjanju moga opreza je druga priča. To je potpuno nerazumljivo i neprihvatljivo. Ako već nije prepoznala da sam bolestan, na osnovu čega je zaključila da sam zdrav? Zašto me nije uputila da je ta bolest toliko strašna, pa da moram na kolonoskopiju, kako bih zasigurno uklonio opasnost? Bez obzira koliko mala po njenome mišljenju ta opasnost bila.

Ne mogu sebi objasniti njeno postupanje, osim na 2 načina:

- Da ima nešto osobno protiv mene,
- Da je dovoljno glupa pa da ne zna ni informacije iz medicine koje spadaju u domenu opće kulture, a istovremeno je dovoljno neodgovorna i lijena, pa će, na osnovu tog svoga vrlo ograničenoga znanja, ipak odlučivati o nečijem životu i smrti.

Nema žena ništa osobno protiv mene.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Hehe, puno ljecnika ima sindrom vise vrijednosti ili drukcije, mi smo pametni-sve znamo a ostali glupi. Nista novo, dok se nije pojavio internet. E sada ispada, narod pametan a ljecnici glupi.
Malo karikirano a dosta puta se pokazalo istinom.

Moja iskustva s ljecnicima.
Ima dobrih a ima losih.
Ne vjeruj nijednom, jer ako se sam ne izboris za svoja prava-ljecenje mogu ti laprdat svasta. A u ovim vremenima, gdje so pare-malik-bog to dolazi do jos veceg izrazaja.
A nahebe narod kada ne dobije pravu terapiju na vreme.

Ja jih ne hebem, ako treba i zagrozim jer nisam glup, da me voze zednog preko vode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tri u jednoj

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Mene kolonoskopski pregled prilično odbija, markeri u krvi su se pokazali dobrima, a doktorica je bila prilično uvjerljiva. Rezultat je bio taj, da sam odlučio pričekati 3 mjeseca koliko je trebalo čekati do specijalističkog pregleda.

Kod specijalista sam se pojavio još više uznemiren, nego sam to bio kod rejonske doktorice. I njega sam se potrudio informirati sa što više podataka, pa sam mu samo izbiflao sve simptome koje sam imao, a koji ukazuju na mogući karcinom. Potom sam mu pokušao dati slike da ih pogleda, a kojih sam do tog momenta skupio popriličan broj.
Tip me sasluša, mrtav-hladan odbije uzeti mobitel uz tvrdnju da se on nagledao takvih slika, zaključi da će mi pomoći krema za hemoroide (koji me nisu mučili, ali su znali tu i tamo proraditi) i da mi piti neke čajeve. I to je bilo to, što se njega tiče.
Onda ja provalim priču kako se moja žena školovala sa njegovim kolegom i kako ga je baš jučer srela. Pa, da mu je ispričala za moje tegobe, a da je on rekao kako je iznimno važno obaviti kolonoskopski pregled.
Onda mene govnjar pogleda, pa promrmlja nekakav "Da, da, da, dobro .... Neka onda bude kolonoskopija. Ako se samo ne povuče do tada."

I tako je doktor-specijalist u utrci života koju sam vodio sa karcinomom, karcinomu dao prednost od tri mjeseca. Što sa ona prva tri mjeseca, koje je karcinomu poklonila druga doktorica, čini prednost od pola godine.

Da sam idiot, to je sigurno. Bez obzira koliko ja mrzio taj pregled, bez obzira na ohrabrujuća mišljenja dva doktora, bez obzira na kronično nemanje novaca, bez obzira na bilo šta - ja sam ipak trebao još u prvom mjesecu napraviti pregled. A nisam. Dakle, idiot sam.

