mi vs. strejteri

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
zar je moguce da jedino mi koji duvamo pokazujemo zanimanje za tematike na konkretno ovom forumu (putovanje na mentalnim talasima), a i ostalim naravno, dok drugare i rodbinu (citaj: strejtere) za badava trujemo ovim stvarima, raznim dokumentarcima i tekstovima
odgledaju doduse ako si uporan, cak se i oduseve kao, a nikad vise ne pomenu nista od tog

inace sam aktivna na nekom drugom forumu gde sam upala bezveze da pomognem drugaru od drugara od drugara.. medjutim toliko sam doprinela tamo da sam postala admin, nebitno, opravdavam se sto sam uopste aktivna tamo, ali u potpisu mi stoji link do teme gde sam postavila kimatiku sa titlovima, svih devet delova
klikcu naravno svi clanovi (neki fini klinci/normalci/matorci/strejteri/usamljene zene i podivljale tate), ali niko mi nije nijednom pomenuo nista u vezi toga niti ostavio post na doticnoj temi, prosto ne verujem

da li se krecem u pogresnom drustvu strejtera pa preterujem i generalizujem, kakva su vasa iskustva?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nicolaus
30.10.2008
8
9
0
35
sigurno postoji ta razlika. općenito, glavne dimenzije ličnosti su ekstraverzija, ugodnost, savjesnost, emocionalna stabilnost i otvorenost prema iskustvu.
taj peti konstrukt je zapravo najmanje jasan( nekim drugima je to intelekt, nekima kultura i slično).
al uglavnom mislim da je baš taj peti faktor ovde najbitniji.
otvorenost prema iskustvu opisuje se kroz intelektualne i umjetničke interese,
pri čemu su uključene potreba za raznolikošću, nezavisnost u procjenama i
osjetljivost na intrapersonalnoj emocionalnoj razini.
otvorenost prema iskustvu ne smi se izjednačavat s kognitivnom inteligencijom, iako su zabilježene određene korelacije s obrazovanjem i inteligencijom, a dobivena je i jača
povezanost s kreativnošću i divergentnim mišljenjem.
otvorenost prema iskustvu prepoznaje se u zanimanju za nove stvari i stjecanje
iskustava radi njih samih. osobe s razvijenom otvorenosti prema
iskustvu maštovite su, radoznale, nekonvencionalnih stavova i nezavisne.
ljudi koji na ljestvici otvorenosti prema iskustvu postižu niske rezultate,
kategoriziraju se ka praktični, poslovni i tradicionalni.
tako će vjerojatno ljudi koji su npr. otvoreni prema iskustvu uzimanja trave i slično bit otvoreni i prema različitim razmišljanjima i stavovima oslobođenim od uobičajeno uvriježenih. zanimat će ih vjerojatno to šta baš i nije u defaultnom načinu razmišljanja.
ma jednostavno, bit će otvoreniji.
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
ma svakako je bitan faktor otvorenost prema iskustvu, naravno
al nisu ni svi koji duvaju takvi, neko pocne da duva vec mozda zbog nekog kompleksa
dok nisu ni svi strejteri zatvoreni ljudi, jednostavno nikad nisu upali u takvo drustvo ili nisu nasli vremena
dal ima veze i sam uticaj vutre na razum, kad ga tako smirujes svaki dan i dopustas svom duhu da dolazi na svoj racun
 
30.10.2008
8
9
0
35
ne znam, moguće je da je to dijelom zbog utjecaja vutre na razum, al mislim da je bitan temelj odakle sve to dolazi, ovo šta sam gore napisala. jer i prije nego šta vutra djeluje netko mora biti spreman i probat biljkicu. a možda naknadno onda vutra može još povećat zanimanje za određena razmišljanja.
naravno, nije sve uniformno, psihologija ličnosti se upravo i bavi razlikama među pojedincima..a ovaj model gore je i masu puta provjeravan. naravno, ne kažem da su ovdje na forumu svi otvoreni prema iskustvu niti da netko ko ne pushi nije otvoren..jer i osim osobina ličnosti i drugi faktori utječu na naše ponašanje ka šta je trenutna situacija. ali vjerojatno je da je na forumu bar dijelom selekcionirana skupina šta se tiče otvorenosti.
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
stoji i to, pojedinca izoblikuju razni faktori, a donekle se i rodis takav
dok recimo covek koji smrce belo takodje je mnogo otvoren, navucen je na dobru stvar, al vise je pametan u razumskom smislu dok je navucen i druga je to navlaka totalno
i nije takav kao mi
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Odlican post ataraxia bas to open minded ,otvorenost prema informacijama i iskustvima !.. Nazalost vecina ljudi su popili programe matrixa (sistema) kroz odgoj ,tv i školu pa izgubili kreativnost i sposobnost kriticnog razmisljanja ilitiga razmisljanja izvan granica kutije !

