Micro hps grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.04.2011
11
2
0
35
Odvod toplog zraka kao način smanjenja temperature- to stoji. Ali nemoguće je ventilatorom odvesti toliko topline van boxa da ona bude manja od temperature okoline. Jer na kraju krajeva, ventilator koji upuhuje zrak također uzima zrak iz okoline. Ja sam problem "riješio" tako da mi period mraka bude od 13-19h kad su temperature najviše. Uglavno.. temperature mi ne prelaze 32 C jer mi ni u sobi nikad nije više od 30. I budem baš još pogledao, ali zbilja ne vjerujem da neko može imati temperaturu u boxu manju od one koju ima u sobi koristeći samo ventilatore...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Naravno da mozes...zaboravio si cinjenicu da je odvod topline iz boxa brzi nego dovod nove topline...

Jucer je bilo ugodnih 38 u prostoriji gdje je moj box(potkrovlje katnice), a u boxu njeznih 27...samo 1 vent od 480m3/h na odvodu i pasivni ulaz zraka...funkcionira odlicno...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Poprilicno je glasan, zato stoji u izolacijskoj kutiji koja prigusuje zvukove...a i cijena je malo veca...oko 40-45 eur...

Mojih slika jos nema ovdje...iduce godine... :p
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
High score box će biti od iverice, a unutra obložen s mylar folijom ;)...moram sad jedan dan otići na sve strane kupiti sve dijelove i pozabaviti se slaganjem...samo me jebu light trapovi na ulaznim ventovima, mozda cak s desne strane slozim neku semu slicnu ovoj na lijevoj, a cijeli box će biti na nogicama i tako da ću izbušiti rupice ispod di će vuć zrak i dole staviti neko platno...daj samo neko ako ima ideju za lighttrapove nek stavi tu...a mozda ce box i biti 250w, ali opet ista šema samo još veće, ali moram se sa starim dogovoriti oko potrošnje struje xD...
 
23.04.2011
11
2
0
35
Pa ak nisi ograničen prostorom i ak ne mora biti stealth, mislim da nije toliki problem napraviti neke light trapove. Npr, ja sam razmišljao o nekoj kutiji s pregradama koju onda staviš na ventilatore... ili nešt slično. Samo ja imam PC pa mi to onda nikak ne paše..

Sekach - hvala na info. Kad budem gradio bolji box, definitivno ću razmisliti o tim većim ventovima. Ipak mi je ovo prvi grow tak da ću biti sretan ak išta uzgojim
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Pozdrav društvo..

Evo ja pocinjem ovih dana sa izradom svog prvog pravog boxa....

Uglavnom, trebat cu puno savjeta sto i kako, pa...pucajte...

Uglavnom, na ICMAG-u sam vidio te takozvane NGB style boxove ( nekuzim kraticu al nema veze ;)

znaci vege i flower boxić u jednome.....

e sad...

OPREMA KOJU IMAM....70w HPS komplet, 250w HPS komplet, 70w MH žarulja, 3 x 45w warnlight CFL i 2x 65w coolwhite CFL

80mm PC vent x 5
120 mm PC vent x 2

Kasnije cu nabaviti (napraviti) COOLTUBE, diamond foliju, reflektor i ivericu za izradu boxa...

Dimenzije sam zamislio:

VxŠxD 85x45x110


nešto ovakvo....
29289Connoisseur_Cab_Overview_day52.JPG


uglavnom...neda mi se više zajbvt sa menkama, vec zelim imati u vege dijelu majku i klonove,a u flower bi radio SCROG naravno...

e sada...ja sam dao dimenzije jer toliko imam širine i dubine u tom dijelu sobe di ce stajati box, a sto se tice visine mislim da mi i nije potrebno više, jer mislim koristiti cooltube na HPS-u, a i za SCROG netreba neke visine, 60ak cm za rast mislim da je sasvim dovoljno pod screenom...

