Mini box (prije outdoora)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.02.2015
15
18
3
34
Pozdrav ljudi! Najprije bi vam htio zahvaliti na forumu koji je odličan (al to već znate ;) ). Povremeno pratim forum već nekih 5 god. al nikad nisam pisao. U outdooru imam uglavnom loših iskustava, dva puta su pojele ovce i tri puta sam dobio jako loš urod (manje od 15g) jer sajtovi nisu imali dosta sunca, cca 4-6 sati dnevno.
Ovaj put sam našao sajt na kojem će bit sunca od 9-10 pa do zalaska. Zemlju ću stavit Compo sana 20l po biljci i gnojenje sa Plantelom list pa kasnije cvet. Od sjemenki ću uzet NL Auto, Durban Poison, Frisian Dew i Bubble Gum Auto. Ovo su možda nepotrebne informacije za ovu temu al nek se nađe ako koga zanima.

Prije nego stavim biljke u out bi ih htio stavit na 2 tjedna u mini box koji bi slušio da se razviju i da već spremne krenu sa outom jer se do sad znalo događat da ih puževi pojedu.
Box bi bio napravljen od kartonske kutije D:45 V:45 Š:15 cm

Ja sam mislio stavit 4 x CFL žarulje (za sad imam dvije od 13W - 6400K), iznad njih bi bio improvizirani reflektor od limenki piva. Ispod njih bi stavio komad običnog stakla da se biljke manje zagrijavaju i po žaruljama bi puhao jedan pc vent od 80mm.
Ispod toga bi bio vent za upuh koji bi puhao po biljkama i na drugoj strani otvor kroz koji bi izlazio zrak. Cijeli box bi bio smješten unutar ormara. Planirao sam stavit sjemenke na klijanje oko 20.3. pa da ih početkom ili polovicom 4. mj. stavim van.

Ja bi vas molio da kažete šta mislite o ideji, koliko dugo bi 4 biljke mogle izdržat u ovakvom boxu prije prebacivanja u out, od koliko w da kupim žarulje i da li mogu iskoristit i ove od 13w koje imam, da li treba još koji vent, da li je ok da radim kartonski box (zbog temperature, da se ne zapali)? To su pitanja za koja nisam siguran dal sam ok to zamislio pa vas molim za pomoć :)

I zaboravio sam napisat da živim na obali pa zato ciljam na početak ili polovicu 4. mjeseca. Dosta sam puta do sada pokušao i puno truda i vremena uložio a sve to za skoro ništa plodova, iako sam zbog tih par g bio sretan jer je ipak bilo moje :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
ako si na obali možeš i početkom 3. na klijanje a polovicom istog van. ja na kopnu (istok) izbacujem 5.4. i nikad nikakvih problema ;)
i ja ih odgajam u kutiji dok su još bebe prvih 6 do 10 dana. pogledaj neke od mojih dnevnika, budeš vidio kutiju ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Kratko i jasno ti je covjek odgovorio. Uglavno, ukratko. Stavi 23 W 4 komada. Philips preporuka. Staklo ti ne treba. Vent koji si napisao stavi da vuče zrak van na istom mjestu gdje si ga mislio staviti da puse po lampama. Ventilator za upuh ti ne treba samo izbusi rupu. Stavis jedan unutra neka lagano vrti i mješa zrak. Držiš 15 dana i presadis van. 15.3. na klijanje, cim prodje prvi april pici van. Ako si na obali kako kazes. Pogledaj dnevnike No Joke puno ce ti biti jasnije.
 
16.02.2015
15
18
3
34
Hvala momci, najbolji ste :vutra:
Več sam bio gledao dnevnik od No Joke al se sad nisam mogo sjetit čij je dnevnik bio.. od tud mi ideja za box prije outa a i NL Auto mi se jako svidio u tvom dnevniku pa sam se zato odlučio za njega :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and mr.dr.Smok
16.02.2015
15
18
3
34
Mini box je napokon gotov, najprije sam bio stavio sam 4 x philips 23w 6500k 1450lm i jedan vent za ispuh ali je temperatura bila previsoka tako da sam stavio još jedan da puše po lampama. Ni to nije puno pomoglo pa sam stavio staklo ispod lampi i još dva manja venta, jedan na ispuh a drugi da puše po biljkama. Sad je temperatura ok, biljčice su centimetar od stakla i za sad im dobro ide, proklijale su 23.3. Sliku biljčica stavim ovih dana. Boks je napravljen od kartonske kutije, na vrhu je tanka daska u koju su zavidane polovice limenki piva koje služe da se vrh boksa slučajno nebi zapalio. S obzirom da je boks u ormaru jer sve mora bit stealth temperatura dolazi do nekih 30, bez stakla i dva manja venta je išla i do +40. Mislio sam da će i ovih 30 bit previše ali izgleda da biljkama ne smeta jer za sad dobro napreduju. No Joke i Bizzzo hvala vam na pomoći! Stavit ću još slike biljčica ovih dana i prije nego ih izbacim u out da se vidi napredak.

