Metastaze na jetri? Malo morgen!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
:thumb: A to da ne govorimo... čim doktor dođe osobno pitat za pretragu da malo proguramo, odmah znaš da ga je podmazalo $$$, a jadnoga koji je "ničiji" samo gledaju kako će ga uvalit na drugi odjel. A tako i dođe današnja medicina, "skidanje sa qur**"...

A šta ćeš... teško će se ti ljudi promjenit. Možda di koji, ali ono gdje treba usmjeriti energiju su mala dijeca, vrtić, škola... jer šta meni vrijedi radnik koji zna "Grow bible" napamet, a dobiva 0.2 g/w :D ,a to su današnji radnici...tako i ti doktori. Velika pamet, mala svijest i eto ti hrpa govana....
 
20.08.2018
1
4
3
44
Starii, kad sam vidija ovu temu i da si ovde bas mi je bilo drago. U slicnim smo godinama i meni je izvadilo tumor i limfome sa tankog crijeva i isto su mi nasli lezije na jetri, tek me ceka rjesavanje tih sranja s jetre. Prva tvoja tema me psihicki podigla kad sam tek primija vjesti pa mi je bas drago sta si opet ovde i da si mi poticaj da i ja otvorim temu s mojim iskustvima
 
19.05.2018
55
216
33
Evo mene opet nakon puno dana :)

@Calidum - nadam se da te ide, prijatelju. Ako ti zatreba kakav savjet, javi se.

@hazeri & blader

Ljudi meni se čini da bi nam nekoliko pravilno izabranih narodnih mudrosti i malo logike omogućile poprilično drugačiji kut gledanja na doktore. I u dobroj ih mjeri lišilo odgovornosti.

Ne bih pritom upirao prstom ni u koga, niti mi je to cilj. Ali bi se prozvanim mogao naći svaki od nas.
I onda bi neki nadobudni forumaš mogao naći čega nema, zaključiti da kršim pravila i tema ide u garbiđ.

Zato bolje ni ne počinjati.
 
30.07.2019
8
0
1
38
Pozdrav ljudi i odmah da se predstavim - ja sam reinkarnacija avatara koji je svojevremeno egzistirao na Vutri pod kodnim imenom joe123.
Pretpostavljam da bi se poneko od vas mogao i sjetiti, svojevremeno sam otvorio temu na Medicini pod imenom "Metastaze na jetri - ipak se može"
U istoj sam nadrobio sve i svašta, ali sam, unatoč drobljenju uspio opisati i ono radi čega sam temu prvenstveno i otvorio, a to je moja borba sa adenokarcinomom debelog crijeva, koji je metastazirao u tisuću malih metastaza po jetri.

Temu sam zaključio proglasivši grandioznu probjedu, uz ovacije nazočnih čitatelja.

Proglašavajući pobjedu sam napomenuo da ću, sve i da sa istog mjesta nanovo krene bolest iste vrste i istoga tipa, to tretirati kao novu bolest, a ne kao povratak stare. I rekao sam da ću onda lijepo otvoriti novu temu, za novu bolest. Također sam, više puta kroz temu, napomenuo da mi je jako važno prenijeti svaku važnu informaciju koju imam.

Kako sam svojevremeno petljao po postavkama profila, pri logiranju me je automatika Vutre počela blokirati, a ja ionako nisam imao ništa za reći. Onda je prošlo nešto vremena, pa sam zaboravio pass...
Evo, sad imam nešto za reći. Kako automatika i dalje izbacuje, bilo mi je najjednostavnije da upokojim joe-a i oživim zdrav.sam

Valjda sam se adekvatno predstavio u ovih par crta. Ako slučajno nekoga nešto više zanima, ta stara tema je još u arhivi. A može i pitati.

______________

Za ovo proživljavam službena medicina još uvijek nije sasvim nasigurno je li bolest ili nije, pa ne vam ne mogu reći otvaram li temu zato što sam se nanovo razbolio, ili zato što imam dodatne informacije, za koje mislim da su vrijedne pisanja.