Vidis smatram da je okolina glavni faktor u oblikovanju ponasanja a ne netko se rodi takav .. Genetika se danas uglavnom koristi kao glavna izlika za deformirano ponasanje ljudi umjesto okoline tj drustva (sistema) koji je glavni uzrocnik i faktor takvog ponasanja..

Isto tako daleko puno je lakše biti glup i ignorirati nego shvaćati što se dešava.Jer tada ti aktivan ili pasivan otpor postaje jedino riješenje i način života.
Zato vecina ljudi ima blokadu prema nekim informacijama jer za njih ignorance is truly bliss ..I ne zele srusit njihov lazan svijet konformizma , egoizma i hedonizma
!..
Odlican primjer konformizma je recimo kad se prica o stanju u svijetu i drustvu u kojem se nalazimo kad kažu a šta ja tu mogu ! .. Ne shvacajuci da su uzrok i rijesenje problema ... Zato vecina ljudi ignorira stvarnost svijeta u kojem zivimo ali nece jos dugo moc zivjeti u iluzijama jer mozes ignorirat stvarnost ali nemozes ignorirat posljedice ignoriranja stvarnosti :) ..

Mada sam precesto ogorčen društvom u kojem živim, društvom u kojem caruje sustav iskrivljenih vrijednosti, društvom kolektivne apatije i sebičnosti. Golema nepravednost suvremenog kapitalističkog društva, gonjenog pohlepom, kojeg i mnogi ekonomski stručnjaci smatraju neodrživim.

Pa eto zapalim koju trubu cisto da malo presložim moždane sklopove i malo se opustim :) ... Ali da dosta najvecih spoznaja i poslaganih kotacica mi se dogodilo baš kad sam hi as fuck !..Rijecima Bill Hicksa
"Nije li zanimljivo da su dvije droge koje su zakonite alkohol i cigarete, su dvije droge koji rade apsolutno ništa za vas uopće dok lijekovi koje rastu prirodno na ovoj planeti, lijekovi koji otvaraju oči da shvatite koliko vas jebu svaki dan vašeg života --- ti lijekovi su protiv zakona. Wow! slučajnost? ne znam. "



I mogu reci da mi je vutra pomogla bolje raspoznat svijet u kojem zivimo i bolje upoznat samog sebe !.. Po meni vrhunac vutre ,meditacije i gljiva je poprilicno slican i moze se pozitivno koristit za desifriranje matrixa :matrix:.. Jer sve je stvar izbora i primjene !!.. Kako kazu mozes sa vodom spasit biljku a mos je i ubit :icon_sad:..

A mi vs strejteri mislim da je bolje mi vs agenti matrixa ! .. Zato ne propuštam skoro niti jednu priliku da ih ***** u mozak i uzvracam vlastitim metodama :D .. Pogotovo kad vidim da je netko protiv vutre i kazu da je droga pa ih ***** da su narkomani onog trenutka kad zapale duhan ili piju alkohol :D .. Ali ih boli hahaha probajte jer licemjeri nisu bolje ni zaslužili !...

Zato lijepo zapalim trubix i upalim tbf :)
Pa iz ovog vrimena izlazin van I zaranjan u neki davni, zaboravljeni san ! U neki bolji dan, pun smija i vica ,Di su sritni ljudi i njihova dica,I gledaju u sutra ozarena lica ,Puni nade, u tom svitu pravde Jednakosti, bratstva i slobode .I još uvik virujen da će na ovoj planeti jednog dana svi ljudi moć živit sretni ! Razum, ljubav i znanje izgradit će raj

I znaj, neće bit ironije za kraj
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Stara moja, nema ti to veze s vutrom :D mislim ono ima nesto malo, jer od vutre dobijes siri spektar pogleda na stvari ali neki ljudi to imaju od rodenja.


Cijela stvar je u ovome:

Zamisli svijet sa samo 6 ljudi, 3 muskarca i 3 zene. Nema nikog vise i nikog nece biti.
Kako bi to samo bio tuzan svijet, bez raznolikosti, pun monotonije, samoce...
ALI kako bi samo bili prisni, dobri jedni prema drugima, kako bi se cijenili.
Ne bi bilo lazi, krada, ubojstava, ljubomore... nista nista jer ono sto imamo je predragocjeno da bi izgubili.

