Micro hps grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Evo, nije da pišem temu tek tako...

Naime, mislim da se puno nas želi okušati u indoor grow-u, ali smo limitirani nekim faktorima kao što su: cijena opreme, potreba za stealthom, prikrivenost našeg hobbya....

Vec sam otvarao jednu sličnu temu, o PC grow boxevima, ali ima i drugih stvarčica koje bi mogle biti stealth...kao mali ormarići, zvučnici, kutije, pa i krletke za ptice :icon_smile:

Evo malo informacija o HPS 70w

Lumen: 6500

Lumen per wat : 90

cijena: 30-40 eura

grlo e27, prigušnica, propaljivač

http://img852.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=user136020pic3839701274.jpg

E sad...zašto HPS..

Daje isto lumena ko i 5 x 23w CFL (ako ista valjaju)

Manje kosta od 5 x 23w CFL

Biljka se može držati na manjoj visini od lampe, pasljedično-manja temperatura i jednostavnija ventilacija u box-u

INTEZITET svjetla puno jači i bolja iskoristivost svjetla

I na kraju, puuuno veci urod i brži uzgoj

HPS 70w kosta između 30-40 eura..topla preporuka da izbacite koju kaficu i čokoladicu kroz tjedan dva i skupit će se, znači nemojte kukati kako nema u trgovinama i skupo je, jer sve se može kad se hoće

:icon_mrgreen:

Evo, ekipa groweri, nadam se da cete nadopunjavati ovu temu sa slikama:

IZRADE MICRO HPS BOXA

RJEŠENJIMA (ventilacie, svjetla, cooltubea...)

SORTAMA I NAČINIMA UZGAJANJA (scrog, lst...)

Ajde mašti na volju i dokažimo da se i u malim boxevima čuda mogu napraviti..

peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and HazeSeeker

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Evo ja se malo igrao:icon_lol:.

Složia san jedan mali ormar sa 150W hps-om da vidim koliko se može izvuć iz te lampe na
malom prostoru, a dosad sam samo radia sa 400W i kvadratom prostora, pa će da vidimo ;)

Evo ormarića: dimenzije 45 x 34 x 84cm



















:icon_arrow:Ako neko misli radit nešto slično nemojte stavljat struju na dno boxa ko na slikama,
nađite rađe mjesta iznad ili van boxa, meni su sad te komponente izolirane plastičnim kutijama.
naći ne ovako ostavit==>


Nisam mora radit ninja stealth al mi je bilo napeto:ninja:

U ovakav box ide najbolje 1 biljka u 12L zemlje, duga vegetacija, napunit mrežu pa
12/12.
Eto toliko od mene:b_woot:
 

grasso

Banned
Banovan
02.02.2010
13
0
1
33
jel mogu ja regulirati brzinu vrtnje ventova preko "sklopke" za reguliranje jakosti svijetla ?
jer mi je lakse za spojiti i povoljnije...
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ako mislis na ove pc ventove onda ne (taj dimmer je za 220v, a i drukcije radi.. ja sam se jednom dobrano namucio da takav spojim na
kupaonski vent, i proradilo je nakon nekog vremena al je vent crko za par dana jer nije bio predvidjen za to..), ali imas potenciometara za kompove stvarno jeftino...
za cetiri razlicita venta se nadje za manje od 100 kn...
nes vako:
http://www.links.hr/index.php?naziv...&id_kategorija=05265025&id_artikl=050.912.096

@NoTrippin: ne svidja mi se box. zasto? gotov je jebote u komadu.. sta ces sad radit novi? po meni pravi box je uvijek gradiliste..
zeka peka, lijepo si slozio, nema sta...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
odlično! ja sam uvijek bio za malovatažne hps-ice :)
evo moj pc box (regularno midi kučište tj nije big tower) koji je nekad bio veg boks za mame i klonove
kasnije dobio 70w hps umjesto one šugave cfl
pa onda još jednu 70w (tj ukupno 2 x 70w hps) i postao box za cvjetanje


