micro Hashberry grow by Bozga; 1 tjedan 12/12

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Dakle, apdejtam svoj grow. Stvari su krenule manje više dobro, osim što je jedan mudonja u boxu i pustit ću ga još koji dan da se uvjerim da sam u pravu.
Ostale dvije biljkice ne pokazuju spol još, nadam se da ću kroz par dana saznati. Imam dojam da će te dvije biti žemske :) Ne divljaju toliko koliko divlja ovaj mudo i ne pokazuju spol tak brzo...
Bile su 2 tjedna pod 24/0 pa tjedan dana na 18/6 i sad su na 12/12.

Boxić je malo renoviran, premješten kod frenda radi sigurnosti; riješili smo problem mirisa tak da smo spojili ispuh direktno na dimnjak, box od kartona smo obložili najlonom i više se ništa ne osjeti. :D
Hashberry je vrlo vrlo intenzivnog mirisa i to od samog klijanja, nevjerojatno...
Sutra kupujem 70w VTN. Muči me samo to da li će takva lampa previše zagrijati box i koliko će se daleko moći držati lampa od vrhova..
Temperature u boxu se kreću od 16 do 22 stupnja s kompaktnim neonkama. Vlažnost oko 35%.

Zemlja je Compo sana za začinske biljke sa kvarcnim pijeskom i root boosterom.
Zalijevano ih 2-3 puta tjedno sa cca 2-3 dcl. mješavine vode, hidrogen peroksida i limunova/naranična soka.
Hranimo svako drugo zalijevanje sa Compo sana 7-3-6. Sljedeći put prelazimo na Compo sana s guanom za cvjetanje NPK 4-5-6.

To je manje više sve bitno, ako ima pitanja, pitajte!

Biti će i nekih fotki... Sutra :p:smoke18:
Over. Boz. :watchplant:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
imam ja pitanja...kad ce degustacija? nadam se da sam u ziriju za degustiranje xDDD
ipak premjestio box? xDDD bar na sigurno igras.... :)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Bok svima, evo mene u apdejtu...

Evo ovo je neki bagseed, bojim se da ne bude hermić ... Ženska je , skoro 2 tjedna na 12/12, bila je totalno zanemarena... Počela je lijepo rasti :D



Ovo je jedini Hashberry, nadam se da bude žemska jer su prijašnje dvije pokazale ****. Tak da mi je od 3 HB-a ostala samo ova jedna i nadam se da će biti Ž. Jer ako neće, morati ću na klijanje staviti nove i to odmah na 12/12... Što je malo banana.


Danas ih presađujem sve u veće posude od 7.5 L i tamo ostaju do kraja... Molim se Bogeku da imam bar dvije žemskice u boxu. :thumb: Peace, Boz. :wave:

Eh, da, btw. Stavio sam dodatnih 70watt HPS u box i sad imam ukupno 200watt (130watt CFL 2700K), temperatura je na dnu boxa oko 23 , blizu lampe oko 30C , vlažnost relativno niska oko 30%... Over.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
stvarno lijepe biljke . . . nemam sta dodati :)

sretno dalje i ne zaboravi na uploadanje slika :p
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Vidli bumo u idućih dan-dva jel je cura... Stvarno se nadam, držite fige! :D Sad je u orgomnoj tegli, dodao sam vermiculite na dno i zemlju s perlitom koja je navodno predobra... Vidjet ćemo do tada pozz :spliff:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ostao mi samo jedan skankić... Ne znam šta je, ali dobro mu ide! Od tri hashberija 3 muška... Totalna sam banana i ne mogu vjerovati da imam toliki peh... I da od hashberrija u idućih par mjeseci baš ništa... *****ti sve
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
zdravo svima, evo mene opet... Neke nove fotke, uzeo sam ih u roku od par sekundi i onda mi se fotić ugasio... Ispale su nikak fotke, ali evo to je ovaj skankić koji ima super cvjeteke i sutra će obje biti točno 3 tjedna na 12/12 znači 21 dan. Hashberry je proživio šok u presađivanju i ispao malo hermić. Počeo je s muškim cvjetovima, našao sam jednu-dvije banane i onda su počeli rasti ženski vrhići. Nadam se da više neće proizvoditi muške cvjetove i odlučio sam to sve ostaviti u boxu, pa što god da bilo. Neće mi smetati ako nađem koju sjemenku u vrhu. Kroz mejsec i pol bi to sve trebalo biti otprilike gotovo tak da postajem nestrpljiv...
Inače, temp su od 18 dok su ugašena svjetla, na dnu boxa oko 22C kod reflektora oko 29C.