Zamisli svijet s 7 milijardi ljudi. Pogledaj te ljude... kako se odnose jedan prema drugome... tuzno tuzno :((((


Zato budimo dobri jedni prema drugim i volimo sve ljude :)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
postoju ljudi kojima je bitno samo zapalit i nije ih briga odakle,kako ni zašto,bitno im je samo napušenost,kad krenu "više"teme do njih ne dopire ništa

društvo oblikuje pojedinca ali ga ne stvara,neke sklonosti imaš ili ih pak nemaš društvo s tim nema nikakve veze,društvo je u pravilu glupo i na površinu izbacuje matricu ponašanja/sklonosti vecine ako si izvan tog kruga bivaš neshvacen ako si unutra podtlacen

vutra može biti sve i ništa,zavisi o pojedinca i njegovim sklonostima/percepciji

Nije sve za svakoga...koji ce k.... mojoj punici ferrary kad nju zanimaju kola za od tocke a do tocke b i kad je pri 80km/h hvata panika?
U njezinim rukama ferrary ne vrijedi ništa ista stvar se može preslikati na bilo što drugo...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
''Nego da te pitam,mislim nije mi bitno,ali....čula sam da ti je muž sadio onu drogu marihuanu gore u brdu?''
:eek:hno:pitala moju suprugu žena, čiji je muž bio pijanac i umro od alkohola.
Obožavam takve osobe čiji vidici sežu nekoliko centimetara od njihovih očiju:drink:,hihi.
Samo mi nije jasno,zašto meni ne postavljaju takva pitanja:icon_lol:?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
VenloNL je napisao(la):
''Nego da te pitam,mislim nije mi bitno,ali....čula sam da ti je muž sadio onu drogu marihuanu gore u brdu?''
:eek:hno:pitala moju suprugu žena, čiji je muž bio pijanac i umro od alkohola.
Obožavam takve osobe čiji vidici sežu nekoliko centimetara od njihovih očiju:drink:,hihi.
Samo mi nije jasno,zašto meni ne postavljaju takva pitanja:icon_lol:?

e jesi me nasmijao:icon_lol:
a sad pitanje za milijun kuna, kome bi se od navedenih pridružio?
U Splitu prosvjedovali invalidi i protivnici poba
ili
FOTO Vancouver u oblaku dima: 15.000 ljudi istovremeno zapalilo joint i obilje
:vb_wave:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Mislim da je za ovu temu golgota koju treba da prodjem...Mi vs. strejteri...

Evo ovako.Jedan od poslova koji radim je kao snimatelj i kamerman na lokalnoj televiziji.E,odem ja sa novinarem u lokalni SUP,da ovaj uzme neku izjavu,kad ono pronašli plantažicu,van grada,nekih 20-ak biljaka,postavili čuvare i za par dana organizuju u saradnji sa lokalnom komunalnom službom seču i paljenje bilki...I ko je odredjen za snimatelja...Ja,naravno jer sam započeo prilog,ne znajući u šta se upuštam.

Našli su DROGU,bruji na sve strane...Ja pokušavam da im provučem kroz uši da to nije droga i ništa više...Pa šta da radim.A to su većinom dobri ljudi,sa kojima sam dobar ali nemaju pojma o toj DROGI.Moram da snimam,ili da se napravim bolestan taj dan...Kako ću bre ja to...Tuga.

A ovamo ćutim ko pi.ka
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Da ne riskiraš ti malo previše sa ovakvim izjavama?
On topic: snimaj, to ti je posao... ko ih hebe kad su glupavi. Nekim ljudima će prije metar u guzicu nego centimetar u glavu... znam, vulgarno i bezobrazno, ali na žalost istinito...
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
nije moguche,
slichan problem i meni vech stoljechima tishti grud
manipulacijom svijesti prosjechnog chobana, on moze poprimiti oblik prosvjetljenog chobana, ali ti momenti chobanskog savrshenstva obichno kratko traju, velikim djelom zbog nashe osobne nemochi,
a djelom takodjer shto sam choban od malih nogu ima gadnu naviku da bude svoj stari... bez uvrede pravim chobanima, divni ljudi, bar ovaj jedan kojeg znam...
kad manipulacija prestane choban se vracha u klasichni poso-birtija mod te nastavlja sa zivotom jer nema izbora. (isprike na crno-bijelom filteru)
dva su problema
vrijeme i intenzitet, intenzitet s vremenom postaje vechi i daje nam neke opcije koje u startu nemamo.
Ukoliko pokushash nekog odljepit od matriksa sloj po sloj morash imati pod kontrolom svu njegovu okolinu i pomoguchnosti svo vrijeme na svijetu, i morash imat sigurnosnh mrizha bar sto, al milijardu zapravo.
ponekad kad nekog osvjetlish, zamrznu te jer nemaju volju ratnika potrebnu da pobjede svoj strah i sami svijetle u mraku. zato je uvijek mudro kad nekome idesh pomagat da mu ispochetka nepomazesh. bar dok nemash jasnu viziju svoje namjere, jer mozda sjebesh sebe, a u buduchnosti si nuzna(totalno ozbiljno). agen, sory na crno-filteru, kontam da neke ljude, dobre prijatelje i suputnike mozesh malo preusmjerit s vremena na vrijeme, to su manji zahvati, chesto nuzni, sa malim uchincima koji se mozda nechine puno sami za sebe, ali imaju sposobnost gomilati se i na duze staze vrijede svega kroz shto prodjemo zbog njih, ponekad.


al, kontam da sam totalno promashio temu...
ak su oni strejteri jel to znachi da smo mi gej?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura