Midi tower grow, FIRST TIME :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Dakle, radi se o mom prvom uzgoju . . .jos nisam poceo . . pripremam sve . . .

prvo, za sad (zbog nedostatka love) u kucistu imam 2x 23W TEŽ žarulje, radi se o našem proizvodu i svaka ima 2700k :) piše topla bijela inace www.tez.hr za info. . cijena u getrou za komad je 20 kn, posto je philips 79, odlucio sam se za tež a i tezim tome da kupujem NAS proizvod :)
u buducnosti mislim prec na drugu zarulju a to bi bila Klik na link smatram da mi je za pcgrw 200 W dovoljno kolko sam skuzio, i mislim da ce mi je bit lakse hladit :)

sad, recite dali bi tih 200W hps bilo dosta po vasem misljenju ?

onda, radi se o kusistu 46x37x21 (DxVxŠ), kuciste sam uzeo od frenda, kaze; netrebami. . reko daj to vamo :)

nabavio sam i teglu za unutra neznam tocne dimenzije al cca je 35x18x18 tako nesto.. super odgovara kad je stavim u kuciste ko po narudbi .. u toj tegli, mislim da ima oko 5 l zemlje u nutra, planiram stavit 2 zenke

sjeme sam skupio po drustvu i tak to . . .stavit cu 4-5 casica plasticnih da proklija i nakon toga cu kad vidim koje su muske a koje zenske, dvije najbolje zenke uzet i stavit u teglu.

zemlju sam uzeo s balkona kod frenda, stari mu sadi biljke pa reko uzet cu ti malo :)

ventilatora planiram imat 3, jedan 12cm koji upuhuje i 2x8cm koji ce bit spojeni jedan uzdrugog i na njima aktivni filter za ispuh..

sad dolazimo do pitanja gnojiva, neznam jos, nisam kupio nista jer mi nisu jasni ti omjeri . . ako nije bed nekome da mi napise "imenom i prezimenom" koje gnojivo da kupim za vegetaciju a koje za svjetanje. . molio bih vas. . . i tocnije gdje da to trazim ? dali u bauhausu ? dali u konzmu ? u cvjecarni ili ? ? :) thnx

biljcice planiram vezati jer mjesta u vis nemam tako da cu morat sto nize postic da mi izrastu . . .

slika trenutno nemam, imat cu kroz par dana tako da eb ga. . eto . .

komentari pls :)

ps, nemojte sta zamjerit sto ispitujem toliko jer prvi put u zivoru nesto sadim pa neznam . .hvala unaprijed ;)
 

travinlist

Aktivan Član
03.07.2008
60
0
0
36
Za pocetak nemoj imati 2x23 w stedne nego bar 4 i za vegetaciju koristi 6500K ustvari najbolja ti je kombinacija 3x 6500K i 1x2700K za vegetaciju i za cvjetanje obrnuto...također mislim da ce ti 200 w HPS biti previse i da ce ti stvarati velike temperature stoga mislim da ti je najbolja opcija cfl zarulje i pazi koliko koja ima lumena, imas u chipoteke(ako ti je pri ruci) za 25 kn 25w 6500K izmedu 1500-1800 lumena, mozda cak da ubacis 5 cfl zarulja a o HPS-u nemoj bas pomisljat jer je to premali prostor za takvo nesto....imas super dnevnike na forumu sta se ticee Pc Boxa pa procitaj...
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
ma citam ja dnevnike. . . nije bed :)
prvo, sto se tice HPS-a, sredio bi ja hladjenje bez beda . . da se opce ne kuzi da je u kucistu lampa. .


sad. . .ti si meni gore napisao svasta. . a nis nisam skuzio . . pa pls. . .dakle, dali bi bilo oke dodati jos 2 x 23W ? i to ostavit za cvijetanje. . ili da dodam jos 3 iz cipoteke po 6500k pa da njih koristim uz ove dvije. .

ili sta ? nisam shvatio . .

i sta s gnojivom ?