Sutra bolje fotke, obećavam :D Poz , Boz:sun2:

20dana skunk


 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ovoga.... pohvala ! stvarno ti lijepo izgledaju te biljcice :))

samo nastavi tako ! peace !
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Odlično!
Kažeš da su 3 tjedna na 12/12, ali koliko "stvarno" cvjetaju? Ako znaš posebno za jednu posebno za drugu jer je skunkić u prednosti...
Zanima kako će to ispasti kod tebe jer imaš +130W viška i mislim da ćeš me srediti što se
uroda tiče :D
dem :p

:maryjane:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Skankić je relativno brzo počeo cvjetati, a HB je valjda bio malo pod šokom kod presađivanja pa kasni nekih tjedan dana... Možda je zato hermić. No sad koliko vidim, razvijaju se samo ženski cvjetići... A mislio sam je bacit,sva sreća da nisam jer mi je taj HB jedina preostala :D Stoga, činim sve da su biljke čim manje pod stresom i pazim ih i mazim još mjesec i pol.
Danas sam ih nahranio sa ful dozom Compo sana sa guanom jer su biljke gladne, pogotovo Hashberry, to nije normalno!
Mislim da Hashberry počeo s cvjetanjem zadnjih tjedan dana, a skankić već negdje dva tjedna...
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Evo još malo fotki... U cvjetanju su stvari puno zanimljivije! :D





Btw. ovaj skankić miriši pre preslatko, vuče na kavu i vaniliju... :D Jedva čekam! Peace! :fishing:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Zdravo:sun2:

Update 4 tjedna... Desio mi se prekjučer zaeb. Nešto sam popravljao box i morao ugasiti svjetlo preko timera i ostavio sam ga slučajno na ON. Tako da je jučer cijeli dan gorilo svjetlo i danas pol dana... Vratio sam na AUTO. Valjda se ne budu šokirale previše... jbg.
Ovaj mali skankić miriši k'o bonbon od vanilije ebo me pas, predobro, a HB je neki tropicana šumsko voće i borovnica :p
Evo i fotke :D pozz, boz :spliff:

vanilija skank






u boksu zajedno


hashberry


 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
super biljke ! :))

samo malo su mi sumljivi neki gornji listovi....onako su uvijaju prema gore kao zbog temp i sl , ali sve u svemu nice and green !

peace !
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
malo im je bilo vruće zbog toga što su naglo narasle pa su došle blizu svjetlu, wurd! ali sam pomaknuo reflektor i privezao ih... mislim da su sad prestale rasti, ostalo mi je još 10ak cm vertikalnog prostora tak da sam ih mogao pustiti još malo da rastu. jbg.
Došle mi danas Speed Queen i Satori od Mandale :D još trebam naručit i Durbana i bit će i neki outdoor ove sezone. sve u svemu, nadam se uspješnoj medicinskoj godini :DDDD
mislim da ovaj skankić treba još nekih 4-5 tjedana max, a Hashberry oko 6.. biti će to vrlo brzo, postajem nestrpljiv... peaace! boz :spliff:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
bozga kako to držiš tubularnu hps žarulju ??? vidi se na gornjim slikama pored štednih žarulja samo za informaciju krepat će ti sigurno čudim se kako već nije ??? okreći to brzo u horizontalni položaj ,
i nastavi dalje :)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ej Stoner... Ma znam da bi bilo bolje, ali mi je to komplikacija jer nemam vremena da prepravljam, radim k'o pas po cijele dane, a i boxić treba izdržati još mjesec-mjesec i pol pa idem napraviti novi, drveni, cijeli stan preurediti i integrirati u njega i veg i flo tak da bude vrhunski sve... S nekih 220watta HPS. Jer moram bušiti, vezati, prespajati, a sve mi je stealth i nemam kad i za sad ovak funkcionira dobro... Stavio sam na reflektor dva venta da pušu ispod pa se ne pregrijava, ima cirkulacija zraka i valjda ne bude vrisnula HPS...:flamed: Nadam se... Ak' crkne onda se bum sjetio ovog pisamca:punch:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.