Metastaze na jetri - ipak se može

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.08.2017
1
1
1
43
Pozdrav ljudi, evo me vama u posjet nakon dosta vremena.


Za one koji ne znaju (a takvi ste svi osi mene), posjećivao sam ovu web-stranicu prije nešto više od godinu dana. U to sam se vrijeme suočio sa spoznajom da sam ponosni vlasnik adenokarcinoma na debelom crijevu, koji je usput i "pobjegao" na jetru i limfne čvorove.

Službene prognoze za takvu dijagnozu su iznimno crne, što mi se (gle čuda) nije svidjelo. Broj i položaj metastaza na jetri je bio takav, da sam mogao spokojno čekati na kraj, koji je trebao uslijediti za 2-5 godina.
Stoga sam krenuo u istraživanje alternative, te me je upravo potraga za alternativnim pristupom liječenju dovela na ovu stranicu.

Nakon 15-ak mjeseci, 30-ak dvodnevnih kura kemoterapije, 5 snimanja CT-om i onoliko potrošenog ulja koliko sam si mogao priuštiti, eto me opet tu. Od "velikog broja malih presadnica koje su prošarale cijelu jetru" i koje su mi brojem i smještajem onemogućavale operaciju, preostalo je "djelomično kalcificirano područje promijenjenog odjeka, smješteno na području gdje je nekad bila najveća metastaza", a svim drugim metastazama - ni traga ni glasa.
Ta posljednja snimka je napokon bila dovoljna da bi moj skeptični, ali oduševljeni onkolog promijenio stav, te me je napokon skinuo sa kemoterapije na koju sam trebao ići "dok tijelo izdrži" i prebacio na 2-mjesečne kontrole, po potrebi nastavak liječenja.

U slijedećih ću par postova opisati tok svoje bolesti.
Nastavak u sljedećem broju.

Sretan Božić svima!

joe
veliki pozdrav , tvoj post citam svakodnevno odkad mi je majka dijagnostifikovana kancerom jetre. evo stigli smo do chemo terapije, pa bih te zamolio ako mozes javiti koji tip chemo si primao. sve najbolje zelim ovo sto si ti radio je kao iz neke price
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Irma

mea

13.06.2018
35
37
18
44
zašto niko ništa ne piše dugooo...? Ima nas koje interesuje da li su i drugi imali slično ozdravljenje kao Joe.?

svaka čast na ovome Joe, veoma je ohrabrujuće. Ja sa mamom porlazim kroz borbu sa kancerom dojke...u dilemi sam nabaviti ulje ili ne.. Ona je što je najvažnije veoma pozitivna.. ali nikako da krenemo naprijed sa ozdravljenjem.. vec je 20 ciklusa kemo iza nas., kao i operacija.. ali kancer se vratio i zakvatio okolne limfne čvorove..
šta reći osim jedna velika borba i igra živaca...njoj je najgore, ali i svi proživljavamo kao da se nama događa...

mislim da ćemo krenuti sa uljem, pa se nadati da ćemo uskoro imati priču za ispričati.

pozdrav
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Nemoj puno motati, Hazeri, bar preko dana :D
Rekao bih da se ono "dugooo" odnosi na vremenski period, a ne na kvantitet rijeci u komentarima :D

@mea
https://www.vutra.org/threads/metastaze-na-jetri-malo-morgen.18302/
ovo je nastavak teme od istog autora, samo pod drugim nadimkom. Nadam se da ce ti pomoci donijeti cvrstu odluku oko koristenja ulja.
Od srca ti zelim svako dobro i majcino ozdravljenje.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
mea,
Ima više ljudi na forumu, koji jesu izliječili raka, neki čekaju godinu, dve, da se kao "uvjere", da jesu izlječeni, izmedže malo zaborave na forum i tako. Tako, da, za rak je jedino cjelostno liječenje rso uljem. To jedino pomaže.
 
30.07.2019
8
0
1
38
Čisto da ne bi bilo zabune, ja nisam doktor. Od medicine imam završen samo tečaj prve pomoći.
U tom smislu, nit` imam namjeru, nit` imam znanja za medicinske savjete. Moja namjera je prenijeti ISKLJUČIVO VLASTITA ISKUSTVA.

