Micro grow za male pare (u izradi)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
izduzila se u početku dok ju nisam podigao, sad se više ne izdužuje, štoviše kao da uopće ne raste, samo se novi listeki razvijaju
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
jel moze neki admin ovo prebacit u dnevnik uzgoja jer je ovo vise to, a nebi volio otvarat novu temu tamo da ostane sve skupa i izbrisat ovaj post?
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Micro je zakon :)
Postane opsesija kako za pravi grow uvijek gledam neki ormar kad dođem kod
nekoga. Sad se to prenjelo i na kućišta :)))
Dobro to ide, razmisli za sljedeći grow o pleksiju i 70W HPS, nećeš požaliti ;)

:maryjane:
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
eto napravio nekoliko fotografija pa da vidite kako napreduje... dan 21. od klijanja, zalijevanje vodom kao i prije... našao sam danas par metarra čvrste žice pa sutra krećem u izradu scrog rešetke... pa da se malo i u treniranju biljke okušam...











eto to je to, laku noć ljudi odo spat!
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
Bok!

Kako sam jucer izradio srcog mrezu od zice, danas sam je odlučio i postaviti. rešetka izgleda osebujno i lijepo se uklapa u cjeli stil boxa... sklepanović.






prije nego sto vam pokazem svoju brand-new scrog rešetku u ulozi trenera biljke, bacite pogled kako je mojs beba izgledala netom prije početka nastave... usput sam se malo igrao sa marco modom na fotiću i snimio par fotki:









a sad scrog mreža na djelu... bacite pogled i pisite ako sam nesto zajebao... thanks, bye bye and good night...



 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Mislim da ti je premalo svijetla. Koje su lampe, 6500k ili 2700k?
Za vegetaciju ti treba 6500k, dok za cvijetanje 2700k
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
Wazaaa!!
Bok!

proveo sam zadnja dva dana radeći poboljšanja na boxu. ubacio sam jos jednu stednu tako da u boxu su lampe jakosti 69w, sveukupno cca 3300 lumena. nažalost neznam da li su 2700k ili 6500k. postavljene su i mrežice za zaštitu listova od ventilatora i zaštitne mrežice na ulazima zraka protiv prašine... dan je 26. od klijanja, spol nepoznat, zaljievanje svaka dva dana sa 2,5 dlc vode s 7 kapi h202 (jel to premalo?), bez gnojiva, na 12/12 od početka. slijede slike kako stvari stoje:




pic 1.

Preko rupa kroz koje ulazi zrak i preko ventova je postavljena zaštitna mrežica da sprječi prašinu da ulazi i listove da se zahvate u ventove.







slike biljke u scrog mreži. kad još naraste planiram ju svinuti kroz iduću rupu i tako ju voditi u krug okolo naokolo.








to je to ljudi, do idućeg puta

ganjaPeople
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Sve super ali me čudi da si sve tako pedantno napravia a neznaš jesu li 2700 ili 6500,
pa bitnije ti je to od većine stvari.Čini mi se ovako sa slike da su 2700K,skoro sam
siguran ali slike znaju varat nekad.Inaće ti sve izgleda dobro i vidi se da je uloženo
dosta truda i zaebancije:thumb:.Jedino nisam siguran oćeš li ih uspit isplest kroz mrežu
ako ideš odma na 12/12.Ajde sretno
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
@notrippin... a eto dok sam radio box nisam imao love za nove lampe na kojima znam sta su, a ove sam koristio u jednom pokusaju growa koji nije dugo trajao a lampe sam kupovao dok nisam bas znao puno o growingu tak da sam zapeo s ovim lampama zasada... nek zasad stoje ove, koja god da je, pa za idući grow kupim hps od 70w i ubacim ga nutra samo a sve ostalo imam... nazvat ćemo ovaj grow vjezbom i pokusom pa do kud ide ide... ne brinem se oko krajnjeg rezultata, sto mi majka priroda podari ja ću sa srećom primiti.

edit: pronašao sam fotku lampi bez blica pa će se možda bolje boja vidjet... ako netko može skužit kakve su lampe (2700 ili 6500) nek mi napise please


43831P5020082-med.JPG
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Ako su ti lampe zuckaste boje (cini mi se da jesu) onda ti je 2700k, ako su plave onda je 6500k.
Po lumenima bi isto rekao da su 2700k.

