Micro HPS grow by Herb

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Fala drugari moji svima na lijepim zeljama :respect:

Sto se lampe tice mislim da ce bit ok. Gledao sam kolege da ubace i HPS 150w u ovakav neki PC , ili s druge strane 70w u midi PC. Pa kontam mozda je ovo zlatna sredina. Mada imam i 70w komplet:) Visoke temp nece bit problem, moracu ubrzo polako pocet i da dogrijavam. Ova mala lampa je meni nesto bas gotivna, i greota je sto je u ovom boxu. Mislim da bi idealno legla u boxic 40x40, pa cu i gledat jedan takav da slozim..eventualno..lijen sam..:)

:vutra::respect:
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Update I

Dan : 24-26C / 40-50% rH
Noc : 19-20C / oko 60% rH

Danas joj je 8. dan. Prva sedmica je iza nas, i nije se nista posebno desavalo:puuuh:: Kada se upali svijetlo, prskalicom nakvasim zemlju sa strane i to je to. Prijalo bi joj vise vlage u vazduhu, nije neizvodljivo ali bice to ok i ovako. Primjetio sam da mi lampa bolje obasjava desnu stranu boxa, pa cu je sjutra pomjerit malo u lijevo. Ovih dana ce bit presadjivanje, nije presa:)
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

Evo link iz galerije, od prije par dana, vidi se lijepi napredak:bocni::
https://www.vutra.org/threads/foto-album-galerija-sa-komentarima.3354/page-381#post-556630

:vutra::respect:
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Yebo filter:rasta:


Edit :

Cisto da zabiljezim malo razmjestanje ventilacije. Pocetna postavka je bila sasvim ok, ali prejaka. Mozda u cvijetanju vratim kad bude trebalo manje vlage. Donji ispuh sam skinuo, i vent stavio unutra da mijesa vazduh. Evo par fotki, prije i poslije..
image.jpeg
image.jpeg

Kolega @Štaćukadjevolim je postavio pitanje filtera za miris. Ovi obicni PC ventovi su nedovoljno jaki da povuku/poguraju kroz filter, a da se ne zagusi protok vazduha, tako da nisam ni pokusavao. Preostaju mi mirisljavi stapici, osvjezivaci, mirisni tamjan...
 
Poslednja izmena:

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Update II

Dan : 26-27C
Noc : 20-21C
(vlagu nisam mjerio)

15. dan. Prodje druga sedmica. Prije par dana sam je presadio. Pomijesao 10l Florabele zute i 5 saka perlita, i napunio saksiju 8l. Zalio je sa litar vode, lagano nista procurilo.

Ali nije joj se svidjelo to, kao ni blagi pad temperature. Zemlju sam odmah okopao/prekopao malo dublje da se prije osusi, a temperaturu podigao ne bas sofisticiranim, vise kromanjonskim, uredjajem koji cemo nazvat "grijalica", pozicioniranim kod upuha. Takodje, onaj vent sto je bio dolje na ispuhu, a potom unutra, izletio je vanka..

Uglavnom, prvi listici su malo fasovali, novi izdanak krece fino, tako da idemo dalje. Vege rezim jos malo da uhvati zaleta..:bocni::
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

"Grijalica" je obicna sijalica od 60w u keramickoj saksiji, a ona u nekakvom boxu od stirodura, i stoji uz upuh.

the grijalica:razvaljen::
image.jpeg
image.jpeg

:vutra::respect:
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Update III

Dan : 24-25C
Noc : 20-21C

22. dan. Treca nedelja je prosla mirno, zalio je par puta sa 2ml slavola na 0,2l vode, i zapoceo lst.
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

Veceras sam posuo sloj bat guana i okopao/umjesao u par cm sloj zemlje, i nadodao jos malo nove da dopunim saksiju.
image.jpeg


Zatim zalio sa 5ml slavola na 0,7l vode, i malo je dotegnuo. Takodje, rezim svijetla od veceras na 12/12.

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

:vutra::respect:
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Update IV

Dan : 24-26C
Noc : 19-21C

29. dan. Prodje jos jedna sedmica. Prva sa rezimom svijetla 12/12. Raste pomalo, al nema bas nekog strasnog strecha, sve je jos pod kontrolom. Pistile jos ne vidjoh. U 25. danu je dobila prvo 0,5l vode, potom gavez-smokva brew 10ml na 1l vode ( tako mi je druid reko :cool: ). Zatezem je malo svaki dan, i cekam da ako pocne malo da divlja, jer ovo postaje pomalo dosadno.:zvizd::bocni::

25. dan
image.jpeg

26. dan

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

29. dan ( danas )

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

Gavez-smokva brew sam napravio po sledecem receptu:

Na 2l vode:

- 200gr gaveza ( kupljen u Zdravoj hrani )
- 5 suvih smokvi sitno isjeckanih
- 1 supena kasika melase ( to je opciono, ubrzava vrenje i sadrzi sve i svasta :) )
Kad zavrsi vrenje 10ak dana, procijedio i preostalu biljnu materiju prelio sa 1,5l svjeze vode. Nakon nekoliko dana procijedio i pomijesao to sa napitkom iz "prve" ture vrenja.
Doziranje 20ml/1l vode. ( za pocetak dao sam joj pola doze)

powered by : @WEEDetix :respect:



:vutra::respect:
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Update V

Dan : 25-26C
Noc : 19-20

36. dan. Prodje druga sedmica na rezimu cvijetanja, izbacuje pomalo pistile, rekao bih da bi uskoro trebala poceti sa cvijetanjem. Prosle sedmice postavio sam nekakvu mrezicu, i stavio rezim svijetla 11:30/12:30.

Mrezicu sam stavio jer mi je lakse s njom radit LST, a i vidim bilo bi yebeno zalivanje od silnih zica koje su drzale biljku.

Period svijetla sam skratio za pola sata, jer me maltretiraju cesti nestanci struje tokom noci. Nestane na par min, i tako nekoliko puta, pa analogni timer gasi svijetlo malo kasnije nego bi trebalo. Ovako sam malo sigurniji da ce dobit tih 12 sati mraka..

Zalio sam je dva puta. U prvi navrat 1l vode + 10ml slavola, i juce sa 0,7l vode + 15ml gaveza.

Ovako to sad nekako izgleda..
image.jpeg image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

Pa smo onda imali jos mali trening..
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

Na sta ce ovo licit na kraju...:razvaljen:: Ali biljka je super, savitljiva, fleksibilna, oprasta manje greske.. Vec sad je mogu preporucit za uzgoj..:thumb:

:vutra::respect:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.