Micro perpetual SOG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Dakle eksperimentiram već neko vrijeme sa ovom tehnikom nakon što sam vidio taj tip uzgoja po forumima. Cijela ideja je da se svaki tjedan isti broj klonova stavlja u cvjetanje i isti broj vadi van. pri tome je urod od 5-10g suhog po klonu. Radi se o mikrouzgoju, ja karistim 150w hps, u ormaru 70x70x40 cm sa 12cm pc ventovima. Trenutno gajim AK48 unutra, zadna berba je bila oko 10 g iz 2 biljke.

picture.php


Ne da mi se pisati dalje ako imate pitanja postajte.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
koje je vrijeme koje klon provede nutra do berbe?

nutra je cijelo vrijeme 12/12?
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Ovisi o vrsti. Prvi pokušaj koji sam imao je bio sa Thai haze x Skunk #1 i to je trajalo 12 tjedana, sa ak 48 treba 8-9 tjedana.
Da, nutra je cijelo vrijeme 12/12, potrebna je posebna soba za majke/klonove, jer svaki tjedan idu 3-4 nova klona nutra.

Ovo je AK 48 klon u 7-8 tjednu:
picture.php
 
15.06.2009
2
0
0
36
Jel moze malo opsirnije da se objasni ova metoda SOG.
Moje kontanje iz prvog posta je da se ceka da biljka naraste do nekih 10 cm i onda se ubaci pod HPS odma na cvetanje neki nedelju - dve nedelje dana i da je gotova ali mali urod? :)
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Ne, krivo si shvatio. Dakle Svaki tjedan stavljam nova 3-4 klona pod 12/12. U isto vrijeme vadim 3-4 klona koji su bili unutra 8-9 tjedana. Box može primiti 36 klonova.
Urod je manji nego da sam radio SCROG, ali zato imam berbu svaki tjedan. Ako gledaš na to da se radi oko 10-15g tjedno (moja gruba procjena, još nisam skroz podesio sve cikluse hranjenja itd, neki izvlače i po 10 g po klonu), kroz 9 tjedana je to ukupno 90-135 g, što je čisto dobar rezultat.
 
15.06.2009
2
0
0
36
Aha, bukvalno onda je isto oce li se raditi scrogom ili sa tim ,samo jedino sto ti ovde ubacujes i izbacujes redovno po nekoliko klonova i onda beres svake nedelje...
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Tako je. Inače oni iskusniji ovm metodom postižu zavidne rezultate. Ovo je od lika od kojeg sam pokupio metodu:
3008882_Gram_bud_grown_in_a_16_oz_bottle-thumb.jpg
 
19.05.2009
34
3
0
39
ajde reci molim te, koju zemlju koristiš (ili vlastitu smjesu)? koliko litara su posude za klonove, prosječna temperatura i vlaga u boxu za cvjetanje?, Naime čitao sam taj thread od Dr. Bud-a .. kako kažeš stvarno zavidni rezultati ali ipak čovjek se bavi time 30 i kusur godina.

Jeli ih i ti hraniš istom metodom potapljanja kao i on?
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Pa, u mom iskustvu najteže se dolazi do dobre zemlje, naime probao sam svakakve mikseve, ali svi su patili od kroničnog nedostatka MgO.
Sad koristim Zrinko S smjesu (proizvodi je Zrinjevac!!!) u koju dodam 2 žličice gnojiva kojem sam izgubio etiketu i stiropor u granulama za drenažu. Inače zrinko je po sastavu dosta sličan DrBudovoj mješavini (kompost, treset, vrtno vapno, jedino što umjesto perlita i vermikulita sadrži kvarcni pijesak i glinu).
Posude su pvc vrećice od 1l pune skoro do vrha. Više volim 1l jer se rijeđe zalijeva, kad sam trošio čaše od ,5l trebalo je zalit svakih 2 dana.
Temperatura je ista kolika je i izvan boxa što znači 27-30, jeibga box je na balkonu. Vlaga je onolika kolika je vani.
Moram naći neku bolju prihranu, trenutno koristim Plantellu (1/4 snage) za povrće, ali nisam baš zadovoljan, čini mi se da ima premalo nitrata.
Da koristim metodu uranjanja, ali iskreno rečeno, mislim da to nije apsolutno nužno, dok god dobro, ali baš dobro, namočiš korijenje prilikom zalijevanja. Rijetko kad baš pustim da se namače dok mjehurići ne prestanu izlaziti.
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
jako mi se svida ta metoda uzgoja i htio bi se okusati u tome :)

mozes li mi dat neki link da procitam malo vise o toj metodi??
ja bi si slozio box 80 cm * 50 cm za cvjetanje, a za majku bi koristio PC box ... dal mi je on dovoljan za majku od koje bi tjedno uzimao 5 klonova?