Ali, ako sam ja idiot, što je onda ovaj govnjar, osim što je govnjar?
Doktorica (u daljnjem tekstu: Glupa Guska) za razliku od njega, nije specijalizirala promatranje šupaka. On (u daljnjem tekstu: Govnjar) - jest. Govnjar je trebao znati i trebao reagirati. Nema opravdanja, jer sam mu sve rekao. A nisam mu trebao reći ništa, bilo je dovoljno da obrati pozornost na slike.
Nije reagirao zato što ga nije bilo briga. A nije ga bilo briga, zato što je bijedno ljudsko biće lišeno empatije, sućuti, i radne etike. Nije ga briga, zato što radno mjesto vidi kao priliku za zaradu i napredovanje, a ne vidi ga kao plemenito zvanje čiji je cilj pomoći čovjeku da ozdravi. Ljudi kao Govnjar su likovi koji su kadri ukinuti lijek, kriminalizirati njegovo posjedovanje, pa liječiti ljude otrovima i prodavati im to skupo. Ubojice baš njih traže. Nađu u svakoj banana-državi po nekoliko govnjara, postave ih na pozicije koje odlučuju i - preostaje im samo čekati i masno zarađivati.

Bacio sam pogled na wikipediu, a ona za sociopatiju kaže sljedeće:

Psihopatija, ili sociopatija, je trajni poremećaj osobnosti, odnosno stanje koje se u ponašanju više ili manje razlikuje od prosjeka (psihopatska ličnost). Riječ je o ograničenim osobnostima, na prijelazu psihičkog zdravlja i bolesti većinom bez intelektualnih poremećaja, čak intelektualno natprosječnima. (blablabla) Za psihopate se kaže da su daltonisti za ljudske osjećaje i društvene moralne vrijednosti“.

Uzroci psihopatije
Uzrok psihopatije, kao i ostalih poremećaja osobnosti, može biti loša socijalizacija u ranom djetinjstvu, genetska svojstva, kao i posljedice tjelesnih i psihičkih oboljenja. Najčešći uzrok razvijanja psihopatije je da su osobe s tim poremećajem u djetinjstvu ili pretjerano strogo odgajane, tj. kažnjavane, ili su bili prepušteni sami sebi, tj. zanemareni.

I tu sam našao odgovor. Rekonstruirao sam ga bolje, nego Krim-tim 2.

Tata ili mama su vjerojatno oštro kažnjavali maloga Govnjara, i to na neki način koji je u kažnjavanje uključivao i njegov mali šupčić. Maleni je Govnjar već zarana počeo skupljati frustracije, zamrzio ljude, ostao bez djetinjstva i bez duše, te se odlučio baviti šupcima kad jednom naraste. Ako je tajo njemu gurao prstić, on će drugima kameru. Ako je mama fotografirala taj prstić u šupčiću, on će drugima snimati sve do jednjaka. I pritom je dobro ako je drugima neugodno ili ih boli, jer je i njega uvijek boljelo kad ga je tajo kažnjavao ...
_____________________________________

Jebiga sad. Prošlo je vrijeme, sve je ispalo dobro.
A trebao sam ga susresti pred vratima sa bejzbol palicom i pozdraviti mu oba koljena. Ne radi mene, mene je već zajebao. Čisto da ubuduće zna kako ima i gorih kazni od tajinoga srednjaka, pa čak i od tajinoga piše. Vjerujem da bi mu takvo iskustvo pomoglo da ubuduće bude koncentriraniji na poslu.

Offtopic
Nokie su teška škovaca i ne kupujte ih. U to doba sam imao novu Nokiu 610, punu dragocjenih slika mojega izmeta. Jednom me voljena krivo pogledala, pa sam iz tog razloga pokušao prelomiti mobitel rukama. I prelomio ga ja, a ono šugavo safety gorilla glass puklo i rasjeklo mi dlan. I sad nemam svojih slika.

Offtopic 2
Mater mi uredno prima pozive na kolonoskopiju. Vjerojatno je to zato što je u nježnoj dobi, pa valjda računaju da je važnije spasiti jednoga stogodišnjaka, nego pet dvadesetogodišnjaka.
 
Poslednja izmena:

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Jel ti to oćeš da ti sad doktori ponovo pojedu džigericu, al sad onako na slow moušn da premotavaš ponovo i da se ždereš ? :) tvoji doktori fantomi ne misle na tebe , mogu da se kladim ...tim pre što si izašo iz njihovih kolseka ..

Evo ti jedan zabavni video - i nju je doktor pogledom pitao - pa zar ti nisi otišla kući da umreš ?