hvala
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ja sam samo jednom video ( i to na netu) PC grow sa HPS-om unutra i nije bila 200 nego 150W, ali da bi sredio cooltube bit će ti potrebni jako snažni fanovi koje ne znam kako ćeš natrpati i sakriti u PC boksu. Ako možeš dobit ćeš pivo od mene.
Bolje da radiš sa CFL žaruljama- i nemoj stavljat samo jedan spektar! Moraš imati bar 5000-7000 lm da ti biljoze bile žive. To znači bar 4 žarulje 23/25W.
Kažeš da ćeš uzeti zemlju od prijateljinog oca...ne mislim da on sadi konoplje. A konoplje nije cvjeće! Ako možeš kupiti dobru zemlju iz nekog grow shopa- kul. Ak ne možeš- počitaj malo po forumu što ljudi koriste pa vidi da li ćeš to naći u tvom gradu.
I nemoj žuriti s tim gnojivom- nađući dobro tlo neće ti bit potrebno gnojivo bar mjesec dana. Bolje potroši novac da kupiš ph metar. Ako ne digitalni za tlo to ph mjetar za vodu. Termometar, hidrometar...ma pusti gnojivo za sad
 

travinlist

Aktivan Član
03.07.2008
60
0
0
36
gle...odustani od hpsa bar dok je to pc grow...dakle, nek ti u boxu bude 4 ili mozda cak 5 zarulja (stednih), recimo da ih imas 5. Uzmes stedne zarulje od 23/24 ili 25w, vazno ti je da imaju dosta LUMENA, oko 1500 lm svaka zarulja i onda dok ti je vegetacija koristis 3 stedne zarulje od 6500K i dvije od 2700K a kasnije kad ti krene cvijetanje zamjenis jednu od 6500K s jednom od 2700K tako da ces prilikom cvjetanja imati 2 6500K i 3 2700K...
Bolje kupi zemlju tipa tera magma ili nesto sta je provjereno...
Gnjoivo mozes koristiti plantella list i plantella cvjet, kako i imena govore jedno je za vehetaciju, listanje a drugo za cvjetanje ali to ti nista nece tribati prvih 20-30 dana tako da se netribas toliko brinuti..

Nadam se da sma ti kolko tolko pomoga....
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ajd da i ja uletim...

buduci da kazes da nisi pri parama...najednostavnije ti je sljedece

2x 23w 865 ili ti 6500k i 2x23w 824 ili ti 2700k
dovoljno i za vegeaciju i za cvijetanje...i ja bih ti preporucio svasta ali jedno je sta ti imas a drugo sta se sve moze
ovo je odlicna kombinacija od pocetka do kraja...i sljaka...to ti je 30kn po zarulji..kupi odmah kvalitetne..tipa philips 23w

zemlja...to si moras priustiti...bauhaus ..terra magma..mislim da je 5 ili 10L 30-ak kuna...to ti je dovoljno..i samim time ne moras gnojiti prvih 3-5 tjedana jer zemlja ima dovoljno u sebi svega

gnojivo..ako si ne mozes priustiti neko kvalitetno onda kupi samo gnojivo za cvijetanje,prodji malo po forumu,svatko objasnjava koje gnojivo ima i gdje ga je kupio...ima svega..

ako je sjeme domaćica,vjerovatno je neka visoka sorta i trebao bih nakon prvih 10-ak dana prebaciti na 12/12 jer midi tower je mali.a biljka brzo raste..


a HPS..za tvoje kuciste 70w je taman :)
imas dnevnik od hm..mislim Laidback-a gdje koristi 70w HPS..vise od toga ne..tj. ako ti je potrebno ,strpas koju stedne 2x 865 i super..


i sretno
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
okej. . ajde sad ovako . .

dakle, znaci imam sad 2x23w 2700k svaka, koje 3 zarulje jos da dodam u nutra ?gdje ih ima za kupit ? najjednostavnije :)

po pitanju gnojiva, gledam na kanabis i opet ne vidim koje da kupim, tek toliko za pripremu .. da imam, ak nije bed da pogledate tamo i napisete mi ime onog koje je za vegetaciju jer ja vidim samo na kojem pise za rast i svjetanje biljaka i stvari u tom stilu pa ak nije bed odma ime .. hvala vam..

btw, proklijala prva sjemenka, stavio sam je u plasticnu casicu u zemlju i odma pod lampe. . eto . .
sad trebam vidit oce li biti musko ili zensko . . druge s kojima kasnim jedan dan su jos na klijanju . . :)

po pitanju hps-a, mislim narucit jednu od 150 W za kuciste, za nju slozit odgovarajuce hladjenje. . tu sam dobar pa cemo vidjet kako ce. .

