MH-growbox/PC box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Hey Ho!

Ma, baš je stara išla sad gledat kad sam zaljevala i rekla sam joj da je to divlja papaya - ne znam ni sama da li to postoji, a ona je na to rekla da ZNA ona jako dobro kaj to je, i to je bio kraj razgovora, u biti, vidim da joj je drago kaj je izrasla salata, grašak & luk...možda je i povjerovala, ah..pitaj Boga.....
Evo fotkica biljaka iz MH boxa, ja ne znam što im ne odgovara, ali nešto im sigurno ne odgovara jer ove u PC boxu (za njega nitko ne zna) napreduju znatno bolje od ovih....da li je to jer su ove vani na 18/6 a ove u PC-u su na 12/12!? Ja sam poprilično sigurna da je zbog temperaturnih razlika......pa, da vidite, sorry, nisam bolje fotke mogla uzet od ovih kaj imam, slikano danas:

dsc00191b.jpg


dsc00192rre.jpg



-ove u PC-u samo što nisu počele gradit četvrti kat, a ove tek završavaju drugi, no, dobro, ima tu i 1-2 dana razlike od starta vegetacije...ali svejedno, one su extra a ove se nekak muče po meni...btw, kada sam presađivala vidjela sam da se je korjenje oko hidrotona zapetljalo, kak je to sve bilo suho, jebiga, isčupala sam 2 korjenčeka s ove veće u PC-u, s ove manje nisam ništa jer je korjenje bilo manje i onda se je ova veća sva svinula ali čim se upalilo svijetlo vidjeh, živnula je i vjerojatno sam taman na granici smrti i života počupala minimum da preživi i sada je OK, još dan-2 i bit će dignuta i uspravna kakva je i bila prije presađivanja, pratila sam tokom presađivanja slikovnicu o presađivanju, ali moram priznati da je to malo zajebano kad imaš cm hidrotona na dnu pa korjen udri oko tih kuglica, blahhh, tnx God it's all allright ali moram priznati da sam se baš spoplašila da ne bude jadna umrla. Tak...

Tako, da ste mi informirani, drž' te fige da bude sve OK ;)
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
:bis:
Valjda se razlikuju u stupanj rasta zbog temperature. A možda i jer su one u PC-u bliže lampa.
Koliko ti je MH udaljen od biljaka?
Savjet- nemoj izbaciti salate i grašak iz MH boksa- ima veću šansu dokazati starcima da imaš green thumb ako uzgajaš (ali DOBRO) i nešto drugo osim konoplje.
Inače dobro se snalaziš u teškim situacijama uzrok kojih si ti:D To je bitno za dobar poljoprivrednik (kontaj grower).
Inače držim fige, bravo za sad;)
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Hvala na bodrenju Marinkis :)! Super dođe & treba mi :)!

Eto mali update, biljčice rastu super, zadovoljna sam...jojjj, jedva čekam da vidim spol!!! Na pitanje ti ne mogu odgovoriti jer sam, pošto dolazi bolje vrijeme, premjestila salatu, grašak, lukec & one 3 biljke iz MH boxa u staklenik pa ću kroz koji dan stavit fotke toga, ako budu preživjele presađivanje i temperature staklenika...u što čisto sumnjam...nije mi imalo smisla trošit 400W 16h dnevno kad je vrijeme OK a & stiglo još neko sjeme pa ćemo vidjeti šta s tim...eh, eto kako izgledaju malene u PC-u:

-ovo je udaljenost od lampi na kojoj nastojim držati biljke, od ispod su CDi koje makivam kak rastu
p3120013.jpg


-male prijateljice (nadam se...)
p3120012.jpg


-ova je indica-stija, vidi se:
p3120005.jpg


-a ova sativa-stija, biće...:)
p3120010.jpg



Ovak, mislim počet prihranjivat tek nakon što četvrti top bude full formiran, dakle na polovici petog, a možda i kasnije pošto su tek nedavno presađene u ove tegle, prihranjivat ću sa pola od propisane doze Floravit za listanje.
Molim savjet kada da počnem s treniranjem, neću raditi SCROG jer smatram da nema mjesta za to a i onda sam ih trebala pustit bar 20 dana brijem, da budu na 18/6. Dakle, kada da ih počnem LSTat!?

