Micro HPS grow by Herb

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Drvece Piksi, drvece...:zvizd:eyessss::) Pusti ti Opa sta zbori, cus on ne bi znao, glavu dajem da bi izvuko 100g iz kutije sibica :gled:love is in the air:respect:
Salu na stranu, sve je to isto. Mala biljka, velika biljka, princip je isti:thumb:
E stigao je i lux metar, vrlo korisna i jednostavna spravica, al opet nista mi tu nije jasno. Ucio sam npr optimum 50.000 luxa, a on mi pokazuje cca 300 na vrhovima biljke.. Ponekad sam bleger totalni za tehnikalije... :razvaljen:: Filtere jos nisam narucio, bice i to u dogledno vrijeme..:thumb:
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Eh ako znam sta i kako poslije, jadi me znali...:)
Planirao sam neke kerafeke u malom satoru, al ovaj pc vec namjesten, spreman samo menka da se zabode.. Pada mi na pamet Af.K.Ryder i B.Mammoth u po 3l, cisto da okusim malo razlicitih sorti. Al sta ce bit ne zna se do zadnjeg trenutka..:)
Kod mene Rako jos jedno zalivanje pa :makaze::)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Stigla makina :thumb: i meni stigao UV filter :banana_rasta:
upališ i postaviš na X 100, očitava luxse. NE forsat aparat, kad zblesira odmakni.
kod mene je HPS 250 3000K Sylvana, adri mi neki dan ponovno ostavio svoj vutrametar pa ti sad mogu točno očitati vrijednosti s oba aparata, LUXe i PPDF.
Luxi na sredini boksa , točno ispod lampe , piše 300 , Adrijev Vutrametar sa crvenim filterom očitava na istom mjestu 610 ( x100, je broj crvenih fotona) mali odmak lijevo desno 450-550 crvenih fotona.Ppo visini , 10 cm više i 10 cm u desno, stroj blesira, prejako za očitavanje i prejako za biljku, moraam dignut lampu. Prple filter blesira odmah, dižem lampu na 69 cm, ( žarna nit i mjesto na kojem sam mjerio, točno po sredini, reflektor je na ctu , radi grijanja boksa) LUXi 260, crveni 780 - puno ali u granici, prple 800 i to mu je max, cm iznad brojke se smanjuju dakle nemre više očitavati. Prple i crveni = ppfd 620 ideala, 10 cm gore i 10 cm desno 720, fantazija. Moj boks je veliki reflektor sa prejakom lampom pa je takva visina, da maknem ref moglo bi cca na pola visine al mi onda temp premala.
Elem po ovome ako je HPS 3000K 250W ideala ti je 260 LUXa, nemora biti kod tebe tako, velika je razlika 250W i 100W
Dobro pročitati temu o vutrametru, zeleni filter mora iči van, najprije vadi filter pa onda ljepi navoj od UV filtera ( ja sam staklo razbio, adrijevo je išlo na stisak van)
PPDF 300 - 600 za vegu 600- 900 cvatnja, više od toga je pržiona, isprobano na 1000 ppdf i dugoročno kuri, osušio mi vrhove,spalio al lgaana vatra, ne kontaš a kad skontaš ,prekasno.
Prple ne pokazuje tocan broj plavih fotona, ima formula, al se ne zamaraj time, ppdf prple pa crveni filter i orjentiraj se po tim brojkama i to je to. Ako če biti nejasnoča, tipkamo se.
Dobru zabavu želim.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Ovo sam sad copy/paste u word da se ima :skot:::thumb::respect:

Kod mene je HPS 100w 2100k, na 20cm direktno ispod lampe, cita 290-300 lux, na opciji x100. S tim da zeleni filter nisam jos vadio, mislio sam da se to vadi tek kad se i filteri imaju.. Taman su mi vrhovi na toj daljini, i odokativno rekao bi sasvim ok. Jer kad sam je spustio tu prestalo je przenje. Refleksija je kod mene isto jaka, lim iz kvarcne preporucio bi svakome za diy reflektor:sun2:

Odlicna stvar je ova spravica, a pogotovo Vutrametar, jer sad radim sa ovom lampom, imam i led sijalica, led trakice uzeo...i ko zna sjutra kakve cu se rasvijete docepati (da, imam namjeru da se ovim bavim jako dugo:)), a nema se bas vremena za duze testiranje lampi..mora se marihuane uzgajat, ljudi bolesni svuda okolo...