P6060029.JPG

P6060030.JPG
 
16.02.2015
15
18
3
34
Hvala Power! Rado bi otvorio dnevnik al sajt nije baš pogodan za slikanje tj. blic ne dolazi u obzir. Eventualno da slikam pod svijetlom lampe al neznam kolko će se to vidjet. Glupo mi je otvarat dnevnik ako neće bit slika. Uglavnom razmislit ću još, uskoro idem iskopat rupe pa ću vidjet dal se šta vidi pod tom lampom kad se slika
 
16.02.2015
15
18
3
34
Sajt je zemlja koja se prije obrađivala, več godinama se ne obrađuje i zarašćeno je sa svih strana tako da se ne vidi unutra kad gledaš sa bilo koje strane. Da bi ušo unutra trebam se progurat kroz žbunje. Mislim da nitko neide tamo jer je usred ničeg i niti jedan put nije u blizini, jedino je problem šta me po danu svatko može vidjet da idem prema tamo tako da ne mislim ić po danu :) To da nije siguran imaš pravo, dosta sam šetao okolo i ovo je jedino mjesto koje sam uspio nač a da ima dovoljno sunca i da je zatvoreno sa svih strana. Mislim da je veća šansa da dođu koze i ovce nego ljudi a to se već dvaput desilo na žalost :( na drugim sajtovima naravno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
16.02.2015
15
18
3
34
Slažem se Power, al da vidiš di je sajt i šta je oko njega odma bi ti bilo jasno zašto nitko ne šeta tuda, malo mi je komplicirano to objasnit a i morao bi reć dosta detalja o sajtu, mogu ti objasnit na pm ako te baš zanima :)

Uglavnom evo par slika, NL Auto od RQS proklijale 23.3., posađene u terra magmu

Slika 27.3.

P6090022.JPG

P6090023.JPG

Slika 29.3. Nije me bilo tri dana pa je zemlja malo presušila

P6130026.JPG

P6130028.JPG

Uskoro će morat van jer im se na dnu vaze već vidi korjenčić
 
16.02.2015
15
18
3
34
Zabio sam prst nekih centimetar i bilo je suho pa sam zalio, mislio sam da je to presuho. Svašta ću još naučit :D
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Da si zabo do dna ... možda bi oštetio korijen :)
Teglicu ocijeniš tako da kad ju podigneš... točno osjetiš težinu,ako je zemlja suha,laka je kao pero.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MagicSeed
16.02.2015
15
18
3
34
Pozdrav ljudi, sorry šta se nisam stigao javit ranije, bio sam u nekoj gužvi..
Biljke su 30.3. presađene u veće posude jer su im ove bile premale a vrijeme i nije bilo baš najbolje idućih tjedan dana, tako da su ostale u boxu do 18. ili 20. dana vegetacije.
Ne sječam se koji im je točno dan bio al ovo su slike prije nego šta su prebačene u out:

P6270032.JPG

P6270034.JPG

Ja sam zadovoljan sa boxom i sa napretkom biljki, lijepo su se razgranale u ovih 20 dana.
Još jednom bi htio zahvaliti svima koji su mi pomogli sa savjetima.
Hvala :vutra:
Dnevnika na žalost neće biti jer sam malo paranoičan u vezi slikanja sajta, ako se predomislim bit će neka slika u galeriji ili harvesta na kraju :spliff::wave:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Men se čini da su one presađene već u cvatu, iskreno predugo si ih vegetirao u tim pitarima a to ti se bude uvelike odrazilo na urodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MagicSeed
16.02.2015
15
18
3
34
Nisam ih planirao držat ovoliko u vazama al od 1.4. do presađivanja je bila kiša i nočne temperature oko 5 C pa sam mislio da će im bit bolje u boxu nego vani
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Moji automati su izbačeni van 10-ti dan. Samo prvo veče unešeni, a nakon toga niti jednom. Prvih 5 dana noćna i jutarnja išla od 0 do 4 stupnja, dva jutra mraz zabijelio, ubio mi marelicu, krušku, šljivu, trešnju, ali one ponosno piče i piče bez obaziranja na te niske jutarnje temperature. U ovih 20 i nešt dana što su vani svega je možda 2-3 dana jutarnja bila u dvoznamenkastom broju, sve ostalo daleko niže od očekivanog. Žilava je to biljka, najbitnije je tih prvih 10-tak dana dok ne ojača a onda joj više ništ nemože biti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crta_Belog
22.04.2015
19
6
3
jel bolje držati kad proklijaju na prirodnoj temperaturi/suncu/svjetlu ili je bolje složit box, pa kad nikne i poraste malo za sajt seliti van
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.