mini PC grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
evo mislin napravit novi pokušaj uzgajanja nakon prvog uhvaćenog :(

žarulje:
philips tornado 24w daylight
philips WW 20w -crveni spektar
i neka DAY light 23w -
u ponediljak ću nabavit još jednu ovu tornado samo crveni spektar

ventilacija:
2 pc ventilatora 8 cm - jedan ulaz jedan izlaz

evo slika:





e sad - tražim savjete
kako da smanjim ovo svjetlo šta isijava kroz ventilatore
a i što se tiče box-a može i pokoja primjedba i savjet :D
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Pogledaj https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/4058-clf-big-box.html pa probaj nesto da sklopis ne moras bas kao on ali eto moze ti dati neku ideju za resavanje nekih problema samo sto je njegov Bg Box :) inace sto ne sklonis sav onaj visak lima iz kompa imaces vise prostora...kupi beli sprej mat boju i iseci neki deblji karton i prefarbaj ga,bolji ti je cini mi se lim iznutra nego ta folija...mada sacekaj da ti jos neko prokometarise.
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
e ovako - nemogu lim micat zbog sigurnosnih razloga a to je :
taj komp valja(sad se koristim laptopom)... izvadio sam pažlijivo sve komponente i kad postane (ako postane ) sumnjivo ja ga na brzinu sastavim i pokažem komp... a ako uništim (ako skinen lim) onda san tek najeba
nadan se da ste svatili
-
hazeseeker**
fala https://forums.vutra.org/oprema-za-u...-box-midi.html - predobar vodić samo šta ja neću skidat ovaj lim :)
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
CaNnabisCole je napisao(la):
sta planiras neq domacicu?

sjeme je unknow...
planiram radit SCROOG tehniku i odma 12/12
jer je mal prostor i bojim se da ga biljka ne preraste
stavit ću 2 biljke da rrastu i nadan se da će za jedno 15-20 dana pokazat spol, pa poslje toliko dana ostavim samo jednu biljku
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
evo samo da vas obavjestim da san stavio 2 sjemena da klijaju
i ubacio sam još jedan ventilator od pc-a 8x8cm za isis zraka
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
evo da malo upload-am
uredio sam box:




---
jedna sjemenka je proklijala a druga još nije

posuda i zemlja:

posudu sam napravio tako da san kupio neku plastičnu posudu , proroza je po sredini i malo je suzio i tako da san napravio idealnu posudu po mojoj visini i širini/dužini boxa



- stavio sam pregradu na pola i tamo di je al. folija tu će ić još ovo neproklijalo sjeme , samo sam stavio to da se ne osuši zemlja
----------------------
i evo kako to sve skupa izgleda:

komentirajte! :sun2::sun2:
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
evo mali update
...
ljevoj biljci je drugi dan, a desnoj je prvi dan


nego iman pitanje:
jel ja mogu odmah zaljevat s H2O2 + H2O ili da sačekam još?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Možeš al to tije najmanja frka sad...
da ti kažem da je ScrOG gotovo nemoguće bez vegetacije
tj nije nemoguće nego nema baš smisla
lst-ranje je mama ovdje, samo zbilja ne kontam što ćeš bez da makneš onaj lim...kud ćeš sa oblogom od alu folija, sa tako malo svjetla...nemoj se ljutit al sve je ovo raspad sistema
Ak ćeš nešto raditi, radi kako treba!
I pitanje iz radoznalosti- zar ti nije neugodno da starci plaćaju struju za sve ovo...pa bilo i 4-5 eura mjesećno...koliko je to kruha?
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
#34 je napisao(la):
Možeš al to tije najmanja frka sad...
da ti kažem da je ScrOG gotovo nemoguće bez vegetacije
tj nije nemoguće nego nema baš smisla
lst-ranje je mama ovdje, samo zbilja ne kontam što ćeš bez da makneš onaj lim...kud ćeš sa oblogom od alu folija, sa tako malo svjetla...nemoj se ljutit al sve je ovo raspad sistema
Ak ćeš nešto raditi, radi kako treba!
I pitanje iz radoznalosti- zar ti nije neugodno da starci plaćaju struju za sve ovo...pa bilo i 4-5 eura mjesećno...koliko je to kruha?

1) negdi san napisa (ja mislin u pitajte sve što vas interesuje ) da san doda još jedno svitlo
znači sad iman od; 23w, 20w, 24w i 20w CFL žarulje
mislin da tu nema nikakvog problema
2)https://forums.vutra.org/dnevnik-uz...a-male-pare-u-izradi.html?highlight=male+pare , pogledaj malo ako nisi ovaj dnevnik - isto ima pregradu i sve je super bilo dok taj lik nije otiša negdi na 3 dana
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ili ce nauciti na greskama ili nece nauciti nikada....Ja mislim da je PCbox jedan od tezih prostora za gajenje jos pogotovo sa ne iskustvom oko svega sto je biljcici potrebno.Ali ko zna mozda izraste neka ljudozderka na kraju :D
Pogledaj ovo http://www.youtube.com/watch?v=C7jxGlGka9Q jednostavno a efikasno,ja sam se iznenadio na kraju sta coveku ispade :D
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
CaNnabisCole je napisao(la):
Ili ce nauciti na greskama ili nece nauciti nikada....Ja mislim da je PCbox jedan od tezih prostora za gajenje jos pogotovo sa ne iskustvom oko svega sto je biljcici potrebno.Ali ko zna mozda izraste neka ljudozderka na kraju :D
Pogledaj ovo http://www.youtube.com/watch?v=C7jxGlGka9Q jednostavno a efikasno,ja sam se iznenadio na kraju sta coveku ispade :D

