Metastaze u mozgu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.06.2020
20
32
13
42
Supruga ima karcinom dojke sa metastazama na kostima, plucima, jetri, mozgu itd itd.. dok nije bilo mete na mozgu ulje je delovalo pozitivno u smislu regulisanja bolova, poboljsanje aperita i uopsteno kvakiteta zivota, kvaliteta sna ... od kako ima metu na mozgu ne smem da joj dajem ulje zato sto joj svaki put kada joj dam da li optereti vec opterecen mozak i momentalno krene epi napad cim uzme ulje. Znam da kod primarne epilepsije ulja u ogromnoj meri pomaze pacijentima ali kod sekundarne epilepsije koja je posledica mete na mozgu izgleda da nista ne moze da uradi barem u nasem slucaju cak je kontraproduktovno tj indukuke epi napad momentalno. Pozz
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Supruga ima karcinom dojke sa metastazama na kostima, plucima, jetri, mozgu itd itd.. dok nije bilo mete na mozgu ulje je delovalo pozitivno u smislu regulisanja bolova, poboljsanje aperita i uopsteno kvakiteta zivota, kvaliteta sna ... od kako ima metu na mozgu ne smem da joj dajem ulje zato sto joj svaki put kada joj dam da li optereti vec opterecen mozak i momentalno krene epi napad cim uzme ulje. Znam da kod primarne epilepsije ulja u ogromnoj meri pomaze pacijentima ali kod sekundarne epilepsije koja je posledica mete na mozgu izgleda da nista ne moze da uradi barem u nasem slucaju cak je kontraproduktovno tj indukuke epi napad momentalno. Pozz
Dogodilo mi se isto. Mama ima rak pluca i metastaze na mozgu, inace je koritila ulje uredno, tada smo povecavali dozu, i ona je dobila epi napadaj, pa cak i imala treskavice do sutradan navecer. Mene je prepalo, ali sam joj nastavila davat ulje jer me tako intuicija vodila. Od toga je proslo vec 2 tjedna otprilike i ja nisam vidjela niti jedan epi napadaj a uzima do 1ml dnevno. Ne znam zasto je doslo do epi napadaju kod mame, niti kod vase zene, ali bi voljela cut ako jos netko ima slicno iskustvo?
 
09.06.2020
20
32
13
42
Dogodilo mi se isto. Mama ima rak pluca i metastaze na mozgu, inace je koritila ulje uredno, tada smo povecavali dozu, i ona je dobila epi napadaj, pa cak i imala treskavice do sutradan navecer. Mene je prepalo, ali sam joj nastavila davat ulje jer me tako intuicija vodila. Od toga je proslo vec 2 tjedna otprilike i ja nisam vidjela niti jedan epi napadaj a uzima do 1ml dnevno. Ne znam zasto je doslo do epi napadaju kod mame, niti kod vase zene, ali bi voljela cut ako jos netko ima slicno iskustvo?

Postovana, da li bi ste mogli ostaviti neki kontakt telefon ili viber posto bih vas zelio pitati par pitanja u vezi ulja i epi napada...supruga se jos drzi, pije redovno eftil tablete protiv epi napada al joj planiram vratiti ulje u upotrebu s obzirom da nam je to jedina nada u ovom stadiijumu bolesti. Hvala vam mnogo mja e mail adresa je ........................

EDIT!!!
Pozz, na žalost, još uvijek govorimo o ilegalnom lijeku i zbog vaše i naše sigurnosti nije dozvoljeno ostavljati privatne kontakte, a ovako otvorena komunikacija putem foruma je i korisnija za cijelu našu zelenu zajednicu, a i šire ;). Svako dobro i lp.

Možda bi mogli pokušati sa CBD uljem, cbd je bolji neuroprotektor nego thc a i cbd ulje ima pozitivan učinak na neke odeđene tipove karcinoma dojke. I od tog ulja psihoaktivni efekt je ili mali ili ga uopče nema.

