metastaze

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

skoro_normalna

Aktivan Član
22.04.2009
129
8
18
34
Film koji govori o amoralnosti, beskrupuloznosti i korumpiranosti novokomponiranog hrvatskog društva.

Nakon dugo vremena ovo je prvi pravi zagrebački film u žargonu, koji se odvija u narkomanskom miljeu. Govori o odnosima četvorice kvartovskih prijatelja koji se nikako ne mogu uklopiti u društvo. Tu je Filip (Franjo Dijak), liječeni narkoman koji se nakon tri godine rehabilitacije vraća i nalazi staru ekipu. Zatim Dejo (Rakan Rushaidat), sin jugoslavenskog oficira koji je stalno u sukobu s ljudima kojima duguje novac.

Krpa (Rene Bitorajac) je najupečatljiviji lik u cijelome filmu. On je netolerantni nasilnik koji tuče slabije, a opsjednut je nogometom, Bad Blue Boysima i kladionicama. Upoznajemo i Kizota (Robert Ugrina), vjernog pratioca ekipe, alkoholičara, emotivca koji svu svoju ljubav poklanja mačkama. Ekipa se vrti u začaranom krugu alkohola, droge i kriminala i kroz to ustvari shvatimo da se 'Metastaze' ne prestaju širiti u hrvatskom društvu.

Film progovara u aktualnim temama hrvatskog društva – pad socijalnog statusa, život bez perspektive, općeprihvaćeni nacionalizam, klice neonacizma, kriminal i nasilje, ovisnost o drogama, itd. Sve to prezentirano je kroz urbani žargon prepun mržnje i predrasuda koje ispunjavaju monologe, dijaloge i sjećanja četveročlane ekipe mladih narkomana, alkoholičara i kriminalaca.

evo par scena...

http://www.youtube.com/watch?v=J33WOGswEl8

http://www.youtube.com/watch?v=2HeG5pXAOc0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=med6jGWBR6A&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=5I4ZxOQBJYU&feature=related
 
22.06.2009
2
0
0
33
gledo sam film dva puta, film je jednostavno ZAKON...najjace je kad ode pljackat kladionicu, Krpa je najbolji....o jbt. zakon..
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
harry potter je puno realniji film od ovog.
tko može onako psovat non stop i koja žena bi trpila onakvo maltretiranje?

dobro dođe da se malo nasmiješ, ali ništa više.
 

skoro_normalna

Aktivan Član
22.04.2009
129
8
18
34
pa flim je napravljem..kako se zapravo ljudi u stavrnosti ponasaju prema svojim zenama i svaka rjec je pas mater i pijanstvo nakromanija itd...danas je sve normalno
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
ma daj o cem pricas, nitko ovako ne psuje.

cak i oni koji su navikli psovat su vecinom kreativni i ne ponavljaju se kao tulipani.
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
to je jedna strana stvarnosti, ali se previše otišlo u krajnost.
ima i onih koji su prekrasni prema svojim ženama, a to bi bila druga krajnost.
svijet nije ni crn ni bijel, već siv. stvarnost je negdje između krajnosti.
zato su mudraci težili zlatnoj sredini.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
heh, ta "stvarnost" koja je prikazana u filmu je onak čista suprotnost od moje stvarnosti. Ne kažem da nema takvih ljudi, već to da nemam ništa s njima niti želim potrošiti sekundu vremena svoje svjesti da im se prilagodim. A televizija i dosta društva oko mene mi servira taj mentalitet na tanjuru. Uostalom mislim da nema takvih ljudi na ovom forumu jer bi bili banani s prvom rečenicom koju bi izustili.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Weedran je napisao(la):
heh, ta "stvarnost" koja je prikazana u filmu je onak čista suprotnost od moje stvarnosti. Ne kažem da nema takvih ljudi, već to da nemam ništa s njima niti želim potrošiti sekundu vremena svoje svjesti da im se prilagodim. A televizija i dosta društva oko mene mi servira taj mentalitet na tanjuru. Uostalom mislim da nema takvih ljudi na ovom forumu jer bi bili banani s prvom rečenicom koju bi izustili.

LOL...kakve veze ima tvoja stvarnost od stvarnosti prikazane u filmu??? nikakve! Tako da ono sta je prikazano u filmu po mom misljenju je realno a to sta vi ne mozete dokuciti da se takve stvari dogadaju u pojedinim obiteljima je vasa stvar, a niti su sve zene "hrabre" da napuste takve idiote, jer onda nebi ni bilo hebenih premlacivanja i hrabrog telefona da sve odu nakon prvog puta
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
We_ComE_OnE je napisao(la):
a niti su sve zene "hrabre" da napuste takve idiote, jer onda nebi ni bilo hebenih premlacivanja i hrabrog telefona da sve odu nakon prvog puta

Ja se sjećam desetak ovakvih žena, koje žive samo zbog svoje djece i ništo od obiteljske sreće...
ništo što ne pričam o hrvatskom društvu...na balkanu je sve gotovo isto...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Fil mje poprilično realan...
osim nemaštovitog psovanja

A što se tiče poremećenog BBBa kvartovskog klošara, e tu su skroz pogodili
Ma, ima i gorih...


BTW offtopic
onaj lik kaj je glumio ustašu na stadionu, kaj stalno viče za dom spremni, debelo ćelavo krme
je išao samnom na fax
e i taj lik uvijek glumi ustaše, glumio je u onom ratnom filmu "živi i mrtvi" i glumio je ustašu :D