Ako bude nejasnoca pitam, ne ustrucavam se, ko pita ne skita...:idea::)
Hvala jos jednom drug:thumb:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
DA,da zeleni filter izvadi tek kad ti stignu crveni i prple filteri. Bez filtera nemoj isprobavati da se ne skuri ta sonda ili kako se več zove. E vidiš, 2100K ima drugačiji omjer crvenih i plavih fotona, više je crvenih nego kod 3000K pa stoga si vjerujem na gornjoj granici ppdf-a 600-900 za cvatnju. Al baš mi je drago da se brojke poklapaju s tvojim iskustvom, radi sprava Hehe!
Za LED dušu dalo, evo kod mene zadnji post u dnevniku, fotka panela s upaljenim tri modula sa po 6 ledica, izgleda kao da gore istom snagom a razlika je u stvari ogromna, što mi makina uredno pokazuje. Danas još dodam 4 ledice na 4 i 5 modul pa ide poštelavanje V i mA, Opet bez Vutrametra si u banani, kako odokativno ili matematički odrediti jačinu svijetla ? može se izračunati neka srednja vrijednost ali to je samo odokativno, sa Vutričem pročitamo točno koji ppdf lupa na pojedini cvijet, zato nek ti drajver bude s mogučnošču štelanja V ( V i mA su u nekoj kooleraciji, ne pitaj ne znam, to kuže ovi strujiči, na Bornu se štela oboje, po grafikonu DATAšita za pojedinu ledicu, coob ili traku) ili ako je fiksan drajver onda dižeš ili spuštaš ledice, svaku traku na svoj hladnjak pa su mobilni. Ma skužit češ odmah, @waynejohn mi je ukazivao na te trakice što si kupio, zadnji komadi u trgovini, srečko sretno s DIY projektom, zarazno je za popizdit, far red triger to sad radimo, ledice cree na 20mm pcb zvijezdici par komada, stigle ( osram dragon far red , naj naj intezitet, hebi ga mi ko djeca daj prvo što ima a cijena 1,3 $ kom. ) drajveri če valjda doč prije Nove godine u kini, inače čemo čekati bar mjesec dana da se kinezi otrijezne. Dobro nam došao u klub, kasicu prasicu imaš, hehe, tovi ju redovno.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Update XIV

Dan : 23-25C
Noc : 18-20C

99. dan. 62. dan cvijetanja.

image.jpeg

Zalio sam je pocetkom sedmice sa 2l vode, i sad samo cekam da se zemlja fino posusi, i...:makaze::makaze:
Trihoma ima svakakvih, sareno je ko u Disnilendueyessss:
Velikom vecinom preovladavaju mutni/mlijecni. Providnih tu i tamo, vise dolje nego gore. Pri vrhu se malo i zarumenilo:love2:Bice to super:ljubav: Evo malo fotki od prethodne sedmice, i od veceras, pa se vidimo na harvestu:skot::

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

:vutra::respect:
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Brutala je ispala barbika.. Prekrasno je bome iscvala.. Još malo i uživaj u njezinim čarima.. :cool23::makaze::makaze::sun2::wave::respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Hvala Zekane, mala je izdrzljiva nije joj lako sa mnom:)

Barba imao si je na terasi, sta da ti velim biljka dusu dala za treninge, savitljiva, fleksibilna, znas vec..:) Neces se pokajati ako je ubacis u tvoj scrog. Stavise jedva cekam da vidim to:respect:

hahaha Hazo taman tako, mogu ja naslagat ovakvih nekoliko sve skupa da budu 50cm visine, pa nek se ebu pametnjakovici sa svojim pravilimasmiley9934:)
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
:makaze: Harvest:makaze:

Nakon 99 dana zivota, od toga 62 dana cvijetanja, Kraljica je posjecena:let:

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

Vidite i sami na fotkama nisam se bas opucio od trimanja. Ali na neki nacin od mene se i moze ocekivati malo lijenosti. Valja opravdati stereotipe..:) Ipak nakupila se jedna mala kutijica, sto trima sto manjih zasecerenih listica, i to ce ici u hash oil bez kuvanja, uz jos par hedica..:drull:

image.jpeg
Ovih dana nisam bas razmisljao kako cu susit, pa sam izmajmunisao nesto bzvz. Ali nema veze, ionako za par dana cu razloziti cvijetice i idu u papirne kese pa u teglice. Ostavio sam ispuh da radi na 9v, kod mene je vlaga velika, pa nek malo pravi promaju.

image.jpeg

Eto toliko za sad, pa za 10-15 dana smoke report dok se malo prosusi..:cool23:

:vutra::respect:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.