Micro LED grow by Herb

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.490
143
36
Pregledao sam ceo dnevnik i mogu reci da sam impresioniran. Svaka cast. Jedno pitanje kako resiti filter za miris,radim na necemu slicnom samo sa kucistem od pc. Pa sve sam resio sam izduva? :(
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Da PC je super:thumb: Moj je prikazan u prvom dijelu micro triologije, Micro HPS grow..:)

Filter za miris nisam nikad ni pokusavao. PC ventovi se zaguse i kod solidnog light trapa, a kamoli filter sa aktivnim ugljem:)

Istina, ima na forumu, a i po netu, da ljudi odrade nekakav grow tako. Ali u micro je izuzetno bitan dobar protok vazduha. Kad se kutijica napuni lisne mase, treba to provjetriti..:)

Zato nisam pobornik filtera na PC ventovima.

Tako da miris rijesavam sa ONA gel, mirisne svijece, stapici...
 

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.490
143
36
Hvala za pomoc mislim da cu i ja bez filtera. Prosli put sam se napatio dok sam ga uradio i na kraju mizerno manje mirisa nego kad ga nema.Otvaram dnevnik uskoro pa ces videti kako izgleda ovo sto sam ja skelpao :)
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Herb, na kojoj udaljenosti misliš da se može s ovim svjetlom ,s da ju ne pali?
Edit: medena,još malo i bombonići :respect: :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Pa mozda bi 25-30cm bilo ok za neki minimum. Meni je bila cca 20ak cm dok nisam malo spustio grane, i malo je fasovala.
Da imam bar 1m visine boxa bilo bi fenomenalno, al posto nemam guram ovako:)

Ovo je tek prvi grow sa ovom rasvjetom, i u ovom boxu. Moze se odradit fini grow definitivno, samo sledeci put vucem biljku po zemlji bukvalno:) i nadam se popuniti citavu povrsinu. Ovaj put mi ostade pola boxa prazno..:razvaljen::
 
Poslednja izmena:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Zato te i preupita...vrhovi su bombon, nego ovako na slici izgleda da ima još prostora za dužu vege, bas :) kao da si znao zbog čega pitam.. sretno do kraja:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.490
143
36
Jos jedno pitanje,koliko ce biti opasno po biljku ako koristim samo e27 4x15w? One greju dosta?
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Prošao sam i ja još jednom dnevnik, gledam biljku, čitam recepte i ne vjerujem. Dal sam dobro shvatio, hranis u vegi s plantelom, umjesao si quano i tu i tamo bubnes čaj, melasom hranis bakterije a ove rade posao.
@mladji referent , planiras mali pc grow, bolja opcija bi bile 10w ili 18w panelcic iz bauhausa, kolega radioaktivni .i. growa s njima a probao sam i sam ali 24w ( preblizu sam ga drzao neko vrijeme)
 

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.490
143
36
Razmisljao sam i o tome,supruga mi pravi led cipove i led trake,kontao sam nesto od toga da ugradim. Ali prosli grow sam radio od pocetka sa trakama i nije islo. Slabo je bilo dok nisam ubacio e27.Videcu da ubacim manje snage a vise sijalica,jos nisam sve odradio. Ostalo mi je jos panel da smislim i termometar i hidrometar da mi stigne. Skupi su paneli da ih kupis gotove :( u SRB nema puno izbora i sve su cene jako visoke.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
@mladji referent u PC sijalice 5-7w, jake su te od 15w.

@1310 da uglavnom racunam na microsvijet da mi obavi vecinu posla:)
Guano je osnova, stavio ga odma kod presadjivanja. Plantela bio vrt je sasvim ok organski proizvod, mozda malo i potcijenjen pored danasnjih fensi dodataka. Pun vitamina, aminokiselina.. utice na razvoj korijena, lista i ploda, rjesava probleme sa mikro elementima, hrani bakterije...

Guano caj sam dao kod deficita. Moze se i tako hraniti biljka svo vrijeme, umjesto mjesanja u zemlju. Ali previse sam lijen da bih svako malo pravio cajeve.

Melasa moze kad god hoces, ali ja je koristim u cvijetanju.

Citav grow moze samo sa guano i melasom, i da ispadne super;)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Herb hvala, plantelu vrt vidim i drugi hvale. Gledam kako smanjiti troskove, vegu skoro cijelu izguram sa hranjivom iz supstrata ( klasman t2 i potgraund, teramagma ili composana) neznam od kud mi informacija al navodno se supstrati najcešce gnoje cristalonom. Sviđa mi se ovo s guanom, probat cu.
@mladji referent , trake bi morale bolje raditi od zarulja, mozda kriva kelvinaza ili preslabo svijetlo , jesi li probao s vise komada traka? Vidi youtube diy perks, foto paneli 12v trake , ima dva ili tri filma na tu temu
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Eto jos samo jedna napomena vezano za ovaj guano. Iz skromnog iskustva mislim da je bolje pravit cajeve, i eventualno posipati po zemlji. Mjesanje sa zemljom je zayebano jer je u prahu, pa mislim da ga nisam ni ravnomjerno umjesao.

Takodje na pakovanju pise da nije moguce pregnojiti, ali to je i te kako moguce.. A kad se to desi ni flush nije bas od pomoci..

Rekao bih da je ovo gnojivo prije za outdoore uzgoj.

Ali da je mocno, to stoji:thumb:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Tnx, usvojeno, čajevi od guana. Da te sad ne cimam a govanca nemam, kad kupim javim se za savjete iz prve ruke. Melasu kakvu kupujes, jednom sam kupio al krivu. I kako doziraš? Jos samo to a ako ti se pise onda i pitanje o humusu od glista?
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Glistnjak se zove, izgleda kao rahla crnica. Jato, roj,stado,copor, kolonija kako se vec zove skupina glista provare humus pa je to dobro za organski uzgoj, isto posipavanje po povrsini, cajevi i mjesanje sa supstratom.
Aha.zdrava hrana , secerna trska,jedna žličica/L, hvala na fotkama i trudu!:thumb:
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Super je ovo majstore, svaka ćast. Jedno pitanje, napravio sam novi boxić, 40*40*70, 50w led reflektor, e sad, kontam sadit automatika, da li može i on u lavor, da li si probo s autosima taj tip uzgoja?
Hvala :respect:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.