Laik sam po tom pitanju ali sve sto sam do sada uspio da procitam i izucim je da upravo ta aktivna supstanca thc deluje na celije kancera i vraca organizam u balans. Imam tog cbd ulja davao sam joj ali nisam video ekefkte kao kada sam davao aktivnu supstancu. U svakom slucaju hvala na pomoci i odgovoru
 
Poslednja izmena od urednika:
09.06.2020
20
32
13
42
Moj dobri EDIT, u danasnjiem vremenu je veoma relevantan pojam legalnosti, a na zalost prepusteni smo sami sebi u spasavanju zivota, koje ti isti zakoni i drzavne institucije vide samo kao broj i kako ih doktori strucno zovu “zlatne koke” koji daju i poslednji dinar samo da ostanu zivi....ovo sto se pise na ovom forumu uglavnom za osobu kao sto sam ja je samo gubljenje vremena kako je ko ispekao kafu tj napravio ulje ali nema veze ...pronaci osobu koja ima iskustva sa istim simptomima i bolescu to je veoma retko. Vidite da svi pricaju samo o nekim benifitoma a niko otvoreno ne kaze o negativnim stvarima kao sto smo iskusili ja i ova osoba sa kojom sam pokusao da kontaktiram...razmislite malo bolje nekome bi to moglo spasiti zovot tj ne dozvoliti da ga ulje od kanabisa ubije a to za celu ovu zajednocu bi bio ogroman minus a veoma je moguc taj scenario...
Ja bih osobu zamolio kao prvo da kaze kako je mama trenutno? Je li isla na radio terapiju glave, je li uzimala tablete za blokiranje epi napada eftil ili nesto slicno? Koliko dugo je bila na kortiko terapijiji i da li je uporedo koristila ulje, da li je bila i na xelodi ili nekoj hemio terapiji koja prodire u mozak i na kraju koje ulje je koristila od koje sprte ili od kog hibrida itd . E sada ako je ilegalno ovo sve napisati u privatnu poruku vi i dalje sankcionisite kontakte ako jesteonda ce ceo sajt verovatno biti sankcionisan i ukinut. I jos jednom sta je danas ilegalno dragi Edit ? Kada piliticari vuku crte kolaina radi zezancije ili kada bolesni pokusavaju da se izlece ? Pozz
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Svi se uvate ulja kad dodje zadnja ura. I tada ocekuju da je to cudotvorni stopostotni lijek, a do juce mu je to bila droga. Ne bih rekao da je neko umro od ulja, mozda je umro jer ga kasno uze. A nazalost nekome se ne moze ni pomoci.

Negativne aspekte imaju zracenja I hemoterapije, koje ne biraju zdrave ni bolesne stanice. A navikavanje na ulje, stvaranje tolerancije ne gledam kao negativno. To je kao kad imas grip, pa skoci temperatura. Jeste neugodno al tako se organizam bori....

I niko na ovom forumu nikoga ne nagovara ni na sta. Ponudjena je jedna alternativna opcija lijecenja, pa ko voli nek izvoli. Mnogi smo izgubili nekog voljenog, pa ne prebacujemo krivicu na druge. I meni je zao sto tu nemamo nekakve doktore I strucna lica,nego smo prinudjeni sami da eksperimentisemo I isprobavamo, u nadi da cemo olaksati voljenima...
 
09.06.2020
20
32
13
42
Svi se uvate ulja kad dodje zadnja ura. I tada ocekuju da je to cudotvorni stopostotni lijek, a do juce mu je to bila droga. Ne bih rekao da je neko umro od ulja, mozda je umro jer ga kasno uze. A nazalost nekome se ne moze ni pomoci.

Negativne aspekte imaju zracenja I hemoterapije, koje ne biraju zdrave ni bolesne stanice. A navikavanje na ulje, stvaranje tolerancije ne gledam kao negativno. To je kao kad imas grip, pa skoci temperatura. Jeste neugodno al tako se organizam bori....

I niko na ovom forumu nikoga ne nagovara ni na sta. Ponudjena je jedna alternativna opcija lijecenja, pa ko voli nek izvoli. Mnogi smo izgubili nekog voljenog, pa ne prebacujemo krivicu na druge. I meni je zao sto tu nemamo nekakve doktore I strucna lica,nego smo prinudjeni sami da eksperimentisemo I isprobavamo, u nadi da cemo olaksati voljenima...

Ne znam za sve ali ja ulje dajem zeni vec preko 2 godine i ne ocekujem nikakvo cudo vec poboljsanje kvaliteta zivota. Sto nije slucaj kada je kancer na mozgu. E sada sto vi zabranjujete da ljudi na vasim forumima stupaju u kontakt to jr vasa stvar. Ja samo kazem da vam je to nigde veze. Na meni je narano da uzmem ili ostavim. I jos jednom ponavljam iz sopstvenog iskustva da je veoma opasno uzimati ulje kada je kancer prisutan na mozgu.
 