Kako sam i sam bio u istoj situaciji, ja ZNAM da svakog dana dolaze novi nesretnici sa istom crnom dijagnozom, ZNAM da traže utjehu i ZNAM da im je velika utjeha kad pročitaju o nečijoj uspješnoj borbi.

j.

Kako sam ja napravio prvu veliku grešku.
Prvi simptomi (oni sa stolicom) su se pojavili baš na Božić prije točno dvije godine.
Već prvog radnog dana u 2015.sam bio kod obiteljskog liječnika, dobro isprepadan i sa zalihom od 20ak slika vlastite stolice na mobitelu.
Doktorica me je baš fino smirila, bacila pogled na foto-album, objasnila mi da su to samo hemoroidi, da ne paničarim, da nemam godine za tumor, da ćemo provjeriti markere u krvi ... A uputnicu za specijalista sam dobio nakon što sam joj napomenuo da mi je otac umro u 40-ima, od karcinoma debelog crijeva. "Ok, napisat ćemo "Hitno", ali samo zbog obiteljske anamneze. Doista se nemate razloga bojati ..." Hvala Bogu, izašao i smirio se. Naročito kad sam dobio izvrsne nalaze krvi. Na specijalista sam čekao 3 mjeseca. Za to vrijeme, tumor je cvao.

Kod specijalista sam napravio drugu veliku grešku.
Onda bih par dana kakio dobro, pa pomislim da je sve ok, a onda opet isto... Već sam skupio zavidnu količinu fotki vlastitog govneta, kad sam se pojavio kod specijalista. Bio je stava da mu je dosta slika tuđih govana i da mu sklonim mobitel sa očiju, zaključio je također da su vjerojatno hemoroidi, dao mi nekakav čaj i kremicu, naručio me za 3 mjeseca. Izgleda da je samo mene fasciniralo gledati govno na mobitelu. Za to vrijeme, tumor je cvao.

A iz ovoga proizlazi:

- vjeruj sebi i kontroliraj svoga doktora - da sam do kraja vjerovao svom instinktu, išao bih privatno na CT na početku 2015. godine. Povjerovao sam lošem doktoru, pa specijalistu. To me je koštalo 6 mjeseci liječenja.
- ne vjeruj tumorskim markerima - moji do dana današnjega nisu pokazali nazočnost tumora
Cao Kako se sve zavrsilo da lì si ok sada Ja imam slicnu situaciju sa ocem mozes li mi poslati privatnu poruku molim te
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
@Irma
ako procitas pravilnik videces da privatne poruke mozes koristiti tek kada sakupis 20 postova na forumu tako da nema smisla da ti se joe123 sada javlja. uz to joe je poslednji put bio na forumu pre vise od mesec i po, sto mozes videti na njegovom profilu Last seen : Jun 9, 2019. sve sto te zanima mozes pitati u nekoj temi na forumu, ima ovde dosta clanova koji ti mogu pomoci.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ako je član isključio tu opciju, obični članovi, uključujuči i grow support ne mogu vidjeti kad je neko zadnji put bio prisutan na forumu. Samo da se zna zašto novi članovi tagiraju nekoga ko nije aktivan na forumu.
 
30.07.2019
8
0
1
38
Hvala na odgovoru evo ovako moj otac ima 58 god zdrav jak i onda problem odlazi u hitni u francuskoj i pronadzene secundarne lezije u jetri Juce je uradzena biopsija jel postoji neka sansa da se spasi molim vas bilo kakof odgovor
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Od kolege mama je imala istu stvar, jetra pocela vec otkazivati spasila ju je transplatacija jetre. Procitaj pravilnik, ne spamaj temu da je neko imao takvo iskustvo javio bi ti se i nakon prvog posta, a kao drugo ljudi ovdje nisu ljecnici da ti sa sigurnocu mogu dat savjet i uputit te.
Ovdje mozes dobit savjet kako dozirat, pravit ljek, ali ne i odgovor dali ce spasit tvog oca. Shvacam da si u brizi i pod velikim stresom, ali moras bit svjesna da marihuana nije biljka koja ljeci apsolutno sve i svima. Jedino kako te ja mogu uputit da googlas sto vise na tu temu, naravno na engleskom jeziku jer je vise informacija dostupno na engleskom.
 
