Micro - PC grow, cfl, 12/12

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
Evo da i ja otvorim jedan svoj dnevnik, gdje ću svima moći reći što mi je na duši tj, u sobi ispod limenog pokrova zvanog pc kučište, a da kasnije ne bude problema, jel? Jer svi mi se želimo nekome izjadat i reći što mi to zapravo radimo, a znamo da to ne bi bilo pametno. Pa da krenemo... :banana:
Sjeme je neko nepoznato, ali to mi ionako nije toliko bitno, iako bi meni i mojim uslovima više pasala neka indica.
Kućište je neko MINI-tower, i u tome je cjela caka ovoga što radim. Dužina je 37, VISINA 33, a širina 17 cm... :vb_smash: Znam da će se mnogi nasmijati na dimenzije boxa, ali ovo što ja radim je čisto iz zezancije i baš me zanima hoću li u takvom malom kućištu išta uspjeti uzgojiti. Inaće imam svoj pravi veliki box(ne pc box) u kojem gajim, tako da mi ovo dođe pod hobi i opuštanje. Bitan mi je stelth, da mi kućište baš i ne svijetli ko „betlehem“, ali to mi nije problem jer kućište samo po sebi ne propušta ni trunčicu svjetla, a kod rupe za vent sam napravio „zamku za svjetlo“, tako da je i po tom piranju sve osigurano.











Svjetlo je cfl, neka nepoznata marka, ali koristim je već dugo vremena u kućastvu i nisam imao problema i sasvim solidno odrađuje svoj posao za smješnih 13 kn po komadu. Snaga je 20w, 4700K i imam takve dvije lampe u kućištu. Znam da će se nekome činiti malo, ali za sad dovoljno, a niti sam u mogučnosti da se razbacujem s prostorom u kućištu.
Za cirkulaciju zraka koristim samo jedan vent koji izbacuje topli zrak, a za upuh se koristim negativnim tlakom, tako da mi je u tom skručenom prostoru sasvim dovoljno, s time da mi taj jedan vent relativno dobro njiše i biljčice... Temperatura u boxu je u granicama normale i iznosi oko 21 stupanj po "mraku" i 27 po "danu"...










Zemlja je neka kupovna, ne mogu se sad sjetiti imena, ali sasvim dobro odrađuje posao i ne mogu se žaliti, posude su homemade od omota za dvd-e.
Za početak sam stavio dvije biljke unutra pa kad pokažu spol ide redukcija. Od samog starta biljke su osvjetljene pod 12/12 režimom svjetla da bi se reducirala i sam njihov rast u visinu. Na njima je napravljen i lagani LST. Biljke su stare točno 32 dan, i za sad je samo jedna pokazala spol, i to naravno ženski... :b_unripe:
Za sada zalijevane samo obićnom vodom s nepoznatim pH.
1.dan




7.dan




14.dan




21.dan




DANAS – 32.dan






















Svaki savjet i kritika dobro došla :b_hop:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Pozdrav...prvo bi ze zamolio da promijenis sve slike u thumbnailove ako nije problem...ovo mi je ubilo ff i sve zastekalo kad sam prvi puta otvorio... :S

Unatoc malom prostoru, mislim da bi mogao ubaciti jos jednu zarulju, jer mi je raszmak izmedu internoda malo prevelik...

Sretno u svakom slucaju... =)
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
Evo nadam se da je sada bolje, promjenio sam slike.. :)
što se tiće žarulje, onda budem pokušao je zgurati nekako.. :D
Hvala puno.. =)
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
evo update.. :)
nažalost, nisam još ubacio jednu žarulju, najvjerovatnije ću to napraviti za idući grow ako se ovaj pokaže uspješan...
jedna je biljka izbačena pošto je bila muško, a druga se sasvim dobro razvija, LST-irana, zalijevana svaki drugi dan, a svaki 5 gnojena, sada joj je točno 60 dana života pod 12/12 svjetlosnim režimom...









 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
bas ti je stealthy taj box,na prvoj slici se nebi uopce reklo sta se sve zeleni unutra :D
nek ti je sa srecom!
ps,samo 1 pitanje,ja u jesen namjeravam zapocet svoj 1. pc grow,mi moze neko rec kako jako mirisu te biljke posto zivim s starcima i ne zelim da me niko provali.
peace
 

GreenGO

Aktivan Član
29.03.2011
97
2
8
33
samo 2 po 20w pa to je malo... ja upravo slazem svoj box i mislim staviti 3x20w 2700 i 1x18w 6500 mislim da bi to bilo dovoljno.. biljke su ti lijepe samo javi kolko si dobio cini mi se da ce bit malo
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
GreenGO je napisao(la):
samo 2 po 20w pa to je malo... ja upravo slazem svoj box i mislim staviti 3x20w 2700 i 1x18w 6500 mislim da bi to bilo dovoljno.. biljke su ti lijepe samo javi kolko si dobio cini mi se da ce bit malo

dodaj 10 eura na tu cifru pa uzmi 70w HPS i imaš šta za pušit
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Slažem se sa Simas-om-Dupla Stotka i sa štednima se može imat ok grow-Sponge sklepaj filter od aktivnog ugljena i nećeš imat smrad nađi na forumu kako se to radi