High 2 all! Pusiceeeeeeeeee
 

Gilgamesh

Aktivan Član
11.03.2009
61
0
0
44
Super ti ide Highty. :icon_lol:

Biljke su lijepe i zdrave.
I brzo napreduju, zaprepastio sam se kako
su narasle od zadnji put. Dobar box.
Mislim da još nije vrijeme za lst.
Po mojem ih počneš lst-irat kad ti barem
narastu male nove grančice gdje se
spajaju list i stabiljka.




Neznam koliko su ti litara ove tegle, ali
ja još nebi gnojio. Jer ako su maloprije
presađene tada imaju još hrane i mjesta
kud korijen ima rasti.

Bit će:bis:cvijeća i mama će :rasta1:
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
mozes vec sada lagano privezat i postepeno kako bude rasla spustat ju sve nize i nize ... bolje pocet sa Lst-om dok je stabljika flexibilna nego kada ojaca ...
ali ovoj manjoj daj da izgrana jos jedan kat listova pa onda ,a ovu vecu mozes vec sada lagano pocet savijat ...samo malo po malo!
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Biljože stare 2 tjedna! Heh!

Fot'kce:



Pao LST


Molim vas sada ako se ikako vidi da mi kažete, ili je još prerano, jel' da? Zabrijala sam ziher, ali tako bih htjela kujice :p ! Moram još čekat koji dan, khmmm

Indikastija (LSTrana)


Sativastija (nju ćemo na LST kroz koji dan)



Još nije gnojeno ni neće bit dok se ne pokaže potrebe za tim, ili? Ma, možda uskoro, budemo vidili! Zaliveno 2x od kad su presađene! Sutra ću ih opet kad opipam zemlju!

Noć' Ljudovi!
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Izašle su u MH boxu, imale su režim prva 2 dana samo 18/6, i od trećeg dana svoje starosti, od kada su u PC boxu su na 12/12 zbog nedostatka prostora, nemamo mi tu mjesta vegetaciju si izbrijat.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
I onu drugu možeš već lst-irati;) Što ranije to bolje. Nakon trećeg para listova neće joj lst škodit a male grane ću da se brže pojave a one koje su najbliže vrha moći će da ga stignu i tako ćeš dobiti gotovo isti efekt kao da si uradila FIM ali bez ikakvog stresa. Nakon toga možeš joj vezivati i savijati u formi mreže (mislim da je Hazeseeker nešto slićno radio vidi u njegovom dnevniku.jako dobro ispada- imaš nekoliko veće cole koje se i dalje granaju i možeš iskoristiti sav prostor a ne samo jednu koju da savijaš u krug) a ne u krug što se dešava kada počinješ lst-rat kasnije.
jbg moram si poboljšat hrvatsku sintaksu :D nadam se da sam ti razumljivo to objasnio
Ma super su biljoze. Bravo Highty, držim fige!
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Dragi moji!
Tako sam vesela, sretna, jojjjjjj, postala sam mamica, imam 1 kćerrrrrrr i 1 koja se još nije izjasnila, treba još vremena očito, ma, kaj da velim, riječi su suvišne!!!

Mogu počet brojat prvi dan cvijetanja!!!!!!

aaaaaaj.jpg


-evo "topova", hihhi

bbbbtopovi.jpg


-kako sve to skupa izgleda

cccccr.jpg


-i od ispod

lstttt.jpg


-tako, eh, nisam još gnojila pa molim savjet oko toga, da li da pri sljedećem zalijevanju koje bude sutra, prekosutra, pognojim ili ne!? Ovu koja se nije iskazala bi sa ovim za listanje a ovu koja cveta sa gnojivom za cvetanje, stavila bi 1/4 doze od propisane za količinu koliko im treba a to je cca 2,5dcl vode svaka 3-4 dana!?

-stabljika im je svinuta (LST), pa se lijepo vidi na slikama kako mičem lišće ispod vrhića koji su se digli, dobit ću skoro ko da sam radila SCROG, baš kak sam si briala :), kad sfrkenm glavni top dole, treba im cca 5h da on bude opet prema lampicama, ludilo, jako me to veseli i uživam!

