Micro grow za male pare (u izradi)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.08.2007
10
0
1
41
Prvo svaka chast za ideju i a i trud...
No ja uskoro pochinjem praviti isto chudo pa jedno pitanje shta je bolje da stavim 75w gro lux ili 75 hps u kucjishte??? gro lux mi jeste jeftinije reshenje ali zauzima vishe prostora, kada se smontira uzecje jedno 10tak cm dubine poshto je kao neki reflektor a hps je debeo sveka 2-3cm...
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
a perdurabo, nemam ni ja nekog pojma oko toga, al ti mogiu reć da kolko para toliko muzike... za idući grow ja definitivno uzimam hps.a i mislim da je hps neki vrh koji se danas može imati u amaterskom uzgoju. iako nemam neki čvrsti argument, dajem glas za hps... a kad krenes raditi box shvatit ces koliko ti jedan cm znači kad ga nemas di ukras jer pokusavas sve to strpat u pc kuciste a ima bome toga sto sve treba stat unutra ako ne zelis da to kućište izgleda kao kućište, tako da od dve varijante, biraj manju.

@ZOKI: microna... nije loše, moćno a opet znaš da je mala... uzimam u obzir... ajd nek još neko čujem od ljudi, budite kreativni, ja fakat nemam ideja
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
Bok ljudi! Eto da jednom napišem neki duži update. Eto dogodila se i ta lijepa stvar, i moja biljka je pokazala spol, na svu sreću ženski. To je stvarno velika sreća jer od 2 sjemenke koje sam imao a da su ličile na nešto i izgledale dovoljno zdravo, samo je ova uspjela, prva je, nakon što je normalno proklijala u vlažnoj maramici, misteriozno umrla i ne proklijala. valjda sam ju šokirao prilikom stavljanja u zemlju. a šta ćeš, prvi mi je grow i uz malo sreće sam dogurao do jedne zdrave cure. za koju se nadam da neće postat hermić. jer bi to bio bed. stvarno bed. al da se maknemo sa tužnih tema, ratimo se na neke veselije. moja mala će skoro trebat gnojenje. plan je: kupim gnojivo sa NPK omjerom 1:3:2 negdje po bauhausu... jel ko ima kakav prjedlog koje? jel ima one plantelle cvet u bauhausu?
isto tako kako već zadnja cca 4 zaljevanja stavljam h2o2 u vodu, da li mogu bez problema umjesati gnojivo u mix vode i h2o2?

ma dosta pitanja, idemo mi na update: znači, dan 29. od klijanja. i dalje ista šema svjetla i zaljevanja... evo napredak:











ako se netko sjeti imena nekog nek mi napiše please...

do idućeg puta,

ganjaPeople
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
ajd probaj malo bolje uslikat koju bočnu granu
jer čini mi se da još nije pokazala spol , bar ja mislim da nije

prijedlog za ime Midget Haze ili Lepricon Widow :D
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
@3ananasa2: jooj na tren si me scimao. pa sam jutros dok je box još bio budan opet pogledao. nazalost (nasreću?) si u krivu, malo sam gledao slike ženskih pred-cvjetova po netu i to se definitivno pojavilo. dve pistile koje rastu iz one ajmo reć čašice cvjetića. ako me kužiš. na novoj internodi su već 2 cvjetića pustila pistile tako da zasad to ide u pravcu kojem želimo. pokušao sam slikat ali nažalost su jednake kvalitete kao i ona slika, tj. ne vidi se više detalja nego na onoj slici. budem ti večeras to poslikao detaljnije, možda se do večeras još malo formiraju pa bude bolja slika. i nabavio sam neko povećalo pa budem obavio malo detaljniji pregled biljke.
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
heh valjda ti vidiš bolje od mene , zato jer na ovoj slici se vidi da se formiraju listići ali ne i pistile ;)
ovo sa povečalom ti je dobar potez još ak si nabavio neko yebenije onda s njim možeš i trichome provjeravat
sretno s biljkicom i da ne bude herminator :)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ma jok po slikama nije pocela da cveta!!!!
Kakve slike sa neta cuda ****!!!!
Kada cveta mora da pusti kao 2 bele dlacice u predelu internode koje izgledaju isto kao i zavrsetak cveta na gotovom tj zrelom cvetu samo sto je bele boje pa je zato i zovu bele dlake ili bela kosa!! :)
Mada na ovoj trecoj i cetvrtoj slici se nesto nazire ali moras nove fotke da pravis!!!
E sad ako ti mislis da je procvetala onda ok!!!
Moze ona za jedan dan da pusti te dlacice!!!
Daj nove slike pa da ti potvrdimo!!!!
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
@doktor: pa i je pustila kao 2 bjele dlacice u predjelu internode koje izgledaju isto kao i zavrsetak cvjeta na gotovom tj zrelom cvjetu. evo posliko sam malo više fotki pa se nadam da će se bolje vidjeti... gledo sad pod povećalom i stvarno se lijepo vide...
















