Mineralna Voda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

aceofspades

Aktivan Član
10.09.2016
109
316
63
ovdje
Znaci ima li smisla zaljevat mineralnom, tipa jamnica radenska kiseljak? prvenstveno me zanima zbog omogucivanja biljci vise CO2...

u searchu mi za mineralna voda nista ne izbacuje...

ako je ovo za neku drugu temu molio bi nadlezne da prebace post di mu je mjesto...

stay high...
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Istina da se povecavanjem CO2 povećava stopa fotosinteze kod naše biljke (i bilo koje druge) ..tj biti ce uspješnija u stvaranju sama sebi hrane (šećera/ugljikohidrata) te potice rast , potentnost i zdravlje biljke aali to se postiže tako da se zrak obogati ugljikovim dioksidom,a ne korijen..Zato kaj biljka CO2 uzima iz atmosfere preko puči koje se nalaze na listovima te cijeli proces fotosinteze se na listu dogodi.korijen nema baš veze s tim i zemlja( već temperatura.vlaga.kolicina Co2 u zraku itd..)
Po meni one tablete s CO2 koje idu u vodu za zaljevanje nemaju smisla..tako ni mineralna voda..A uz to mislim da mineralna voda ima previše soli u sebi za zaljevanje biljke...
Moš' ti i s fantom probat pa da vidimo :)
 

aceofspades

Aktivan Član
10.09.2016
109
316
63
ovdje
pa tak sam nekako i mislio, vec bi neko otkrio ameriku...

a mozda je ulit u posudu sastrane da hlapi CO2 u box...

igro sam se malo testirajuci pH tekucina, fanta i kola su izmedju 3 - 4 pH, kiselo do bola
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma nije grijeh ne znati....a pogotovo pitati :)
Uglavnom zaboravi jel niš od toga :D
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
Prije dvije godine sam zaljevao biljke, (candy kush) sa mineralnom vodom. (jamnica) mogu rec da su dobro reagirale. Kroz period rasta zalio sam ih 4 puta savku s po 1.5 l. A sljedeci grow sam koristio mg mivelu i biljke su to prihvatile jos bolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
U principu pojedini minerali iz takve vode biljci ni ne trebaju, ili im je koncentracija fakat prevelika - može doći do gomilanja soli, prebrzog sušenja itd
Više o tome npr ovde

Ali iskreno mislim da se to dešava ako SAMO mineralnom zalivaš, ako ih počastiš s' vremena na vreme, ne bi trebalo da bude problema, upravo suprotno :)

Ja lično koristio par puta, nisam primetio da im smeta šta znam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo