MIKORIZA - simbioza gljive i korijena biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
a bas me uvijek zanimalo kakvog su okusa tartufi a sad bi mogao dvije muhe jednim udarcem ;)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and usrname

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
sumnjam da to ima ikakvog smisla ili funkcije u hydro, gljivice se koriste jedino u organskim uzgojima u zemlji...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
vjerovatno nema smisla u hydru al sam naletio na neke eksperimente sad jos samo da pohvatam o cemu je rijec
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ima i rabljeni Ferrari u oglasniku za 10 000€... :D

šala mala, ako već imaš informaciju podijeli je sa nama, daj neki link da se i mi obrazujemo (zato je forum tu) :)
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Cijeli smisao mikorize je zapravo što gljivice biljkama u zemlji osiguravaju dodatni N kojeg fiksiraju iz zraka i povećavaju apsorpcijsku površinu korijena svojim micelijem.

E, ali tebi u hidro uzgoju ništa od toga netreba jer si ti već količinu N regulirao po potrebi (pratiš EC), a apsorpcijska površina korijena ti ionako ogromna jer ga cijelog natapaš s hranjivom otopinom.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
ma da to sa vec odavno odbacio posto mi engleski nije bas najaci strani jezik svako toliko se zaletim na neki tekst na stranim forumima koji me zainteresira pa mi treba vremena da ga prozvacem kako treba :ludaci_lol: al uskoro cu zapoceti BIO grow u zemlji i 99% cu isprobati mikorizu...nasao sam bio par proizvodjaca koji imaju velika pakovanja za poljoprivrednike al sad sam naletio na pakovanja za one koje sade u saksijama :) tako da cu i to da isprobam nije neka cijena a nemoze skoditi

edit: evo za sve koje zanima mozete nabaviti u Sloveniji a sigurno ima i u HR http://www.vetisa.si...-mikoriza-glive
 
  • Sviđa mi se
Reactions: metalmaniac

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Haha, e, a baš linkao firmu koja zastupa najgoreg protivnika konoplje DuPonta :violent018:

Koliko je meni poznato i u slavolu se nalaze mikorizne gljivice i ostali korisni mikroorganizmi.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
dobar link:
http://forum.grasscity.com/organic-growing/976433-mycorrhizal-fungi-myths-truths.html

koliko sam ja shvatio za nas za biljcicu su bitne Glomus Intraradices and Glomus Mosseae.

velik dio ovih sto prodaju paketice za myco preprodaju tude ili prodaju maglu, ako ne navedu tocno vrste I kolicinu, a koliko vidim takvih je puno.

Omjer myco I trichoderma-e je bitan ako se ide na obje jer trichoderma jede druge gljivice I ak je ima u vecoj kolicini onda izjede ostale gljivice.
Negde sam vidio preporuke da bi trebalo prvo tretirati sa mycorizom, a onda nakon odredenog vremena sa trichodermom tako da myco ima vremena da se razvije.

Dali ste na nasem podrucju nasli proizvod sa navedene 2 vrste I da je navedena kolicina?
Nesto ovako nama treba, ali ja nisam naso nigdje za kupit blizu mene:

http://www.virtus-ars.hr/products.a...croorganisms.asp&productname=AEGIS SYM IRRIGA


lp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kod nas je jedan probao kod industrijske konoplje. Pola njive bez a pola sa micorizom.
Objavio, da nema razlike nikakve i da nece vise koristit.

Ja imam mislenje, da kod pasteriziranih substrata moze pomognut. Ako uzgajas kao ja, bio, ne treba, jer vec sam sa kompostom, unosim microorganizme u zemlju i nema potrebe za time.
 

FXL

01.08.2017
1
0
1
35
Aegis SYM irriga-pogodan za sisteme.Sadrzi Glomus mosseae i Glomus itrradices. Da li neko koristi i da li daje zeljeni efekat na razvoj korena?
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Ima u jednom poznatom bau centru za kupiti mikoriza, oko 5 eura je 100 grama ako se ne varam a dozu preporucuju od 10 do 15 grama po sadnici, dakle realno ima za 6 do 7 sadnica, sto ispada manje od eura po sadnici. Gledao sam na Njuskalu, ima za kupiti ali u vecim kolicinama, onda je kilogram oko 30 eura ako se dobro sjecam. Zato sam dosao u ovu temu da pitam bavi li se netko ovdje uzgojem mikorize?

Ja pokusavam napraviti gljivice pomocu najlon carape i rize. Gledao sam YouTube kako se pravi, mozete i vi pa da ne duljim s time ovdje. Uglavnom, napuni se najlonska carapa zenska sa kuhanom rizom i onda zakopa u zemlju pa gljivice same napadnu rizu i nastanu se ondje. No nisam siguran da je to mikoriza?
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Mene lično zanima @Pantagan , dal mogu koristiti Ektotrofnu i Endotrofnu ( https://hr.wikipedia.org/wiki/Mikoriza ) mikorizu kod kultivacije marihuane, jer produkte (NoMercy Bacterial, Great White, Mykorhizza Granulat od Glücks) koje sam do sada koristio nisu ove 2 stvari imale, a naručio sam sebi produkt TNC MycorrMax koji u sebi ima:

71ALQJTWhhL._SL1500_.jpg

zanimljivo. kako sam i pretpostavio ima puno muljanja oko ovog a cjene boli glava...

http://www.marijuanagrowing.com/showthread.php?6796-Mycorrhizae-what-the-deal/page6

izmedu ostalog navodi se i AN kojeg znam da mnogi ovde koriste...

Ja mogu reci da Great White od Plant sucessa radi svoj posao, npr biljkama kojima dadnem taj produkat, na stablu se nastane male bijele vene, i poslije berbe, kada zemlju bacam, sva bude bijela, ko da je umotana u vunu...
Npr kod ostalih biljaka kojima nisam davao, nisam zapazao ove "vene":

Unbenannt.png

Samo taj great white je preskup, 30 eura za 28 grama, a TNC MycorrMax ima u sebi jos dodatne 2 neke vrste tih baji, i + neke hormone i sta ja znam sve, a sve to za 13 eura (barem je sada snizeno na amazonu uz prime)

p.s cak TNC MycorrMax ima vise vrsa trichoderme nego BACTREX (50 grama za 26 eura) od biotabsa, i dodatno ima Ektotrofnu i Endotrofnu mikorhizu uz to.. jos uz to ti treba i MYCOTREX 100g za 36 eura, za kombinaciju, a u ovom produktu tnc mycorr dobijes sve u jednom paketu..

vjerovatno nema smisla u hydru al sam naletio na neke eksperimente sad jos samo da pohvatam o cemu je rijec

Great White funkcioniše u hydru, testirao sam u prošlem DWC-u..

a bas me uvijek zanimalo kakvog su okusa tartufi a sad bi mogao dvije muhe jednim udarcem ;)

E pa.. kod mene su gljive izrasle po zemlji, i to pravi mašrumsi poslije koristenja great white, a možda isto zbog toga što je unutar zemlja isto i konjskog izmeta bilo..
2e94cd13-f3cf-4e15-b0fc-a4ca2cef67b2.jpg 3-4 ovak male gljive sam pobrao koje naravno nisam konzumirao :D
 
Poslednja izmena:

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Ima li itko info u vezi ovog brend? Kakav je u komb sa npr. Planetllom cvijet i slicno? Ranije sam stavio u 2 i razveselile su se, a sad dal je to od veceg pota ili mikorize...Ko ce ga znat

EVO PROIZVODA 20200315_123434.jpg