09.06.2020
20
32
13
42
Postovana Summer,

Mozete li mi samo dati informaciju kako vam je mama sada i da li ima nekih stvari na koje mozete sa mi kazete da obratim paznju ?? Hvala vam puno
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Evo pomoci cu ti da dozoves clana od kojeg ocekujes odgovor.
Da bi vidio/la poruku tagujes ovako da dobije obavjestenje I vidi post. @Summer
Ako na tog clana mislis. Inace stavis mankija @ I otkucas par slovau imenu, pojavi ti se spisak clanova koji tako pocinju I izaberes ko ti treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
09.06.2020
20
32
13
42
Ne brani ti niko da stupis u kontakt sa bilo kim. Nasvakome od nas je odluka koliko ce biti anoniman I koliko ce biti komunikativan.

A tebi, tvojoj zeni I svima zelim samo sve najbolje I uspjeh u lijecenju, kao I moralnu podrsku da se istraje u borbi.

Hvala ti Herb, ja znam da je velika vecina na ovom sajtu dobronamernih ljudi ali ja se bas ne snalazim najbolje kako mogu posalti nekome poruku ili pitati ga za neki savet ?? Zato sam bio ostavio svoju e mail adresu.

I imam mnogo iskustva sa uzimanjem ulja koje bih mogao podeliti sa ljudima zato sto sam rad da pomognem kad god mogu

Hvala ti jos jednom
 
09.06.2020
20
32
13
42
Izinite na smetnji, jeste li prisutni na forumu da pokusam da razmenim iskustva sa vama ? @Summer ツ

Tagujes iliti oznacis, eto uspio si:thumb:


Hvalaaaaaa Herb @Herb Gardener

Summer namucih se da stupim u kontakt sa vama ali nadam se da sam sada konacno uspio u tome. Zelio bih vas pitati najpre kako vam je mama i da li su se epi napadi vratili ili su skroz prestali nakon konzumiranja ulja? I da li je mama isla na radio terapiju, hemo terapiju, kortiko terapiju i da li kosriti neke tablete za blokiranje epi napada ?

Hvala vam puno na pomoci @Summer ツ
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Pozdrav @Popajx4 nadam se da vam se javljam na vrijeme. Kako je supruga?
Mama je bolje nego sto je bila. Dajem joj od 1-1.3 ml na dan (thc 65.5, cbd 7%). Od doktorske terapije je prosla 3 razlicite kemo, jednu svae godine od 2018. Tokom zadnje joj je bilo jako lose pa su prekinuli i onda je tokom nekoliko mjeseci rak metastazirao na mozak,kraljeznicu i bubreg. U to vrijeme koristila je ulje ali ne u tako velikim dozama. Nakon te dijagnoze (28/05) je palijativno poslana na zracenje (5 puta) glave i pluca uz terapiju kortikostereoidima, s kojih sam ju postepeno skinula odmah nakon zavrsetka zracenja jer na njima nije mogla funkcionirat. Tokom terapije sam joj povecavala dozu ulja dok nismo dosli na ovu dozu, onaj dan kad je dobila epi napadaj, i jos par dana nakon sam joj davala oko 0,7ml i te treskavice su lagano nestale i vratii smo se na punu 1 - 1.3 ml dozu. Doktor nam je nudio tablete za napadaje ali mi smo odbili jer ih mama nije trebala, s time da je bas taj dan poslije razgovora i dobila napadaj, pa smo preispitivali tu odluku, ali na kraju odlucili da cemo pricekati neko vrijeme te ako se pojavi iduci kontaktirat za lijekove...mada kako vrijeme odmice, nema potrebe. Uz ulje sam joj uvela i jos prirodnih preparata za koje sam cula da pomazu a i prehranu je promijenila. Sada 10/08 idemo na kontrolu pa cemo vidjet sta oni kazu, zadnji nalazi (pocetak sedmog mj) su pokazali puno bolju krvnu sliku, a stanje na plucima nepromijenjeno, ct glave nisu radili.
Po meni, mama je puno bolje, kaslja nema, disanje puno bolje, hoda bolje, bolje razmislja, cak i neke kucanske poslove radi, secer smo stabilizirali tako da sad uopce ne treba tablete za secer a pila je 2000mg metmorfina, i sa time joj je bio 25 plus.. a sada ful normalan, neki dan smo izbacili i zadnju tabletu od 500 mg jer joj je secer isao prenisko.
 
Poslednja izmena: