Miris biljke???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@ciganin2018 , odlicna velicina boksa, mislim stat ce nutra mala livada,pasnjak,vocnjak. Koristimo uglavnom turbine, blauberg je nama u Hrvatskoj najpovoljniji ili skuplji vents po grow shopovima. Za tvoj boks trazi filter od 300m3, kod mene je cana, odlicno radi al je plastican, mislim da su metalni dugovjecniji, ono za promjenu aktivnog ugljena, platio 300kn u I-grow shopu, vent bb ili vents, turbinu uglavnom trazi, 125 promjer (model) . kosta jbg al radi svoje.
 
29.08.2018
0
1
3
44
Moze ovaj a filter neznam ni kako izgleda ako znas koji filter moze da se nakaci na ovaj vent i nije ti tesko posalji mi sliku ili link gde mogu da narucim a hvala puno prvi put ovo radim i u frci sam stigla su mi svetla napravio sam boks ako imas vremena i hoces da mi pomognes nebe bilo lose
 

Prilozi

  • received_1923193424643805.jpeg
    received_1923193424643805.jpeg
    128,8 KB · Pregleda: 67
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
To je taj!
Link, sory ne znam s tableta skinut, al utipkaj hempatija ili neki grow shop, prosaraj po forumu, svi imamo filtere, nejde bez njega , rade svoje. Za 125 bb ili slicni je filter od 300m3, firma mislim da je svejedno, nisam vidio da se netko zali u vezi filtera.
Hoby je super, puno ces nauciti uzput. Treba citati, forum je pun informacija, pocni od pravilnika.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: shaolin monk
07.12.2018
73
18
8
Pozz... zanima me dali postoji nekakva reparacija filtera..dva growa su odradena bez ikakvih mirisa u prostoriji ali ovaj treci grow kao da filter ni nema...Da napomenem kako je dosao u kutiji tako je i spojen znaci nista nije radeno osim sto je izmedu growowa bio spremljen u pvc vrecicu. Hvala
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Da napomenem kako je dosao u kutiji tako je i spojen znaci nista nije radeno osim sto je izmedu growowa bio spremljen u pvc vrecicu. Hvala
Filter uvlaci sve, kako visak vlage, tako i spore plijesni, prasine, mikro organizama.., sto znaci da ga isti zapusavaju. Skladistenjem u PVC vrecice stvaras klimu za razvoj plijesni kondenzacijom vlage na svaku promjenu temperature (filter drzi na suvom i prozracnom mjestu kad ga ne koristis)
Ako je kuciste filtera demontazno, uglavnom su vijci u pitanju, tada ga mozes mehanicki ocistiti (ispiranjem) pa sve vratis na mjesto kako je bilo, potom ga spojis na ventilator, ukljucis napon i kroz ulaz u vilter pomocu rasprsivaca dezinfikujes ga rastvorom asepsola.
Ako je kuciste pertlovano, falcovano ili na bilo koji drugi nacin "blindirano" jednostavnije ti je zamijeniti novim filterom.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Asepsol kupis u apoteci, litarsko pakovanje, ako ga imaju nakon ovog virusa, pokupovao narod :)
Napravi otopinu asepsola i vode, u rasprsivac za pranje stakla zapremine 750 ml dodaj 30 ml otopine asepsola i naspricaj u upaljen ventilator bar trecinu (250 ml)
Nakon spricanja ostavi ventilator da radi dok se ne isusi.
Ako ne pomogne zamijeni filter novim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.965
258
Ako mozes prvo ga ugrejes na 200C oko sat vremena u rerni. Potom potopis u Calcium Hlorid na 24h i sacekas da se osusi.
Ako nemozes da grejes ili nemozes da nabavis calc-hlorid, a mozes da ga rastavis, izvadis ugalj, potopis ga u sicre isto 24h, razvuces negde i ostavis par dana da se susi na suncu.
Ovo sam nasao na rollitup od coveka koji je tehnolog u rudniku :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo and Grona

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.965
258
Morao sam da nadjem post opet da se podsetim, covek je rekao da treba koristiti OVO, sto nezz gde moze u srb da se nabavi, ili Calcium Hlorid.
Takodje u svakom slucaju treba rastaviti filter, pa ako nemoz u rernu onda u serpu pa na ringlu.
Znaci prvo ugrejati pa onda potopiti u jednu od ove dve hemije.
Ako se sirce koristi onda se prvo potapa pa onda na sunce preko 30C par dana !
Evo i original
Yes you can clean and reactivate carbon. You must heat the carbon pellets, then use either lye or calcium chloride to soak the pellets for at least 24 hours. It is cheap and if you have a metal container to put on a grill or even in the oven on 400 for about an hour. The absorption will reset. It is not hard and if people understood the chemical reaction, I would post it. I have done this many times. Buying a fresh carbon filter is easy for most people. But I just wanted to point out that there are ways to reactivate and clean carbon. You can also if it summer and it is over 85 degrees, take it out of the filter and soak it in vinegar for 24 hours, then spread it out in the sun for a few days. This is cause it to rinse and then reactivate. It will be as good as a new one. But some would disagree. See I worked in the coal mines. Geothermal engineer.. So I know my shit!
 
07.12.2018
73
18
8
Braco trebao bih taj filter pokusati reparirati. Automat je u 7. Danu. Ajde ako netko ima ideju kako da ga ocistim dali bi pomogla cista voda. Ja sam planirao otvoriti filter oprati ugljen i onu bijelu tkaninu izvana sto dode oprati. Ako nista da narucujem novi nesmije se osjetiti a ulazi u drugi tjedan automatik. Ili mozda da kupim novi ugljen gdje se to kupuje? Da napomenem da je mrezica prljava iako nema logike da filter propusta miris zbog prljave mrezice vanjske one bijele prije bi se zacepio po mojoj logici.
 
07.12.2018
73
18
8
Citam jbg neznam kako bi doso do toga sto mi treba ovo u rerni nebi pokusavo(novi sporet) daj ako imas volje ukratko sta da napravim evo skinio sam ga bijela tkanina je puna prasine a kad protresem filter necujem ugljen da kvrcka(najvjerovatnije sljepljen)
 
07.12.2018
73
18
8
Ipak sam se odlucio izmjenit ugljen tu da kuham pecem potrosit cu vise struje i zivaca nego da ga lagano zamjenim. Zanima me kolikog promjera kupit aktivni ugljen? Ima oh od 1 do 50 mm.