-... greška mu je bila jedina to šta ga nije bilo kući...
a vidit će mo šta će ispast na kraju
pozz...
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
evo mali update:
12 dan je desnoj, a 11 dan livoj biljci
trenutno sada im je noć (od početka su na 12/12)
termin "dana" je od 19 sati do 7 sati ujutro


i obljepio sam cili box s suncobranom za aute


kad se osuši zemlja(provjeravan tako da prst uboden u zemlju) onda zalijen s H2O2+H2O
u prosjeku svaka 2-3 dana zalivan
pozz :rasta1: :vb_wave:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Prijatelju moj preprepre mrsavo...pa pogledaj na sta to lici...i sta se tice tog svijetla, koliko ti je samo ljudi reklo da stavis jacu watazu/vise lumena? al kad neces neces...jesu mozda pokazale spol:icon_lol:
E da i koliko su di primaknute svitelu, sumnjam da su na par cm...
:sick:
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
pa očemu ti poveća san svitlo
iman 2 od 24w, 1 od 20w i jednu od 14w
mislin da je to za sad dovoljno- kad naraste onda minjan ovu od 14
i nisan ja profesionalac - meni je dovoljno malo

slikano je bez svitla- u 19 sati kad se svitlo upali slikat ću opet pa ćeš vidit...
al biljke su udaljene 15-ak cm od žarulja bojin se da je pre vruće(listovi se sve omlohave) kad ih približim bliže... iman 4 ventilatora 2 izvlače zrak, jedan uvlači i jedan puše u biljke
i stavio sam odma na cvjetanje jer se bojin da će prerast box jer je unknow sjeme
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Mr je napisao(la):
pa očemu ti poveća san svitlo
iman 2 od 24w, 1 od 20w i jednu od 14w
mislin da je to za sad dovoljno- kad naraste onda minjan ovu od 14
i nisan ja profesionalac - meni je dovoljno malo

slikano je bez svitla- u 19 sati kad se svitlo upali slikat ću opet pa ćeš vidit...
al biljke su udaljene 15-ak cm od žarulja bojin se da je pre vruće(listovi se sve omlohave) kad ih približim bliže... iman 4 ventilatora 2 izvlače zrak, jedan uvlači i jedan puše u biljke
i stavio sam odma na cvjetanje jer se bojin da će prerast box jer je unknow sjeme

O cemu ja...lo...aj dobro ono sta ocito nekuzis je to da tu od 20 i tu od 14 zaminis dvjema od 23/24/25 w, isto tako biljke su ti preeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeudaljene od svitla OMG, tribaju biti na 4-6 cm, i ako nisi profesionalac i ne treba ti puno bolje si risi 10 grama na ulici nego ovako, a s ovakvim rastom biljek pitanje je oces li dobiti 10 g ne u 3 vec u 8 miseci growanja

E i da, koliko litara ima ta tvoja posuda?

I ne trebas biti profesionalac niti ti treba PUNo iako je za tebe u jednom pc growu 20-30 grama vjerojatno astronomska kolicina, ali neke stvari si treba nauciti a ne ici glavom kroz zid...
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
Tropico je napisao(la):
O cemu ja...lo...aj dobro ono sta ocito nekuzis je to da tu od 20 i tu od 14 zaminis dvjema od 23/24/25 w, isto tako biljke su ti preeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeudaljene od svitla OMG, tribaju biti na 4-6 cm, i ako nisi profesionalac i ne treba ti puno bolje si risi 10 grama na ulici nego ovako, a s ovakvim rastom biljek pitanje je oces li dobiti 10 g ne u 3 vec u 8 miseci growanja

E i da, koliko litara ima ta tvoja posuda?

I ne trebas biti profesionalac niti ti treba PUNo iako je za tebe u jednom pc growu 20-30 grama vjerojatno astronomska kolicina, ali neke stvari si treba nauciti a ne ici glavom kroz zid...

fala na savjetima :D
1) znači da približim biljke na 5-6 cm --- ok napravit ću to
2) sutra ću ovu od 14 odma zamjenit s nekom od 23-24w , a neka ova od 20 još stoji tjedan dana
------
posuda je jedna od 2 litre- dok su još male dovoljno je toliko (ide 1 litra svakoj)
- kad se pokaže spol uziman samo jednu i nju ću presadit u veću posudu
jel to ok?
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Tropico je napisao(la):
Prijatelju moj preprepre mrsavo...pa pogledaj na sta to lici...

Nisu mu se izdužile i izgledaju ok, neznam šta je tebi tu mršavo.
A ti gospodine približi svitla skroz blizu, neće im bit ništa.A ako se
nešto mlohave,kako kažeš, stavi jedan mali vent po žaruljama i njima.