MiCRO GROW , 6x23W cfl , Afgan Kush AUTO Ryder ... by Che*

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Pocnimo:

Radi se boxu koji sam sam sklepao...buduci da mi je Big Box postao malo premali, napravio sam novi koji je bio mrvicu veci ali dovoljan za moje biljcice. Uvijek mi je falilo ono malo prostora... sad ga imam. Povrsina mu je 0.21m2 Dimenzije su cca dxsxv 60x30x64. Dakle nista eksta ali dovoljno za mene :) Jednostavno volim male boxove....

Buduci da nista ne prepustam slucaju, sve je uredno...kako bi trebalo biti, kablovi su maksimalno utegnuti, spojeni ..itd. Uglavnom zelim reci da nema improvizacije i pozara koji bi mogli uslijediti krivim spajanjem :)

Buduci da ce ovaj dnevnik zavrsiti medju drugima, koji ce biti kao primjer ljudima koji se bave i koji zele poceti sa autoflowering sortama, potrudit cu se maksimalno sve opisati a ako nesto ne spomenem , bit ce naknadno dopisano.

Krenimo redom:

Boks - nasparm Big Towera, mislim da je samo duzi... 60X30X64cm. Radjen od drveta , sa sipkama koje imaju navoj na sebi. Presvucen u cijelosti sa srebrenom folijom.

Slika govori tisucu rijeci.

dsc05453g.jpg
dsc05453g.jpg
dsc05453g.jpg
dsc05453g.jpg




Na slici gore se cak vidi slatki mali dio iznad vetilatora, tak da mi hladni zrak koji ulazi ide na biljke...da mi strujanje zraka ne ide odmah gore na izlazni vent. Isprobao sam sa dimom od cigara i funkcionira uspjesno.
Znaci zrak ulazi i ide ravno na biljke i kroz biljke naravno i tek se onda uzdize prek zarulja i ide prema izlazu.



Izlazni ventilator... malo sam ove dvije slike krivo uslikao ali kuzi se bit. Isti princim kao i ulazni samo je namjesten na jaci napon... Ulazni je negdje na 4.5V a izlazni na 6V i vidi se razlika u vrtnji. Prije sam znao pretjerivati sa tim ventilatorima i onda sam ih smanjivao tijekom par growowa dok nisam dobio neko optimalno rjesenje a da se ne cuje.. i to je to. Rade tiho ali efikasno.


VLAGA... nutra se nalazi onaj mali analogni uredjaj..Ali nisam pogledao na njega godinama. Po meni glupost. Vlaznost zraka u cijeloj HR je dovoljna da biljka uspjeva, iako na samom startu, prvih dva tjedna stavljam mokre krpe nutra po zemlji da se biljka ne bi osusila. To je moj recept i radi...Nemam potrebe ubijati ni sebe a ni druge sa vlaznoscu. Da zivim na podrucju Sahare, mislim da bi bio problem...ovdje ne i stoga vlagu vise nikad u ovom dnevniku necu spomenuti.

ZARULJE:

Kao sto sam vec spomenuo 6x23W poslagane, na slici se ne vidi reflektor.. za povrsinu od 0.20m2 sasvim dovoljno... nekih 9000-9200 lumena.



Na slici se vidi i boca samo je kut snimanja malo kriv pa se moze ciniti da je box puno veci..sto nije, uistinu je mali i nema se sta vidjeti.


Idemo dalje....na sljedeci post da se ne izbrise... NE KOMENTIRATI JOS :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ZEMLJA I POSUDE: Posude sam sam nacinio jos davno prije... prilagodio sam ih dimenzijama boxa, tako da u njega stanu 3komada koje imaju svaka cca. 3,2-3,5 L volumen. Za auto sorte taman..ako ne i previse.

Radjene su od nekog... rekao bih kao da je nesto kao knauf...tvrdo, debljine oko 5mm ali od nekog stlacenog stiropola. Uglavno sluzi svrsi odlicno.Ispod se nalazi posuda velicine cca 59x30x2cm koja cuva svu vodu koja iscuri kroz posude van i samim time odrzava i vlaznost u boxu.



Da spomenem...

ZEMLJA ---> dobra stara COMPOSANA.. mislim da je ovo najskuplja zemlja koju kupujem ali vrijedi svake kune.