_______________

Nakon što sam prekinuo sa pisanjem na staroj temi, nastavio sam s rutinom tromjesečnih kontrolnih snimanja abdomena.

Stanje je bilo nepromijenjeno, znači bilo je ok, sve do MR abdomena kojega sam radio u ožujku. On je pokazao da je ona preostala fleka na jetri, onaj trag za kojega nisu znali kako da ga zovu, pa su ga nazvali "područjem promijenjenog odjeka blablabla", ono što sam ja smatrao ožiljkom preostalim od najveće metastaze, da je to promijenilo boju i potamnjelo. Posjedne mene nakon snimanja radiologinja pred sebe (ona izvrsna doktorica i još bolja žena), pa mi smjernim glasom počne objašnjavati kako je dobila dvosmisleno očitovanje. Kaže, nekakve aktivnosti ima. Kakve, ne zna. Može biti da tijelo razgrađuje ožiljak, a može biti da se metastaza budi. Kaže mi dalje, da snimanje magnetnom rezonancom ni ne može dati odgovor na to pitanje, a da bi isto tako bilo ako bih radio CT. Nakon malo promišljanja je zaključila da bi možda PET pretraga mogla dati odgovor na to pitanje.
I tako ja sa verbalnim uputama što-i-kako kod svoga onkologa (onog izvrsnog čovjeka i još boljeg doktora), prenesem mu, on malo porazmisli, i složi se.

Tako ja završim na PET snimanju.

I snime oni mene od glave do pete, sve vrlo pristojno i profesionalno, ali kao da sam kužan. Kao radijacija velika, moraju se čuvati jer se to godinama u njih akumulira, pa su mi ušpricali onaj kontrast u žilu odijeljeni od mene metalnim zidom, poslije nitko da mi se približi na bliže od 5 m, rekli mi da izađem na sporedni izlaz i da se ne približavam trudnicama ni djeci.
Ja sam mislio nakon snimanja pokušati popričati sa radiologom. Ovako nisam mogao, jer su me odmah isprašili. Ali nije mi bilo krivo, jer su ljudi u pravu. Računam, popričat ću kad budu gotovi nalazi.

Nalazi su bili gotovi za nekih 7 dana, dopičio ja na bicikli i preuzeo, sve fino zapečaćeno u kuverti, sa istaknutim logotipom ambulante Medikol, u kojoj sam vršio snimanje. Prije otvaranja, pitam sestru s kim bih mogao popričati o rezultatima. Kaže da je nezgodno u ovom trenutku, jer su svi doktori na snimanju. Ja joj na to odgovorim da mogu doći bilo kad. A ona će meni da će mi sve što mi treba reći ionako reći moj onkolog, pa me onako gleda kao čudeći se što ja tražim.
Ne želim griješiti dušu pa reći da je ponašanje jedne sestre ujedno i ponašanje cijelog kolektiva. A ako nekim slučajem jest tako, onda je bahatost kojom nas deru cijenama dobila jednu sasvim novu, ponižavajuću dimenziju. Da doktor nema vremena za čovjeka, kojemu je upravo prognozirao hoće li živjeti ili umrijeti ?

U svakom slučaju, ovaj put mi je bilo krivo što nisam mogao popričati. Ali računam ja u sebi ako su ovakvi, bolje da ih i ne pitam. Ionako imam onkologa i radiologinju, pa ću vidjeti s njima.

Nalaz je rekao sljedeće:
Cijelo tijelo od vrha do dna čisto, osim točke na jetri nepromijenjene veličine, na kojoj se nakuplja radioaktivni kontrast. PET na taj način - prateći gdje se kontrast nakuplja - traži patogeno djelovanje u organizmu i našao ga je na tom mjestu. Izmjeren je i indeks nakupljanja, i iznosi 4.
Zaključak: nalaz suspektan na recidiv.

Ja zaključio da ni ovaj doktor nije siguran, pa da smo ostali otprilike na istom mjestu, na kojemu sam bio i nakon snimanja MR-om.