Ono .... pisanje oslobađa naboja .. ali vreme ti je da počneš da prepoznaješ razmišljanja i stanja koja vode u pogrešnom pravcu ... moraš da se setiš kako je to biti zdrav i koji su fokusi zdravog čoveka ...ali opamećenog :)

https://www.youtube.com/watch?v=uiKxic9WFxw&t=30s
:) :) :)
psihoanaliza malog Govnjara je ekstraordirnarna
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tri u jednoj

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
:):):) analiza za anale, kažeš ?
Čuj nju, da prepoznam pogrešan pravac? Da si naoštrim fokus? Pa upravo to i radim. Ili bar pokušavam :zvezda::
:spliff:
Ne znam kakvim se doimam onome koji me čita, ali ne žderem ti se ja previše ničime. Više sam se žderao prije zdrav, nego sad (do jučer) bolestan. I ne mili mi se da mi pojedu džigericu, makar je napravili u toću sa purom i dali meni da jedem koliko mogu. Ne bi im ništa ni ostalo, imam vučji apetit ;)
_____________________________________________
Nego, mislim se kako povećati posjećenost ove stranice.

Prije desetak godina sam visio na forumu Index.hr. Bilo je jako puno učesnika i tema i u svako doba si mogao naći online sugovornika. Čovjek se lako navuče na to. Onda taj čovjek uskoro uhvati sebe kako hoda gradom duboko zadubljen u smišljanje odgovora stanovitom Tomcatu.ri, koji nije iz Rijeke nego iz Mostara, i kojeg nije vidio ni čuo u životu. Pa će taj isti čovjek ponekad odgoditi i neke real-life obveze, kako bi se čim prije mogao vratiti svome virtualnom svijetu. I taj čovjek je nesvjesno postao šetajuća reklama za Index.hr.

Pa ja kontam, nije da će Vutra uz moje pisanje postati Index, ali vjerojatno joj neće škoditi ako bi imala nešto više dinamike, više diskusija, više postova po jedinici vremena. Kad sam se ja razbolio, naročito mi je bilo važno pročitati kakvo svjedočanstvo bolesne osobe. Pa sam zaključio da bi pisanje o tome bio dobar način da zainteresiram još nekoga, da i taj drugi dobije pravu informaciju.

Mislim da bi naročitu težinu imale male osobne pričice, kao npr. moja zadnja dva posta.
Ako je u igri koju igraš ulog tvoja glava, a za neprijatelja imaš Govnjara ili Glupu Gusku, pritom te puca kemijska neravnoteža što od kemoterapije što od ulja, pa te ta neravnoteža prirodno navodi na meditiranje, a uza sve to imaš iole dara za pisanje - bestseller je zagarantiran. Koja kućanica ne bi pročitala takav tekst? Bolje joj je, nego da ide u kiosk kupovati Story. A usput će i pokupiti informaciju da je karcinom na jetri izlječiv.

Nego, da bi se to ostvarilo, trebalo bi okupiti 10ak pismenih danguba koje nemaju pametnija posla, nego pisati melodramatske happyendovske postove, uz prstohvat žuči i mrvicu tuge. I par dobrih uvijek budnih modova, koji bi pazili da se pojedini forumaš nije istrčao sa previše informacija na vlastitu štetu...

Edit:
A umjesto da ja prekrajam ovaj forum, možda bi mi bilo pametnije pogledati malo što sve ovaj forum nudi :lol::lol:
Nisam ni pogledao šta ima, a dolazim sa novim idejama