Pocinjem sa izradom sutra....nadam se vašim savjetima i pomoći....

piz braćo i sestre
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Jedan jedini savjet Simas.
Ako imaš mogučnosti za povečat visinu nemoj štedit na visini.Ako ništa drugo zbog količine zraka unutra i nikad neznaš dal če ti falit visine.Primjera radi vaza cca 20cm visine 11l,od vrha vaze još 20cm do skrina,ostane ti 40cm do plafona a di je tu još 15,20 cm za cooltube ili reflektor.Razmisli malo o tom!!
Možeš skrin spustit na 10cm al opet je malo.A kad spustiš skrin na 10cm imaš manje mogučnosti za dobro razgranati biljku.Slobodno ti povisi u startu ako imaš mogučnosti da izbjegneš kasnije preinake.
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
High Score je napisao(la):
Rasta,mislim da će to biti jako lijep box. Zanima me jedino iz kojeg materijala to misliš raditi?

Još jedna slikica mojeg. Ubacio sam još jedan mali vent ispod lampe da puše prema onom većem. Temperature su za par stupnjeva veće nego vani.... Biljčica je u međuvremenu nikla :sun2:


LJUDI NEMOJTE PLASTIČNA grla koristiti za HPS i ljepiti ih ducktapeom...keramičko sa ušicom košta10 kn i manje...ovako ce te imat jedan jako fini smrad ljepila i plastike, nedaj Bože i požar...
 

Smeh

Aktivan Član
09.08.2011
91
8
0
31
http://imageshack.us/photo/my-images/600/dsc02722a.jpg/ E ovo sve treba sve pokacit jos gore

http://imageshack.us/photo/my-images/17/dsc02723tn.jpg/ 50x70x80

http://imageshack.us/photo/my-images/89/dsc02724s.jpg/ Ovo je vent za odvod zraka

http://imageshack.us/photo/my-images/822/dsc02725d.jpg/ Vent. za dovod zraka

Znam da je prvi box uvjek gradiliste ovaj je sklepan nabrzaka sutra dolazi sjeme! Jos jednom ako neko ima hps 150w ili 70 nek se javi...nakacit cu jos koji vent dok malo porastu ove dvije curice koje sam nazalost zab slikat...tooliko za sad od mene ...primjedbe savjti sve je dobro doslo
 

Smeh

Aktivan Član
09.08.2011
91
8
0
31
Smeh je napisao(la):
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting E ovo sve treba sve pokacit jos gore

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting 50x70x80

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Ovo je vent za odvod zraka

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Vent. za dovod zraka

Znam da je prvi box uvjek gradiliste ovaj je sklepan nabrzaka sutra dolazi sjeme! Jos jednom ako neko ima hps 150w ili 70 nek se javi...nakacit cu jos koji vent dok malo porastu ove dvije curice koje sam nazalost zab slikat...tooliko za sad od mene ...primjedbe savjti sve je dobro doslo

Evo ljudi doslo i pravo sjeme ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
e jel mozes samo rec koli te sve skupa izaslo ? lampa sa prigusnicom i starterom ? i ako mozes rec gdje si uzeo ? ako to vec nespada u reklamu

hvala
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Da oživim temu...

Eto...bliži se pocetak indoora, ceka se još koji dan,pa cemo uskoro i kakav dnevnik vidjet, ali da skratim....

Imam dvoje ladice dimenzija VxŠxD 65x50x50...nisu mi potrebne, pa rekao da skelpam 2 micro boxa do njih, jednu za vege i klonove, a drugu za cvjetanje...


osvjetljenje kojim raspolažem momentalno su 70W , 150w HPS i 55w PLL (možda i više komada imam u garaži)

Moja želja je za sada stavit 150w sa cooltube ako uspijem nekako ventilaciju sredit..

Za sad trebam nabaviti PC ventove, sto nazalost nije tako brzo,jeftino i jednostavno u mom kraju trenutačno..

Pitanje: S obzirom na okolnosti, htio bi ipak da bude stealth grow, htio bi razinu buke svesti na minimum minimuma..za ostatak stealtha nije problem, jedino taj whoooooosh zvuk...i pretpostavljam da ako cu stavljat CT, da stavim vent da gura zrak kroz CT ili na kraj da vuce iz CT? da li mogu riknut od topline?


tnx


Uploaded with ImageShack.us

nije neka visina, ali valjat ce za 12/12 od sjemena da se učim indooru valjda,..mene veseli...mali SoG box....

update za koji dan