-drž' te fige da i druga bude kujica ljudovi!!!!!

Pusam vas, svaki savjet je super dobro došao :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
E zbilja ne znam što da kažem. Jednostavno bravo ;)
Poslala si u tri lijepe sve frajere koje brbljaju da sve znaju a nakon toga "listovi mi žute, što da radim"
Alal ti vera- evo svima primjer koliko je bitno čitati i koristiti mozak ma bzvz koliko ga imate.
O gnojenju- ja ti ne bi preporučio gnojiti u prvom mjesecu ipak one tek sada ulaze u pubertet:D
Pogotovo ako ti je tlo dobro. Ako misliš da ti tlo nije bogato nutrienata možeš lagano prignojit al manje od pole doze od propisane količine. I prati ih kako im to ide.
Radi samo tako dalje! Učini nas ponosni;)
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Svaka čast,evo da se uključim i prištekam pohvalama!
Vidi se puno brige i ljubavi ulažeš!

Kako god,nemoj ih jos gnojiti (bas to sto kolega kaze) sada su u pubertetskom stanju,nek se malo razviju i udebljaju jos malo...a onda pognoji sa 1/4.

Između ostalog baš fora što i ženska populacija počinje growat! i like it!!
:) ;)
Sretno do kraja,za dobar smoke report!!
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Eto, prošlo tjedan dana, preživjeli i crush foruma, pa rekoh, ziher se pitate kako ja i moj grow, pa, ja sam dobro, hvala na pitanju :p!!!

A grow?

Evo, vidite sami:

-sativastija bitcharka
sativissa.jpg


-bochna strana
bok2q.jpg


-bochna strana gdje se vidi malo žuti listich (zaokruženo)
bok1.jpg


-glavni top
topstv.jpg



-indicastija bitcharka 2
indijankas.jpg


-lijepo se vidi LST na njoj
lllssttt.jpg


-glavna topchina, ufff, koji vrhich, a??? He He Heee
tooop.jpg



Dragi moji!

Listovi dolje su počeli žutiti, baš sam ih uz fotkanje malo i izvadila (otrgnula) nježno, išli su skroz polako, biljka crpi i daje sve u cvijetove, dovoljno imam teorijskog znanja da zaključim da im fali papice pa sam stavila 1/8 čepa na pol L vode, pošto cijeli čep ide na 10L, gnojiva po imenu Floravit za cvetanje, još prekjučer.
Očekivala sam da će se to desiti ali tek mnogo kasnije. Pa možda koja info od vas svih o tome..!? Mislim, vidimo da su ovi listići drugi zdravi...ja guram ove velike listove dolje prostor je više nego skućen :(, ali to su uvjeti u kojima ja jedino mogu raditi. Mučim ih, znam, ali šta ja tu mogu...Vidi se da indicica ima mnogo više lisne mase ali i bolje i brže napreduje od sative kojoj će trebat znatno duže da odradi svoje. Uglavnom, meni je drago da su obje male kuchkice :))))) ! Također sativa mnogo sporije, polakše, žuti (ti donji listovi, mislim). Tako, svaka ideja i info su više nego dobrodošli!

Pozz i želim wam swima prekrasan wikend :cool:!


P.S. -evo za kraj skupna sa čašom od pol L za usporedbu...ako bolje pogledate vidite da biljože mašu :-D

skupna.jpg
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Zato jer su to takve slike kakve jesu, khmm, kak da ti objasnim, to im je origigi veličina, da li ih vidiš uopće? Ja ih vidim najnormalnije! A kaj te muče slike? Kaj ih ne vidiš dobro ili? Khmmm........
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
normalno je da ti listovi donji, veliki pozute, zaklonjeni su od sunca pa ih biljka valjda odbacuje
ovih 90% ostalih listova su sasvim savrsene zelene boje i to je fino :D
ide ti super samo peglaj dalje, i slobodno ih pocnihraniti

gelu na sliku nemos klinknut zato kaj nije thumbnail.. al dobro :p