E, skoro sam zaboravio.
Putovali draga i ja u Mostar upoznati Tomcata.ri.
Tip je, kako bi danas mularija rekla, prava kraljina. Studirao u Rijeci, otud mu ono .ri. Zaposlio se u Mostaru, pokušavao se prebaciti u Split.
DOKTOR, JEBO TE LED!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Mozda da ublazite rjecnik malo.
Bez obzira tko je kakav,pokusajmo mi biti iznad toga.
Sit gladnom i zdrav bolesnom ... to se iskorijeniti ne moze,nazalost.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Vjerojatno imaju pravo oni koji kažu da je za pobjedu protiv teške bolesti vrlo važno stanje u glavi bolesnika. Ne treba se bojati, ma kako to blentavo zvučalo. Kad je sve počelo, kad je bilo najgore - ja se nisam nimalo bojao. Umjesto bojazni, tu je bilo nešto, što bih ja nazvao autodestruktivnim ciničnim fatalizmom. Nije neko naročito poboljšanje u odnosu na bojazan, ali valjda ipak jest bolje. Bojati sam se naučio nešto poslije, a i tada - samo u situacijama kad sam psihički labilan.
Ta značajka mog karaktera nije nikad bila vidljiva baš isprve. Isprve bi čovjek prije rekao da sam vedra i komunikativna osoba. Tek nakon puno dužeg poznavanja, taj drugi netko bi mogao "osjetiti" moje crnilo.

Ne znam zašto i ne znam kako, ali sam tokom bolovanja okrenuo taj svoj uzorak ponašanja. Sad se držim u suštini vedrom i (više ili manje) komunikativnom osobom, a autodestruktivni fatalizam je sad više povremeni flasback, nego je ozbiljan problem.
Ta transformacija mi se desila vrlo rano u bolovanju, tako reći preko noći. Pa sam tako osjetio u sebi kako mi pričanje o mojoj bolesti pomaže. A još mi puno više pomaže kad sa drugim bolesnikom dijelim iskustva. Pa sam tako znao skršen direktno sa kemoterapije otići u kuću nekoga bolesnika, upoznati ga, popričati sa njim 2 sata i izaći van sa osjećajem puno boljim od onoga kojeg bi imao da sam samo ostao u kući i odmarao. Iz nekog razloga ne moram hiniti optimizam, nego on sam od sebe zrači iz mene. Čini mi se da je svaki put kad sam s nekim bolesnikom pričao, taj optimizam u određenoj mjeri prelazio i na njih.
Imao sam kolegu bolesnika, čija je žena uvijek pazila da nas dvojica završimo na kemoterapiji istoga dana i u istoj sobi. Jer, da ja pozitivno utječem na njega. Pa bi tako, kad bih se došao prijaviti za krevet, sestra znala reći: "Joe, vi ste rezervirani za sobu br.3, skupa sa gospodinom X.

Offtopic:
Lik je imao osobu koja se odlučila baviti uzgojem kako bi ga spasila. Nemaju novaca, niti imaju načina da dođu do njega. Problem je što nemaju prostora u kući, ali imaju nešto okućnice. Prvi susjed im je policajac. Pa je taj lik došao policajcu, rekao mu za bolest i za vlastite planove. A policajac mu pokaže na ogradu između njihovih kuća (2 m visine) i kaže da on ništa ispod ograde ne vidi, niti ga je briga šta tko radi u svome vrtlu. Ali, ako nešto naraste 2 m i 1 cm, da on to vidi i da on to odmah prijavljuje. Po mome, čovjek je izjavom dokazao da i policajci mogu biti ljudi. Pomoćnik je napravio grešku, na koju sam ga uputio na vrijeme. Od sjemena do ulja je +100 dana, a čini mi se da je starome to bilo previše čekanja. Nismo odavno u kontaktu, pa ne znam što je s njim.

I tako, zovne mene jučer prijatelj, kaže da mu je nekoj prijateljici otac obolio od tumora na plućima, da se ona raspituje za liječenje uljem i pita jesam li voljan otići i ispričati joj svoja iskustva sa uljem. Meni to dođe kao žabi skočiti u vodu, pa tako jučer popodne prošetam do radnoga mjesta dotične dame. Žena radi privatno, ja banuo nenajavljeno, ona ima sastanak sa strankom za 20 minuta, pa je valjalo u što manje vremena reći što više. Situacija je takva da je starome neki onkolog preporučio veliko NE svakom obliku alternative, i to je za staroga zakon. Mlađi su nešto načuli o ulju i htjeli bi ga nagovoriti, ali ne znaju kako da to urade.

