Micro hps grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....evo da se i ja javim posto slazem box od serverskog kucista d60xs22xv45 i mucim muku sa ventilacijom....posto sam se sa ovim sadasnjim boxom zaletio po pitanju ventilacije i temperature tu ne zelim pogrijesit....

....ovo ce bit box.....



.....HPS 70W+2xCLF 23W 6500k....

....sad tu gore lijevo di je balast ce ic vent 80 mm za ispuh a pored ove desne CLF-ke mislim napravit nosac za 2x80mm ventove i tu stavit 2x80 da tjeraju vruci zrak preko lampi do tog 3. venta koji to sve izbacuje van, a ispod tog bi stavio staklo 2mm debljine....

....odmah ispod tog venta za ispuh mi je rupa za 120mm vent (nevidi se na slici) tu bi stavio jednu 120-ku za upuh al neznam dal da ju stavim tu ili nize, najprakticnije mi ju je stavit tu jer je tu vec rupa na stranici a i biljke ce uvijek bit ispod stakla i onda ce puhat po njima a ujedno hladit box od te topline koja prolazi kroz staklo....uz njih bi jos stavio 2x80 mm unuta da mijesa zrak.....

.....sad da vas cujem vi PC groweri dal su ideje ok ili bi nesto trebalo preinacit....
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Ivach

super box..

Samo..ja ne bi ventove da mi pušu preko lampi uopce stavio..vec 1 ili 2 ako stanu tamo lijevo kod CFLke da vuku van i dobro zadihtao sa staklom ispod..ne da pušu prek lampi..

a ispod stakla gore 1 da vuče i dolje 1 da puše...garantirano ispod 27 °C temp...

Rasta, netreba kondenzator
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
odlično! samo ako ćeš HPS unutra stavljat, savjetujem ti da probaš nabaviti onu reflektirajuću zaštitu za autošajbe, jer smanjuje temp boxa...znam iz iskustva u PC....
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
SimasZg, kako smanjuje? Ja sam se namucio u 3PM sa tom folijom. Mozda sam je kriv jer mi je MOZDA ventilacija preslaba(4 venta, a temperatura bila preko 35). Ma, vise nista ne znam. Sad sam skinuo tu foliju i vratio se na alufoliju... A mozda je problem sto je PC u ormaru... Neznam, poludjet cu, do sad nisam imao probleme s temp., a sad se ***** maksimalno! Poludjet cu!
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Disperzira svjetlost i ne fokusira ga, sa time radi manje hotspotova po PC-u koji je sam po sebi još od lima koji se poprilično zagrije iznutra..i ima sastav nekakav pjenasti...uglavnom dobra izolacija boxa...

baš gledam kod tebe jednu sliku iz tvog PC-a



Mat strana alu folije puno svjetlosne energije pretvori u toplinsku jer nema dovoljnu refleksiju...

napravi mali test...uzmi komad zaštite za autošajbe i stavi ispod svjetla, pa provjeri za sat vremena jel vruć? pa probaj to sa folijom...:icon_lol:..

dobra ventilacija u PC sta znači obavezno napravljena rupa za ventove..(ne slucajno kroz one rupice male..)



Uploaded with ImageShack.us

i staviti staklo ili tanki plexiglas ispod svjetla...sa jednim ventom iznad stakla i drugom ventom ispod stakla....


Uploaded with ImageShack.us
 
23.04.2011
11
2
0
35
....ipak će biti PC box

Pregrada iza koje ide prigušnica i propaljivač.







Reflektorić



Tu je sve već namješteno i spojeno. Pleksi 2mm na kojem je 80 mm vent koji vuče zrak prema van. Ispod stakla su dva venta od 80 mm jedan lijevi koji upuhuje, a ovaj desni ispuhuje.





Morao sam s powertapeom, nisam mogao podnjeti da ne stoji sasvim ravno :icon_cool:



Obložit ću još to sve s onom zaštitom za autostaklo i neke finese još napraviti pa ćemo vidjet. Probao sam i samo ovako testirati- temperatura je oko 28 C
Također sam htio u onu pregradu strpati ispravljač za ventove i timer ali nije išlo i u tom trenutku sam umalo napravio ovo :crash: Sad iz boxa idu dvije žice. Jedna od hps-a a druga od ispravljača. Timer će također biti vani. :icon_mad:


Da vas čujem....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoTrippin

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....svaka cast stari stvarno lijepo, al racunaj da ako ces radit light trapove da ce ti oni smanjit protok zraka pa ce ti to dignut temperaturu.....
 
23.04.2011
11
2
0
35
Zato me i muči što je već sada temperatura 28. Mislite da bi možda bilo bolje da ovaj vent koji ubacuje zrak pomaknem gore ispod stakla?
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Evo jedne moje ideje, aj recite mi šta mislite ;)
content_round.php


http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img638/374/56251883.png&via=mupload&newlp=1
 
23.04.2011
11
2
0
35
Rasta,mislim da će to biti jako lijep box. Zanima me jedino iz kojeg materijala to misliš raditi?

Još jedna slikica mojeg. Ubacio sam još jedan mali vent ispod lampe da puše prema onom većem. Temperature su za par stupnjeva veće nego vani.... Biljčica je u međuvremenu nikla :sun2:

 
23.04.2011
11
2
0
35
Da, al ja ne kužim kak je moguće ventilatorima smanjit temperaturu zraka.... Po meni možeš samo napraviti da bude što bliža vanjskoj. Da je drukčije, ljudi bi si u kući napravili ventilaciju i nitko nebi koristio klima uređaje.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ako gledamo na odvod toplog vazduha kao na način smanjenja temperature,onda je to taj način smanjenja temp ventilatorom. Uglavnom sve zavisi od izolacije boxa,ali bez ventilatora,sem što se oslobađamo gomilanja ustajalog vazduha tako se oslabadjamo i toplog. Sve se vrti ukrug. Ali nikako ne treba ići ka tome da približiš temp boxa vanjskoj temp s obzirom da je leto u toku. Treba pogledati kako su drugi rešili taj problem,prošetaj kroz druge teme...Uglavnom,ne odustaj jer ako rizik da ti se stvore hermići nije potreban...