VENTILACIJA:

Nakon niza filtera i svakojakih naprava za ubijanje smrada... napravio sam si rupu u zidu,stavio sa vanjske strane onu finu mrezicu koja se kupi i spojio crijevo.I nema vise da u vrijeme svjetanja meni smrdi kao da sam u polju marihuane :)

Odlicna solucija ako se moze izvesti u kuci ili stanu.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peta and Avantura

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Evo sad je doslo do sranja... slucajno sam izbrisao sve..ajmo ispocetka...

SJEME: AFGAN KUSH RYDER, world of seeds, autoflowering.

Po onome do sada, cini mi se da ce biti puno bolji od Lowridera#2 kojeg osobno volim zbog stabilnosti ...

Slike koje stavljam su stare vec nekih dvadest dana...znaci biljka je bila u cca 18-20 danu od klijanja. Mrvicu se sporije razvija u startu od lowica ali kad stavin nove slike bit cete iznenadjeni kako je dobro napredovala u narednih 15-17 dana od dana kad su ove slike napravljene.

Biljka je rjedja, 3 komada u box stanu bez problema, o budovima budem pricao kad stavim novije slike ali za sad ...sjeme je odlicno a i cijena mu je pristupacna.

Evo slikice biljaka starih izmedju 15 i 20 dana.







I jedna slikica prvih naznaka da je jedna od biljaka zenka.... Samo da spomenem da je u pakiranju 3 komada, 3 sjemena i da su sva tri bila zenke kao sto je trebalo biti. Buduci da su feminizirane sjemenke...



GNOJIVO: HEsi. Samo cu to reci. Volim Hesi i samo Hesi. Plavi i zeleni + kapi (Super Vit)
Prvih 15-20 dana ne gnijim nikada a onda krecem sa zelenim Hesijem ... Kapi od prvog dana do kraja.1 kap na 5litara vode.

VODA: Imam digitalni pH metar, voda iz pipe koju poslije spustam sa HESI pH minus- na 5.8-6.2

TEMPERATURA: pf... varira.Ali u ovom trenutacnom izdanju od 26-32 C.

i to je to za sad... za par dana stavim slike koje su 15 dana novije. znaci trenutacne :)
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Bravo Che!!! O ovako nečem i ja isto razmišljam da imam personal stash za vikend, malo tu i tamo po danu i medicinsku upotrebu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Che koliko optimano možeš dobiti suhog od 3 biljke i koliko ti ukupno traje grow?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Juhuuuu! Wellcome back! Pratim!
Sam da pitam gdje je 70tica hps?
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
imao sam u prosloj turi 2x70 hps nutra. :) Ma to grije bolesno. Zajebavam se sa tim HPSom vec godinu dana i odlusio sam ga potpuno izbaciti van. Temperatura zimi je nezamislivo velika a ljeti da ne pricam. Iako sam radio svakojake prepreke da smanjim temperaturu...ne ide. Bila je preko 40.. sto je rezultiralo i da mi se puno vrhova sprzilo.Ne pogledam 24 sata, ono izraste 3-5 cm i ode sve kvragu. Bar meni....

Sad sam ponovno sve poslozio, kupio novih 6 komada CFL-a i nece biti nikakvih problema, po liscu kuzim da je lumana dovoljno...Biljke se razbijaju fenomenalno. Mislim da necu vise nikad koristiti HPS u ovak malom prostoru.

A i osobno, radio sam dva grova usporedbe radi HPS i CFL i razlika je bila u par grama... Osobno, meni zanemariva.

@Dr Grow - vidjet cemo. Ovo sjeme ide po prvi put..Ali u ovom growBoxu , Lowrider#2 , dvije stabljike odjednom (3 ne stanu, lowic ima deblje listove i treba vise mjesta).. suhog bez problema 70gr. ukupno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peta