Odnio sam nalaz na onkologiju na šalter i dogovorio termin za nekoliko dana. Istovremeno sam SMS-om izvijestio radiologinju o nalazima, proslijedio joj fotografije nalaza, koje mi je ona obećala prokomentirati.

Prolaze dani, a ona ni štuc ni buc. Nekako iscijedio iz nje u jednoj poruci - nalaz je dvojben, aktivnost promjene je granična. Da će me zvati na razgovor, kad bude na smjeni. Rekoh sam sebi, pa nije valjda da misli da je toliko loše, pa da je žena odlučila prepustiti onkologu da mi izrekne lošu vijest.

Kako bilo da bilo, nisam je uspio dobiti do termina s onkologom.

Onkolog vrti glavom, jako mu suspektno, nije siguran, kaže da je taj index 4 prilično velik, da nekakva metabolička aktivnost zasigurno postoji, da je lako moguće da metastaza diže glavu. Kaže, možda operacija, možda nešto drugo... na kraju zaključi da će on opet mene pred Konzilij, pa da ćemo onda zajedno odlučiti što dalje. Kaže, ajde šibaj sad, vidimo se na Konziliju za par dana.

Još jedna od lijepih karakternih osobina mojeg doktora je ta, što se nikad ne zalijeće. Obzirom da nije dobio nedvosmislen odgovor, mora odvagati. S jedne strane, ako je bolest, onda sam u smrtnoj opasnosti i nužna je hitna intervencija. Koliko radikalna - promislit će cijeli Konzilij. S druge strane, i dalje postoji mogućnost da mi u stvari nije ništa. Čemu rezati zdrava čovjeka ?
U svakom slučaju, zaključio sam da on onaj negativni scenario smatra poprilično izglednijim, pa sam onda povezao da je vjerojatno tako zaključila i radiologinja.

I, lagano smo došli u present time.

_________________

Ovoliko za otvaranje teme. Nastavak u sljedećem broju, kako i kad stignem.

Stojte dobro, ljudi !
Cao Kako si sada Nadam se ok Ja imam slicnu situaciju sa ocem pa bih te zamolila daa mi se javis privatnom porukom
 
07.11.2019
17
9
3
106
Poštovani,
i ja imam vrlo slično iskustvo kao joe 123. Kacinom debelog crijeva , metastaze na jetri, operacija , kemoterapija oxeloplatin, 7 ciklusa, sada avastin i kapacetabin , dok izdržim nus pojave ili rak ne mutira, posle oko pet meseci sve na dole i kraj. Imam maloljetnu decu, pa mi se još ne predaje samo u milost konvencionalne medicine.
Više puta sam pročitala sve postove od "joe123 i zdrav sam", pa bih stvarno željela ako je moguče, da mi se privatno javi ili bar , da mi neko da njegov kontakt.
Radi se o životu i smrti ili o nadi ili beznađu, zato iskeno molim za pomoč.
(zapisao po narjeku sopruge)
Pozdrav svima na istom brodu
Jani SLO
 
07.11.2019
17
9
3
106
Poštovani,
na žalost nisam uspio kontaktirati joea123 , ali vjerujem, da vas ima puno, koji znate odgovor na moje pitanje .
Zbog obiteljskih razloga sa konzumacijom ulja startamo posle nove godine a sa odgojem svoga što prije.
Koje vrste marihuane dolaze u obzir za prevljenje ulja za lečenje raka debelog crijeva sa metastazama na jetri ?
Posle pročitanih nekoliko stotina postova shvačam, da znam sve manje. Shvatio sam,da treba biti indika sa puno thc ali i sa cbd. Ali tih vrsta sjemena ima na stotine. Molim za sugestiju, koji imate iskustva.
Moja žena nikada nije probala neki opijat,cigarete , čak ni sa alkoholom nema bogatijeg iskustva, pa se malo plašim, kako če podneti high stanje. Znam, ima toga na forumu puno, pa se izvinjavam, što ponavljam temu. Za svaki savjet sam duboko zahvalan.