Ja počeo malo o ulju, malo o zrnu riže, malo o jednome gramu, malo o kremi, malo o nuspojavama ... Vidim ja - klikeri rade prilično dobro. Sve prati, sve razumije. Do jednoga momenta. A onda joj je bilo jednostavno previše informacija u premalo vremena i počela se gubiti. Baš kao što ni ja nisam uspio sve pojmiti isprve (pa i danas mogu još puno toga naučiti), tako nije ni ona. I onda se sjetim, dam joj link na Vutru, kažem da pročita, pa da naknadno zove za sve ono što joj i dalje nije jasno. Hvala, hoću, javim se.

U povratku, pade mi na pamet nešto. Što bi se desilo kad bi ta žena otišla na Vutra.org, a tamo je dočekao dinamičan real-time razgovor između više bolesnika iz npr. Tetova, Bihaća, Maribora & odakleveć, netko iz kuće a netko iz bolničkog kreveta, sve sa iskustvima na koji je kome način ulje pomoglo/odmoglo. I onda ona da ocu neka pročita. Pretpostavljam da bi prije povjerovao dvadesetorici bolesnika, nego jednome neprovjerenom.

Pa je to moje razmišljanje dovelo do prilično nezgrapnog posta kojega sam napisao prije ovoga.
Onda sam napokon malo analizirao stranicu na kojoj pišem, pa sam uvidio da svi preduvjeti već postoje, jer se netko toga već sjetio.
Onda sam se malo posramio svoje gluposti.

Ali, nije da ne bi bilo dobro još poraditi na tome.
Bilo bi to jako dobro kad bi se skupilo 10-20 kandidata. Sasvim dovoljan broj, da privuče pažnju rijetkih medija koji još nisu pod kontrolom.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Mozda da ublazite rjecnik malo.
Bez obzira tko je kakav,pokusajmo mi biti iznad toga.
Sit gladnom i zdrav bolesnom ... to se iskorijeniti ne moze,nazalost.
Pozdrav, Venio.
Ako mislite na moj riječnik kojim se obraćam drugim forumašima, unaprijed se ispričavam. Pokušavam se prema ljudima odnositi na način na koji se oni odnose prema meni. Ako mi netko persira, i ja ću njemu. Ako je pak neformalan, tako ću mu i uzvratiti. Meni svejedno, pa se lako mogu prilagoditi. Samo me uputite gdje griješim, jer sam ne mogu naći grešku.

Pretpostavljam da niste mislili na moje riječi kojima se obraćam drugim forumašima, nego na moj rječnik općenito. E, tu se ne ponašam na formalno uljudan način na koji su me baš svi sugovornici spomenuti u mojoj priči ispratili, nego na način na koji mislim da pojedinac zaslužuje. I pritom se trudim biti jako pažljiv. Tu mi uopće nije svejedno i ne mogu lako prilagoditi svoje pisanje. U stvari, prilagodit ću ga jedino ako to zahtijevaju pravila foruma, ili ako mi se dokaže da nisam u pravu.

Rekao bih za sebe da sam u prvome životu (životu do bolesti) bio priličan legalist. Sve po slovu zakona, demokracija, trodioba vlasti i ostala sranja. Nikakve revolucije, nikakvi nemiri, nikakav građanski neposluh. Bez obzira na to što mi je odavno jasno kako živimo u prividu slobode, demokracije, općenito građanskih prava, meni nikada ne bi palo na pamet da na presiju kojom tlače ovaj napaćeni narod odgovorim silom.

Tamo gdje je stanje svijesti kolektiva iznad prosječnog stanja svijesti čimpanze, tamo je moguće imati uređeno društvo. Možda je stanje svijesti takvo u Nizozemskoj, ali ovdje gdje ja živim sigurno nije. Ovdje je normalno da maloljetni pijani lik bez vozačke dozvole ubije dvije curice na pješačkom prelazu u zabranjenom smjeru usred grada, pa za kaznu dobije školovanje u privatnoj školi u Švicarskoj. Ovdje možeš biti vrhunski političar, i ne smeta ti pritom što si u 5 različitih udesa koje si skrivio ubio 5 ljudi. Ovdje možeš voziti gliser kao formulu 1, propelerom odfikariti glave paru turista iz Italije, pa im od obitelji tražiti odštetu jer su ti njihove glave oštetile brod. Ovdje čovjek zbog karijesa na gornjoj lijevoj trojci ostaje bez desne noge, a predmet ide u zastaru jer nisu uspjeli dokazati doktorovu krivnju.