nadam se da se bolje skužilo sa ovih fotki...

ganjaPeople
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
zasto nisi koristio crni najlon i imao bi mnogo više zemlje i manje bi đubrio
ova posuda sa zemljom je mala
uzmi skalpel pa rasleci plastiku
skloni je podvuci najlon i dopuni zemljom
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
bit ce nesto... nego za mjerenje kolicine gnojiva (male kolicine )
mozes uzet u apoteci spricu od 20ml, pa znas tocno kolko si
stavio a kosta manje od kunu. ali nije nuzno
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
ma ko sisa kunu, idem sutra u apoteku, moram si to kupiti jer mi treba i za h2o2... ma svaki put zaboravim, ma već sam razmišljao o tome al svaki put zaboravim, thanks gargamel na podsjetniku...
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
eto napravio sam co2 sustav, kvasac , šećer i to, prekjučer pa eto da nabacim par fotki kako to sve napreduje, moram priznat da sam jako zadovoljan, i na svi sreću nisam imao većih problema, scrogam ju bez problema, h2o2 stavljam u skoro svakom zaljevanju, i jučer sam opet ubacio malo gnojiva, sve su svemu svega pomalo. pistile se već lijepo nakupljaju i mislim da ću izvuć nešto za zapalit, što je super. evo fotki pa procjenite sami.

e i savjet za sve one koji budu pokušavali ovo sa kvascem i cukrom... nemojte pretjerivat sa kvascem, ja jesam i sve mi se poćelo pjenit i špricat po boxu pa sam morao odljevati višak tekućine i razjređivati....

evo fotke:






 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
ma dobro sam gle, ko sto balkan rece, makni plastiku i probaj najlonom izolirat 8-10cm poda i napuni zemlju i da ima dovoljno mjesta za korijen. Kolko ju mislis drzat u cvjetanju i kad ?
Glede gnojenja, kod imalo pristojne zemlje nije potrebno gnojit do prvih 25dana a i vise. Peroksid je i vise nego dovoljan.

edit
---------
de mi reci jel ova boca na slici koktel za zalijevanje. Ak je, pripazi dobro da je ne overdoziras, jer pitam se kak ces ti to ispirati uzevsi da je sad i u mrezi ?
Mnogo sigurnije je periodicno gnojiti. Drzi gornju granicu u intervalima i samo promatraj biljku. Ak je zelena i cvrsta, ona je sretna.
Ak sam fulo u vezi boce, uzmi samo kao savjet viska.

drugi edit
---------
sad skuzih da pricas o CO2. :p al sam napusen... al zadrzi savjet
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
razmisljao sam o tome, ali mislim da ću ipak ostati s ovom malom teglicom, neću korjenu dati da se razmaše, znam da to znači da će mi ph skakati i da ću morat ćešće gnojiti al neka, ovo je ionako prvi grow pa se igram, a i mislim da ako dam korjenu previše mjesta da će i biljka puno narasti a ograničen sam sa mjestom. pošto je već u 11 danu cjvjetanja iliti dan 37. od klijanja mislim da je vrjeme da počnem gnojiti. peroksid je tu da pomogne korjenu pošto nema ruipica na dnu za odvod viska vode nego samo sloj onih "ciglenih" kuglica. pretpostavljam ću ju držati u cvjetanju jos cca 60 dana, ali to cu gledat po pistilama...
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
pa gle, kako god zelis, al bar ti nije tesko probusit par rupa i stavit tanjuric/tacnu za otjecanje viska vode jerbo riskiras puno da ti korijen istruli unatoc svom peroksidu...
peace...
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
a znam, trebo bi to napravit al mi se neda izvlačit biljku jer je pod scrogom a teško je mrežu izvuć van... brijem si da bi ju sokirao...nemam pojma... iskreno, zasad dobro ide pa si nekako brijem da ću se provuć i ovako. ako se pojavi problem, prebacit ću je u veću posudu i nadat se da će se oporaviti...:watchplant::watchplant::watchplant:
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
a ma prijatelju, uzmes noz/sarafciger/cavo/sibicu (upalis je prije :D) i izbusis 6rupa na bridu dna, podignes sve 0.5cm i uguras plastiku.
Inace vjeruj mi, sve je moguce. Nis ti vidio presadjivanje od 8 biljaka upetljanih oko 4tjedana vegetiranja u nove saksije pri scrogu :D
ma kako god, samo naprijed.