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Prvo jedno pitanje za tebe: Kakve to ima veze s forumom?
Letiš po forumu i lupetaš. Čudi me kako nisi naišao na modere.
Od mene Rep -
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Svidja mi se box!! Izgleda ko da si dosao u sobu punu zrcala.... Rep+
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Steta sto nisi mogao HPS ukrotiti al sta je tuje svako prema mogucnostima svojima. Bice to super.
Neznam dali radis neki trening il ne al moj savet obavezno. Mozda razmisli o mrezi da bi iskoristio potpuno tvoj prostor posto za savijanje nemas mesta. Razvuces mrezu koja ti sprecava rast u visinu tako da svi hedovi rastu na istoj visini i istu kolicinu svetla dobijaju. Po meni bi tako najbolje iskoristio mali prostor.
Mislio sam da je HPS zakon a ostalo samo alternativa, a ti kazes da si dobio neznatnu kolicinu vise. Nekazem da nemozes sa drugim sijalicama odraditi. Mozda zbog velike temperature kod HPS-a ti nije uspeo 100%.
Zelim ti srecu u daljem radu.
Nevezano jel mozda igras CS ako da znaces zasto pitam ako ne pardon greska
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Ja se izvinjavam na glupim savetima. Sad sam pogledao tvoje bivse radove i ti vec znas sve ili skoro a i za CS sam skontao da nisi taj posto seme kupujes u Sloveniji. Nis nadam se da nisam previse spam-ao tvoj dnevnik. Pratim ga dalje.
Sretno jos jednom
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ma nemas problema.. Ne igram CS :) A HPS je po mom misljenju prevelika zafrkancija za ovak mali box... imao jesam i nije islo :) I nije mi zao :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Che svaka ti dala za ovaj rad....
Imaš iskustva to znam i nemam zamjerke nigdje ...
Pohvala za improvizacije filter i ostalo materijala kojeg si koristio...
Ja isto volim u palo zemlje radit ukusne biljke a siguran sam kako će i tvoje bit...
Samo kvalitetan termin zaljevanja hrane i ispiranja isto tako..
I ja sam pomoslio kako si se dokopao negdje ogledala pa te puklo da radiš mali box... Nemoraš se izvlačit sa tim kako je trebalo malo prostora hehehe
Imaš ukusa nisam ni sumnjo....
Jesi koristio Perox... jer nisam nešto skužio da ga spominješ...
Ovo za HPS si upravu temp... je urnebes u ovakvom prostoru i to da količina nije neka razlika u konačnici..
Eto toliko za sad i sretno REP je na prvi dodan....
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Nisam Perox uopce koristio..nit namjeravam... >Ako ga u prirodi nitko ne zalijeva s tim ..necu ni ja :)

A sto se tice kolicini . i nije... ali sta ja napravim... zadnji put sam sam recimo otisao korak dalje... biljke su mi se cinile malo losijim nego inace, nijansu...i samo sap prebacio sa 18/6 na 24/0 narednih 8-9 dana :) i onda ratio na normalu... budovi su se lijepo podebljali. HPS je dobar , bez daljnjeg, za box 1x1m dusu dao, ali meni u ovom malom cemeru samo moze sprziti i zapaliti nesto... Nazalost previse mi je vrhova stradalo na taj nacin.

Cisti primjer... HPS i staklo izmedju...hrpa ventilatora koji tjeraju to sve van. I sad recimo biljka raste prvih 15 dana , polagano i onda odjednom dobije ubrzanje i počne se razvijati prebrzo .Da bih ja sprijecio da se izduzuje, moram drzati hps 'blizu' tj što je blize moguce vrhovima, jer ak ja HPS cijelo vrijeme drzim na 15cm od biljke..ona se jako izduzi i nemam gdje s njom. I tak ne pogledas biljku svakih 12 sati (i manje ) i nadjes vrhove spaljene.. S cfl-om nema tih problema.Vrh moze usred ljeta biti na 3 cm od CFL i imas velikih sansi da ga maknes tijekom dana i da se oporavi kao da nista nije bilo. A ako se dogodi slucajno da cfl zasteka..prebacim na 24/0 i dam jos 1/4 dnevnog svjetla vise. I to je meni super.

Sad ovo sjeme...vec vidim da je genetika otisla na skunk jer su listovi tanki .. a i budovi, tanki i dugacki. LR#2 je bio bolji po tom pitanju, budovi su bili deblji. Do rasvete siguno nije jer imam preko 9000lumena u 0.20m2. Ako se ovak nastavi, za par dana ide na 24/0 jer zelim maksimum od nje.. Ne prosjek nego maksimum. Ako ne da dovoljno, idemo na sljedecu sortu :)

Evo mali update:

Danas je negdje cca 30 dan u cvjetanju. ocekujem jos max 20 dana do kraja.










I ZA KRAJ SLIKA DANA :p ....



toliko od mene za sad.
Ako tko ima kakvo pitanje ,stojim na raspolaganju...

I sad je definitivno u razmisljanju nabavka Auto lemon skunka .. izvana jer kod nas nema :/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.