Pretpostavimo da je istina sve što sam dosad napisao i da su liječnici o kojima sam pisao doista napravili grube propuste na moju štetu. Mislim da to ne bi trebao biti problem. Lijepo Vas molim, Nevio, da me uputite kome bih se trebao javiti za zadovoljštinu.

Sve i da imam dokaze, sud bi odbacio tužbu negdje na četrnaestu obljetnicu moje smrti. Zbog nedostatka dokaza, ili proceduralne greške.

E sad, molim Vas da se stavite u položaj oca koji je ostao bez kćeriju.
Na koga bi on trebao biti kivan? Na mulca koji je ubio cure, na oca tajkuna koji je podmazao suca, ili na suca?

Ja rezoniram ovako:
- Mulac sigurno nije htio ubiti (osim ako nije psiho, a to je vrlo nevjerojatno) i vjerojatno su mulačka posla kriva za nesreću. Negdje se opio, povukao liniju, zaglumio ispred prijatelja i napravio sranje. Kriv je, zasrao je, treba biti kažnjen, ali ga razumijem. I ja sam vozač, i ja sam radio namjerno ili nenamjerno sranja, pa sam i ja mogao biti taj mulac. Mulci upravo i služe za napraviti sranje.
- Otac je teži smrad, ali mu je proradio instinkt očuvanja podmlatka. I on treba biti kažnjen, ali i njega razumijem.
- Sudac nit je orao nit je kopao, pa zato i može pravično presuditi. Umjesto da pravično presudi i obitelji dade nekakvu zadovoljštinu, on suludim objašnjenjem (da je mali iz cijenjene obitelji i da mu je to prvi prekršaj ) kazni ga - ničime.

Legalist svakako jede govna i nema šanse da dobije ikakvu zadovoljštinu.
Ja više nisam legalist. Malome i ocu bih oprostio, sucu ne bih. Ako ne radi svoje djece, onda zbog društvene higijene. Mali vjerojatno više neće ubiti, pa otac vjerojatno više neće tražiti veze za izvući ga iz zatvora. Sudac će nastaviti trovati društvo sve dok ima onih koji su ga voljni podmazati.

Ili, da skratim. U ovoj zemlji ima puno močvara, a ona nogometna je jedna od većih. Svoju borbu protiv vrhuške, Torcida je definirala krilaticom:

KAD NEPRAVDA POSTANE ZAKON, OTPOR POSTAJE DUŽNOST.

Živo me zaboli i za HNS i za Hajduka i za Mamiće, ali je krilatica živa istina. To je objašnjenje za bejzbol palicu.

Ako Vas smeta to što liječnicu nazivam Glupom Guskom, ispričavam se. Smatram je glupom i mislim da je to njena važna karakteristika. Pokušao sam to i dokazati, a vjerujem da i jesam dokazao. Guska nije, pa je lako mogu preimenovati u Glupa Doktorica.

Govnjar je najblaži izraz kojom mogu opisati čovjeka za kojeg vjerujem kako me je laka srca i mirne duše pustio da umrem, jer mu je bilo lijeno uzeti mobitel i pogledati slike. Iako mu je posao da radi suprotno. Taj izraz ne mogu mijenjati, osim u neki još eksplicitniji.

Ako u mojim tekstovima ima nešto drugo što Vam smeta, samo recite. Molim da i Vi budete malo eksplicitniji.

Evo i malo edita:
Ne bih se složio za ono "sit gladnome i gladam sitome".
U stvarnome životu, da. Međutim, čini mi se da je virtualna imitacija života koja se zove Vutra.org, upravo zato i osmišljena, da se stvori neki prostor slobode i jednakopravnosti. Meni drago, pa i koristim tu slobodu. Iz tog razloga ću i nastaviti pisati, kao da živimo u normalnom društvu. Pa će možda neki glavonja na vrhu nešto pročitati i možda promisliti...
 