Druga stvar. Mislim da bi bilo bolje da si stavio biljku prvih tjedan-dva na 20/4, pa tek onda na 12/12

Koju zemlju si koristio?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Sam cu ovo reci... VRHUNSKI si to odradio.. bas se vidi da si ulozio truda.. tak da ce ti jos veci gust bit kad to budes pusio..
Steta za ove lampe, al sve ce ti to bit predobro kad jos HPSicu malu nabavis u buducnosti
Sve u svemu sam tak nastavi i :thumb:
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
@laidback: ovu zemlju koristim:


43831P5030094-med.JPG

43831P5030093-med.JPG


plus nešto mrvljenog stiropora... nisam ju previse nabio i super je prozračna, voda se ne zadržava na površini i odmah procuri i lijepo se rasporedi po zemlji... (zemlja je u prozirnom tupperwareu pa vidim kako se voda rasporedi po rubovima, ali pošto smatram da bi korjen trebao biti u mraku obljepit ću ga ducktapeom ubrzo) znaš, prostor je jako mali (17x31 ) pa ju nisam htio pustit da se razmaše okolo. tako da sam ju za prvi put pustio na 12/12. idući grow ću ipak malo ju pustitit na više svjetla prva dva tjedna :)

@brus: hvala na pohvalama, stavrno sam puno vremena uložio da to izgleda tako, za sada sam zadovoljan, al neka, grow diary će se nastavlja pa da ljudi vide jel se i što se može postići sa štednim lampama... naravno, ako bude cura :)


edit: zanimljiv thread o uzgoju na 12/12 s icmaga:

http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=51760&page=1&pp=15
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Zanimala me zemlja jer uskoro krecem sa 2. pc grow, ali ovaj put napravljenim kako treba...
icmag je predobar izvor informacija
Da si stavio lampe od 6500k, i dobro sjeme (tipa lowryder 2 - za malo mjesta savrseno) bio bi bomba. Ali za prvi pc grow, vise nego uspjesno.

Ne treba ti HPS, dobre postavke sa CFL-om daju odlicne rezultate

Evo jedne teaser slike od mog growboxa (jos fali jedan malo veci vent da hladi lampe ili staklo jer je temp u boxu 30-37 c - 4x23w 6500k 1550lm)
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
kod mene je staklo učinilo čuda... grow box se uopće ne zagrijava a temp su ostale nepromjenjene sa jos jednom lampom tako da preporučam neko staklo, stvarno čini razliku. svakako želim ti puno sreće sa boxom, volio bi vidjet detaljno što i kako si radio kad bude gotovo, očekujem dobar report ;)
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
upravo sam otvorio box i fakat se vidi razlika zbog te jedne lampe... biljka izgleda puno sretnije... a i počela je smrdit a niš se ne osjeti vani... yeeeey!!! al mislim da je pokazala spol i mislim da je žensko pa dajte bacite pogled na prvu sliku i please mi recite da sam u pravu:






a biljku sam prebacio ispod scrog screena jer mislim da će mi ju biti lakše kasnije voditi di oću, tako da je sada to to, više ju ne diram:







do idućeg puta,

ganjaPeople
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
hvala dečki, svaka pozitivna misao upućena ovoj maloj curi će joj pomoć da postane ono što joj je sudjeno. moj joint. nemogu vam opisat koliko jedva čekam otvorit večeras box kad se mala probudi da se malo brinem za nju i da ju pazim i mazim... uostalom, moram ju nekako nazvat, imate kakav prjedlog za ime?