30.07.2019
8
0
1
38
Hvala puno na odgovoru znaci da se moze napraviti transplatacija jetre jos uvek cekamo histoloski nalaz hvala ti puno svaka informa oja je dobro dosla
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ne garantiram ali sa sigurnoscu ti mogu rec da su njegovoj mami transplatirali jetru iako vise gotovo nije radila. Njoj je koza promjenila boju u putpuno zutu a bolest se bila razvila u svega 5 dana ako se dobro sjecam.Ona je nes mladja od tvog oca ali ne puno koju godinu mozda. Nikad ne gubi nadu to ti je moj savjet, a doktori/specijalisti ce napravit sve sto mogu da ga spase.
 
Poslednja izmena od urednika:
30.07.2019
8
0
1
38
Hvala ti puno na informacijama a mogu li pitati koji stadij je bio rak Iako mi nemamo jos histoloski nalaz Kako je sada mama Od tvoje kolegince nadam se dobro hvala ti puno na odgovoru
 
Poslednja izmena od urednika:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ona je dobila tumor zbog udisanja neke kemikalije, imala je srece i nije se sirilo dalje jer je napredovalo ko ludo i nije se stiglo prosirit dalje (svega 2 tjedna je bila bolesna), ali toliko jako da joj je jetra doslovno bila spuzva. Evo danas koliko ja znam ona je zdrava bez ikakvih problema imala je jos nekoliko kontrola nakon tog ali sve je bilo dobro. od toga je proslo mozda godina/dvije nisam siguran. preselio sam se iz kraja tako da je ne viđam vise, ali sjecam se nakon transplatacije da se je vrlo brzo oporavila. Ali na zalost to je sve sto znam jer ipak nisam clan njihove obitalji da bi bio 100% upucen u proces ljecenja i oporavka. Sve sto sam ti napisao znam iz onoga sto mi je njen sin ispricao (moj jako dobar kolega). Također znam da ona nije ni htjela cut za ljecenje uljem od konoplje jer je za nju to droga.. (neki ce ljudi nazalost ocito radije umrijet nego uzet "drogu" kao ljek)
 
30.07.2019
8
0
1
38
Hvala ti puno na odgovorima puno mi znace moj otac se nalazi u francuskoj doktori nam jos nista ne govore a njegovo se stanje pogorsava Jer jetra ne radi dobro tumor markeri su visoki nadam se da moze da se uradi transplatacija jetre Jer nas je puno pa se nadam da mu nasa moze odgovart jako Sam uplasena on je do pre dva meseca radio ne mogu da verujem da se ovo desava mi ga polako gubimo a sta oni cekaju nemam pojma hvala ti jos jednom hvala svima koji odgovore puno mi znaci
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Jer nas je puno pa se nadam da mu nasa moze odgovart
Jesi li svjesna da je jetra jedna i da covjek ne moze zivjet bez nje, ovo sto si gore napisala ti nece ni jedan doktor napravit, a ni otac nebi htio sigurno zivjet pod uvjetom da gubi jedno od vas..
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Nazalost nije to tako jednostavno. Sve zavisi od stadija, ali ne zelim te plasit. Da ne spamamo vise temu. Zelim ti svu srecu u ozdravljenu tvog oca.
 
Poslednja izmena od urednika:
30.07.2019
8
0
1
38
Znam da je tako Sve mi je jasno ali eto covek se nada jos uvek ne znamo stadij znamo Samo da je jetra puna tih malih stvari i da ne sme biti ooerisan onda mi je jedina nada transplatacija znam da je procedura duga i da zavisi od stanja mog oca al eto ne zelim misliti o onom najgorem ostali organi su cisti ali jetra je katastrofa Ako ima neko iskustva molim da pise hvala vam puno na lepim zeljama da napomenem da jos ne znamo jel to primarni Jer mu nije radzena kolon i gastro Samo pet total bady sve cisto osim jetre pisite mi casa iskustva molim vas i hvala svima kojinse jave hvala
 
Poslednja izmena od urednika: