Micro hps grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.12.2011
8
1
0
34
Imam jedno pitanje za vas koji imate ventilaciju od PC ventilatora. Preko čega ste spojili ventilatore na utičnicu da bi dobili napajanje od 12V. Ja znam samo za onaj način preko punjača za mobitel, ali to daje samo napajanje od 5V.
 
28.11.2011
29
3
0
34
Možeš uzeti i od 500mA koji je nešto jeftiniji (10-20 kuna), ali nemoj, preporučam da uzmeš napajanje koje ima barem 1000mA. Tko zna kakve ćeš modifikacije raditi kasnije, pa da ti ne usfali jakost struje.
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Evo, ekipa groweri, nadam se da cete nadopunjavati ovu temu sa slikama:

IZRADE MICRO HPS BOXA

RJEŠENJIMA (ventilacie, svjetla, cooltubea...)

SORTAMA I NAČINIMA UZGAJANJA (scrog, lst...)

Ajde mašti na volju i dokažimo da se i u malim boxevima čuda mogu napraviti..

prva stranica teme je vrlo dobra, No Trippin odlicno pokazao sve što treba u temi....ali ostalo je
4fvgdaq_th.gif
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Lijepo zamisljeno.... sviđa mi se ideja....
Još neki vent uklopit možda za hlađenje lampi.....


Al ovaj gore međuprostor je super stvarno
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
Nije lose, samo ako ims gore tri venta onda bi trebalo da i dole budu tri ili neki pasivni otvor. Ne znam koliko ti dihtuje boks ali moze doci do preopterecenja ventova i crkavanja istih, ukoliko pritisak nije izjednacen.
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Mislim da je jednostavnije i bolje riješenje nego neki klasnični setup sa filterom, zato jer trebas neki jaci vent da to sve goni, a to se naravno cuje i jos je relativno zahebano za napraviti filter...Svaka modifikacija je dobrodosla, a ja sam isto planirao staviti ventić ispod lampe, al jbg zaboravih...
I da iz tog međuprostora zrak moze izlaziti na koju god stranu vi to zelite tako da isbušite rupu u tom međuprostoru prema gore ili lijevo ili desno ili itd...

Termokinže: ma nebi to niti bili tolki neki tlakovi da bi doslo do preopterecenja...npr ta 3 venta rade na kakvih 5-6 volti i oni su nečujni i lagano rade svoj posao ;)
Samo neznam kolko bi to funkcioniralo s mirisom...Mislim da bi trebalo funkcionirati
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
pozdrav ljudi. pratim forum već duže i sad sam se odlučio na prvi grow - mikro grow. čitajući ove postove, a i postove stranih foruma - dali ste mi ideju kako.
i ja isto sam se odlučio na hps 70 i imam jedan stari zvučnik visine cca 50 cm.
pošto je rupa već bila izbušena u gornjem uglu, tamo sam odlučio stavit lampu sa ventovima za hlađenje i to zagradio improviziranim ct-om 3mm debljine
filter je napravljen ka onaj sa čašom za olovke, ali je korištena neka jeftina plastična mreža.
nisam još posložio sve, ali imam sve od opreme osim mjerača ph-a


ako imate kakav komentar ili prijedlog - slobodno :icon_lol:

sa ct-om




bez ct-a



ct
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
:signs046: ufo

Tako nešto slično imam i ja, zvučnik malo višlji od tvog, moj je 70 cm, ali sa CFL-kama.
Vidim da stavljaš hps 70w, na koliko misliš držat biljke odvojene od svijetla? Pitam jer i ja razmišljam da pređem na hps pa zbog prostora.

Ovo ti izgleda super, samo nevidim nigdje rupu na staklu, za usis zraka iz prostorije gdje će ti biti biljka, ili se nevidi dobro, u svakom slučaju samo piči:bananallama:
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
mislio sam:

CT - jedan vent s jedne strane puše po lampi, a s druge strane drugi izvlači zrak kroz rupu koja je već izrezana lijevo gore. pošto je staklo - mogao bi držati biljke skroz do stakla i odma na 12/12
e jedino me muči prigušnica koju sam mislio stavit unutra, al previše mjesta zauzima, a i grijalo bi jako, tako da sam onda mislio izbacit izvan boxa...
e sad mislim da mi je jednostavnije stavit cfl unutra ipak. a hps u pc box. pošto nemogu nikako napravit light trap u onom djelu di je rupa za isis u ct-u (premalo mjesta), a i prigušnica jako puno mjesta zauzme u boxu, pa mora van, a to više onda nije stealth..

tako da ću ovaj box iskoristit za cfl (koji mi mi može poslje postat i za majku za klonove), a u pc ću stavit hps...