P.S.
svida mi se ova zadnja slika box-a ... jako ljepo ;)
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
:respect:
Koji sam debil- tek sada vidim ovu temu! Vlad bravo i puno hvala što si nama predstavio svoju strategiju uzgoja. Ovakvo nešto je falilo forumu!
Jel te mogu zamoliti da nešto napišeš i o mamama? Koliko su stare? Jesu li preživjeli revegetaciju i kako su se ponašale...koliko su stare? Jel slučajno imaš tzv. "bonsai mame"?Ak da, koliko često obrezivaš korenje te u kakvim ih teglama držiš.
Hvala unaprijed.
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Što se majki tiče nikada nisam ni probao reveg jer jednom kad krenu, klonova ima na bacanje, a prostora je malo.
Glede majki, ne znam koliko je to bonsai, ali evo slika majke prije šišanja, stara je 4-5 mjeseci, telefon je za usporedbu:
picture.php

i nakon što sam skinuo 7 klonova:
picture.php

Trik je u tome da biljku prvi put šišam dok je visoka oko 20 cm. Procedura je ovakva - od proklijale biljke kad se pojavi 4 internod zarežem tako da ostanu 2 lista, i reznicu stavim u kloner. Biljka zatim ide pod 12/12, a od klona radim majku ako se pokaže da je žensko. Radim to od klona zato što mi ih je puno lakše sjeckati, a čini mi se da brže rastu. Kao što se vidi, držim majke u plastičnim vrećicama od 1l. Korijenja obrežem svakih 6 mjeseci ako je uopće potrebno, od te majke se uvijek može isklonirat nova ako je zemlja ispotrošena.
@bruno93 - 80 x 50 je više nego dovoljno za cvjetanje (pretpostavljam da je 80 visina, a box 50x50). PC je ok za veg ali računaj da ti treba i mjesta za klonove koji puštaju korijenje, kloner itd. Ovo je moj veg box prije prelaska na ak48:
14170IMG_0018.JPG

Mislim da ti trebaju 2 mame za svaki slučaj, u početku imaš premalo klonova, a kad mame ubace u brzinu onda ne znaš kamo bi s njima.
Tu je link od gurua od kojeg sam pokupio metodu: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=69713
 
  • Sviđa mi se
Reactions: herb oil

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
Hvala na odgovoru i informacijama koje su mi trebale! :)

box za cvjetanje sam mislio da mi povrsina bude 80 * 50 jer imam 250 W HPS, a za visinu jos neznam jer box moram prilagodit "cudnom" prostoru....

imam slozeni PC box i bio bi mi dobar za 2 male majke al se nisam sjetio da mi trebaju klonovi vegetirat prije nego ih prebacim u cvjetanje tako da cu si slozit jos jedan mali vegetacijski box otprilike 30 sirina * 50 duzina * 40 visina za klonove :)
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Klonovi vegetiraju dok ne narastu jedno 15ak cm. Vjerojatno ih možeš odmah pod 12/12 ali mislim da to produži cvjetanje za kojih tjedan dana (dok ne uhvate korijenje u zemlju). Kod postavljanja svjetla pazi da ti je lampa okomito postavljena na dužinu boxa, jer ti treba što ravnomjernija distribucija svjetlosti (u mom boxu je malo zeznuto pa zato imam ovu neonku desno).
Ako ti treba prostor za klonove možeš pregradit dio boxa za cvjetanje (toliko da može primit jedno 10 čašica od jogurta s klonovima, staviš par neonki nutra i to je to)
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
Ja imam BIOBIZZ Bio-Grow i Bio-Bloom gnojiva ..... da li mi ona mogu necemu koristit ??

.....nekako mislim da posto se koriste klonovi da Bio-Grow nije od pomoci ali mislim da Bio-Bloom za cvjetanje bi mogao koristit kad ubacim klonove u box za cvjetanje .... koristis li ti neka gnojiva za majku ili klonove?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Čak i Bio- Bloom možeš koristiti za majku nakon svakog obrezivanja korenja .
A ak daješ kratku vegetaciju klonovima onda zašto Bio-Grow da ne ulazi u igru?
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
#34 je napisao(la):
Čak i Bio- Bloom možeš koristiti za majku nakon svakog obrezivanja korenja .
A ak daješ kratku vegetaciju klonovima onda zašto Bio-Grow da ne ulazi u igru?

klonove u vegetaciji mislim drzat tjedan dana, dva maksimalno i mislim da dok oni puste korjenje ne stignem ih gnojit s Bio-Grow om osim mozda jednom pred premjestanje u box za cvjetanje ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.