Poslednja izmena:

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Mozda da ublazite rjecnik malo.
Bez obzira tko je kakav,pokusajmo mi biti iznad toga.
Sit gladnom i zdrav bolesnom ... to se iskorijeniti ne moze,nazalost.

@joe123 a možda je mislio na mene xixixixixi - jer sam napisala - kao da sam ti odbrusila .. a ti si savršeno razumeo .. izbor smajlića je malko kaskajući .. to me prilično iritira .. ne znam koja je procedura da se instalira malo više smajlića - pa bi diskusije dobile na smislu i bile jasnije većem broju ljudi ..

Ja sam se baš obradovala kad naiđoh na ovu temu i čoveka koji ume da reže rečima ..
a ti @VenloNL nas koriš ... hahhahaha imaj razumevanja - reč karcinom uzburkava najcrnje i najdublje emocije - koje mi stalno potiskujemo .... pa neće vutra propasti ako se neko podžapa na toj karcinomskoj osnovi ....
( ja volim ponekad da napišem nešto ..da me posle blam da pogledam odgovore ... hahhaha )

Vutra forum je savršen . Jedna od boljih virtuelnih družina na ovim prostorima .
Za to su zaslužni članovi a i moderatori koji metlaju uredno i redovno .... ali ipak ne treba stvarati sterilnu atmosferu ..

Of T:
Reći ću vam da sam ovih dana demonstrativno napustila jednu grupu / forum - jer su mi obrisali objavu za skupljanje potpisa za Belog Preletačevića ... Ja sam i pre tog čina znala da je "spam" u pitanju - ali to s druge strane znači i uvredu za mene - jer nemam , znači , ni malo kredita da objavim nešto van teme grupe , a smatram da je važno ... a tamo sam bila daleko raspisaniji član nego ovde
( pogotovo je važno jer naš kandidat aposlutno podržava legalizaciju ... hahhahaa )

On topic :

Ne izvinjavaj se za svoje pisanje :)

a sem toga i @VenloNL je dobronameran u to niko ne sumnja
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Nije bolest sve sto boli!
Naime, u vecini slucajeva, teski fizioloski problemi imaju za posledicu razvijanje problema sa psihom, odnosno, duhovnoscu.
Problem s kojim se sretnemo na svom zivotnom put ima svoje rjesenje. Rijesimo ga i nastavimo dalje, bez da se na njega svakodnevno osvrcemo. Ukoliko se osvrcemo i svakodnevno se nekom rijesenom problemu vracamo s negativnom konotacijom, znaci da je posledica tog problema psihicka trauma koju nismo u stanju odbaciti.

Covjek, dokle god je ziv, uci! Prirodno, logicno i najjednostavnije sto moze biti. Stice znanje, spoznaje svijet u kojem se zanesenoscu dvoje napaljenih osoba nasao. Kada se razboli obici ce 19 nemoralnih ljekara i nauciti da su ljekari nemoralni, pa taman da je dvadeseti kojeg obidju "svetac" gledace ga na isti nacin kao i onih prethodnih devetnaest. Ne mogu ni da zamislim, sta sve taj "svetac" treba da ucini da bi ga bolesnik prihvatio kao humanu osobu, a upravo nam takvi, humani ljudi ne samo ljekari, vec ljudi svih mogucih bransi, zivot i cine kvalitetnijim i njima treba da posvetimo paznju. Treba da razgovaramo o pozitivnim ljudima, pozitivnim stvarima da bismo i sami bili pozitivni. Ne moze me niko uvjeriti da cu se osjecati dobro, ukoliko su teme kojima sam zaokupljen lose.
Uvrede upucene na racun drugog ne povredjuju drugog, vec nas same, jer mi smo ih izogovorili, u nama "cuce" i nama dusu nagrizaju, dok onom na ciji su racun upucene, bas, nista ne znace.

Oprost nas rasterecuje trauma. Kad nekome oprostimo naneseno nam zlo, mi se tog zla oslobadjamo i okrecemo se pozitivnijim mislima, pozitivnijim zivotnim koracima. Tada smo izlijeceni i samo tada nema sta da nas proganja.