sad pitanje za akipu koja koristi hps, treba li imat kakav starter ili sta ? vidim da ima normalni navoj za grlo pa pitam sta ?
nisam se jos susreo s tim pa ak nije bed. . . hvala vam :)
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
HazeSeeker je napisao(la):
150 w ... puno topline za pc grow ... karibska klima u racunalu ? :d

pa u biti mi ismijavanje nije jasno, ali ne, nebi trebalo biti TOPLINE u kucistu nego samo svijetla. . . planirao sam napraviti tubu za hladjenje ali sa dvije stjenke tako da nebi bilo topline, iako sada gledam i vidim da mi je dosta jos koja stedna pa mi se ne isplati tj. neda radi toga iz vana narucvati hps, eto . .

ali sad kako vec sve pomalo kuzim . . razmisljam o tome da modam jedan big tower i slozim COMBO uredaj, pc i grow box u jednom :D lol
dali je to svima sheban forum ili samo meni ? stalno neki long time respond ?
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Mali update, nabavio jos dvije lampe 2x 6500k, sad ih imam 4 i nadam se da ce mi to biti dovoljno . .:)

stavio sam jos jedan vent za upuh, znaci 2 su, spojena jedan uz drugog radi veceg protoka a menje buke, i jos cu stavit 2x 8cm za ispuh, to ce biti sutra ili prekosutra. . za sad su samo 2 za upuk i temp mi je malo visoka :)

i na kraju, prva u casisci je proklijala i lagano se naziru prva 2 listica, ostale jos na klijanju ...
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
proklijale, prebacene u fazu vegetacije, 3 su proklijale, a cini se da dvije nebudu :)
od te tri, valjda ce jedna biti curka :)


evo neka jadna slika tek toliko da vidite. . .

molim vas, mozete li mi preporucit gnojivo i gdje da ga kupim . . ima li npr u pevecu ili baumaxu dobrog gnojiva ?
hvala vam . .

 

Gilgamesh

Aktivan Član
11.03.2009
61
0
0
44
Imaš u Baumax-u gnojivo Cvetal za zelene biljke i za cvjetanje.
Mislim da je bolje od plantella-e, compo san-e i Substral-a.
Ima u sebi mikroelemenata i magnezij.
Preporučam.
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
a to samo mislis ili znas'?
probao si sve cetiri vrste gnoiva?
pa si bacio neku usporedbu ili si gleda kod drugih kako ganjaju:)
ebiga morao sam,idu mi na ***** takve usporedbe!
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ma jok brate
ja te samo malo cimam
nebitno kad si registrovan i koliki ti broj postova:icon_lol:

baci neku usporedbu,bas me zanima od te cetiri vrste gnojiva
sta bi bolje ispalo,samo toliko.....hehheeh ke pipl:)
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
oke, nemojte mi zacatat temu . .

Gilgamesh je napisao(la):
Imaš u Baumax-u gnojivo Cvetal za zelene biljke i za cvjetanje.
Mislim da je bolje od plantella-e, compo san-e i Substral-a.
Ima u sebi mikroelemenata i magnezij.
Preporučam.

Prvo pitanje, dali je to "Cvetal" gnojivo koje ce zadovoljit neke manje zahtjevne korisnike ? i dali je za VEGETACIJU ili za Cvjetanje, ili je svejedno ?

di mogu nac plantella-u ili compo san ?
 

Gilgamesh

Aktivan Član
11.03.2009
61
0
0
44
Imam ove vrste gnojiva:

Compo sana za zelene biljke sa tekućim humusom= u njemu su se
kristalizirale neke kuglice, tako da se ga bojim koristiti.
Neznam kako su druge bočice, ali ova je takva kupljena.

Compo sana sa guanom =dosta dobro, isprobano

Plantella cvet= N-P-K 6-8-8 - nisam primjetio da piše full sastav
mikrohranjiva, to mi je malo bed i zbog toga nisam želio uzeti Plantellu za zelene biljke.

Cvetal za zelene biljke= jedino na tom gnojivu pišu sva dodana mikrohranjiva i
količina izmiješanih u gnojivo.
ima i magnezij u sebi, tako da je dobar za sve one sa manjkom u zemlji.
isproban je i dobar se pokazao.

Fukmondo- da se ispravim: sva su gnojiva dobra, ali meni osobno je favorit cvetal.

Orbit- sva navedena gnojiva možeš kupiti u Baumax-u. i da imaš Cvetal za zelene biljke i imas Cvetal za cvatuće biljke. i da zadovoljit će potrebe biljke za hranom.
 
28.03.2009
21
7
3
47
HazeSeeker je napisao(la):
150 w ... puno topline za pc grow ... karibska klima u racunalu ? :d


agava60d008.jpg


hps 150w, 3 venta 80mm i jedan 120mm i pleksi pa procjeni jel može ili ne
icon6.gif