MH ili Fluo sijalica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bokivaol

Banned
Banovan
07.07.2008
1
0
0
45
Iman nekih nedoumica pa odlucih da pitam experte.
Pretpostavimo da imamo mogucnost da biramo samo ili MH sijalicu ili cool white i warm white (dve sijalice u jednom kucistu) fluorescentne sijalice za rast biljaka. I recimo da cena nije u pitanju vec samo kvalitet.

Da li je bolje kupiti MH sijalicu recimo HPI-T Plus 400W (SON-T AGRO 400W) ili je bolje kupiti cool white i warm white fluorescentne sijalice?
Molim vas objasnite zbog cega preporucujete jednu ili drugu varijantu, ali ne uzimajte u obzir cenu i utrosak struje!
Iskljucivo me zanima rast biljaka.

Posto HPS sijalica razvija veliku toplotu da li je potrebno kupovati nesto sto ce neutralisati njetu toplotu. Citao sam da su to neki COOL TUBE reflektori, da li sam u pravu? Ako jesam da li neko zna gde se mogu kupiti COOL TUBE reflektori u Srbiji?
 
11.07.2008
14
0
0
36
U Srbiji nema ali ako imas nekog u HR onda neka ti on donese tamo je dostupnije!!!

MH lampa od 400W razvija temperaturu izmedju 500-600stepeni
HPS od 400W razvija temperaturu od 450 srepeni!!! Cak od 600W pravi oko 480 stepeni
Tako da ne zivis u zabludi!!!

Bolja ti je MH ali nemoze bas za sam pocetak razvoja!!! U pocetku mora neonke!!
HPI-T Plus 400W je savrsena!!! samo kupi prigusnicu BHL 400W Philips ona ti je samo za MH i kosta 20 evara! A sama sijalica je oko 35 evara!
A mislim (tj kazu profesionalci) i da nema sijalice sa bolje istaknutim plavim spektrom cak je i iskusni uzgajivaci u staklenicima i u zatvorenim prostorima preporucuju kao the best of!