ondo što je najbitnije (prema mom mišljenju) je snažan ispuh. Po ljetu je boks radio sa jednom hps-icom bez problema ali sam imao 18w vent za kupatilo (za ispuh) i nije bilo ma BAŠ NIKAKVE razlike u temperaturi soba/box. Ali sa vremenom taj vent riknuo,,,jbg kineska roba
inače po zimi nije bilo problema sa 2 hps-ice jer nisam grijao sobu a bila je baš hladna tako da nije bilo problema ipak da sam koristio 2 9cm pc venta od 0.2A koji su radili na 9v (na 12 v bilo prebučno a temp bila oko 22C)
evo šta daju 2 sedemdesetice na 12/12 od početka
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Bravo bajstore....e to je posao...i ja se razmišljm 2 x 70w stavit iduci grow...sada sa 1 x 70w + štedne..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Odlićna tema i odlićni uradci :)
Ja trenutno growam sa 400W,ali ranije sam koristio 150W i mogu reći da nije loša lampa,samo ja sam baš forsirao jbga.Previše sam trpo pod nju i pre velik je box bio. Ovo što su #34 i NoTrippin složili je prva liga. Naime,iako je površina preporučena za 150W HPS 0,25m2,ako stavimo takvu lampu na nešto manju površinu može se izvući stvarno lijep urod. Ipak,to nije urod za svakodnevnog konzumenta,a pogotovo nekog tko koristi cannabis u medicinske svrhe,međutim,kad se stvori zaliha,bilo out ili sa većom lampom,može se sasvim solidno održavati raznolikost sorti uz pomoć ovakvih boksića.
Sve u svemu,svaka čast momci,REP+
:respect:
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Jel se to meni čini ili onaj vent gore desno duva u žarulju? Ako je tako ja bih ga spustio do razine venta za ispuh. Samo prijedlog ;)
Inače izgleda dobro, samo onaj light trap dole desno mislim da ti neće pomoći u slučaju da želiš stealth... Ako netko stavi slike dobrih light trapova bilo bi extra tema.
De reci šta ti piše na kutiji sijalice? Ako je čuvaš još uvijek...ovo nije son-t hps, al n mogu da provalim kakva je.
Sve u svemu :cow_yellow::cow_yellow::cow_yellow:
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Pa ja bi prvo kako kolega #34 kaže, spustio ovaj vent koji puše po žarulji bar 10- 15 cm niže da puše u biljku ili čak skroz dolje da gura zrak prema gore..

Ovako samo raspiruješ toplinu od HPS-a... čak bi ga i ostavio na tom mjestu i izbušio rupu da vuče van...maci ceš onda približt više biljku lampi.

i naravno ubacio bi unutra par CFL plavog spektra, kojeg falio ovom HPS-u...biljka ce puno ljepše rasti

al, sve u svemu, rep+ za trud...dobar box
 
23.04.2011
11
2
0
35
Prije svega, pozdrav svima!!!

Kao što vidite nov sam na forumu, al ga već neko vrijeme proučavam i totalno sam poludio za tim uzgajanjem vutre.
Evo mam neku ideju, pa bih volio da mi pomognete i riješite me nedoumica.

Mislio sam ovo napraviti:
Box: 300x200x800 (mm) dxšxv
Sjeme: Easy Bud ( pošto piše da naraste 50-60cm )
E sad rasvjeta: Dal da uzmem HPS 70W ili će biti premalo? Ili pak CFL 4-5 kom? Prije svega me zanima potrošnja struje, pošto bi tu moglo biti problema.
Ventilacija: 3 vent... 120mm

Molio bih da prokomentirate također box i sortu. Dal to uopće ima smisla ili je sve fulano.
Ništa još nisam počeo raditi da nešt totalno ne sj prije nego pitam vas iskusnjare ;)

Također se ispričavam ako ovo nije post za ovu temu, al činilo mi se da bih tu najprije mogao dobiti kvalitetan odgovor.

Hvala
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
pa ako "praviš" i box, ja bi ti savjetovao da te dimnezije budu bar 400x400x800 dxšxv

pa HPS 70 uz recimo 4 CFL-a od cega 2 coolwhite.

što se tiče ventilacije... pogledaj koliki im je protok zraka..ponekad su oni od 80 mm jači.

Ništa nije fulano...samo obavezno slike izrade...
znači step by step slikaj i postaj ovdje kad budeš radiom pa cemo ti najbolje pomoći

Za potrošnju struje ti evo kalkulator..

http://www.smbwireless.hr/potrosnjastruje.htm
 
23.04.2011
11
2
0
35
Da, ta kombinacija bi vjerojatno bila savršena, ali na žalost to mi je preskupo. Najvjerojatnije ću HPS i malo smanjit box pa šta bude.
Box sam inače mislio "spigati" od lima ( onoga za krovove), pošto mi se frend time bavi. I da, hvala na ovom kalkulatoru, izgleda da struja ipak neće biti probelm.
Kroz nekih tjedan-dva ću početi s izradom nadam se, pa ću onda stavit slike...